Na dostřel

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Další kniha od Taylora Adamse, autora strhujícího thrilleru Není úniku, mistra příběhů o mezních situacích, napínavých v každé vteřině a dramatických až do překvapivého závěru. Mladí manželé James a Elle Eversmanovi projíždějí Mohavskou pouští vstříc novému životu. Nečekaně se jim porouchá auto a oni uvíznou uprostřed pustiny, bez vody, mobilního signálu a jakékoli šance na záchranu. Z více jak kilometrové vzdálenosti je drží na mušce chladnokrevný a děsivě přesný odstřelovač. James s Elle jsou uvězněni za rozbitým autem a ze všech stran je obklopuje jen otevřené prostranství. Není kam se schovat ani kam utéct a nikdo nepřichází na pomoc. Dá se tohle vůbec přežít?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/400909/na-dostrel-Vls-400909.jpg 3.842
Orig. název:

Eyeshot (2014)

Žánr:
Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Kalibr
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (19)

Kniha Na dostřel

Přidat komentář
Ajuszka
včera

Tak tohle vás rozstřílí.Ha,odstřelovač by tenhle vtípek nejspíš ocenil.Každopádně,nedoporučuji číst večer,jelikož z popisu horka budete mít neustále nutkání pít a pak je dost možné,že se v noci naběháte na záchod.Nicméně,napínavý příběh od samého začátku a když už si myslíte,že je konečně po všem..ale no tak,nechte se překvapit

happy-smile
předevčírem

Jednoduchý příběh, jehož děj by se dal shrnout na pár řádcích. To, o co zde jde, je totiž napětí z popisované situace. Sice to byl podobně akční příběh jako v předchozí knize, ale tentokrát se mi to líbilo trochu míň. Nemůžu říct, že by kniha byla horší, možná jsem jenom při čtení byla v jiném rozpoložení. Takže komu se líbilo Není úniku, tak určitě zkuste i tuto knihu.

buldozer5
21. března

Námět je jednoduchý a přitom lehko člověka zaujme. Stejné je to vlastně i s celým příběhem. Ačkoliv se děj odehrává, dá se říct, na tom samém místě, autor to vypráví tak napínavě, že se člověk u čtení prostě nedokáže nudit. Celý příběh jsem prožíval s hlavními postavami, k čemuž mi taky dopomáhalo prostředí, kde se to odehrávalo-pouštní krajiny v USA miluju, takže i tohle mi v knize sedlo. Jo, sice je to trochu přitažené za vlasy, třeba schopnosti toho odstřelovače, ale to se dá v pohodě prominout. Jsme s knihou spokojený a rozhodně si přečtu i autorovu další knihu, Není úniku.

georginaa
19. března

Vzhledem k prostředí, které mi neznáme, se těžko dá orientovat. Moc popisu v knize mi nic neříkalo, jejich výpočty, písek a nikde nic a pak je schovaný někde a tam straně a oni taky někde, prostě jsem se v některých pasážích hroutila. Jen jsem si říkala....dobrá všude je písek a nikde nic. Ale co se týká samotného příběhu , tak to bylo drsný. Jak člověk udělá cokoliv proto, aby přežil. To opravdu musí zanechat na psychice následky a nevěřím, že by někdo tohle hodil za hlavu lusknutím prstu a žil dál, bez jakéhokoliv trauma jako tito manželé.

ElissEm333
18. března

Tenhle autor vás zaručeně udrží napnuté až do konce!

Blaufik
18. března

I když je kniha místy pořádně přitažená za vlasy, přesto autorovi odpouštím. Na dostřel pro mě byla rozhodně lepší a uvěřitelnější než její předchůdkyně a já jsem byla v podstatě spokojená.
Tuto knižní jednohubku jsem si opravdu vychutnala a jsem zvědavá, s čím přijde autor příště.

wendulka0502
17. března

Žádný zázrak to nebyl, ale napínavé to celkem bylo, i když trochu moc super hrdinské. Na jedno odpoledne ideální.

ivcapauli
14. března

Nebylo to špatný ale není úniku byla kniha mnohem lepší

VeruKrolicka
13. březnaodpad!

Čekala jsem od knížky asi moc, zatímco Není úniku, mi nedovolilo knihu odložit, Na dostřel mě vůbec nezasáhlo, chvílemi jsem vůbec nevěděla, co se vlastně odehrává. Velké zklamání.

danielosbourne
13. března

Na to, že jde o autorovu prvotinu, tak to nebylo vůbec špatné. Jasně, že Není úniku bylo o něco lepší, ale zase musím autorovi složit poklonu, že si na svou první knihu zvolil takhle těžké téma. Ono vytvořit atmosféru v příběhu, kde se v podstatě nemůžou postavy pohnout z místa, a to doslova, není vůbec lehké. Tayloru Adamsovi se ale podařilo nejen vytvořit nějakou atmosféru, ale dokonce vytvořil postavy, které nebyly totálně na pěst, což se také ne vždy povede. Za mě kniha, která není ničím extra, ale jako prvotina je obstojným rozjezdem.

agatha2
12. března

Na tuto horkou novinku jsem se moc těšila, proto jsem se do ní pustila jen pár dní po koupi - natěšená, že to bude stejná pecka jako autorova kniha NENÍ ÚNIKU. Ovšem nadšení se nekonalo. Troufám si říci, že takovou neuvěřitelnou slátaninu jsem dlouho nečetla. Zatímco NENÍ ÚNIKU mě přikovalo k židli a bylo přečteno na jeden zátah, NA DOSTŘEL jsem s klidem odložila a šla uklízet.

Sandruš
12. března

Moje očekávání bylo asi moc velké, po knize Není úniku jsem čekala další pecku, což tato kniha rozhodně není. Od začátku mě nebavila, děj o ničem, žádné napětí..

Ivuska.09
11. března

Taylor Adams umí napsat knihu, která je napínavá od začátku do konce. Opravdu by ji člověk nejraději ani neodkládal, aby věděl, jak to celé dopadne. Já mám ale k jeho příběhům i nějaké výtky. Vadí mi omezený dějový prostor - v tom smyslu, že ačkoli je děj nabitý snahou o přežití, nic jiného v něm není. Odehrává se jen na malém prostoru, na kterém hrdinové kličkují tak, aby svůj boj o život vyhráli. V tomto směru na mě pak příběh působí až příliš rozvlekle, ačkoli o akci v něm opravdu není nouze. Tohle mají společné obě jeho díla, která u nás vyšla. A ještě jedna věc: těžko se jeho příběhům věří.

Lenny.Wolf
11. března

Za mě je to jedno velké zklamání a ztráta času. Jak jsem byla u Není úniku napjatá, div že jsem si neokousala nehty na kost, tak tady se nic nedostavilo. Spíš mě celá knížka iritovala tím, jak je to přitažené za vlasy. Škoda, ale zase se utěšuji tím, že tohle je autorova prvotina i přesto, že u nás vyšla až jako druhá kniha. Doufám, že nějaká budoucí kniha bude stejně dobrá jako Není úniku.

lenuskav
09. března

Hlavní hrdinové jsou sympatický,o tom neni pochyb, ale tak trochu ,, nepřemožitelný" až je to někdy fakt přitažený za vlasy. Jako thriller je to fajn,jak je to krátký,tak to odsejpá,stejně jako u Není úniku. Přesto předchozí knížka byla o něco víc realistější a hezčí

kneslova
08. března

Není úniku bylo velice dobré, ale Na dostřel je pro mne ještě o chloupek napínavější, Výborný thriller, čtivý, hlavní dva hrdinové sympaťáci jako hrom a cca od půlky už jsem se nebyla schopná odtrhnout a zběsile četla až do konce. Výborně napsáno, pravděpobnost, že by se to mohlo stát vem čert, tady mi to nevadilo. V záplavě knih je to nadprůměr

mysterygirl
08. března

Za me zklamani. Ten pribeh mi prisel dost pritazeny za vlasy a od pulky me to přestalo bavit. Hl.hrdina se podobal skoro supermanovi a jeho zena taktez

anája
06. března

Super kniha, upřímně jsem se bavila.,,Ten tvůj klòbrc, procedila skrz zuby, ,, vypadá blbě.'' .........

Babouš
05. března

Osobně mám nejradši knihy, které mě chytnou natolik, že je hltám tak rychle, až přeskakuju řádky. A tohle přesně mě baví na thrillerech Taylora Adamse - jednoduchý námět, ale děj tak brilantně vylíčený, že vám nedovolí přestat číst. Přečteno za jeden večer!

Autor a jeho další knihy

Taylor Adams

Taylor Adams
americká

Kniha Na dostřel je:

v Právě čtených16x
v Přečtených46x
v Čtenářské výzvě8x
v Doporučených4x
v Knihotéce79x
v Chystám se číst168x
v Chci si koupit54x
v dalších seznamech2x