Čtenářka

Představte si svět, kde je čtení chápáno jako výsada a je povoleno jen hrstce nejmocnějších… Selfia ovládá umění přežít. Poté, co byl její otec zavražděn, ukrývala se totiž společně se svojí tetou Nin v divočině. Naučila se lovit, stopovat a také krást. Když jednoho dne tetu unesou, zůstane sama a začne si klást otázky. Kdo Nin unesl a proč? Souvisí její zmizení s otcovou vraždou a s tím podivným hranatým předmětem, který teta tak pečlivě schovávala? Kniha, kterou však nedokáže přečíst, a záhadný němý chlapec, kterého zachrání před krutým zacházením, se stanou její nadějí. Klíčem k odhalení tajemství jejího světa – a otcovy tragické smrti…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/362395/ctenarka-QZP-362395.jpg 3.5124

Moře inkoustu a zlata (1.)

Dobrodružné, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Fragment (ČR)

The Reader (2016)

Kniha Čtenářka

Anett17

Když jsem si Čtenářku půjčila v knihovně, byla jsem zvědavá, do kterého tábora se po přečtení knihy zařadím. Jestli do toho, kterým se líbila nebo do toho, kterým se nelíbila. No a musím říct, že se mi Čtenářka líbila. A to opravdu hodně. Přece jen svět, kde lidé neumí psát, číst a nevědí, co je to kniha je originální a přímo vybízí se do příběhu pustit. Atmosféra vymyšleného světa byla kouzelná a Sefia a Lučištník byli fajn hrdinové. Líbilo se mi, jak se příběhy všech postav na konci propojily a dávaly naprostý smysl. Čtení mezi řádky mě bavilo a k obálce není co dodat, protože ke knize se hodí perfektně a obsahuje vše co je v příběhu. Jednu výtku bych však měla, konkrétně mám na mysli mapu, která by mi při orientaci v novém světě pomohla. Kniha se mi velmi líbila a za sebe ji mohu doporučit.

Hahabimbi982

Úžasná kniha. Skvělý příběh, grafika,... nádherně napsaná. Děj složitý tak akorát. V napínavých chvílích jsem se cítila, jako by to bylo doopravdy, nebo ve filmu. Za mě prostě skvělá knížka.

Damonka12

Kniha mě velmi zklamala. U čtení jsem se nudila a četla jsem dál jen abych znala konec. Další díl asi vynechám.

anibeni

Od začátku se mi kniha líbila, i když jsem se musela zorientovat v množství postav a střídání jednotlivých kapitol. Ale příběh byl hezký a závěr byl pro mně překvapivý.

keri.H

Kniha měla zajímavý námět to ano, ale chybělo tomu větší dobrodružství, větší akce. Možná je to i tím, že to je psáno pro mladší čtenáře, nevím. Je to první díl, určitě další zkusím, abych zjistila, jestli třeba bude zajímavější. Nejlepší na tom byl konec.

ap_zdar

Příběh mě chytil od začátku. Skvělý díl z trilogie Moře inkoustu a zlata.

elfinkaa97

Další super fantasy kniha plná dobrodružství s výjimečným obohacením slov. Těšila jsem se nejen na samotné čtení a další kapitoly, ale také na další slovo u čísla stránky a na konečnou podobu básničky. Určitě stojí za přečtení!

Lily-fairy

Nedočteno, nemůžu hodnotit. Došla jsem cca na stranu 80 a uvědomila si, že je mi úplně jedno, jak kniha skončí, tak proč bych ji měla dočítat? Odloženo na neurčito