Faraonovo tajemství

Faraonovo tajemství https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408335/bmid_faraonovo-tajemstvi-qKQ-408335.jpg 4 35 15

Akta NUMA série

Když je posádka NUMA vystavena nebezpečnému toxinu a její život visí na vlásku, Kurt Austin a jeho věrný přítel Joe Zavala se nezastaví před ničím, aby našli účinný lék. Do cesty se jim však postaví nemilosrdný protivník, Tarik Šakir. Ten ovládá ničivou starověkou zbraň zvanou Černá mlha a je rozhodnut vybudovat novou egyptskou říši, kde by byl neomezeným vládcem. Navíc disponuje promyšleným a vskutku brutálním plánem na ovládnutí okolních zemí severní Afriky a Blízkého východu. Kurt, Joe i zbývající členové týmu NUMA nemají na vybranou – buď Šakira zastaví, nebo všichni zemřou. Bitva odehrávající se v Africe, Evropě i v temném podsvětí, kde vládne bůh Osiris, právě začíná…... celý text

Literatura světová , Dobrodružné , Thrillery

Vydáno: , CPress

The Pharaoh's Secret , 2015

Luigi1
26.09.2023 5 z 5

Velmi pěkné čtení které pobaví

emilieselden
05.09.2023 4 z 5

Tohle je něco jako Indiana Jones v knižní podobě. Dobrodružství, napětí, poušť a záchrana světa. Ústřední dvojka, Joe a Kurt jsou prostě ti správní týpci s perfektními hláškami. Rozhodně bych se nebránila dalším dílům z této série.

aliza
03.05.2023 4 z 5

Dobrodružná kniha plná napětí a akce. Četla se dobře.

Patapuf
04.05.2022 5 z 5

četl jsem skoro všechno... je to vlastně pořád to samé a není to to samé..... bylo to zábavné čtení...

Stanas513
01.09.2021 5 z 5

Krásné dobrodružství, líbí se mi styl psaní, vidím to před sebou jako ve filmu...

GYROTOURBILLON
07.04.2021 5 z 5

Další povedená kniha CC. Autor napsal dobrodružnou jízdu se vším , co k tomu patří. Doporučuji 5* si kniha zaslouží.

harena
09.02.2021 4 z 5

Sáhla jsem po Cusslerovi, od kterého jsem před delší dobou pár dílů četla. U jeho knih vím, že to bude dobrodružné čtení s jehož nesmrtelnými hrdiny počítám. Příjemná oddychovka, která se dobře čte a které neschází i trocha humoru.

pavka88
30.01.2021 4 z 5

Něco takového se v budoucnosti může klidně stát, pokud arabské země nedobudou stability. Nejde o použití konkrétních zbraní, ale o terorismus jako takový. Je to dobře napsané, čtivé.

Nelly
07.01.2021 4 z 5

Pro ty, kdo už mají pár "cusslerovek" načteno, je to návrat ke známému (proto je stále čteme), tady více okořeněno humorem. A jinak také moc chválím neotřelý nápad s "černou mlhou" a jejím původem.

hana4834
30.12.2020 5 z 5

Jako vždy skvělý příběh jen nesmim číst autorovi knihy moc často už je to obehrany ale pokud někdo čte tuto knihu jako první tak super

kokrokr
02.11.2020 3 z 5

Neustálé nové honičky pořád dokola přestávají být zábavné. Dávám slabší tři body.

ahomonicky
31.12.2019 4 z 5

Klasika. Když si na autora člověk zvykne a dokáže odpustit nesmrtelnost hlavních hrdinů a jejich štěstí na místo, čas a nápad, nedá se knize nic vytknout. Klasický Cussler

lampernaqui
13.11.2019 3 z 5

Všechny poslední Cusslerovy knihy měly jedno společné - klesající kvalitu a z toho postupně se vytrácející radost z jejich čtení. Romány už kupuji spíš jenom z principu, abych měl všechno komplet. Ale teď jsem byl mile překvapen. Možná jsem měl jen dobrou náladu, co já vím, ale čtení mě po dlouhé době zase bavilo. Sice se to ani vzdáleně nepodobalo prvotním dílům, ale tentokrát bylo akce přiměřeně. Nějaké scény přes čáru tu byly taky, ale s tím člověk u podobné literatury počítá. Takže konečně jsem měl v ruce dobrou dobrodružnou Cusslerovku.

cedos
31.08.2019 5 z 5

Zase jeden skvělý příběh tohoto autora …. mám ho prostě ráda, dobře se mi čte a zápletka je vždy na hraně reality a přesto reálná až mrazí. Knihu doporučuji.

biki
21.06.2019 5 z 5

Další velice povedený dobrodružný příběh, který se tentokrát celý odehrává v kulisách Středomoří. Jako obvykle obsahuje i souvislosti s některou historickou událostí - zde námořní bitva u Abú Kíru z období napoleonských válek, v této oblasti spojených s bezohledným drancováním staroegyptských památek, a také s pokusy o rozluštění egyptských hieroglyfů. Tyto události se pak staly podkladem pro strhující příběh, při kterém jsem se nenudila ani vteřinu. Kromě obvyklého týmu NUMA se tu mihli i někteří staří známí z Cusslerových příběhů a C.C. si opět neodpustil zmínku o svém koníčku - automobilových veteránech, kdy ještě auta měla "opravdové motory". A jak se to hlavním hrdinům hodilo.
Jednu výtku bych však přece jen měla - hodně naivní představa autorů o příčinách arabského jara. Na vlastní příběh to však nějaký zásadní vliv nemá.

tajemství

Autoři knihy