Klíč k vraždě

Klíč k vraždě https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/513840/bmid_klic-k-vrazde-iYE-513840.jpg 4 32 7

Vraždy v Yorkshiru série

VZÁCNÉ HOUSLE SE STANOU KLÍČEM K VRAŽDĚ… Vrchní inspektor Oldroyd už viděl spoustu obětí násilných činů, ale nikdy nebyl sám svědkem vraždy – až dosud. Když je během koncertu komorní hudby v severoanglickém Halifaxu zastřelen světoznámý houslista Hans Müller, má před sebou zkušený detektiv případ, který se vzpírá logice: pachatel beze stopy unikl a spolu s ním se ztratily i Müllerovy drahocenné stradivárky. Při pátrání po tajemném střelci a jeho motivu vstupují Oldroyd a jeho kolega Carter do uzavřeného světa bohatých sběratelů hudebních nástrojů i do temných vod skrývajících děsivá tajemství minulosti. Právě v nich bude možná třeba hledat klíč k celé záhadě. Oldroyd s Carterem musejí vynaložit veškerý důvtip, aby vzácný nástroj nalezli. Dokážou ale dopadnout i vraha, který jim jako kouzelník zmizel přímo před očima? ____ Klasická anglická detektivka ve stylu knih moderních mistrů žánru, jako jsou Ann Granger, Caroline Graham a Louise Penny.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Mystery Press

The Quartet Murders , 2017

emilieselden
12.02.2024 4 z 5

Klasická detektivka, která mě moc bavila a nemám jí co vytknout. Snad jen menší zdlouhavost.

akinomV
06.10.2023 4 z 5

Dvojka lepší než jednička, pro mě rozhodně zajímavá série. Prostředí hudebníků mě bavilo víc než jeskyňáři v jedničce :-) a závěr, když se detektivové dozvídají o motivu, ten mě dostal. Určitě se těším na pokračování, snad bude brzy.

Katania
15.09.2023 4 z 5

Trochu zdlouhavé, ale konec stal za to. Hezká klasická detektivka.

astra3
20.07.2023 5 z 5

Druhý díl byl lepší nez první.

mikika
10.07.2023 3 z 5

zajímavé prostředí hudebníků, sběratelů umění a milovníků klasické hudby, ale tentokrát jsme si s Oldroydem nějak nesedli a kapku jsem se nudila.

kolacky
06.07.2023 4 z 5

(SPOILER) Ty bláho - to jako fakt? Dvojčata??? Takové klišé??? Páter Knox se v hrobě obrací!
Jinak dobré čtení, zamotaná zápletka, dvojí pachatelé... Ale první díl se mi líbil víc.

Majuš333
14.06.2023 5 z 5

'Klíč k vraždě' som si vychutnala rovnako ako 'Smrt v temnotách' a Oldroyda s Carterom som si veľmi obľúbila :)