Z kostí a inkoustu

Jess a jeho rodina se živí pašováním knih. Ve Velké knihovně v Alexandrii je totiž uloženo veškeré vědění světa a vlastnit knihy je přísně zakázáno. Proto se najdou mnozí, kteří jsou za ně ochotni nemálo zaplatit. Jess dostane možnost ve Velké knihovně studovat a získat tak zákulisní informace důležité pro jejich rodinný obchod. Brzy ale zjišťuje, že Knihovna je mnohem temnější a zlověstnější místo, než si vůbec dokázal představit....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353182/big_z-kosti-a-inkoustu-hcu-353182.jpg 4131

Velká knihovna 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

Ink and Bone, 2015

Kniha Z kostí a inkoustu

čef
17. listopadu

Kouzlo fantasy knih ne a ne najít. Spousta různých akcí, ale hlavně řečí. Vytvoření nového světa je jistě pozoruhodné a asi také pracné, vyžadující velkou dávku fantasie, ale proč? To nevím, ale každému přeji, ať si to užije.

Dela90

Knížka mě uchvátila svou obálkou, ale její obsah byl ještě lepší. Fantasy úplně z jiného soudku, kterou jsem popravdě vůbec nečekala. Bylo to dokonalé, svět Knihovny, všechny detaily, učenci, hrozby. Ačkoliv nejsem asi úplně cílová skupina knížky, tak to byl dle mého úžasně zajímavý příběh, který stojí za přečtení. Protože prostě woow, já se do něj zamilovala a další díl prostě ano, ANO.

Zuzka12627

První kniha od této autorky a nebude poslední. Velice zajímavý příběh od začátku do konce.

VéjaTarabová

Popravdě jsem moc nevěděla, co od příběhu očekávat. Autorku jsem neznala a o knize nikdy neslyšela. Anotace mě však výjimečně velmi zaujala. Fantasy nabité akcí, které má hlavu a patu, dokáže vtáhnout do děje. Spisovatelka zvládla skvěle popsat atmosféru i prostředí a k tomu postupně rozvíjet či poodhalovat osobnosti jednotlivých postav. Byla jsem vděčná za to, že zde nebylo vše jen sluníčkové, ale odehrálo se i pár tragických úmrtí. Trochu mi vadily příliš dlouhé kapitoly, ovšem přece jenom stránky samy o sobě ubíhaly velmi rychle. Chytře vložené „efeméry“ jsou pro mě důkazem promyšlenosti, jenž si cením. Dále přiložený playlist dokázal potěšit. Musím však přiznat, jak moc jsem byla napálena, jelikož jsem netušila, že se jedná o sérii. Nýbrž téma této knihy se nejspíše doopravdy hodí do více dílů.

„Učení má tři části. Informace, vědění a moudrost. Pouhý sběr informací není vědění a schraňované vědění není samo o sobě moudrost“

SoňaKábová
27.07.2020

Tohle je přesně typ knížky pro mě. Věřím, že ne pro všechny- pro někoho to asi nebude vůbec. Pro mě ale byla napínavá, emotivní a děj postupoval rychle. Ze začátku ale asi může chvilku trvat, než se začtete

Halt468
09.02.2020

Nemám slov!!

berka4151
02.06.2019

Nečte se špatně, něco mohlo být lépe propracované, ale měl jsem z toho větší obavy po přečtení komentářů. Ten druhý díl si ráda přečtu. Dala bych 3,5 hvězdičky, kdyby to šlo

Lily-fairy
24.05.2019

Jedním slovem divné. Divný svět, divní hrdinové a divný příběh. Nesedlo mi to, avšak kniha má asi pro někoho potenciál...