emilieselden emilieselden komentáře u knih

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Další kniha ze série s Kate. Jednoduchá odpočinková detektivka. Tento případ se mi zatím líbil nejvíc.

11.09.2023 3 z 5

Knihonoš Knihonoš Carsten Henn

Milá knížečka. Prostě pohlazení po duši pro každého knihomola. 3,5*

08.09.2023 3 z 5

Faraonovo tajemství Faraonovo tajemství Clive Cussler

Tohle je něco jako Indiana Jones v knižní podobě. Dobrodružství, napětí, poušť a záchrana světa. Ústřední dvojka, Joe a Kurt jsou prostě ti správní týpci s perfektními hláškami. Rozhodně bych se nebránila dalším dílům z této série.

05.09.2023 4 z 5

Holanďanka Holanďanka Ellen Keith

Opět druhá sv. válka, tentokrát ovšem z pohledu nevěstinců v koncentračních táborech a jejich fungování. Navíc zde máme ještě linku ze 70. let v Buenos Aires. Je to velmi silná a čtivá kniha, která dá člověku zase jiný pohled na tuto problematiku.

31.08.2023 4 z 5

Diabolik Diabolik S. J. Kincaid

Šla jsem to toho s tím, že jdu číst fantasy a ono je to spíš sci-fi. Líbí se mi, jak je zde vykreslený svět v budoucnosti - vesmírné lodě, život ve vesmíru apod. Samotný příběh také nebyl špatný. 3,5*

25.08.2023 3 z 5

Cizinky ve vlaku Cizinky ve vlaku Lisa Unger

Zajímavý a velmi propracovaný thriller, kde se pomalu odkrývá vrstva po vrstvě a vy zjišťujete, o co tady vlastně jde. Jenom styl autorky mi bohužel úplně nesedl. 3,5*

21.08.2023 3 z 5

Za zdmi Za zdmi Hollie Overton

Napínavý psychologický thriller, u kterého vůbec netušíte, jak dopadne. Jenom linka s Cliftonem mi nepřišla až tak zajímavá. 3,5*

16.08.2023 3 z 5

Švadleny z Osvětimi: Pravdivý příběh žen, které šily, aby přežily Švadleny z Osvětimi: Pravdivý příběh žen, které šily, aby přežily Lucy Adlington

Po faktografické stránce je to velmi kvalitně zpracovaná kniha. Čtenáře ale také dojme pohled na osobní příběhy švadlen. 3,5*

14.08.2023 3 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Romantiku moc nečtu ale tohle bylo super. Dá se tady sice najít pár klišé, ale mě to bavilo a chvílemi jsem se smála i nahlas.

06.08.2023 4 z 5

Opravdové zločiny Opravdové zločiny Lucie Bechynková

Čtivě napsaná kniha. Každý příběh vás pohltí. Nejvíce mě zaujaly případy Susan Smithové, Brendy Spencerové, záhada Hinterkaifeck a záhada Bobbyho Dunbara. 3,5*

31.07.2023 3 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Pěkná kniha, jen jsem čekala více napětí, boj o přežití... Probliky do minulosti a chvíle, kdy mluvil ke své ženě mě moc nebavily. 3,5*

26.07.2023 3 z 5

Penzion Penzion Robin Morgan-Bentley

Skvěle napsaná kniha. Střídání přítomnosti a minulosti i pohledy jednotlivých postav čtenáře dokonale udržují v napětí a nutí ho číst dál. O překvapivé zvraty tu také není nouze, takže zasloužené 4*.

20.07.2023 4 z 5

Na dostřel Na dostřel Taylor Adams

Trochu přestřelené, ale na to jsme u T. Adamse zvyklí. Každopádně Není úniku se mi líbilo víc. Tady mi postavy nějak nepřirostly k srdci. 3,5*

14.07.2023 3 z 5

Potok stínů Potok stínů Joy Fielding

Skvělý thriller, kterému nic nechybělo a dokázal si udržet napětí po celou dobu.

09.07.2023 4 z 5

Má mě rád, nemá mě rád Má mě rád, nemá mě rád Sally Thorne

Mě tohle nebavilo. Bylo to tááák klišoidní. Ona se na něj pořád lepila a neustále slintala nad jeho tělem, což bylo dost otravný.

03.07.2023 3 z 5

Chlapec, který následoval svého otce do Osvětimi Chlapec, který následoval svého otce do Osvětimi Jeremy Dronfield

Další kniha o holokaustu. Určitě kvalitně zpracovaná ale nezanechala ve mě tak silný dojem jako jiné knihy na toto téma - viz např. Mengeleho děvče nebo Houslistka z Osvětimi.

30.06.2023 3 z 5

Nejtemnější část lesa Nejtemnější část lesa Holly Black

Nevím, kde jsem na tuhle knihu přišla, ale očividně to nebyl nejlepší nápad. Pro mě to byl omyl.

25.06.2023 3 z 5

Návrat na Moonlight Plains Návrat na Moonlight Plains Barbara Hannay

Od knihy dostanete přesně to, co očekáváte. Bohužel tam není nic navíc - nějaké překvapení, zvrat v ději apod... Jen samá, ne příliš uvěřitelná romantika (zvláště v přítomnosti) a to bylo za mě málo.

19.06.2023 3 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Těžký a smutný příběh. Začátek se slibně rozjel, pak mě ale zklamal směr, jakým se to začalo ubírat. Téma mi přijde klišoidní.

14.06.2023 3 z 5

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Velmi silné příběhy tří žen, které přežily druhou sv. válku. Zase jsem se dozvěděla něco nového. Bohužel jsem se do toho ale nedokázala naplno ponořit. Hůře se mi to četlo. 3,5*

11.06.2023 3 z 5