emilieselden emilieselden komentáře u knih

Chaloupky Chaloupky Štěpán Javůrek

Velmi smutné a drsné čtení. Jediným mínus je délka knihy. Mohla by být delší. Takhle je hodně uspěchaná, plná postav, ve kterých se pak člověk malinko ztrácí.

09.12.2023 4 z 5

Smrtná zima Smrtná zima Kate A. Boorman

Knížka se dobře čte, je svižná. Ale na moc akce tady nenarazíte. Na mě to působí jako pouhý úvod do série.

04.12.2023 3 z 5

Bohové starých Slovanů Bohové starých Slovanů Peter Weleslaw Kuzmišín

Zajímavá kniha, kde se člověk dozví, odkud vlastně pochází naše zvyky, tradice, pohádky...

30.11.2023 3 z 5

Smolný rok Smolný rok Joshilyn Jackson

Tohle je zvláštní kniha. Ze začátku mi moc nesedl styl vyprávění ale pak se to rozjelo a nakonec jsem ráda, že jsem si knihu přečetla.

28.11.2023 3 z 5

Kopírák Kopírák Sam Holland

Velmi brutální ale napínavá a čtivá kniha se zajímavými zvraty. Konec mě bohužel trochu zklamal.

23.11.2023 4 z 5

Město snů Město snů Kate O'Hara

Velmi slibný začátek historické ságy z počátku 20.století v Americe. Sledujeme zde osudy jedné bohaté rejdařské rodiny a zároveň rozvíjející se filmový průmysl. Na pokračování se těším.

20.11.2023 4 z 5

Zakázané knihy Zakázané knihy kolektiv autorů

Zajímavá a inspirativní kniha. Překvapením pro mě byl Harry Potter.

15.11.2023 3 z 5

Rok čarodějnic Rok čarodějnic Alexis Henderson

Knížka mě zaujala v knihovně a na podzim se zrovna hodí. Bohužel jsem ale nečekala, že to bude fantasy, které moc nevyhledávám.

13.11.2023 3 z 5

Mise Hygge Mise Hygge Caroline Franc

Milé a příjemné čtení, které člověka pohladí po duši, zlepší mu náladu, dostane chuť na skořicové rolky a výlet do Dánska.

09.11.2023 4 z 5

Vlci zimy Vlci zimy Tyrell Johnson

Nebylo to špatné, ale čekala jsem pořádné, drsné postapo. Více napětí, akce, přežívání. Tohle byla spíš jenom taková nuda v horách v zimě.

06.11.2023 3 z 5

Tichý pláč Tichý pláč Lisa Regan

Další případ Josie Quinnové. V této sérii chci rozhodně pokračovat.

31.10.2023 3 z 5

Miláčkové z metra Miláčkové z metra Kate Spencer

Krásná romantická jednohubka. Líbily se mi kamarádky Franny a jejich přátelství a samozřejmě New York - nedá se v něm žít ale nedá se žít bez něj.

26.10.2023 3 z 5

Zloději kostí Zloději kostí Sarah Thomas

Skvělý dobrodružný příběh. Napínavý, čtivě napsaný. Pouze některé pasáže byly trochu zdlouhavější a možná zbytečně natahované. Konec by bylo potřeba také maličko doladit.

20.10.2023 4 z 5

Mé sladké šestnácté století Mé sladké šestnácté století Rachel Harris

Krásná oddechovka. Akorát jsem čekala více Florencie, více historie nebo umění. Tady měla ale hlavní roli romantická linka.

15.10.2023 3 z 5

Smrtící volání Smrtící volání Angela Marsons

Klasická detektivka. Pro mě druhá kniha z této série. Kdybych měla možnost číst ji od začátku určitě bych si ji užila víc.

09.10.2023 3 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Je to zajímavý příběh, který se dobře čte. Člověk je zvědavý, jak to bude dál. Ale ze samotného rozuzlení jsem trochu zklamaná. 3,5*

04.10.2023 3 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Kniha se zaobírá velmi těžkým ale důležitým tématem. A přesně tak na mě kniha působila - těžce, vážně. Hlavně ze začátku taky trochu nerealisticky. 3,5*

30.09.2023 3 z 5

Škvíra Škvíra C. J. Tudor

Obálka trochu přeháněla. Až tak děsivé to nebylo. Nejvíce se mi líbily povídky: Věžák, Konec plavby a Prchavé Blues. Hodně mě tady překvapilo zlo v lidech. U povídky Motýlí ostrov jsem se dost nasmála, ale bohužel mi přišla nedotažená.

25.09.2023 3 z 5

Čtenářka Čtenářka Traci Chee

Průměrné fantasy. Dobře se čte ale zrovna nadšená jsem z toho nebyla.

22.09.2023 3 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Skvělá a čtivě napsaná kniha. Vůbec jsem netušila, jak to tenkrát v Rumunsku bylo. Akorát mi v knize scházelo více hlubších emocí.

17.09.2023 4 z 5