Mé sladké šestnácté století

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Cat Crawfordová má za pár dní oslavit své sladké šestnácté narozeniny. Ovšem to poslední, co si Cat přeje, je extravagantní narozeninová party organizovaná její temperamentní nevlastní matkou. Alespoň malou útěchou jí je plánovaný rodinný výlet do magické Florencie. A když ji při prohlídce tohoto úžasného města zavede zvědavost do cikánského stanu, ocitne se přímo… v renesanční Florencii. Na tomto výletu do šestnáctého století, vyzbrojena pouze batohem plným věcí z budoucnosti, se Cat setká se svými předky. A nejen s nimi, vždyť v této době je Florencie plná známých umělců, kteří právě tvoří svá vrcholná díla. A samozřejmě není nouze ani o pohledné renesanční ctitele… Avšak podaří se Cat najít cestu zpět do moderní doby, nebo se její italské dobrodružství promění v italské navždy? První vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/179767/big_me-sladke-sestnacte-stoleti-me-slad-hCS-179767.jpg 4704
Série:

Mé sladké šestnácté století 1.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo
Originální název:

My Super Sweet Sixteenth Century, 2012


více info...
Nahrávám...

Komentáře (167)

Kniha Mé sladké šestnácté století

Linda007
29. července

Moc se místo líbilo. Úplně jsem se zamilovala do Lorenza.

TeranosukeUnko
03. dubna

(+ SPOILER) Tohle jsem opravdu raději neměla číst po letech znovu...
Nápad dobrý, trochu však nevyužitý. Mrzí mě, jak se četba zaměřena pro mladé dívky zdráhá udělat krok v před a omezuje se pouze na romanci jako hlavní tahač. Ta byla v této knize ještě k tomu naprosto příšerná - pokus o chemii mezi hlavní dvojici sice byl, ale opravdu nefungoval když jediné, co na sobě viděli byl jen vzhled a to, že jsou oba rádoby "umělci". Vždyť se ani pořádně nepoznali, aby k sobě mohli cítit něco kvůli čemu by mi bylo opravdu líto, že ho Cat musí nakonec opustit. Daleko víc mě mrzelo, že se musela rozloučit třeba s Alessandrou, prostě jejich pouto bylo daleko silnější, než mezi Lorenzem a Cat.
Líbilo se mi však, že si Cat ze svého
dobrodružství něco odnesla - když už ne to, že vztah není založen jen na fyzické atrakci, tak aspoň to, že může dát šanci lidem ve svém životě jako je její budoucí nevlastní matka atd.
Jinak, popisování korzetu jako největšího mučičího nástroje a Michelangelo mě velmi pobavilo, bohužel ne tak jak autorka nejspíš zamýšlela.


Knihomollla
23. března

Knížka s chutí Francie a na tom pořádná porce, pořádně sladké šlehačky. Asi takhle bych to popsala. Pokud někdo potřebuje pořádnou dávku cukru , je tato kniha přesně pro něj.

Louisareading
11. března

Naprosty ulet, ale skvely! :-)

anelise
22. února

Tahle knížka byla úžasná. Celkově mám ráda příběhy odehrávající se v jiných stoletích a tohle bylo to pravé ořechové.

Fortuna7
21. ledna

Tato kniha je určená spíše pro mladší ročníky a já už holt nejsem cílová skupina. Občas mi hlavní hrdinka přišla strašně moc naivní a myslím, že já bych tak snadno neuvěřila tomu, že jsem se ocitla v renesanční Florencii. A ještě mi dost vadilo prapodivné jméno hlavní hrdinky, Pazienza, no kdo to kdy slyšel... Ale i tak se mi kniha líbila a konec mě bavil. Těším se až si přečtu pokračování.

LimedkaMikki
02. ledna

Kniha mě ve výsledku docela mile překvapila. Začala dobře - líbilo se mi, jak autorka vyřešila problém najednou se objevivší cizího člověka i to, že Cat neuměla italsky. Co mě ale docela dost štvalo, tak je Catiho tvrzení, jak miluje renezanci a přitom má znalosti menší než průměrný deváťák ze základky. Tohle a celkově její chování bylo docela na facku a během celé té četby jsem si musela pořád připomínat, že je jí 16 a je to američanka. Protože takoví mají právo na to být blbé husy.
Kniha je značně předvídatelná a to, co Cat zjišťuje až v posledních stránkách, je čtenářům jasné nejpozději od poloviny knihy, ale na to že se jedná o YA, tak to není tak hrozné dílo.

laura
28.12.2020

Začátek trošku rozpačitý. Chvíli trvalo, než mě příběh pohltil. Ale pak - pak jsem se zamilovala. Do šestnáctého století, do Florencie, do dob, kdy všechno bylo jinak - a přesto láska zůstávala stejná...

Krásné, romantické, něžné. Takové to pohlazení po duši, které cítíte ještě dlouho po dočtení...

1 ...