Sherwood

Když Mariana zjistí, že Robin padl po boku krále v bitvě, neví, co bude dál. Když byla zaslíbena právě jemu, byla svobodná, mohla žít po svém a vzepřít se zkostnatělým pravidlům společnosti. Teď je sama a neznamená nic. Locksleyští jsou odsouzeni k životu v chudobě nebo smrti na oprátce. Šerifova pravá ruka chce navíc Robina nahradit v roli jejich vůdce a Marianina snoubence. Společnost požaduje, aby Mariana přijala svůj osud a bezmocně sledovala, jak její lid hladoví. Když si na sebe dívka oblékala Robinovu zelenou kazajku a do rukou vzala jeho meč a luk, nikdy si nemyslela, že by si ji někdo s Robinem mohl splést. Nečekala, že se maskovaná postava, kterou vytvořila, stane majákem naděje a spravedlnosti pro šlechtu i poddané. Nikdy se nechtěla stát legendou. Ale Nottingham touží po spasiteli, a tak Mariana musí vzít osud do vlastních rukou a sama se stát hrdinkou....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/411228/sherwood-uLB-411228.jpg 3.966
Literatura světová, Dobrodružné, Romány
Vydáno, CooBoo

Sherwood, 2019

Kniha Sherwood

Zelvicka03

Autorka opět nezklamala . Super.

Fortuna7
26.10.2020

Oproti Na lovu je tato kniha zklamání. Těšila jsem se na ni, protože dívka, která se převlíká za Robina Hooda se mi líbil, ale zklamání. Nebylo to moc čtivé a postavy byly takové nijaké...

Ailee
11.07.2020

Z této knihy mám rozporuplné pocity! Příběh byl dobrý a poutavý, i když některé náhody se děly tak, až nebyly moc uvěřitelné. Zároveň si však místy tak zvláštně odporoval. To se však mohlo stát překladem a korekturou, protože ta knize rozhodně chyběla. Překlepů a chyb si většinou moc nevšímám, ale tady asi řádil šotek. Hádám, že na poslední korektury prostě nebyl před vydáním čas. To je bohužel nemoc dnešní doby.

Další věc je, a to je a není chyba autorky, že mě ten příběh rozbrečel hned na začátku. Robin je mrtvý! Jak mám číst něco, kde je Robin mrtvý? Věděla jsem, že se to nemůže stát, ale tak nějak jsem přesto pořád doufala, že se nějak vrátí. Že zpráva o jeho smrti nebyla pravdivá, že mu nějaký saracén zachránil život... Co naplat. Legenda o Robinu Hoodovi je moje srdcovka. Jak si mám užít knihu, kde je moje srdce zničené hned na začátku?

Ale když od toho odhlédnu a zaměřím se čistě na knihu a Robina vytěsním.... tak jo, bylo to příjemné čtení.

11.07.2020

Pěkně sepsaný, poutavý příběh, který se dobře čte. Zařadila bych to do takového odpočinkové ho čtení. Za mě super.

andrejci
20.06.2020

Čekal jsme podle popisu trošku něco jiného. Z toho jsem byla trošku zklamaná. Dej se mi jinak líbil. Smrt Robina mě hodně zasáhla protože příběhy o něm má ráda. Styl psaní mi nepřišel tak dobrý jako u minule knížky, ale dalo se to. Maria mi byla sympatická. Většina postavy mi taky přišla fajn. Moc se mi líbíl citát na začátku knihy. Knižně bych dala tak 4,5 hvězdičky. Za citát dávám 5.

LilianaFalcon
14.05.2020

Kéž by to nebylo tak zdlouhavé. Protože jinak to byl opravdu originálně uchopený Robin Hood. A ta romantická linka byla nádherná.

Nicoletta1681
24.04.2020

Vážně jsem od toho čekala víc. Ten nápad je skvělý, ale bohužel byl promarněn. Hlavní hrdinka Marian vás ničím nezaujme, o záporném hrdinovi také nic nevíte. Děj se jakoby opakuje a do poloviny knihy se hrozně vleče. Romantická linka je zničehonic vložena do příběhu a vám to přijde absurdní. Aspoň ty akční scény jsou dobře napsané a dávají hlavu a patu. Konec je krásný, smysluplný, ale jde vidět, že si autorka ten příběh fakt nepromyslela.

Alex.Barunka
07.03.2020

Po celou dobu čtení jsem byla přesvědčená, že se to víc jak na tři hvězdy nevyšplhá, že to ty tři hvězdy zkrátka budou. Ale pak jsem se dočetla ke konci a přidávám Sherwoodu oficiálně jednu subjektivní hvězdu.

Sherwood je lehce feministický, už jen z toho důvodu, že roli Robina tu na svá bedra bere dívka. Nicméně je to feminismus, který si hezky plyne s příběhem a nic neruší. Začnu tím, co se nepovedlo. V příběhu je několik nelogických a do očí bijících děr, které podkopávají uvěřitelnost příběhu a dělají ho naivním. Marian je jako hrdinka nemastná neslaná, ale přesně taková byla i Yeva z the Hunted. Není vyloženě nesympatická, ale mohla by být trošku víc zajímavější, protože takto nedostála svému slovu. Autorka o ní neustále psala, jak je jiná, než ostatní dívky, ano lehce byla, ale aby to vyvolalo vlnu zděšení na danou dobu? To ani zdaleka nestačilo. Naštěstí Spooner nepíše hloupé hrdinky, takže aspoň něco.
Samotný příběh je více než dobrý, je to sice šablona Robina Hooda, přesto si autorka našla několik cest, jak ho ozvláštnit. Ale to nejlepší si nechala na konec, což je taky jeden z těch menších problémů, protože drobné události jež se děly předtím, nedokázaly tak rozdmýchat krev v žilách a příběh se táhl.

Co jsem milovala na The Hunted byl fakt, že i když měl zdánlivý happy end, pronikla do něho neskutečná melancholie z toho, že se stala věc, jež nejde napravit, a která všechno ovlivní. Ta myšlenka toho, že už nikdy nic nebude jako dřív, že tam ta jizva zkrátka je. A naštěstí pro mě Sherwood nabízí konec podobný. Konec, který dopadl i nedopadl. Konec, za který hrdinové až tak nebojovali. A kromě tohoto aspektu si mě Spooner dostává na svoji stranu nedostatkem zamilovanosti a romantiky. Samozřejmě, že tam je, ale opět jiná, drsnější, odtažitá a vlastně i intenzivní. Ale ne taková, kterou potkáváme v každé YA knize. Není hloupá, ale vyvolaná především na potřebě.

Líbí se mi, jak tohle autorka uchopila a poprala se s tím. Má to svoje mouchy, to nepopírám. Ale Sherwood si mě jako Young Adult kniha a hlavně s ohledem na to, že je to YA, prostě dostal na svoji stranu.