Z ohně a papíru

Velká knihovna v Alexandrii. Instituce, která železnou rukou ovládá veškeré vědění světa, bezohledně potlačuje každou vzpouru a ve jménu vyššího dobra zakazuje lidem vlastnit knihy… Jess Brightwell už zjistil, že velkolepá sláva Velké knihovny je jen iluze, která maskuje temnotu a zlo. Jeho život se nenávratně změnil. Musí v Knihovně sloužit jako voják, přišel o nejlepšího kamaráda, a dívka, kterou miluje, má navždy zůstat zavřená v Železné věži. Jess a jeho spojenci se však nehodlají vzdát a vydávají se na záchrannou misi. Londýn je v plamenech a na Jesse čeká těžká volba. Na čí stranu se přidá?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/381266/z-ohne-a-papiru-J4F-381266.jpg 4.37

Velká knihovna (2.)

Paper and Fire (2016)

Literatura světová, Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Fragment (ČR)

velmi_zajimava

Druhý díl lepší jak první.
Na této knížce nemám co vytknout. Četla se jedním dechem od začátku, až dokonce. Rozhodně doporučuji všem, kteří mají rádi fantasy.

betys6914

Boj proti velké knihovně pokračuje a rozhodně to není žádná procházka růžovým sadem. Hlavní hrdinové už zcela ztratily naivní představy o Knihovně a musí čelit její bezmezné touze po moci a krutosti, která se s ní pojí. Knihovna se totiž nezastaví před ničím, aby svá tajemství uchovala.

Romantická linka nastíněná v prvním díle velmi ustupuje a její místo zaujímá důraz na přátelství, rodinu, soudržnost a především odvahu jít za svým cílem a nevzdávat se. Těším se na další díl!

DariDerek

Pokud se budete chtít začít do knihy, která je o knihách, určitě vám Z ohně a papíru doporučím. Ale raději si nejdříve přečtěte první díl, protože na sebe navazují a mohly by vás uniknout souvislosti, které by vás připravily o ten pravý knihomolský zážitek.