emilieselden emilieselden komentáře u knih

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Tohle se bohužel moc nepovedlo. Námět dobrý, ale kniha si nedokázala udržet napětí ani hororovou atmosféru. 2,5*

26.02.2024 2 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Příjemné překvapení. V první části sice není vyšetřování moc zastoupeno, ale ničemu to nevadí. Mě to moc bavilo.

23.02.2024 4 z 5

Ve stínu černých ptáků Ve stínu černých ptáků Cat Winters

Čekala jsem trochu víc - duchařský příběh, historii... A on je to jen románek v kulisách španělské chřipky a první sv. války.

21.02.2024 3 z 5

Mrtvý na pláži Mrtvý na pláži Anna Johannsen

Příjemná detektivka, proti které nemůžu nic říct. Závěr možná trochu divočejší, ale i tak dobrý čtenářský zážitek. 3,5*

17.02.2024 3 z 5

Klíč k vraždě Klíč k vraždě J. R. Ellis

Klasická detektivka, která mě moc bavila a nemám jí co vytknout. Snad jen menší zdlouhavost.

12.02.2024 4 z 5

Temná tání Temná tání Kate A. Boorman

Za mě spíše zklamání. Nic moc se nedělo, chování postav nelogické, hlavní hrdinka otravná. Slabší 3*.

08.02.2024 3 z 5

Tíživé ticho Tíživé ticho Robert Bryndza

Slabší kousek od R. Bryndzy. Kniha mě tolik nevtáhla. Děj hůře uvěřitelný a lehce přestřelený.

06.02.2024 3 z 5

Směna Směna Anna Beata Háblová

Kniha zpracovává velmi zajímavé téma, které mě bavila. Bohužel styl psaní mi úplně nesedl.

29.01.2024 3 z 5

Mrtvá v Temži Mrtvá v Temži Matthew J. Costello

Pěkná poklidná anglická detektivka. Na odreagování ideální. 3,5*

26.01.2024 3 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Velmi čtivá, tajemná a děsivá kniha. Všechny dějové linky mě bavily. 4,5*

23.01.2024 4 z 5

Nadranc Nadranc Dean Koontz

Přímočarý ale poutavý thriller. Konec mě trošku zklamal.

18.01.2024 3 z 5

Až najdu klíč Až najdu klíč Alex Ahndoril (p)

Stará, dobrá, klasická detektivka, které mě moc bavila.
Na pokračování se těším. 3,5*

15.01.2024 3 z 5

Kill Creek Kill Creek Scott Thomas

Z knihy mám rozporuplné pocity. První část (cca do strany 300) byla docela nuda. Pak se to rozjelo a ke konci jsem se nemohla odtrhnout. Atmosféra byla děsivá. 3,5*

10.01.2024 3 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Velmi zajímavá a čivá kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout. Příběh Evelyn mě bavil, i když nemůžu říct, že by mi byla stoprocentně sympatická.

07.01.2024 4 z 5

Údolí iluzí Údolí iluzí Kate O'Hara

Ráda jsem se vrátila k pokračování této ságy a ponořila se do života jejich hrdinů. Kniha mě moc bavila.

31.12.2023 4 z 5

Hygge a polibky Hygge a polibky Clara Christensen

Milé a pohodové čtení, ale něco tomu chybělo. Po návratu z Dánska mi to přišlo takové nemastné, neslané. 3,5*

26.12.2023 3 z 5

Druhá strana archeologie Druhá strana archeologie Erich von Däniken

Zajímavá kniha pro každého, koho fascinuje vesmír, neznámé mimozemské civilizace apod. Velmi mě zaujalo šest tezí k přežití.

21.12.2023 3 z 5

Nejtemnější část noci Nejtemnější část noci Jeremy Finley

Velmi svižná a napínavá kniha. Hlavní hrdinky jsem si hned oblíbila a rada bych si přečetla pokračování.

21.12.2023 4 z 5

Z kostí a inkoustu Z kostí a inkoustu Rachel Caine (p)

Průměrné fantasy, které se dobře čte, děj ubíhá, postavy si oblíbíte. Ale něco tomu chybělo.

15.12.2023 3 z 5

Naprosto cizí Naprosto cizí Megan Miranda

Kniha je psaná stylem, který mi úplně nevyhovoval. Působí zmatečně, překombinovaně, jak se vše vzájemně prolíná. Slabší 3*.

12.12.2023 3 z 5