Ve stínu černých ptáků

V roce 1918 si v kalifornském San Diegu vybírají svou daň smrtící chřipka a první světová válka. Šestnáctiletá Mary Shelley Blacková, pojmenovaná po slavné autorce románu o Frankensteinovi, dívka s přírodovědným nadáním, která se ocitla bez rodičů, odjíždí ke své tetě z Portlandu v Oregonu do San Diega. Zděšeně sleduje, jak se zde zoufalí pozůstalí hrnou na seance a k fotografům duchů, kde hledají útěchu. Jedním z takových fotografů je i bratr jejího milého Stephena Emberse Julius, jehož Mary Shelley považuje za podvodníka. Po Stephenově smrti na válečné frontě ve Francii se Mary Shelley vystaví v bouři bleskům, je zasažena a nakrátko umírá. Když se vrátí mezi živé, má zvláštní schopnost – cítit chuť emocí. Stephenův duch se k ní v noci vrací a prosí ji o pomoc – nemůže odpočívat v pokoji, protože ho mučí tajemní obrovští černí ptáci. Uvěří Mary Shelley v existenci duchů? A podaří se jí odhalit důvod Stephenova utrpení a pomoci mu?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/194111/ve-stinu-cernych-ptaku-Cu0-194111.jpg 4.1329

In the Shadow of Blackbirds (2013)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Jota

Kniha Ve stínu černých ptáků

Arev122

Tohle se mi četlo moc hezky, zajímavý námět spojený s duchovnem a detektivní zápletkou.

adelinka

Super rýchle čítanie. Mystika, napätie....... Chvíľami som očakávala nejaký zvrat k lepšiemu, čo sa týka Stephanovej smrti, ale veď neišlo o rozprávku....bolo to tak ako malo byť.

Devil-Ivet
19.12.2018

Parádní námět, parádní kniha. Trochu strašidelné, dobře napsané a hlavní hrdinka mi přirostla k srdci. K téhle se určitě budu vracet.

v.kalabova
17.08.2018

Kniha se mi líbila. Nádech duchařiny byl... celkem uvěřitelný. Čemu jsem ale tak nevěřila, to byly vztahy mezi postavami, možná i postavy samotné. Přišlo mi, jak kdyby "mluvily" do prázdna a vlastně bylo jedno jestli tam byly nebo ne. Dost možná jsem se nechala strhnout lavinou pozitivního hodnocení a od knihy jsem čekala příliš. Ale za tu cenu a za to, že vyplním další políčko do čtenářské výzvy, proč ne. Celkem kliďánková, nenáročná četba.

Starllete.
16.08.2018

Podle anotace jsem věřila, že to bude strhující čtení. A mohlo by nejspíš být, kdyby téma zpracoval jiný autor.
Celou dobu jsem se při čtení nemohla zbavit dojmu, že byla kniha zařazená do špatné kategorie. Spíš než horor mi to připadalo jako young adult. Chování postav, jejich dialogy, myšlenkové pochody hlavní hrdinky mi přišly takové naivní a povrchní. Nedostatek detailů a to, že autorka vůbec nešla do hloubky, mě na knize rušilo asi nejvíc. Nedokázala jsem se ztotožnit s žádnou postavou.
Konec byl předvídatelný a takový uspěchaný.

Elea
14.08.2018

Nesmírně zajímavé téma, nesmírně mizerně zpracované.

tynkaiscrazy
24.07.2018

příběh s potenciálem, ale to zpracování bylo otřesný. podílela se na tom jak spisovatelka, tak i překladatelka (v mém vydání Libuše Čižmarová, hádám, že je to jediné vydání tohoto příběhu), která většinu anglických frází překládala doslova, nikoli tak, aby v češtině netahaly za uši. dále si nelámala hlavu s překladem vzkazů, které jí Stephen zanechával.
aby nebyla ale všechna špína na překladu, nutno podotknout, že takhle povrchně napsaný příběh jsem ještě nečetla. postavy jako by byly právě uplácaný z hlíny, jen se základními charakteristickými vlastnostmi. většinu knihy tvořily dialogy, málo se popisovaly Marryiny pocity. Sama hlavní hrdinka mě mnohokrát donutila protočit oči vsloup, její poznámky jsem fakt nedávala.

kdyby se pera uchopil s tímto nápadem někdo jiný, mohlo být mé hodnocení docels rozdílné. jaká škoda!

Annkag
21.04.2018

Zaujímavý príbeh,ktorý ma dostal od začiatku a napatie a očakávanie ma nepustilo ani potom ako som za knihou zatvorila poslednú stránku.
Temné,miestami nevysvetlitelné ale najma pútavé.rozuzlenie bolo pre mna čímsi fascinujúce ale v prvom rade prekvapivé.