Mé sladké šestnácté století

Cat Crawfordová má za pár dní oslavit své sladké šestnácté narozeniny. Ovšem to poslední, co si Cat přeje, je extravagantní narozeninová party organizovaná její temperamentní nevlastní matkou. Alespoň malou útěchou jí je plánovaný rodinný výlet do magické Florencie. A když ji při prohlídce tohoto úžasného města zavede zvědavost do cikánského stanu, ocitne se přímo… v renesanční Florencii. Na tomto výletu do šestnáctého století, vyzbrojena pouze batohem plným věcí z budoucnosti, se Cat setká se svými předky. A nejen s nimi, vždyť v této době je Florencie plná známých umělců, kteří právě tvoří svá vrcholná díla. A samozřejmě není nouze ani o pohledné renesanční ctitele… Avšak podaří se Cat najít cestu zpět do moderní doby, nebo se její italské dobrodružství promění v italské navždy? První vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/179767/me-sladke-sestnacte-stoleti-me-slad-hCS-179767.jpg 4655

Mé sladké šestnácté století 1.

Literatura světová, Romány, Pro děti a mládež
Vydáno, CooBoo

My Super Sweet Sixteenth Century, 2012

Kniha Mé sladké šestnácté století

SaraB

Kniha se mi líbila.
Líbí se mi poznávat nove země a kulturu, dozvíte se něco Itálii a Florencii.
Klidně bych si ji přečetla znova.
Od začátku mi sedla ale přijde mi že sedí a je napsaná pro dívky.
Knihu doporučuju.

Ruru

Skvělá kniha. Čte se rychle, svižně a je zajímavá. Už čtu další díl :).

TerkaM

Bylo to fajn čtení, jen trochu moc naivní hlavní hrdinka - a občas mi připadala trochu hloupá. Ale jsem ráda, že jsem knihu četla v knižní štafetě, protože díky tomu jsem si knihu užila o dost víc. :) Druhému dílu bych se také ráda podívala na zoubek, Alessandra mě v této knize bavila asi nejvíc, tak bych ráda zjistila, jestli na mě působit stejně, když dostane víc prostoru. :)

blanka5960

Za mne to opravdu bylo hodně nenáročné čtení, dopředu odhadnutelný děj. A ač již dávno nespadám do kategorie čtenářů. kterým je určena, ráda sáhnu po young adult literauře např. série Drahokamy byla skvělá, nebo Eliza a její nestvůry, nebo Hledání Aljašky. Kniha má docela vysoké hodnocení, ale já se bohužel u čtení nudila a nebavilo mě to. Zkrátka tohle mně nesedlo, ale každá kniha má své čtenáře....

Julia284

Kniha mě velmi zaujala námětem ,,cestování časem”. Byla to vlastně má první kniha na toto téma. Musím říci, že mě příběh pohltil, i když se tam chvilkami vyskytovaly nudnější pasáže.

Cress

3,75*

Ke knize bych se nebýt knižní štafety nedostala a nakonec jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Začala bych pár věcmi, které mi na knize vadily.
Hlavní hrdinka Cat mi nesedla a už od první strany mě štvala. Ke konci se to zlepšilo, ale stejně nebudeme nejlepší kamarádky. Možná jí trochu uškodilo mé srovnávání s Gwendolyn ze série Drahokamů. Nechtěla jsem ty knihy srovnávat, ale vzhledem k tomu, že je to asi jediná kniha s cestování časem, kterou jsem četla, jsem se tomu prostě neubránila. No a Gwendolyn mi je prostě o něco sympatičtější.
A druhá věc, co se mi moc nelíbila byla romantická linka. Jako jo, nějakým způsobem jsem si ji užila, ale na můj vkus se všechno seběhlo moc rychle. Šestnáct mi ještě nebylo, ale i tak mi chvílemi přišlo, že z téhle knihy jsem už vyrostla.

No a teď k té pozitivní stránce.
Celý děj se odehrává v Itálii a tu já miluji z celého srdce. Autorka sice nezabruslila do úplných detailů, ale i tak se mi ta atmosféra moc líbila.
Příběh byl velké klišé, ale s tím jsem do toho šla. Chtěla jsem něco oddechového, něco nad čím nemusím přemýšlet a to tahle knihy splnila na jedničku.
Konec mě mile překvapil a skvěle nakousl druhý díl, do kterého se určitě pustím.

Celkově je tahle knížka dobrá. Pokud hledáte něco čtivého a oddechového, pak je tahle kniha rozhodně to pravé pro vás.

knihomolka27

(+ SPOILER) Po knížce už jsem nějakou tu dobu toužila, ale v knihovně jí neustále neměli. No a když jsem na ní tak trochu zapomněla tak jsem na ní jak mávnutím kouzelného proutku narazila v knihovně. A to jsem si jí už málem koupila. Jsem ráda, že jsem to neudělala.

Můj dojem z knížky mohlo srazit pár věcí... jako můj věk, který už není kolem sladkých šestnáct, má vysoká očekávávání zdvojnásobená dlouhou dobou čekání, to že už mám za sebou nespočet Young adult knížek a téma cestování v čase je moje topka.....všechny tyhle okolnosti jsou jenom mým problémem a autorka s nimi nemá nic společného, ale ty ostatní co ve mě vyvolali negativní dojmy už autorka na svědomí má..........

hlavní hrdinka......vyloženě neurazí, ale ani nenadchne. Ze začátku jsem si k ní sympatie hledala opravdu těžko, ale pak už to bylo lepší. Nemohla jsem se ubránit srovnání s hrdinkou Série Drahokamy Gwendolyn....asi už chápete komu dávám přednost

Florencie.......trochu mi to navodilo chut cestovat. Sama zbožnuju umění a Florencie je prý její Meka. Autorka si moc nevyhrála s přesnými detaily jak se žilo v 16.století ve Florencii, což knížce taky zrovna moc nepřidalo na hloubce. Bylo by fajn, kdyby tam autorka víc rozvedla rozdíly vdavek v 16. a 21 století. Sice tam zmínila, že v našem století jsou ženy svobodnější a rodiny jim už nediktují koho si mohou vzít, ale přála bych si tam mít víc historických podrobností.

Romantická linka......povrchní, jednoduchá, neuvěřitelná, prvoplánová ničím nápaditá, teda až na konec........pro mě tam byla spíš k vzteku než že bych se nad ní rozplývala. Lorenzo je sice docela fajn, ale nějak mi neučaroval.

Děj.....jednoduchý,lehce nedodělaný, se sem tam zajímavou nebo vtipnou myšlenkou. Nijak zvlášt nápaditý. Ani s vysvětlením pravidel a zákonitostí cestování časem si autorka hlavu moc nelámala. Hlavně u konce...

Do půlky mě čtení vůbec nebavilo, potom už ani nevím přesně jakým momentem se to zlepšilo. Asi jsem si řekla, že se na knížku nebudu dívat tak skepticky, a prostě se zkusím vžít do hlavní hrdinky........ples mě docela bavil a myšlenka, že Cat málem skončila pod čepcem s Nicolem děj rozproudila ....nedívala bych se na Nicolu tak skepticky, evidentně se tak muži jeho doby běžně chovali, a ani mi nepřišel nijak zlý....byl ale dost otravný a nevím proč si jí vlastně chtěl vzít když jí chtěl měnit.

aktijnov
15. červnaodpad!

Už dlouho jsem nečetla takovou hloupost. Kniha je určena pro náctileté. Ale i těm by asi vadila nevěrohodnost a nelogičnost některých věcí. Postavy jsou nezralé, dětinské. Děj předvídatelný.

Volání netvora
Volání netvora