emilieselden Online emilieselden komentáře u knih

Ještě mě nezabíjej Ještě mě nezabíjej Joy Fielding

Bohužel je to pro mě zklamání. Čekala jsem, kdy se to rozjede, ale celou knihu se nic nedělo. Konec také prakticky nijaký. Za něj strhávám půl hvězdy. 2,5*

05.06.2023 2 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Od téhle knihy (a vlastně i celé série) jsem měla obrovská očekávání a musím říct, že jsou všechna splněna. Tohle je prostě dokonalé! Těším se na další díly.

31.05.2023 5 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Slyšela jsem na tuto sérii samé ódy, tak jsem si řekla, že to také zkusím. A jako taková romantická oddechovka mezi thrillery a detektivky je to fajn. Ale nic víc. Před dalším dílem si musím dát pauzu.

25.05.2023 3 z 5

Billy Summers Billy Summers Stephen King

Velmi zajímavý příběh, který vás chytí hned od začátku. Bavily mě obě dějové linky. Za překvapivý konec přidávám jednu hvězdu.

22.05.2023 4 z 5

Sherwood Sherwood Meagan Spooner

Dobrodružná romantická pohádka pro mladé dámy.
Před cca 10 lety by se mi asi líbila víc.

14.05.2023 3 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Tohle je moje třetí kniha z této série a zatím se mi líbila nejméně. Josie tady byla strašně otravná. Doufám, že další díly budou lepší.

11.05.2023 3 z 5

Já, Smrt Já, Smrt Aleš Novotný

Young adult už asi není pro mě. Trochu mi vadilo, jak to bylo napsané. Postavy se mi pletly. Ale ten příběh za to stojí. Zvlášť v druhé polovině, kde se to rozjede. 3,5*

03.05.2023 3 z 5

Slepá ulička Slepá ulička Joy Fielding

Skvělý psychologický román. Čtení jsem si moc užila. Postavy jsou dokonale vykreslené, všechny si pamatujete, nikdo se vám neplete. Fandíte jim nebo je nenávidíte. Tohle se prostě povedlo.

30.04.2023 4 z 5

Vrah andělů Vrah andělů Andrew Mayne

Skvělý začátek nové série. Kniha je velmi čivá, ani chvíli se nenudíte. Námět originální, Jessica je sympaťačka. A konečně tady pojicajti nepůsobí jako úplní idioti.

25.04.2023 4 z 5

Impérium času Impérium času Daniel Godfrey

Být vhozená do druhého dílu bez znalosti souvislostí prvního dílu je prostě na nic. Co k tomu víc dodat.

19.04.2023 3 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Rozporuplná kniha. Úplně nevím, co si mám o ní myslet. Každopádně z průměru příliš nevybočuje.

15.04.2023 3 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Za mě rozhodně jeden z lepších dílů série. Sympatické postavy, zajímavé prostředí, kde se děj odehrává. To bylo popsáno opravdu nádherně. Hned jsem měla chuť se tam vydat. 3,5*

10.04.2023 3 z 5

Nečekané přiznání Nečekané přiznání Lisa Regan

Číst tuhle sérii sestupně vážně není nejlepší nápad ale co se dá dělat. Jsou to příjemné odpočinkové detektivky, které se prostě dobře čtou. Takže si rozhodně budu chtít sehnat i ostatní díly. 3,5*

05.04.2023 3 z 5

Anna Franková: Příběh zrady Anna Franková: Příběh zrady Gerard Kremer

Zajímavá a velmi čtivá kniha. Bohužel o Anně Frankové se ale téměř nic nedozvíme. Příběh vypráví Gerard, který v té době pracoval jako správce admin. budovy v Amsterdamu a aktivně se podílel na odboji. 3,5*

30.03.2023 3 z 5

Dítě ohně Dítě ohně S.K. Tremayne (p)

Tohle byla hrozná a psychotická kniha. I když ze začátku to tak nevypadalo. Nevím, jestli je to překladem, ale styl psaní je také úděsný. Věty ani nedávají smysl. Prostě ztráta času.

27.03.2023 2 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Velmi silná, těžká a brutální kniha. Občas jsem nemohla číst dál, protože jsem se bála, co přijde. Dělalo se mi až špatně. Ale příběh je to skvělý. Zaujal mě pohled na Ameriku té doby a také fanatičnost příslušníků SS a to, jak se vyrovnávali s tím, co dělali. Určitě bych si ji někdy chtěla přečíst znovu.

24.03.2023 5 z 5

Hlasy v bouři Hlasy v bouři Darcy Coates

Kniha byla čtivá a napínavá ale samotné rozuzlení mě zklamalo. Asi proto, že už jsem četla i Duch domu Ashburnů. Nevím, jestli se budu pouštět do pokračování.

15.03.2023 3 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Moje čtvrtá kniha z této série. Čtu hlavně kvůli cestování. Jinak je to pořád stejné. Nebaví mě, že už od první stránky víte, jak se to bude vyvíjet a jak to dopadne.

10.03.2023 3 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Nemám slov. Bylo to děsivé. Atmosféra je vykreslená naprosto dokonale. Jen to bylo místy možná trochu natahované. 4,5*

05.03.2023 4 z 5

Velký král Přemysl Otakar I. Velký král Přemysl Otakar I. Vlastimil Vondruška

Dobu posledních Přemyslovců mám ráda, ale tohle mi úplně nesedlo. Čekala jsem víc. Přemysl se ohání tím, že je Přemyslovec, přitom oni sami sebe tak neoznačovali. To vzniklo až později. A na konci není Přemyslův příběh uzavřený. 3,5*

27.02.2023 3 z 5