Čtenářka

Představte si svět, kde je čtení chápáno jako výsada a je povoleno jen hrstce nejmocnějších… Selfia ovládá umění přežít. Poté, co byl její otec zavražděn, ukrývala se totiž společně se svojí tetou Nin v divočině. Naučila se lovit, stopovat a také krást. Když jednoho dne tetu unesou, zůstane sama a začne si klást otázky. Kdo Nin unesl a proč? Souvisí její zmizení s otcovou vraždou a s tím podivným hranatým předmětem, který teta tak pečlivě schovávala? Kniha, kterou však nedokáže přečíst, a záhadný němý chlapec, kterého zachrání před krutým zacházením, se stanou její nadějí. Klíčem k odhalení tajemství jejího světa – a otcovy tragické smrti…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/362395/big_ctenarka-QZP-362395.jpg 3.6216

Moře inkoustu a zlata 1.

Dobrodružné, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

The Reader, 2016

Kniha Čtenářka

Vanka11

Kniha pro náctileté, ale četla se mi velmi dobře. Takové lehké čtení.

Erika017

Tak to byla vážně zajímavá kniha. Líbil se mi děj, zápletka i svět ve kterém je čtení výsadou. Záviděla jsem Sefii její schopnosti a vůbec je kniha velmi hezký zpracovaná. Nicméně mě velmi mrzí, že u nás nevyšel třetí díl a tudíž máme sérii neúplnou. Jinak doporučuji

zirafinec

Tahle kniha mi neskutečně bavila. Hlavní hrdinka mi byla sympatická, zkoumala jsem, jestli ve stránce náhodou nejsou tučná písmenka, i slova pod stránkou. Jediné, co mohu knize vytkout je, že mi zoufale nebavily úryvky z Knihy.

Bebe2004
22.12.2021

Po rereadingu musím trochu změnit hodnocení. Tentokrát jsem četla mnohem pozorněji a viděla věci, které předtím ne. Bavilo mě kontrolovat, jestli v textu nejsou zvýrazněná písmenka, hledala jsem vzkazy dole na stránkách. Svět sice pořád nepatří mezi moje oblíbené, ale Sefia s Lučištníkem to skvěle vynahrazovali.

michaela4776
02.10.2021

Tohle byla super kniha.
Je to příběh o dívce žijící ve světě, kde je čtení výsadou a ona samotná, opuštěná, potřebné základy k této výsadě má - výchova rodičů, i když často ve formě neškodných úkonů či her, jí postupně předávala základy abecedy, ale také, jak se v případě nebezpečí zachovat. Z děvčete, které tragicky přišlo o rodiče, cestující po světě jen s tetou Nin, o kterou ale také přichází, se postupně stává dívka, která objevuje, jaký poklad měla u sebe celou tu dobu ukrytý ( tajemnou knihu obsahující dějiny lidstva, ale také jeho budoucnost) A aby toho nebylo málo, má i určité schopnosti, které zdědila po rodičích, a které se postupem času učí ovládat. Často jí v tom pomáhá nový společník, Lučišník, kterého zachránila před krutým životem v zajetí.
Ale zjistí, kdo o knihu tolik usiluje a proč?
Dokáže zachránit tetu a najít si přátele, které doposud nikdy neměla?
Knihu bych doporučila milovníkům fantasy.

knihomolkaMist
24.09.2021

S touto knihou jsem bojovala tak dlouho! Vůbec nebyla špatná, ale asi mi prostě nesedla. Nemohla jsem se začíst a v ději jsem se neustále ztrácela.
Přitom je to tak hezky napsané! Kol a kolem je to fajn knížka, ale mě prostě asi nesedla. V sérii tedy nebudu pokračovat.

petr_
02.06.2021

Zatím dobrý, uvidíme co bude v dalších dílech.

Jessybelle
13.05.2021

Kniha se mi líbila, nejen pro její krásnou obálku, ale také autorka přichází s novým tématem, kdy číst není běžné... Sefia mi byla sympatická, i když se občas chovala neuváženě, nicméně vzhledem k jejímu věku se to dá chápat...
V knize se rozvíjelo více linií, které nakonec zapadly do sebe, něco mě tak trochu překvapilo, ale to si už raději přečtěte sami.
Další díl si ráda přečtu.