Návrat na Moonlight Plains

kniha od:

Návrat na Moonlight Plains https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/327301/mid_navrat-na-moonlight-plains-OKp-327301.jpg 4.1 105
Koupit Koupit eknihu Bazar

V roce 1942, když jednotky japonské armády ohrožují severní Austrálii a chystají se napadnout Townsville, posílá dědeček mladou Kitty Martinovou do vnitrozemí na farmu Moonlight Plains. Avšak ani tam není uchráněna před nebezpečím války. Jednoho dne narazí na dva americké letce, jejichž letadlo se zřítilo poblíž farmy. Kitty musí rychle dospět, čelit válečné tragédii, ale i lásce, která se v jejím srdci zrodí… O sedmdesát let později se Kittyin vnuk Luke rozhodne farmu, která babičce změnila život, zrenovovat. Mladá novinářka Sally Piperová má za úkol celou obnovu tohoto místa zdokumentovat a napsat o tom poutavý příběh. To, co na farmě odhalí, je pro ně šokující. Tajemství, které leželo bezpečně ukryté celých sedmdesát let, může zničit celou rodinu. Nebo snad odhalení pravdy bude neocenitelnou lekcí do budoucnosti?... celý text

Žánr:
Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Baronet
Originální název:

Moonlight Plains , 2014


více info...

Komentáře (34)

Komentáře 34 Recenze 2

emilieselden
emilieselden
19.06.2023 3 z 5

Od knihy dostanete přesně to, co očekáváte. Bohužel tam není nic navíc - nějaké překvapení, zvrat v ději apod... Jen samá, ne příliš uvěřitelná romantika (zvláště v přítomnosti) a to bylo za mě málo.

Janča1532
Janča1532
13.02.2022 5 z 5

Pěkná čtivá kniha.CHvíli jsme v minulosti,chvíli v přítomnosti.Moc dobře se četla.


Kekik
Kekik
08.01.2021 5 z 5

Krásný, romantický příběh.
Tentokrát mě obě dějové linky, jak ze současnosti, tak i z minulosti, bavily stejnou měrou. Možná to bude tím, že byly tak dokonale propojeny, krásně na sebe navazovaly.
Určitě si pořídím další autorčiny knihy, a to nejen proto, že některé jsou spolu propojeny, ale protože se mi příběh vážně moc líbil.

-... "Myslím ale, že ještě předtím, než jsme byli počati, jsme existovali jako myšlenka, naděje, sen v myslích našich rodičů."
... "A až umřeme, budeme opět jen jako vzpomínka v myslích nám blízkých."

- Jistě, bylo to snadné ohlédnout se zpátky a brát její rozhodnutí jako velkou chybu. Tak jak to teď viděl Luke. Ale každá generace musí být posuzována podle toho, v jaké době žije, a ne podle pravidel, která platí o mnoho let později.

sabca
sabca
25.05.2020 5 z 5

Pro mně to byla pěkná kniha na odreagování. Příběhy z Austrálie mám moc ráda a prolínání minulosti a současnosti byla taky zajímavá. Věřím, že milovníci romantických příběhu po této knize sáhnou. I já mám připravené ke čtení ještě 3 knihy této autorky.

essene
essene
15.04.2020 3 z 5

Pěkná,čtivá knížka

Pavlaj
Pavlaj
03.03.2020 4 z 5

Naprostá stoprocentní nefalšovaná romantika. Nic víc, nic míň. Se všemi klady i zápory. Občas je to prostě potřeba.

helenkan
helenkan
08.01.2020 4 z 5

Mám ráda tyhle knihy kde jsem chvíli v současnosti a chvíli v minulosti. Bavilo mě to.

jeny-v
jeny-v
19.11.2019 5 z 5

Mě se kniha i děj velmi líbil. Dostala jsem se v něm do jiného světa. Prolínání minulosti se současností mám ráda a hlavně "moře" romantiky. Přečetla jsem více knih od této spisovatelky a stále se k ní vracím, pokud potřebuji "vyčistit hlavu". Už se těším na letošní novinku.

Zdenas5
Zdenas5
22.04.2019 2 z 5

Předvídatelný sladký příběh, většinou takové příběhy nečtu, ale potřebovala jsem oddech bez přemýšlení a to jsem dostala.

Bobina74
Bobina74
01.09.2018 2 z 5

Tak tohle asi ne. Mám ráda dobré "romanťárny", ale tady to asi nenajdete. Velmi povrchně uchopeno, dočetla jsem včera do půlky a dnes už nevím o čem byla...
P.s.: Pokud někdo chce psát romány z Austrálie měl by počítat s Elizabeth Haran… zatím ji ještě nikdo nepředčil...

IvcaIvet
IvcaIvet
27.04.2018 3 z 5

Na mě trochu moc naivní příběh..

devildeny
devildeny
19.04.2018 4 z 5

Od knihy jsem očekávala příběh nabitý romantikou a rodinným tajemstvím, a to mi tato kniha splnila. Líbilo se mi pro mě nové prostředí Austrálie, ve kterém autorka žije a dozvěděla jsem se zajímavé informace o tom, jaký tam byl život za 2. světové války. Akorát mi trochu vadily ty chyby v překladu.

Jaruce
Jaruce
11.04.2018 5 z 5

Krásný příběh, krásně napsané, začnete číst a najednou jste na konci. Baví mě střídání časových rovin a propojení minulosti do budoucnosti.Tato autorka patří k mým oblíbeným.

ArwenAragorn
ArwenAragorn
25.03.2018 1 z 5

Na rozdíl od ostatních pro mě byla kniha velkým zklamáním. Je poznat, že autorka píše harlekýnky.

Silmarien
Silmarien
09.02.2018 3 z 5

Sally ešte trúchli po smrti manžela. Navštevuje svoju babičku v dome seniorov a popritom tam chodí aj za inou dámou - Kitty. Tá ma zase vnuka a starú farmu, ktorú by chcela zrekonštruovať. Luke sa do toho pustí a Sally by o tom mala napísať článok. A ako to už v ženskej romanci býva... si domyslíte.
Šmrncnuté tajomstvom z minulosti a druhou časovou líniou počas druhej svetovej vojny to dohromady dáva príjemný oddychový príbeh. Predvídateľný od prvých strán, ale milý ako pohladenie hebkého mačiatka.
A hoci súčasná dejová línia bola sladká a strašne osudová od prvých okamihov, ta vojnová bola oveľa viac zo života. Aj druhí môžu byť najlepší...

koloběžka2
koloběžka2
18.01.2018

Právě čtu a celkem se těším jak to dopadne i když podvědomě už to vím.Pod čarou je na jedné stránce napsáno že spisovatelka psala další knihy o této rodině.Neví někdo jaké to jsou?

keiko33
keiko33
09.01.2018 5 z 5

Velmi pekne rozpravanie o dvoch lubostnych pribehoch v roznych casoch. Na jednej strane, ten sucastny bol taky sladky a obycajny, na druhej strane z vojny, dojemny, plny bolesti a nenaplnenej lasky. Pribeh Kitty a Eda ma dostal. Bol taky trpko-sladky. Ale urcite nebol jediny. Vojna zmenila vela zivotov. Keby nebolo vojny, nikdy by sa nestretli a ani by ich vojna nebola rozdelila. Krasny pribeh, aj som par slziciek vyronila.

astra3
astra3
08.01.2018 3 z 5

Příjemná kniha na dovolenou.

Chytuš
Chytuš
26.11.2017 4 z 5

Jaj, to bylo slaďoučké... Ale tak příjemně, jako když si po dlouhé době dáte pár tabulek čokolády a nakonec to dopadne tak, že zmizí celá :-) Krásně to vystihla harena, prostě je to pro nás ženy jednou za čas potřeba si něco takhle romantického dopřát... Tahle romantika je navíc krásně okořeněná rodinným tajemstvím, takže se čte skoro sama :-)

harena
harena
05.11.2017 4 z 5

Zavřela jsem knížku se slovy:" Je to potřeba." Je to potřeba si někdy přečíst knížku, která je jen pro ženy. Vyprávění ve dvou časových liniích bylo fajn, nejlepší byl příběh Kitty z války r. 1942, příběh Sally ze současné doby byl na mě někdy opravdu moc sladký. Proto je to nakonec také čtení pro ženy. Žádný stres, hezky jsem si odpočinula.

Rodaw
Rodaw
28.09.2017 4 z 5

NÁVRAT NA MOONLIGHT PLAINS
Nádherná kniha - autorka Barbara opět nezklamala, mám ji moc ráda a patří mezi mé oblíbenkyně :-) Píše tak krásné, jemné a citlivé knihy, které zkrátka dokáží chytit za srdíčko.. Na tuto knížku jsem se dlouho těšila a to čekání se rozhodně vyplatilo. Nádherný a spletitý příběh... současnost se střídá s minulostí - 2.světová válka v Austrálii.. Jak už to u mě bývá zvykem, tu historickou linku jsem hltala více a ani bych se nezlobila, kdyby zabírala ještě větší část knihy. Původně jsem si myslela, že příběh Kitty se bude vyvíjet trošku jinak - mýlila jsem se. Jedna událost mě hodně překvapila a nakonec to šlo jinak, než jsem předpokládala.. ale o to líp, překvapení mám ráda :)) I když tohle bylo.. takové.. smutné překvapení - a jsme u toho. Tato knížka je totiž velmi citlivá a hlavně 3 věci mě z historické linky dosti překvapily a zabolely.. Samozřejmě nebudu říkat jaké, ale když si na ně teď vzpomenu, i mě u toho srdce píchne..
Současná linka byla hoooodně sladká - možná občas až moc, ale zase na druhou stranu - jednou za čas, proč ne :)) Měla jsem ráda hlavní postavy -a u Sally jsem milovala její adoptovanou fenku z útulku Jess (♥♥♥).
Líbily se mi poznámky pod čarou - objasňovaly jak některé historické souvislosti (takže jsem se dozvěděla nové a zajímavé informace), ale i další věci - jako např. souvislosti s jinými autorčinými knihami (má je totiž dosti propojené).
Krásná a odpočinková kniha, silný příběh. Za mě doporučení, jinak to nejde :o)
Rozhodně knihu doporučuji spíš dámám - jak jsem psala- romantiky je tam hodně a současná linka je sladší:) Stojí za to! :) A některé postavy si prostě zamilujete.. :o)♥

Šánka
Šánka
15.09.2017 5 z 5

Další pěkný román, vyprávěný ve dvou časových linkách a v krátké době je to moje již 3. knížka podobně sestavená, v níž ta minulost se odehrává za války.
Hezky napsané a líbily se mi obě dvojice i jejich příběhy a tentokrát i ta současnost nebyla jen slabším doplňkem minulosti, ale velmi vyvedená linka s rodinným tajemstvím, které odhalí až současnost.
Je to nenáročné, je to předvídatelné, ale já mám takové příběhy moc ráda.

Liduka
Liduka
25.08.2017 3 z 5

Na knihu jsem se moc těšila, protože mám ráda knihy, kde se střídá minulost a současnost, ale docela mě zklamala. Byla psaná dost rozvláčně a moc se tam toho v podstatě nedělo, na to že měla kniha tolik stránek. Navíc byla dost předvídatelná. SPOILER: Sally mě svým chováním rozčilovala, jak se neustále nemohla rozhodnout co vlastně chce a Kitty byla sama proti sobě, když Edovi nic neřekla. Nicméně mě překvapil onen poslední dopis, co si četla Laura v letadle. KONEC SPOILERU. Za mě tedy tři a půl hvězdičky

ritz
ritz
07.08.2017 5 z 5

Moc hezké čtení, zajímavý příběh i prostředí

putpuda
putpuda
04.08.2017 4 z 5

Protože si zrovna "užívám" zánět zubu :(((((, tak jsem ráda, že to nebylo moc náročné čtení. Romance s tajemstvím. Ráda si přečtu i další knihy ;)

josska
josska
28.07.2017 4 z 5

knížky mám od spisovatelky moc ráda,mísí se minulost,současnost a tajemství

amysa
amysa
13.06.2017 4 z 5

Příjemné oddechové čtení, dvě roviny příběhu, tak jak to mám ráda... Pro mne občas předvídatelné, nicméně mi to nevadilo a hezky jsem si u knížky odpočinula... Moje první setkání s autorkou a rozhodně ne poslední, ráda se k jejím příběhům, odehrávájících se na druhém konci světa, vrátím...

alnahu
alnahu
13.06.2017 5 z 5

Velmi příjemné čtení ,poutavě popsaný životní příběh Kitty,který se odehrává v roce 1942 a zároveň se prolíná s příběhem Sally ze současnosti.Velmi krásně vykreslené osoby tohoto příběhu.Doporučuji k přečtení.

zuzana2599
zuzana2599
17.05.2017 4 z 5

Nejenom Utajená léta, ale i tento autorčin příběh ve dvou časových linkách, se mi moc líbil. Je to napsáno hodně poutavě, srozumitelně a je to ideální čtení třeba na
letní dovolenou. Nenáročné a přitom tak kouzelné!

saleji80
saleji80
01.05.2017

Velice příjemné čtení, časové roviny se nenásilně prolínají a celá kniha tak nějak pohodově plyne. Za mě se četlo samo...

Ditules
Ditules
25.04.2017 4 z 5

Krásné překvapení - žádná hloupá červená knihovna. Moc se mi líbí propojení dvou časových rovin.

Zitka.V
Zitka.V
19.04.2017 5 z 5

....četla se skvěle a jako bonus....dva příběhy o lásce v jedné knize

knihomolka1979
knihomolka1979
29.03.2017 5 z 5

Právě čtu a zatím jsem nadšená...krásný příběh a skvěle napsáno...

andrea4315
andrea4315
17.03.2017 5 z 5

Dokonalé propojení 2 krásných milostných příběhů odehrávajících se ve různých časových rovinách - rok 1942 a současnost.