Mé sladké šestnácté století

Cat Crawfordová má za pár dní oslavit své sladké šestnácté narozeniny. Ovšem to poslední, co si Cat přeje, je extravagantní narozeninová party organizovaná její temperamentní nevlastní matkou. Alespoň malou útěchou jí je plánovaný rodinný výlet do magické Florencie. A když ji při prohlídce tohoto úžasného města zavede zvědavost do cikánského stanu, ocitne se přímo… v renesanční Florencii. Na tomto výletu do šestnáctého století, vyzbrojena pouze batohem plným věcí z budoucnosti, se Cat setká se svými předky. A nejen s nimi, vždyť v této době je Florencie plná známých umělců, kteří právě tvoří svá vrcholná díla. A samozřejmě není nouze ani o pohledné renesanční ctitele… Avšak podaří se Cat najít cestu zpět do moderní doby, nebo se její italské dobrodružství promění v italské navždy? První vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/179767/big_me-sladke-sestnacte-stoleti-me-slad-hCS-179767.jpg 4737

Mé sladké šestnácté století 1.

Literatura světová, Romány, Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

My Super Sweet Sixteenth Century, 2012

Kniha Mé sladké šestnácté století

vikaa
předevčírem

Knihu jsem četla v rámci čtenářské výzvy a dostala jsem přesně to, co jsem čekala. Přestože nejsem již dávno cílová skupina (young adult), příběh byl zajímavý a čtivý a nevadila mi ani kritizovaná "mělkost" příběhu a "povrchnost" hlavní hrdinky. Panebože, vždyť té holce bylo šestnáct, tak co byste od ní asi čekali??? Já bych knihu rozhodně doporučila nejen mladým, ale i těm o pár let (nebo desítek let) starších, kteří si chtějí jednoduše odpočinout u romantického příběhu s tématikou návratu do minulosti.

Nelly

Taková holčičí sladká knížka pro mladší čtenářky ve věku třináct, čtrnáct let. Přečteno v rámci Čtenářské výzvy.

petulkapeta

Cestu časem jsem si užila, četlo se to pěkně i když se mi začatek trošku tahl, pak se to rozjelo...a ten epiog...no takto zkončit..

evca7271

Kniha není špatná, ale čekala jsem, že bude lepší.

Amneris
08.12.2022

Cestování v čase je můj oblíbený žánr, takže jsem se na příběh těšila. Od první stránky jsem se okamžitě začetla, až mi bylo líto, že už je konec. Cat jsem pobyt v 16. století záviděla, stejně jako renesanční Florencii. Příběh je velmi pohodový, romantický a pro pochmurné počasí jako stvořený ke čtení :-)

vladka16
28.02.2022

Přes to , že věk 16 let už mám dávno za sebou se mi příběh moc líbil. Těším se na pokračování.

Linda007
29.07.2021

Moc se místo líbilo. Úplně jsem se zamilovala do Lorenza.

TeranosukeUnko
03.04.2021

(+ SPOILER) Tohle jsem opravdu raději neměla číst po letech znovu...
Nápad dobrý, trochu však nevyužitý. Mrzí mě, jak se četba zaměřena pro mladé dívky zdráhá udělat krok v před a omezuje se pouze na romanci jako hlavní tahač. Ta byla v této knize ještě k tomu naprosto příšerná - pokus o chemii mezi hlavní dvojici sice byl, ale opravdu nefungoval když jediné, co na sobě viděli byl jen vzhled a to, že jsou oba rádoby "umělci". Vždyť se ani pořádně nepoznali, aby k sobě mohli cítit něco kvůli čemu by mi bylo opravdu líto, že ho Cat musí nakonec opustit. Daleko víc mě mrzelo, že se musela rozloučit třeba s Alessandrou, prostě jejich pouto bylo daleko silnější, než mezi Lorenzem a Cat.
Líbilo se mi však, že si Cat ze svého
dobrodružství něco odnesla - když už ne to, že vztah není založen jen na fyzické atrakci, tak aspoň to, že může dát šanci lidem ve svém životě jako je její budoucí nevlastní matka atd.
Jinak, popisování korzetu jako největšího mučičího nástroje a Michelangelo mě velmi pobavilo, bohužel ne tak jak autorka nejspíš zamýšlela.