Z kostí a inkoustu

Jess a jeho rodina se živí pašováním knih. Ve Velké knihovně v Alexandrii je totiž uloženo veškeré vědění světa a vlastnit knihy je přísně zakázáno. Proto se najdou mnozí, kteří jsou za ně ochotni nemálo zaplatit. Jess dostane možnost ve Velké knihovně studovat a získat tak zákulisní informace důležité pro jejich rodinný obchod. Brzy ale zjišťuje, že Knihovna je mnohem temnější a zlověstnější místo, než si vůbec dokázal představit....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353182/z-kosti-a-inkoustu-hcu-353182.jpg 4114

Velká knihovna 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Fragment (ČR)

Ink and Bone, 2015

Kniha Z kostí a inkoustu

SoňaKábová

Tohle je přesně typ knížky pro mě. Věřím, že ne pro všechny- pro někoho to asi nebude vůbec. Pro mě ale byla napínavá, emotivní a děj postupoval rychle. Ze začátku ale asi může chvilku trvat, než se začtete

Halt468

Nemám slov!!

berka4151
02.06.2019

Nečte se špatně, něco mohlo být lépe propracované, ale měl jsem z toho větší obavy po přečtení komentářů. Ten druhý díl si ráda přečtu. Dala bych 3,5 hvězdičky, kdyby to šlo

Lily-fairy
24.05.2019

Jedním slovem divné. Divný svět, divní hrdinové a divný příběh. Nesedlo mi to, avšak kniha má asi pro někoho potenciál...

Ela2020
12.05.2019

Dlouho jsem přemýšlela zda si knihu mám koupit a nakonec jsem neodolala krásné obálce. Domnívala jsem se že kniha bude vyprávět příběh z minulosti - Starověku, nicméně to tak nebylo. Byly chvíle kdy jsem se od knihy nemohla odtrhnout jak moc byla napínavá. Ale pak tu byly pasáže, které byly velice nudné a podle mě i zbytečné. Celkově nemůžu říct že by kniha nebyla dobrá.. Ale není to můj šálek kávy.

Denisa153
03.05.2019

Dle anotace mě kniha nadchla, ale realita byla poněkud nudná... Četla se dobře, ale děj mě upřímě moc neuchvátil. Ze začátku jsem se ztrácela v pojmech a v postavách. Co se týče postav nějak jsem do nich nemohla vcítit a nakonec mi bylo vcelku jedno co se nimy stane. Autorka měla skvělí nápad, ale moc dobře ho nezpracovala. Pokračování číst nebudu.

Anett17
14.03.2019

Kniha byla fajn, ale že bych si z ní sedla na zadek to říct nemůžu. Už začátek mě vyvedl z omylu tím, že se děj odehrává v roce 2025 a ne ve starověku jak jsem se mylně domnívala. Když jsem si knihu vybrala v knihovně, obálka mě příliš nezaujala, ale anotace ano. Pro snad každého knihomola musí být ráj, když se děj knihy odehrává v knihovně. V téhle knize rovnou v největší knihovně. Zní to skvěle, ale pro mě tam bylo toho knihovnictví prostě málo. Místo toho tam spíš sledujeme, co dělají studenti ve svém volném čase. Jejich vyučování mě příliš neuchvátilo. Kniha mě možná neohromila z toho důvodu, že jsem si vysnila něco úplně jiného, než jsem dostala. Ve výsledku 1* za nápad, 2* za Wolfeho a 3 * za rychlý spád.

Čtenářka602
15.02.2019

Nevěděla jsem co očekávat. Tato kniha byla první s tím, že ji napsala žena a hlavní postava je chlapec..... Kniha předčila mé očekávání, ale nebylo to úplně ono, asi zůstanu u knih kdy ženy napíší hlavní postavy jako ženy a muži hlavní postavy jako muži... Kniha však i nadále zůstane mezi mými oblíbenýmy knihami

Rozvaliny Gorlanu
Rozvaliny Gorlanu