Ptačí zpěv

Patnáct let čekala Linda Ainsleyová, až ji předvolají ke kouzlobraní. Až se konečně stane dospělou a začne se připravovat na svoje budoucí povolání. Počítala s tím, že jí po odebrání kouzelné síly bude přidělena nějaká menší úloha v zaběhnutém, pevně daném řádu města, které od okolní krajiny odděluje energetická zeď. Myslela si, že bude pomáhat zajistit a udržet útočiště lidí, kteří jako jediní přežili hrozivou válku, že se stane kolečkem v dobře promazaném stroji. Ani ve snu ji nenapadlo, že by její úloha měla spočívat v tom, že bude napájet celé město svou energií. Patnáct let Linda Ainsleyová věřila lži. A najednou zjišťuje, že jí nezbývá nic jiného než utéct do nebezpečného a neznámého světa za zdí, nebo přijmout osud, který je snad ještě horší než smrt....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/156324/ptaci-zpev-156324.jpg 4.1225

Ptačí zpěv (1.)

Skylark (2012)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, CooBoo

Ewiczka
20. listopadu

Kniha se mi opravdu líbila, v rámci žánru hodně dobré. Jen tam bylo pár nejasností nad kterýma stále přemýšlím - proč jí vybrali ke kouzlobraní tak pozdě že už byla skoro dospělá? Nějak mi ten důvod uniknul, když věděli že by mohla být užitečná jako bratr, že tak dlouho čekali...?

A.K.A.R.

Kniha se mi velmi líbila ,jen začíst se na začátku byl trochu problém.Knihu jsem dlouho odkládala ,ale nelituji.Hlavní hrdinka mi sice připadala trochu neschopná ,avšak rozkodně bych knížku jako takovou doporučila.

MíšaS.

Námět je zajímavý, ale celkově není příběh nic moc.

Belisima

Výborný příběh, skvěle vymyšlený svět. Zajímavá hlavní hrdinka.

kneslova

Velice slušná kniha, kterou jsem si přečetla po knize Na lovu.

NinaStikova
28.10.2017

Tuhle knížku jsem přečetla skoro jedním dechem. Ze začátku to šlo trošku ztuha, a najednou jsem se z první třetiny ocitla za půlkou. Co se týče tématu, k mnohokrát použitému příběhu bylo přidáno několik nových prvků. Vždycky mě hrozně zajímalo, jak bude nová bublina vypadat.
Většina postav je uvěřitelná, hrdinka zůstává hrdinkou a přitom se nestane otravnou neomylnou světicí, které se mají všichni klanět. Moc se mi líbila Zinka a spoustu stránek dopředu už jsem Lindu hlasitě pobízela, ať ji konečně pojmenuje.
Dějovou linku s Orenem jsem si vážně zamilovala a vždycky jsem se těšila, kdy se v příběhu zase ukáže. Tudíž mě jeho diagnóza na konci knížky strašně mrzela a hlavou mi běžely nápady, jak jeho osud zvrátit.
Ten "vztah" s Krisem byla vážně parodie. Zná se s ním asi tři minuty a jediná domněnka vyvracející jeho příslušnost k té či oné straně se zakládá na asi dvou dotecích a nahrávce jedné věty. Wow, to musí být osudová láska.
Ze začátku mi trochu vadil překlad jména Linda, ale když jsem si zjistila původní verzi, už jsem si tolik nestěžovala. Linda je pro českého čtenáře mnohem přijatelnější.
K Divergenci konkrétně bych Ptačí zpěv nepřirovnávala, teď přeci existuje tolik knih na podobnou tématiku (postapokalyptický svět, uzavřené společenství lidí, vyčnívající dívka).
Nemůžu se dočkat, až si přečtu pokračování.

any333
13.09.2017

Když jsem začala knížku číst, myslela jsem si, že po pár kapitolách půjdu dělat něco jiného, ale já se prostě nemohla odtrhnout(což bych asi měla přikládat tomu, že jsem před příběhem docela dlouho nic nečetla, takže mi to prostě scházelo). Ale i tak mě do sebe knížka vtáhla a i když se na začátku nic neobvyklého nedělo, uteklo mi to rychle jako voda.
Co se týče zbylých částí, autorka vytvořila působivý postapokalyptický svět a zaujalo mě obzvlášť prostředí ve fialových bublinách a celkově vše venku. Takže pro mě byl docela zásah, když jsem se dozvěděla, co je Oren ve skutečnosti zač.
K postavám: s Lindou jsem se dokázala sžít, ale to platilo i o Krisovi a Orenovi. Vlastně, pravé vlastnosti a skryté úmysly obou mě dost rozhodily, i když, uznávám, jeden z nich se v jednu chvíli choval velmi podezřele.
A Zinka mi, obzvlášť v jednom momentě, připadala jako moc fajn bzučilka, až jsem litovala, k čemu byla naprogramovaná ve skutečnosti. No, protože se zřejmě k dalším dílům nedostanu a ani se nedozvím, jak dopadl Badyán, nezbývá mi nic než přejít k něčemu jinému.

koala
14.05.2017

Další zdařilý, postkatastrofický příběh, plný zvláštní atmosféry, tajuplných, nebezpečných světů, tvorů, netvorů i strojů. Nedalo mi to nevzpomenout na Pátý element či Krásku a zvíře. Konec mě vážně překvapil. Doporučuji.

kaca3606
01.05.2017

strašně zdlouhavé , i když né tak jak Odkaz dračích jezdců, a zajímavý námět jako Hostitel

Laputika_3
18.11.2016

Když jsem psala komentář k téhle knížce poprvé, byla jsem asi na sté straně (podotýkám, že za téměř rok) a úplně zděšená. Rozhodla jsem se už knížku nedočíst, jako by byla nekonečná. Byla jsem vážně hodně kritická, ale co si budeme, začátek byl vážně hrozný. Bez emocí, nezačetla jsem se, "láska" (nebo co to vlastně bylo) s Krisem byla to nejpříšernější zpracování romantiky, jaké jsem kdy četla. Moc uspěchané, moc ohrané. Prostě se mi to nelíbilo. Když jsem pak četla ostatní komentáře, psali všichni téměř to samé - začátek na nic, ale potom vážně skvělé. Takže jsem se rozhodla dát knížce ještě jednu, poslední šanci. A skutečně, to bylo úžasné! Bylo to naprosto dokonale napsané, celý příběh mi běhal před očima jako film. Lindu jsem najednou začala chápat, Oren byl asi nejlepší postava, kterou si dovedu představit. Konec naprosto bezkonkurenční, byla jsem fakt hodně překvapená a navíc to byl úžasný doják. Takže pokud máte nervy na to zvládnout první třetinu knížky, měli byste si to všichni přečíst, protože žádná jiná knížka mě asi tolik nechytla, tolik nevtáhla. Takže i přes ten děsivý začátek tomu čtyři hvězdy prostě dát nemůžu. Teď jenom nějak zařídit, aby byl přeložen i třetí díl...

gabice4
06.10.2016

Začátek pro mě zmatený, ostatně jako každá kniha.....než se do toho pořádně ponořím. Kniha se mi líbila a těším se na další díl

AmberDrake
17.06.2016

Střídaly se mi momenty, kdy mě kniha bavila hodně a kdy vůbec. Autorka dle mého zaměňuje vyprávění s popisem děje. Hlavní hrdinku jsem nesnášela od začátku do konce za její naivitu a hloupost, ale dle poděkování soudim, že autorka v tomto čerpala trochu i ze sebe.
Jinak dobrý příběh se zajímavým námětem :)
7/10

VWDarkness
01.06.2016

Ze začátku mě kniha moc nebavila, všechno se mi zdálo moc zdlouhavé. Ale jakmile jsem se dostala do druhé části, tak jsem se od ní nedokázala odtrhnout. Konec byl překvapující a už teď se nemůžu dočkat, až si přečtu pokračování.

Sixtinka144
01.06.2016

Když jsem si tuto knihu kupovala, myslela jsem si že to bude něco na způsob Divergence. Knihu jsem odložila na dlouhý rok. Asi před týdnem jsem se k ní vrátila a rozhodla se jí dát šanci. Ze začátku jsem se opravdu chvilkami bála ,že je to napodobenina Divergence. Ale čím déle jsem četla tím mě kniha přesvědčila o opaku. S hlavní hrdinkou Lindou jsem chvílemi i soucítila. Hlavní hrdina Oren mě velice mile překvapil. Bála jsem se ,že se tam zničeho nic objeví nějaký krasavec a zachrání ji. Oren je ale jiný. Když jsem knihu dočetla šla jsem se hned přesvědčit o tom jestli je i druhý díl. Na štěstí ano. Tato kniha se stala mou nejoblíbenější ( dokonce předčila i Divergenci a Hunger Games). Proto jí dávám 5 hvězd.

Denaille
26.04.2016

Pro mě se jedná o opravdu skvělý objev. Nejsem přímo zastánce young adult, i když se ve většině případech fakt dobře čte a jsou to dobré příběhy. Je toho poslední dobou tolik, že prečtu tohle a tamto a za chvíli už jaksi nevím, co přesně se tam stalo. Poměrně jednoduchý příběh nacpaný do tří knih, který toho zase tolik neřekne. Holka zabouchlá do dvou kluků, která řeší velmi důležitý problém, které ovlivní spoustu lidí. Takový scénář vidím vlastně všude.
Dokonce věřím tomu, že ani tahle kniha tomu neuteče a v dalších dílech se tam podobná zápletka objeví.
Nicméně mě první díl opravdu nadchnul, jelikož se v něm spojuje příběh typický pro young adult, ale zároveň zavání klasickou fantasy, která má hlavu a patu. Hlavní hrdinka se navíc chová tak, jak by se dalo čekat a přitom nevypadá jako Mary-Sue.
Je tam spousta věci, které se mohly napsat líp a pak by kniha byla naprostá bomba. Ale i tohle mi stačí a doufám, že je to taková vlajková loď mezi mnoha dalšími.

MayaBu
05.02.2016

V první chvíli jsem se zhrozila, že půjde o další knihu typu Divergence (uzavřené město, zbytky zničeného světa...),která bude jen neokatě kopírovat stejnou linii příběhu. Jakmile se Linda ocitla v divočině a potkala Orena, začal se rýsovat velmi zajímavý svět a já se do Ptačího zpěvu začetla. Dle mého měla autorka dobrý nápad, ale zůstává otázkou, zda z něho nemohla "vytřískat" víc.

janka2000
31.12.2015

Kniha mě uchvátila. Sice jsem byla na Krise velmi naštvaná, ale i přes to nemám knize co vytknout. Patří mezi mé nejoblíbenější. DOPORUČUJI.A Těším se na další díl, doufám, že bude stejně dobrý jako tento.

AnnieBarming
27.11.2015

Moc dobrá kniha. Přečetla jsem jí přímo raketovou rychlostí. Než jsem se na začátku dostala do děje, chvíli to trvalo, ale pak už se mi četla skoro sama:)
Každopádně jde o velmi originální příběh a těším se na druhý díl.

BojácnéKuře
25.07.2015

Podle mě byl příběh zbytečně moc dlouhý.
Moc se tam toho nestalo a pomalu mě to přestávalo bavit.
Nápad to byl sice zajímavý, ale v dalším díle pokračovat nebudu. :(

ledaver
07.07.2015

Kniha výborná. Ze začátku se mi to trochu vleklo, ale druhou polovinu jsem přečetla jedním dechem. Všem doporučuji ;)

julliette
31.05.2015

No, tak tohle je naprostá bomba.Linda přišla na to, že je experiment, který bude město využívat jako zásobu energie, obnovitelná, která tam visela na skelných drátkách jí řekla, kam má utéct, a tak utekla, než skončí jako ona. Cestou narazila na divokého chlapce jménem Oren, který jí už hodněkrát zachránil život, nedokáže být od ní daleko, přitahuje ho její energie. S jeho pomocí se dostala do Železného lesa, kde jsou lidi s obnovitelnou energií. Ale navštívil ji tam Kris z Ústavu, který se o ní starala, a vyšlo najevo, že on je obnovitelný, ale jeho rodiče to skryli. Chtěl ji vzít zpět do ústavu, ale ona nechtěla, nemohla, bránila se mu a její kamarádka, stroj bzučilka mu píchla žihadlo do krku. Nakonec tam za ní přišel i Oren, kterého ale považovali za netvora, a také byl, jenom to on a Linda netušili, její energie ho držela v lidské podobě. A tak ho zavřeli do klece i přes její protesty, i když se změnil na to co je. Ona s ním mluvila každý večer, říkala, že ho odsud dostane a to taky dokázala, její energie byla slabá na roztržení zámku, ale nějak do sebe vstřebala kouzelnou energii všech spících lidí. Orena pustila, a plakala, když musel odejít aby ho nepopravili, chtěla ho u sebe a on chtěl mít u sebe ji. Nakonec ho přemluvila a on se vydal pryč. Stejně pak sama utekla, pryč, aby našla svého ztraceného bratra Badyána, ale bude trvat asi dlouho až ho najde, a kdoví kde bude muset hledat. A musí najít pravdu o tom, co je za btost, když ne obnovitelná tak co?, její energie se neobnovuje, ale vysává ji z okolí, z lidí, ze všeho co kouzelnou energii obsahuje.

Atrament
10.05.2015

!!!Komentář může obsahovat spoilery!!!

Tedy nevím, co jsem očekával, když jsem se pustil do čtení knihy, kde hlavní hrdince je nějakých 15 let a vyrůstá ve městě obehnaném energetickou zdí :)

Nakonec to ale nebylo tak hrozné, autorka umí psát čtivě (mluvím o anglickém originále, český překlad jsem odložil po dvou stránkách) a začátek se jí povedl vygradovat skvěle. Pak přichází střední část knihy, vyplněná putováním liduprázdnou krajinou a mně pomalu dochází, že čtu další z řady variací na Hunger Games.

Aby toho nebylo málo, tak ke konci autorka přimíchala i trochu toho Twilightu a ukončila to celé tak nějak uspěchaně, jakoby už ji tlačil termín.

Děj samotný, jakkoliv z velké části poutavý, je hrozně předvídatelný, všechny 'překvapivé' zvraty jsem dokázal odhadnout s několikastránkovým náskokem (až na jeden :). Hodně tomu napomáhají šablonovitě prvoplánové postavy.

Další díly už si asi nejspíš nechám ujít.

little-dream
08.05.2015

Moc hezká knížka :)
Trochu mě překvapilo zakomponování fantazy i dystopie, ale to bylo asi tím, že jsem si pořádně nepřečetla anotaci :D
Pokud máte za sebou hodně dystopií, tak i přesto tuhle knížku můžu doporučit, protože nabízí zase něco nového.
Dokáže vážně překvapit, nikdy nevíte, co od ní čekat. :)
A ta obálka....WOW!!! ♥
Hned jsem si knížku zamilovala :) Ale šetřím si pátou hvězdička na další díly, protože věřím, že tahle série dokáže být ještě lepší. ;)

Mishak
26.04.2015

Tak dlouho jsem knihu odkládala, až jsem po ní nakonec sáhla. A nedokážu pochopit, proč jsem to neudělala dřív! Naprosto mě pohltila! A to nejenom svou nádhernou obálkou.

No, začátek byl pro mě jaksi méně zajímavý – vždyť kdo by byl nadšenej z lezení kanálama se zatuchlým vzduchem, kdy se hlavní hrdinka těší na jedinečnou událost v životě – Kouzlobraní. Z počátku vůbec nevíte, jak město funguje, o co v knize vlastně jde a možná se i budete ztrácet, jako já, ale po několika stránkách už budete začtení do krásného příběhu, který opravdu není obyčejný.

Kniha je i přes dlouhé popisy, které spíše nevyhledávám, ale zde knize propůjčují neuvěřitelnou krásu, velmi čtivá. Zápletky jsou opravdu úžasné a musím říct, že veškerá pravda, kterou Vám odhalí autorka na začátku knihy, se v průběhu příběhu úplně změní – a věřte mi, že v momentech, kdy to vůbec nečekáte! Neměla jsem sílu zamáčknout slzy, nevykřikovat „NE, CO MI TO SAKRA, MEAGAN, DĚLÁTE?“ na celou vesnici, či se vůbec odtrhnout od čtení. Kniha Vám ukazuje neobyčejný příběh, který opravdu stojí za přečtení.

U mě zabodovala na 100%! Mrzí mě, že jsem ji tak dlouho odkládala! Opravdu se těším, až vezmu do ruky její druhý díl!

ElisR1
04.04.2015

Kniha mě moc nezaujala, převážně jsem se u ní nudila. Druhý díl nejspíš číst nebudu.

littlekeitt
03.04.2015

Nad touhle knížkou jsem se rozhodovala pěkně douho. 3/4 recenzí na ni byly negativní, ale nakonec jsem si řekla že si ji koupím a vůbec nelitovala. Jedna z nejlepších knih co jsem četla, děj mě sice vtáhnul až po nějakých 60 stránkách, ale pak jsem nebyla schopná knížku odložit :)

Kerdix
12.01.2015

Docela mi dalo zabrat rozhodnout se jaké dát knížce hodnocení, a nakonec to jsou 4*. I když mi knížka něčím lehce nesedla a některé části (hlavně začátek) mi přišel takový... divný nakonec mě kniha bavila a určitě si přečtu další díl. Zda stojí za přečtení či ne tak jsem stoprocentně pro přečtení!

estelina2300
13.12.2014

Kniha se mi moc nelíbíla. Když to tak vezmu tak půl knížky jde Linda džunglí, sem tam se něco stane a mluví jenom s bzučilkou a popřípadě s Orinem. No nic moc...

Fortuna
28.11.2014

Je to už nějaký čas, co jsem Skylark četla, ale komentář napsat musím.

Tahle kniha mne naprosto odrovnala! Nevím proč jsem se v Lindě tak hodně viděla, když s jejím charakterem nemám vlastně ani nic moc společného, ale budiž. Začátek by poměrně.. zmatený, ale pro mě, jakožto neuvěřitelně nechápavého člověka, je zmatený začátek každé knihy. A pak mě to strhlo. Málo dialogů, dlouhé odstavce a hlavně ze začátku pomalu se vyvíjející se příběh mi nevadil. Právě naopak. Orena jsem si oblíbila od první chvíle, kdy se objevil. Vůbec jsem neměla tušení, jak by mohl konec probíhat, a stejně se mi to líbilo. Obzvlášť mne překvapilo Orenovo tajemství.

Možná mne Skylark okouzlil proto, že je mou první knihou s dystopickým námětem, možná je v tom něco jiného, ale ať tak nebo tak, Ptačí zpěv je mou nejoblíbenější. :)

Markett
12.11.2014

Ačkoliv jsem se na knížku těšila, zklamala mě. Po přečtení námětu jsem se těšila na něco napínavého, ale po přečtení první kapitoly jsem usoudila, že to není nic pro mě. Už začátek byl moc zdlouhavý a nudný a nechápala jsem, o co tam jde. Nemám ráda nedočtené knihy, ale tuhle knížku jsem musela zavřít a odložit. Dávám aspoň 1 hvězdičku za obálku.

fantasy

Meagan Spooner