Z kostí a inkoustu

Jess a jeho rodina se živí pašováním knih. Ve Velké knihovně v Alexandrii je totiž uloženo veškeré vědění světa a vlastnit knihy je přísně zakázáno. Proto se najdou mnozí, kteří jsou za ně ochotni nemálo zaplatit. Jess dostane možnost ve Velké knihovně studovat a získat tak zákulisní informace důležité pro jejich rodinný obchod. Brzy ale zjišťuje, že Knihovna je mnohem temnější a zlověstnější místo, než si vůbec dokázal představit....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/353182/z-kosti-a-inkoustu-hcu-353182.jpg 3.999

Velká knihovna 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Fragment (ČR)

Ink and Bone, 2015

Kniha Z kostí a inkoustu

berka4151

Nečte se špatně, něco mohlo být lépe propracované, ale měl jsem z toho větší obavy po přečtení komentářů. Ten druhý díl si ráda přečtu. Dala bych 3,5 hvězdičky, kdyby to šlo

Lily-fairy

Jedním slovem divné. Divný svět, divní hrdinové a divný příběh. Nesedlo mi to, avšak kniha má asi pro někoho potenciál...

Ela2020

Dlouho jsem přemýšlela zda si knihu mám koupit a nakonec jsem neodolala krásné obálce. Domnívala jsem se že kniha bude vyprávět příběh z minulosti - Starověku, nicméně to tak nebylo. Byly chvíle kdy jsem se od knihy nemohla odtrhnout jak moc byla napínavá. Ale pak tu byly pasáže, které byly velice nudné a podle mě i zbytečné. Celkově nemůžu říct že by kniha nebyla dobrá.. Ale není to můj šálek kávy.

Denisa153

Dle anotace mě kniha nadchla, ale realita byla poněkud nudná... Četla se dobře, ale děj mě upřímě moc neuchvátil. Ze začátku jsem se ztrácela v pojmech a v postavách. Co se týče postav nějak jsem do nich nemohla vcítit a nakonec mi bylo vcelku jedno co se nimy stane. Autorka měla skvělí nápad, ale moc dobře ho nezpracovala. Pokračování číst nebudu.

Anett17

Kniha byla fajn, ale že bych si z ní sedla na zadek to říct nemůžu. Už začátek mě vyvedl z omylu tím, že se děj odehrává v roce 2025 a ne ve starověku jak jsem se mylně domnívala. Když jsem si knihu vybrala v knihovně, obálka mě příliš nezaujala, ale anotace ano. Pro snad každého knihomola musí být ráj, když se děj knihy odehrává v knihovně. V téhle knize rovnou v největší knihovně. Zní to skvěle, ale pro mě tam bylo toho knihovnictví prostě málo. Místo toho tam spíš sledujeme, co dělají studenti ve svém volném čase. Jejich vyučování mě příliš neuchvátilo. Kniha mě možná neohromila z toho důvodu, že jsem si vysnila něco úplně jiného, než jsem dostala. Ve výsledku 1* za nápad, 2* za Wolfeho a 3 * za rychlý spád.

Čtenářka602

Nevěděla jsem co očekávat. Tato kniha byla první s tím, že ji napsala žena a hlavní postava je chlapec..... Kniha předčila mé očekávání, ale nebylo to úplně ono, asi zůstanu u knih kdy ženy napíší hlavní postavy jako ženy a muži hlavní postavy jako muži... Kniha však i nadále zůstane mezi mými oblíbenýmy knihami

v.michlickova

Tato kniha mě naprosto dostala. Nejen, že jsem si zase o něco víc oblíbila fantasy a především dystopii, ale nenechala mě prostě ani nadechnout. Zprvu jsem měla problém se do dějové linie začíst. Jakmile se mi to ale podařilo, nemohla jsem přestat. Na každé nové straně zvrat, napětí a překvapení. Kniha je velmi čtivá, děj ubíhá svižně a neobsahuje žádnou "omáčku" kolem. Nedá se to k ničemu přirovnat, protože jsem nikdy noc takového nečetla. Kniha ve mě vyvolala snad všechny emoce na které si vzpomenu. Nejčastěji jsem byla naštvaná/nesouhlasila jsem s tím co se děje a nebo jsem byla překvapená/šokovaná. Našly se i pasáže kdy mě kniha rozesmála, skoro rozbrečela a u pár scén jsem si jednoduše řekla "awww".

el.peee

Po dlouhé době kniha, kterou jsem "zatím odložila" a kdo ví, jestli ji vůbec dočtu.
Chápu, že je mířena asi na mladší čtenáře, ale srovnám-li například s poutavostí Harry Pottera (jehož první díly jsou mířeny na stejnou věkovou skupinu), tak knížka hodně zaostává. Ani mě asi nezajímá, jak to vše dopadne.
Bohužel nemohu jinak než hvězdičku. Netvrdím, že někoho nezaujme, ale já to nejsem.
Tady platí, že celá anotace je z knížky to nejzajímavější.

EDIT: Neměla jsem touhu knihu dočíst, zůstala nedočtená... A nejspíš se k ní ani nevrátím.

pro dívky

Rachel Caine (p)
americká, 1962

všech 15 knih autora

Kniha Z kostí a inkoustu je v

Právě čtených6x
dalších seznamech7x