Ve stínu černých ptáků

Ve stínu černých ptáků

V roce 1918 si v kalifornském San Diegu vybírají svou daň smrtící chřipka a první světová válka. Šestnáctiletá Mary Shelley Blacková, pojmenovaná po slavné autorce románu o Frankensteinovi, dívka s přírodovědným nadáním, která se ocitla bez rodičů, odjíždí ke své tetě z Portlandu v Oregonu do San Diega. Zděšeně sleduje, jak se... celý text

Zděšeně sleduje, jak se zde zoufalí pozůstalí hrnou na seance a k fotografům duchů, kde hledají útěchu. Jedním z takových fotografů je i bratr jejího milého Stephena Emberse Julius, jehož Mary Shelley považuje za podvodníka.
Po Stephenově smrti na válečné frontě ve Francii se Mary Shelley vystaví v bouři bleskům, je zasažena a nakrátko umírá. Když se vrátí mezi živé, má zvláštní schopnost – cítit chuť emocí. Stephenův duch se k ní v noci vrací a prosí ji o pomoc – nemůže odpočívat v pokoji, protože ho mučí tajemní obrovští černí ptáci.
Uvěří Mary Shelley v existenci duchů? A podaří se jí odhalit důvod Stephenova utrpení a pomoci mu? méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/194111/ve-stinu-cernych-ptaku-Cu0-194111.jpg 4.2226

In the Shadow of Blackbirds (2013)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Jota

Digi28

koupeno v levných knihách za babku. Kniha odpovídala cene. Nenadchla ani neurazila prijemna oddechovka

GabrielleE

Na knížku jsem narazila náhodou v knihovně a jsem z ní dost nadšená. Mám ráda duchařské knížky a hlavní hrdinka byla moc sympatická.

leny.wood

Knížka, na kterou jsem narazila úplně náhodou a své investice rozhodně nelituji! Zničující období 1. světové války a k tomu snad ještě zničující epidemie španělské chřipky. Hlavní hrdinka se snaží pomoci své první velké lásce a při tom čelí mnoha nepříjemnostem. Kombinace thrilleru, hororu a i té romantiky mě dostala.

krejzovaa

Kniha pro mě byla po dlouhé době změna. Příběh mě zasáhl, vžila jsem se do hlavní postavy, zamilovala se do Stephena, cítila to utrpení střídající se se statečností. Knihu mi půjčila kamarádka, neměla jsem tušení o čem samotný příběh je, očekávání nulové, maximálně tak pochmurný příběh plný bolesti, avšak jsem během čtení ztrácela dech, měla šílené nutkání přeskočit na další stranu a vědět jak daná situace dopadne, hnalo mě to dál a dál, posledních 100 stránek jsem se klepala a podle mě ani nedýchala :D Jediné, co mě trochu mrzí - nevíme jak to dopadne s jejím otcem. Takže prosím, jestli máte možnost si knihu přečíst, přečtěte!

Jane417

Kniha není špatná a první polovina mě bavila hodně. Mám ráda duchařské příběhy, záhady, paranormální jevy a to vše příběh obsahuje. Děj se odehrává v roce 1918 v San Diegu, kdy svět ničí Španělská chřipka, stále ještě trvá 1. světová válka a naše hlavní hrdinka Mary Shally Blacková se musí poprat s tím, co jí tyto dvě tragédie přinesou. Je jí šestnáct let a osud se s ní nemazlí. Přesto konec války přináší jistou naději v budoucnost. Děj je mixem thrilleru, dívčího románu a detektivky, přesto mě druhá polovina nějak nebavila. Přišlo mi, že se pořád vše opakovalo. Na konci se pár překvapení a rozuzlení objeví, ale celkově mi knížka nějak nesedla.

pavlinkaa

Kniha určitě stojí za přečtení, je zajímavá.

perpe2a

Nejdříve se mi to moc nezdálo, tak trochu podivný příběh...ale potom..ANO, doporučuji. Ten závěr byl výborný.

nadenka13

nej kniha kterou jsem v poslední době četla doporučuji

Beky

Úžasná kniha s dokonalým námětem, perfektním příběhem a překvapivým koncem. Krásná duchařská záležitost s dokonale vykreslenými pocity a dojmy ...

karolina5333

Z první polovinou jsem docela bojovala, ale pak to byl nářez :) Finále jsem přečetla jedním dechem. Takže kdo je ze začátku na rozpacích, radím vydržte!

Hell_Rihova

Kniha mi vyrazila dech. Do poslední chvíle jsem doufala, že konec dopadne jinak, ale tak jak to dopadlo, mi vhrklo slzy do očí. Kniha mě odrovnala takovým způsobem, že jsem nebyla schopná číst něco jiného. Kniha, která se mi vryla hluboko do srdce a to svým námětem války a možná ještě více milostným příběhem mezi dvěma mladými lidmi, kterým válka sebrala jeden druhého.

PeM

Já jsem spokojená, kniha byla přesně to, co jsem čekala....

Eeli

Moc hezká kniha s mrazivým dějem, která se četla sama. Příběh je zasazený do doby 1. sv. války, kdy navíc řádila španělská chřipka. Už jen díky prostředí a okolnostem, za jakých se děj odehrává, se autorce podařilo skvěle vykreslit zoufalství tehdejší doby, kdy se lidé chytali každého stébla. Do této pochmurné atmosféry pak tedy vhodně připojila příběh opírající se o problematiku spiritismu, což je čtenářsky velmi vděčné. Kniha nepostrádala nápad, zajímavý děj, napětí, spád. Někdy, zvláště ke konci, už toho bylo trochu více, než by příběh snesl, ale nebylo to zase tolik na obtíž. Velmi se mi líbily dialogy mezi postavami, které byly tak nějak přirozené, nic vynuceného. Zkrátka mi velmi sedl autorčin styl psaní, jímž ve čtenáři dokázala vzbudit potřebné emoce - co se týče této knihy, tak spolu s postavami cítíte především smutek a beznaděj.

rajen

Knížku jsem si vybrala, protože se mi hodila do výzvy a žádná další z mého seznamu v knihovně zrovna nebyla. Hodně mě odrazovala "duchařina" a přesvědčila jsem se, že opravdu nejsem cílovou skupinou takových knížek. Pasáže s duchem mě prostě nebavily, přišlo mi to nezáživné a spíš úsměvné než strašidelné, nedokážu se prostě bát smyšleného ducha. Ale jinak byl děj dobrý. Výběr doby, do které je román zasazen (první světová válka a španělská chřipka), oceňuji, o tom jsem příliš nevěděla a jala se pak dohledávat podrobnější informace. Stejně tak kult spiritismu, který v té době vládl. Člověk o tom něco okrajově tuší, ale díky knize se dozví více. Líbila se mi osobnost hlavní postavy. Kniha má super grafiku a nutno říct, že fotky tomu dávají atmosféru. Díky tomu nakonec dávám průměrné hodnocení. Myslím, že by příběh mohl fungovat i bez těch nemožných duchů a pak by to byl pro mě hodně dobrý román. Zápletka by se dala jistě vymyslet i bez toho.

Kachorra

Poslední dobou jsem měla problém se do knih začíst a na to čtení se i těšit. Tady jsem se ale těšila a moc se mi líbil styl psaní a především grafické vyřešení textu. Velmi si cením fotografií, takže můžu doporučit. Myslím, že tahle kniha mi právě sedla do momentální nálady.

denib

Čekala jsem, že se budu bát, když se jedná o duchařinu, ale to se bohužel nestalo. Nevím, čím to je, že ty "strašidelné" scény na mě strašidelně prostě nepůsobily. U některých postav ani nevím, jak dopadly. Také mi vadilo pár chybných vyjádření, ale to byly jen drobnosti a navíc je možné, že za to může překlad. Na druhou stranu oceňuji, že jsem se dozvěděla něco nového o tehdejší době. Konkrétně o chřipkové epidemii a financování účasti USA ve válce. Také se to velmi lehce četlo. Takže když to shrnu, je to pro mě lepší průměr.

Luca84

Jsem nadsena! Skvely pribeh, zajimave tema vychazejici ze skutecnych udalosti. Na pozadi valka, valecni veterani, spanelska chripka a duchove zachyceni na fotografiich. Vyborne, poutave napsano a gradujici konec se zajimavym rozuzlenim. Opravdu skvele cteni.

aktijnov

Z knihy jsem zklamaná. Na to, že jsem o ní četla tak úžasné recenze, byla docela nezajímavá. Postavy nepropracované. Buď kladné a čestné, nebo padouši... Příběh jednoduchý...

whiolet

Kniha mě bavila,ale něco mi v ní nepatrně vadilo, bohužel už si nevzpomenu co to bylo, dávám tedy 4 hvězdičky

TheSarcasm

Docela dobrá kniha. Spíš než nějaká hororová duchařina se z ní nakonec vyvine docela napínavá detektivka. Velmi zajímavé jsou reálie týkající se epidemie španělské chřipky a atmosféry v USA na konci první světové války. Netušil jsem, že to byla i tam taková apokalypsa. Hlavní hrdinka mi nebyla úplně sympatická, moc jsem nechápal co vlastně u své tety měla v úmyslu dělat a z čeho žít. O její minulosti jsme se dozvěděli jen z několika náznaků. Nicméně pro příběh to nebylo podstatné.

eliska8443

Neskutečně poutavá kniha, která vás nenechá zamhouřit oka a neobracet stránku za stránkou. Určitě doporučuji.

Blaufik

Propojení skutečných událostí pandemie Španělské chřipky, jejího lidového léčitelství a první světové války spolu s příběhem zemřelého mladíka, jehož duch nemůže v klidu odpočívat v pokoji dává dohromady naprosto úchvatný celek, do kterého se čtenář doopravdy ponoří. Já osobně jsem byla z knihy nadšená.

Moška
17.11.2016

Skvělá kniha s nevšedním tématem. Výborně vedená dějová linka. Vývoj postav velmi uvěřitelný. Až za doslovem a poděkováním je uvedeno, že autorka se věnuje tvorbě a šíření historické literatury pro mladé lidi. No, jestli je tahle kniha zaměřena na mladé čtenáře, klobouk dolů. Nepoznala jsem to. Vřele doporučuji. Jen počítejte s tím, že vám po přečtení bude smutno, ne z duchů, ale z dopadů lidského konání. A možná se pak budete potmě malinko bát.

Verrrunka
09.10.2016

Překvapivě dobrá kniha. Dlouho mi ležela v knihovně, konečně byl čas a nebylo nic naplánovaného ke čtení.
Musím říct, že do ponurého podzimního počasí se to neuvěřitelně hodilo.
Byla to vcelku dobrá duchařina, nikdy jsem asi nic podobného žánru nečetla. Mnohem víc mě ale bavila dějová linka týkající se chřipkové epidemie a 1. světové války. Celkově z toho mám dobrý dojem, i když to není nic světoborného. Občas mi dějová linka s duchem přišla až moc překombinovaná, spíš bych uvítala víc rozvinout osobnost hlavní hrdinky, její pokusy a fascinaci technikou.
Popravdě teď nevím, jestli je nějaký další díl, doufám, že ano, jinak je to zbytečně utnuté a spousta věcí nemá konec.

Sarfias
09.07.2016

Ať již věříte na duchy anebo nikoliv, knihu jednoznačně doporučuji všemi deseti. Nikdy jsem o první světové válce a španělské chřipce tolik nepřemýšlela, jako při četbě této knihy. Jedná se o velmi povedeně napsaný psychologický román s prvky nadpřirozena a trochou toho hororu. Kniha je místy mrazivě strašidelná, místy dojemně romantická a jinde detailně a napínavě záhadná. Knihu jsem doslova zhltla, protože autorka píše krásným jazykem. Velmi oceňuji, že kniha se nijak netáhla, v každé kapitole měla co čtenáři nabídnout a konec nebyl nijak rázný ani nudný, ale příjemně ucelený.
Doporučuji, doporučuji, rozhodně doporučuji!

oolinkaa
12.06.2016

nádherná knížka, ač se smutným námětem.. četla se sama, ocenuji krátké kapitolky. knihu doprovázejí tajemné, někdy až depresivní fotografie..ač je to ,,duchařina,, , je super si udělat obrázek z dob španěl. chřipky a o době, kdy nebylo jednoduché přežít..doporučuji

sgjoli
28.05.2016

Tahle kniha velmi neobvykle nahlíží na téma první světové války – konkrétně se zaměřuje na téma rozmáhající se vlny spiritismu, kdy se zdevastování a utrápení lidé snaží pomocí seancí spojit se svými padlými příbuznými. Námětově mne kniha zaujala již po přečtení anotace a já tak doufala, aby to ve výsledku nebylo nakonec zklamání. A nebylo! Popravdě jsem dostala víc, než jsem čekala.
Jedná se o výborně napsaný psychologický román s prvky hororu a nadpřirozena. Je velmi čtivě napsaný, je napínavý, detailně a logicky propracovaný, postavy skvěle vykreslené – a zvlášť hlavní hrdinka je velmi sympatická a člověk si ji velmi rychle oblíbí. Navíc ta atmosféra! Atmosféra je velmi intenzivní, mrazivá a napínavá – člověk se do příběhu ponoří, ani neví jak, a knihu neodloží, dokud se nedostane na samotný konec. Závěr je pak úžasně vygradovaný. Rozhoně všem doporučuju!

minimonisek
09.04.2016

Zajímavá kniha o lidských vztazích v období války a španělské chřipky. Ukazuje způsob jak se lidé vyrovnávali se všemi hrůzami různými způsoby - například vírou v posmrtný život. Kniha je čtivá, je brána z pohledu mladé 16 leté dívky. Navíc je doplněna fotkami, které dodávají tu správnou atmosféru. Určitě stojí za přečtení.

Sorrow
18.03.2016

Pozoruhodná kniha, která jistě zaujme už svým námětem a grafickým zpracováním. Příběh samotný je v mnoha směrech originální, ale zdálo se mi to trošku nedotažené. Možná to je tím, že se jedná o debut. Zkrátka se z toho určitě dalo vytěžit víc - čekala jsem mrazivou atmosféru, ale prostě to na mě nějak nedýchalo, škoda. Co ale musím vyzvednout je hlavní hrdinka Mary Shelley, málokdy k někomu tak přilnu, mám jí moc ráda. I přes nějaké nedostatky si kniha rozhodně zaslouží být čtená! :)

qydko
20.02.2016

Knihu mi přidala knihovnice k Sirotčinci slečny Peregrinové, že to možná bude něco podobného, tak ať to vyzkouším. Ano, vizuálně je podobná, ale jinak je někde úplně jinde. Začetla jsem se a nemohla přestat bez ohledu na pozdní noční hodiny. Příběh chytlavý, zajímavý, závěr překvapivý. Skvěle se čte. Jako bonus beru i odpovídající historické reálie, bylo to pro mě zároveň i poučné, jelikož o dějinách USA toho moc nevím.