Mé sladké šestnácté století

Cat Crawfordová má za pár dní oslavit své sladké šestnácté narozeniny. Ovšem to poslední, co si Cat přeje, je extravagantní narozeninová party organizovaná její temperamentní nevlastní matkou. Alespoň malou útěchou jí je plánovaný rodinný výlet do magické Florencie. A když ji při prohlídce tohoto úžasného města zavede zvědavost do cikánského stanu, ocitne se přímo… v renesanční Florencii. Na tomto výletu do šestnáctého století, vyzbrojena pouze batohem plným věcí z budoucnosti, se Cat setká se svými předky. A nejen s nimi, vždyť v této době je Florencie plná známých umělců, kteří právě tvoří svá vrcholná díla. A samozřejmě není nouze ani o pohledné renesanční ctitele… Avšak podaří se Cat najít cestu zpět do moderní doby, nebo se její italské dobrodružství promění v italské navždy? První vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/179767/me-sladke-sestnacte-stoleti-me-slad-hCS-179767.jpg 4.1599

Mé sladké šestnácté století (1.)

Literatura světová, Romány, Pro děti a mládež
Vydáno:, CooBoo

My Super Sweet Sixteenth Century (2012)

Kniha Mé sladké šestnácté století

Haneez

Celkem pěkná kniha

berka4151

Klasická milá romance, obohacená o změnu prostředí. Námět hezký, zpracování trochu pokulhává, ale to holky ve třinácti stejně nepostřehnou.

oblakaknih

Tato kniha se neřadí mezi mé nejoblíbenější.
Nebyla jsem z ní ale zklamaná! Příběh mě bavil, mám ráda cestování časem. Doma mám celou sérii, jen najít čas na přečtení.

wendy944

jo ok dobra četla se sano hura na druhy dil

markéta783

Strašně jsem se na toto knihu těšila, zvlášť když jsem musela poměrně dlouho čekat v pořadí, až ji přečtou ostatní ženy z rodiny. Mám ráda knihy o cestování v čase, ale autor by si měl v takovém případě aspoň trochu prostudovat dobové reálie, aby nepsal blbosti. Hlavní hrdinka je ale velmi sympatické stvoření, a proto se dá knize leccos odpustit.

Lily-fairy
02.12.2018

Námět krásný, ale zpracování pokulhává. Autorka nevěděla o renesančním životě téměř nic, já jí to nevěřila a příběh... no, prostě slaďárna

Maruš.D
10.10.2018

Kniha byla pěkná. Příběh mě rychle zaujal a já se tak mohla začíst a skončit až u poslední knihy ze série. Příběh Cat byl velmi zajímavý hlavně proto, že se odehrával v 16. Století, kdy svět fungoval úplně jinak a tudíž se holka z jednadvacátého století měla co přiučit. Ikdyž díky všemu, co známe z historie měla o chlup lehčí začlenění. Moc jsem si oblíbila všechny postavy. Líbilo se mi, že autorka vložila postavám vcelku rozumné povahy.. někdy až moc, na to že jim bylo okolo 16 let. Nakonec jsem byla překvapená, jak to skončilo a až po přečtení dalších dílů jsem pochopila proč. Určitě to stojí za přečtení, super oddychovka :-)

Mišule_11
30.09.2018

Kniha mě překvapila zajímavým dějem, který se postupem času stával poutavějším pro mě jako čtenáře..! :) Mít někdy takovou zkušenost jako hlavní hrdinka Cat, tak také neváhám, i když je to takové nereálné :D Ale alespoň viděla, jak její předkové žili, uvědomila si rozdíly nejen v těchto světech, ale také se poprvé zamilovala a poznala lásku! :) Nikdy předtím jsem nečetla žádnou knížku, kde by se takto cestovalo časem, čímž nemám s čím porovnávat, ale zaujalo mě to!