Kill Creek ekniha

Kdesi na kansaském venkově, na konci temné cesty vedoucí zbytky otevřené prérie, stojí téměř zapomenutý dům sester Finchových. Celé roky zel prázdnotou, zcela opuštěný, zarostlý plevelem a vysokou trávou. Jeho dveře se mají poprvé za několik desítek let znovu otevřít. Avšak za nimi, skryté v neprostupných stínech, cosi vyčkává a touží se setkat s nově příchozími… Když úspěšného autora hororových románů Sama McGarvera pozvou, aby strávil Halloween v jednom z nejslavnějších strašidelných domů v zemi, zdráhavě souhlasí. Alespoň nebude sám: společnost mu budou dělat tři další mistři děsu, spisovatelé, kteří mají stejně jako on zásadní podíl na podobě současného hororu. Entita, kterou v domě nevědomky probudí, je však následuje do jejich domovů, trýzní je a dotyčným hrozí, že se stanou součástí krvavého odkazu Kill Creeku....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470452/kill-creek-sJI-470452.jpg 3.942
Literatura světová, Horory
Vydáno (ekniha), Fobos

Kniha Kill Creek

IvetKl

Asi půjdu proti proudu, ale mě kniha vůbec nezaujala. Měla jsem co dělat, abych ji vůbec dočetla. 3/4 knihy se nic nedělo, pořád jen omílaná kaše. V poslední 1/4 už se začalo něco dít, ale byla jsem z knihy tak otrávená, že jsem ani děj nijak nevstřebala. Škoda, že nejlepší na celé knize byl epilog o dvou stranách.

foxi_ii

•Kansas a opuštěný dům, jehož stěny dýchají a prahnou po nových příbězích.. •

Přiznám se, že jsem se do čtení pustila naslepo. Věděla jsem pouze, že půjde o příběh se strašidelným domem, a ty já fakt můžu!

Takže pro mě bylo příjemným překvapením, jakým směrem se děj v knize ubíral.
Moc se mi líbilo, jak je tu rozebírán horor jako takový.
Proč se rádi bojíme, co nás tak táhne k tajemným příběhům a hlavně (a za to jsem byla opravdu ráda), jací vlastně jsou lidé co horor píší nebo se kolem něj přímo pohybují, ať už se jedná o film či knihu.. musí takový člověk mít zvrhlou mysl a být sám psychopatem? Můžou být tihle lidé vůbec normální?

Příběh, který se pojí s domem byl zajímavý, i to jak autor vymyslel, co se bude dít mimo něj.
Co u mě ale bohužel selhalo bylo to, na čem mi kolikrát u knihy záleží asi nejvíce...
.. a to je ztotožnění se s postavami, najít si nějakého oblíbence, přilnout ať už k místu nebo k osobě, a to se bohužel nestalo!

Kniha je určitě specifická i tím, že se kolikrát více mluví, než že by se konalo, a to určitě taky nemusí sednout každému. U mě to ale nabralo plusové body.

To kouzlo atmosféry se u mě sice neodstavilo, ale i tak si myslím, že se kniha bude líbit.
Troufnu si říct, že i těm, co tyhle knihy vyhledávají velmi často.
Uvnitř totiž vše skvěle funguje, pan Scott se nemá určitě za co stydět!

Veju007

Tohle bylo povedený! Je to takový pomalý a utahaný, ale jenom v tom nejlepším slova smyslu.
Krásně vykreslené postavy, chápete, kdo, co a proč dělá, dává to všechno smysl a je to celý hezky konzistentní. Strašně oceňuju, že autor dokázal přijít v podobě 4 spisovatelů se 4 různými druhy hororu.
Ano, úplně jsem se nebála, ale to je můj problém, jen málo knížek mě dokázalo vyděsit.
Kill Creek je přirovnávaný k Osvícení a nějaký drobný nuance jsem tam viděla taky, ale není to na škodu.
Tuhle knížku si dokážu úplně bez problému představit na Netflixu.

Pampalini

Kniha aj autor si zaslúžia pozornosť. Výborný príbeh s celým radom dobrých nápadov je len jednou stránkou mince. Tou druhou je v súčasnosti málo vídané poctivé spracovanie. Práve snaha o dokonalosť zatieňuje spontánnosť a istú živelnosť charakteristickú v prípade tohoto žánru. Napriek snahe - a nie márnej - osloviť širší okruh čitateľov, knihu budú čítať výhradne prívrženci podvratného žánru. A budú spokojní.

blackoutzuzi

4.5 hvězdičky
Tenhle příběh je jedním slovem originální.
Fakt jsem doufala, že se bude dobře číst, páč má skoro 500 stránek :O A ono jo! Během dvou dnů jsem ho slupla jak malinu :) Všechny hlavní postavy jsou boží, tak různorodí a zároveň si každý z nich získá vaše sympatie :)
Strašidelný je to tak akorát, žádné noční můry vás po něm pronásledovat nebudou, ale zároveň se dočkáte i takového toho příjemného mrazení v zádech, který miluju :D
A ten konec! Ten konec, díky kterému jsem knížce nakonec ještě zvedla výsledné hodnocení, mi vzal dech! :O
Prosííím, zfilmujte to někdo, budu vás za to milovat!

Hanca91

První polovina knihy nebyla vůbec lekavá, až jsem si říkala, jestli je to vůbec horor. Za to v druhé polovině jsem s hrdiny sdílela jejich vtíravý pocit a bála se ohlédnout přes rameno....

nada3314

Pro milovníky hororu je toto skvělá volba! Příběh je čtivě napsán, děj neskutečně graduje! Ani na chvilku jsem se nenudila! Kdo s přečtením ještě váháte, určitě se do knihy pusťte - stojí za to!

louluk

Kvalitní americký horor, který nabízí kombinaci duchařiny i krváku. Velice zajímavá gradující zápletka a především parádní ústřední myšlenka. Poslat 4 hororové autory do strašidelného domu, aby ochutnali vlastní medicínu? Prostě geniální.