Mindhunter - Lovci myšlenek

Jak proniknout do mysli sériového vraha John Douglas, agent FBI, se na konci 70. let ve snaze pomoci rozvoji kriminalistiky odhodlal ponořit do psychologie vraždy a přiblížit se znepokojivě blízko skutečným netvorům. Pátral po některých z nejznámějších a nejsadističtějších zločinců naší doby: po vrazích, kteří se neslavně proslavili jako „Trailside Killer“ v San Franciscu nebo „Atlantský vrah dětí“. Desítky sériových vrahů konfrontoval, vedl s nimi rozhovory a zkoumal jejich psychiku – patřili mezi ně Charles Manson, Richard Speck a mnozí další. Studoval je – vstupoval do jejich myslí – aby pochopil jejich motivy. John Douglas je muž, který se stal předlohou legendárního filmového právníka Jacka Crawforda v thrilleru Červený drak a Mlčení jehňátek, a muž, který předznamenal nový věk v behaviorální vědě a kriminálním profi lování. John Douglas sloužil u policie přes dvacet let, a teprve když odešel ze služby, konečně mohl povyprávět svůj jedinečný a přesvědčivý příběh....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468592/big_mindhunter-lovci-myslenek-5AG-468592.png 4.2109
Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Jota

Mindhunter: Inside the FBI's Elite Serial Crime Unit, 1995

Kniha Mindhunter - Lovci myšlenek

Sheldon

Strhující kniha od autora, který ví co dělá a zachránil spoustu lidí před sériovými vrahy. Pro mě učebnice kriminalistiky paar excellence.

okeey

Skvělým způsobem napsané počátky profilování vrahů, prolnuté o příběhy různých vražd, jak jednotlivých, tak i sériových. Kniha je čtivě psaná, odborné termíny vysvětleny a mě celá kniha nesmírně bavila, jelikož se o toto téma zajímám.
Asi to nebude kniha úplně pro každého, nečekejte nějaký souvislý příběh se zápletkou. Každopádně dodnes mě nepřestává překvapovat, jak profilování může být přesné a jak vlastně všechny ty informace o pachateli vznikají a kde se berou. Za mě teda rozhodně doporučuji všem, kteří se zajímají i kriminalistiku, třeba zrovna fanouškům podcastu Opravdové zločiny, a že jich není málo.

McBerny

Povýšenecký namyšlený americký superhrdina v akci. Neomylný, nechybující, nepřekonatelný a rádoby vtipný…člověk by řekl, že jeho úspěšnost je tak 120%. Nezmínil totiž jeden jediný případ, kdy by nebyl úspěšný a to v mých očích mimo jiné celý jeho příběh značně degraduje.

Butterfly340

Zajímavá kniha, kterou stojí za to si přečíst, pakliže se zajímáte o psychologii či kriminalistiku.

Ze stylistického hlediska je to peklo. Skáče se z jednoho na druhé. Do toho se objevují stovky jmen, které člověk nemá šanci si zapamatovat...
Opravdu špatně se to čte, rozhodně to není kniha pro každého.

Taky překlad místy stojí za to. Oceňuji, že překladatel přišel s vysvětlivkami. Místy to bylo užitečné, ale místy úplně zbytečné (koktejl margaritu snad zná každý) a někde chyběly, dle mého. Taky bych někde nechávala anglická pojmenování, která jsou výstižnější, než za každou cenu používat český ekvivalent.

lucakuca

Zdokumentovaný život/životopis agenta Johna E. Douglase.
Není to detektivka, je to příběh počátku profilování. Seznámí nás s ukázkami případů, známých i méně známých a hlavně ukáže tu mravenčí práci, a že to všechno mělo a má smysl.

soukroma

Dostala jsem se až k novému vydání, které ale od napsání odděluje více než čtvrt století a to je hodně znát - na obsahu, metodách, případech, ale rovněž na stylu psaní. Nebavilo mne zejména zahájení nemocí autora a pokračováním životopisem autora, vzpomínkami na dětství, školu, ... To nemá v knize tohoto typu vůbec co dělat. A zmínky některých případů jsou jen velmi povrchní a nezajímavě podané, že další čtení mi už nestálo za to.

Pepina19

Souhlasím s DreamerX9 - nebylo to špatné a z některých případů až mrazilo. Seriál je lepší.

SputnikV

za mne zajímavá kniha o profilování zločinců - vrahů podle toho, jak svůj čin spáchají a jak naloží s obětí,, je to jedna z kriminalistických metod, ale její význam je docela zejména touto knihou přeceňován, nicméně varování před lidskými monstry, která žijí nejen v USA, ale všude, i my je máme, je více než na místě.