Sherwood

Když Mariana zjistí, že Robin padl po boku krále v bitvě, neví, co bude dál. Když byla zaslíbena právě jemu, byla svobodná, mohla žít po svém a vzepřít se zkostnatělým pravidlům společnosti. Teď je sama a neznamená nic. Locksleyští jsou odsouzeni k životu v chudobě nebo smrti na oprátce. Šerifova pravá ruka chce navíc Robina nahradit v roli jejich vůdce a Marianina snoubence. Společnost požaduje, aby Mariana přijala svůj osud a bezmocně sledovala, jak její lid hladoví. Když si na sebe dívka oblékala Robinovu zelenou kazajku a do rukou vzala jeho meč a luk, nikdy si nemyslela, že by si ji někdo s Robinem mohl splést. Nečekala, že se maskovaná postava, kterou vytvořila, stane majákem naděje a spravedlnosti pro šlechtu i poddané. Nikdy se nechtěla stát legendou. Ale Nottingham touží po spasiteli, a tak Mariana musí vzít osud do vlastních rukou a sama se stát hrdinkou....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/411228/big_sherwood-uLB-411228.jpg 3.983
Literatura světová, Dobrodružné, Romány

Vydáno: , CooBoo

Sherwood, 2019

Kniha Sherwood

Rebarborka

Vleklá nuda, kde zajímavé myšlenky zůstávají nevyužité a hlavní postava je čtvrtinu děje v bezvědomí...
+ námět
- nelogičnosti, natvrdlost postav a zvraty pro zvraty
- plytké postavy a z toho pramenící neuvěřitelnost jejich konání
- chybí záporák nebo vyhrocenější situace, která by dala "Robinu Hoodovi" motivaci k jeho činům
- "romantická linka"
- chyby a překlepy v textu

Zpracování tohohle příběhu mě minulo.

Lacie

(+ SPOILER) Já mám tuhle knihu mnohem radši, než Na lovu. Vzájemné poznávání postav a ten konec – to je pro mě krásná romantika.
Robina jsem nikdy moc ráda neměla, takže mi nevadí, že hned umřel. Zato jsem ocenila, že si Marian dokáže přiznat, že to zase tak žhavá láska nebyla a je otevřená budoucnosti, neužírá se někde v koutku ztracenými nadějemi.
Pozvolnost děje mi pasuje k době, kdy se vše odehrává. Je tak lépe zdůrazněna postupnost myšlenek, změn chování, vše směřuje k té chvíli, kdy si Gisborn uvědomí pravdu a jak s ní naloží... asi si to jdu ještě jednou přečíst, jak to tu píšu :)

*Pájuše*
21.11.2021

Robin Hood - trošku šprýmař, dobrodruh a zloděj, který bohatým bral a chudým dával. Kdo tento příběh nezná, o hodně přichází. Ovšem toto zpracování je dost těžkopádné.
Čekala jsem, že kniha bude nabitá dobrodružstvím a plná akce. No, autorce se podařil pravý opak. První polovina knihy je nudná, vleče se a vykreslení postav je až úzkoprsé. Druhá polovina už začíná dostávat spád, objevuje se romantická linka(!) - čtenář je až překvapen, že ji tam autorka dokázala vměstnat - ale bohužel z celkové knihy nadšena nejsem. Přišlo mi tam spoustu nesrovnalostí a nelogičností. Příběh byl vystavěn na dobrých základech, ale ta omáčka kolem ty základy pěkně rozemlela - postavy jsou úzkoprsé, nedodělané, necelistvé... Nemůžu si pomoct, ale ačkoliv Na lovu byl docela zajímavý počin, při této knize autorka moc dobrou práci neodvedla. A když jsme u toho, tak ani nakladatelství. Těch chyb!!!!

Terry.89
12.09.2021

Zpočátku jsem se domnívala, že kniha bude velké zklamání. První polovina byla poměrně nudná. Je jasné, že autorka se nejprve snažila seznámit čtenáře s postavami, ale jelikož se tam nic moc nedělo, děj neměl spád a vyvolal ve mě jen nepatrný zájem. Naštěstí to vykompenzovala druhá část knihy, kde byl děj plný "akce". Nevím, zda by se ve skutečnosti podařilo Marian proč ne. :)
Ještě musím dodat, že mě potoklamat své okolí. Možná by jen nikdo nečekal, že za tím vším by se mohla skrývat žena. Minimálně u Gisborna bych čekala trochu víc důvtipu, ale přeci jen je to vlastně pohádka. Potěšilo mě, jak to nakonec dopadlo, protože navzdory jeho "pověsti" jsem si sira Guye v průběhu čtení oblíbila.
Přesto u mě stále a nezpochybnitelně vede autorčina předchozí kniha Na lovu. A jsem zvědavá, do čeho se pustí příště.

Zelvicka03
17.04.2021

Autorka opět nezklamala . Super.

Fortuna7
26.10.2020

Oproti Na lovu je tato kniha zklamání. Těšila jsem se na ni, protože dívka, která se převlíká za Robina Hooda se mi líbil, ale zklamání. Nebylo to moc čtivé a postavy byly takové nijaké...

Ailee
11.07.2020

Z této knihy mám rozporuplné pocity! Příběh byl dobrý a poutavý, i když některé náhody se děly tak, až nebyly moc uvěřitelné. Zároveň si však místy tak zvláštně odporoval. To se však mohlo stát překladem a korekturou, protože ta knize rozhodně chyběla. Překlepů a chyb si většinou moc nevšímám, ale tady asi řádil šotek. Hádám, že na poslední korektury prostě nebyl před vydáním čas. To je bohužel nemoc dnešní doby.

Další věc je, a to je a není chyba autorky, že mě ten příběh rozbrečel hned na začátku. Robin je mrtvý! Jak mám číst něco, kde je Robin mrtvý? Věděla jsem, že se to nemůže stát, ale tak nějak jsem přesto pořád doufala, že se nějak vrátí. Že zpráva o jeho smrti nebyla pravdivá, že mu nějaký saracén zachránil život... Co naplat. Legenda o Robinu Hoodovi je moje srdcovka. Jak si mám užít knihu, kde je moje srdce zničené hned na začátku?

Ale když od toho odhlédnu a zaměřím se čistě na knihu a Robina vytěsním.... tak jo, bylo to příjemné čtení.

11.07.2020

Pěkně sepsaný, poutavý příběh, který se dobře čte. Zařadila bych to do takového odpočinkové ho čtení. Za mě super.