Ptačí zpěv přehled

Ptačí zpěv
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/156324/bmid_ptaci-zpev-156324.jpg 4 296 296

Ptačí zpěv série

Patnáct let čekala Linda Ainsleyová, až ji předvolají ke kouzlobraní. Až se konečně stane dospělou a začne se připravovat na svoje budoucí povolání. Počítala s tím, že jí po odebrání kouzelné síly bude přidělena nějaká menší úloha v zaběhnutém, pevně daném řádu města, které od okolní krajiny odděluje energetická zeď. Myslela si, že bude pomáhat zajistit a udržet útočiště lidí, kteří jako jediní přežili hrozivou válku, že se stane kolečkem v dobře promazaném stroji. Ani ve snu ji nenapadlo, že by její úloha měla spočívat v tom, že bude napájet celé město svou energií. Patnáct let Linda Ainsleyová věřila lži. A najednou zjišťuje, že jí nezbývá nic jiného než utéct do nebezpečného a neznámého světa za zdí, nebo přijmout osud, který je snad ještě horší než smrt.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Skylark , 2012

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ptačí zpěv. Přihlašte se a napište ho.

Liduka
20.06.2023 4 z 5

SPOILER: Chvíli mi trvalo, než jsem se do knihy začetla. Překvapilo mě ale, jak tady někdo Orena strašně vychvaloval. Mě tedy nepřišel nijak moc extra úžasný až na to, že hlavní hrdinku vždycky zachránil. Ta romantická linka byla bohužel nějaká až moc chladná a nechápala jsem reakci Lindy, když ji Oren políbil. Jako jasně, byl to vrah a nestvůra, ale ona ho přece měla i přesto ráda. Každopádně konec jsem si užila a jsem zvědavá jak to bude pokračovat, takže jsem se vrhla na další díl.

ZekeBezKočky
12.01.2022 3 z 5

Páni. Co o tom napsat. :D
Mám ráda steampunk, ale nejdřív jsem se prostě nemohla moc začíst, i přestože mi první část z města připadala zajímavá. Druhá část bylo takové skoro až videoherní pochodování po světě a zdolávání překážek. Ne, vážně. Úplně jsem si u toho představovala malou postavičku, se kterou chodíte po obrovské mapě a nacházíte různá zajímavá místa s různými věcmi. A samozřejmě vás po cestě napadají bandy mobů. V tomhle případě ale hlavní postava nebyla žádnou drsnou bojovnicí a spíš než nějaké velké bojové scény se člověk dočkal chvílí, kdy měla na kahánku a někdo ji vysvobozoval. Musím se přiznat, že mě až překvapilo, jak moc mi to vlastně nevadilo. Vlastně mě celkově hrozně překvapilo, že mi hlavní postava nevadila, přestože se o sebe vůbec neuměla postarat a pořád na ni někdo musel dávat pozor. Na stranu druhou se mi líbilo, že v sobě vlastně nakonec našla nějakou vnitřní sílu, kterou to všem mohla splatit. Předpokládala bych, že v dalších dílech se dočká ještě solidního charakterového vývoje.
Hodně mě bavila postava Orena. Asi mám slabost pro takové nějaké chudáčky stíhané osudem. :D
Co se celkového světa týče, uvítala bych asi tak nějak víc podrobností, ale předpokládám, že víc by toho mohlo přijít v dalších dílech. Ovšem pořád trochu váhám, jestli se do dalších dílů pustit. Uvidím, co si z té knihy budu za týden pamatovat. :D

petulkapeta
06.05.2021 3 z 5

No přiběh nebo spiš dobrodružství Lindy bylo zajimave a ano měla jsem problem se trošku začist a chvilku mi trvalo pochopit o co jde,ale jak vyprava pokračovala už se to četlo o něco lip a vztah s Orvenem byl zajimavy...

Knižní novinky (9. - 16. 5.)

09.05.2013

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.

Kniha Ptačí zpěv v seznamech

v Právě čtených5x