Mé sladké šestnácté století

Mé sladké šestnácté století https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/179767/bmid_me-sladke-sestnacte-stoleti-me-slad-hCS-179767.jpg 4 809 190

Cat Crawfordová má za pár dní oslavit své sladké šestnácté narozeniny. Ovšem to poslední, co si Cat přeje, je extravagantní narozeninová party organizovaná její temperamentní nevlastní matkou. Alespoň malou útěchou jí je plánovaný rodinný výlet do magické Florencie. A když ji při prohlídce tohoto úžasného města zavede zvědavost do cikánského stanu, ocitne se přímo… v renesanční Florencii. Na tomto výletu do šestnáctého století, vyzbrojena pouze batohem plným věcí z budoucnosti, se Cat setká se svými předky. A nejen s nimi, vždyť v této době je Florencie plná známých umělců, kteří právě tvoří svá vrcholná díla. A samozřejmě není nouze ani o pohledné renesanční ctitele… Avšak podaří se Cat najít cestu zpět do moderní doby, nebo se její italské dobrodružství promění v italské navždy? První vydání.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

My Super Sweet Sixteenth Century , 2012

Petra Ďat
26.03.2014 3 z 5

Ze začátku jsem myslela že mě kniha nebude vubec bavit,a přemyšlela sem že se do ní ani nepustím.Ale jak sem se dostala přes začatek do časti kdy už je Cat v 16.století,začla mě kniha zajmat a chtěla sem vedět jak to bude dál.Doufam že budou nějaký další díly třeba z pohledu Alessandry-viz konec :))

barborka:-)
20.03.2014 4 z 5

Taky hezká knížka , ale nejvíce mě upoutal konec.

angelbooks
11.03.2014 5 z 5

Páááni super knížka :)))). Nevím co k ní dodat. Asi toto: Je krásně čtivá, občas víte co se stane občas ne a pokud jste jako já budete Niccola ke konci trošku nenávidět :D.
Jo a nejvíce mě těšily pasáže když byla Cat s Lorenzem. Největší překvápko pro mě bylo když se ke konci objevil Lucas :D a za to jsem byla ráda.
Trochu byl špatný ten konec moc otevřený a ted nechává spisovatelka čtenáře čekat na její další pokračování. Myslím si že až víde druhý díl ( ve kterém snad Cat půjde zpátky do 16.st ) tak než řeknete švec bude tzv vyprodáno. Ti kdo si tuhle knihu přečtou a jsou do jí ještě teď zapálení jako já snad budou souhlasit :).
ps: doporučuju :D.

lukyli154
05.03.2014 4 z 5

Místy předvídatelné, ale rozhodně čtivé. Docela mě zajímá pokračování. I vysvětlení toho, že Lucas je celý Lorenco a kde se tam vzala Alessandra, ovšem pokud je to ona, nebo náhodná podoba.

Barča 008
03.03.2014 4 z 5

(SPOILER) Tahle knížka byla opravdu skvělá, jen jedna věc mě opravdu mrzela - doufala jsem, že když Cat o Lorenzovi mluvila tak pěkně, bude pro ní těžší se s ním rozloučit, ale jí to asi tolik nevadilo... docela to pro mě pokazilo celý ten romantický dojem, ale jinak naprosto super! :)

EvelineGray
30.01.2014 2 z 5

O cestování časem jsem sice četla už lepší knížky (např. Jeden okamžik v čase), ale jako oddechovka to ušlo. Příběh byl dost předvídatelný, zvlášť když hlavní hrdinka ihned pochopila účel svojí návštěvy v minulosti a ani se nad tím moc nepozastavovala. Trochu mi také vadilo, že všechny postavy musí mít zřejmě totálně rozkousané rty, protože vět jako: "Kousla se do rtu, aby nevykřikla" tam bylo opravdu MNOHO. Byla jsem zvědavá, jaký konec autorka zvolí, protože v této tématice je to trochu oříšek (rodina nebo nová láska?), musím ale přiznat, že po dočtení jsem byla zmatená...

muchomurka
11.01.2014 3 z 5

Námět se mi moc líbil a těšila jsem se, až se do knížky pustím. Cizinka z budoucnosti se ocitne o pět století zpět, nezná moc dobu, mravy a má zakázané věci. Mohla to být parádní knížka. Ale mě děj těžce neutíkal, něco mi v příběhu chybělo. Četla jsem jiné knihy podobné námětem, které byly mnohem lepší (např. Hodina nachové růže). Možná je to tím, že jsem čekala mnohem víc a teďka jsem z toho trochu zklamaná. Přesto všechno to ale bylo celkem fajn, tak akorát na tři hvězdičky.

Adele02
02.01.2014 5 z 5

CO TO BYLO ZA KONEC???

Váhala jsem 3,5... ale pak jsem si říkala, že bych byla až moc zlá. Prostě sladké :)

Gwendolyn
29.12.2013 4 z 5

Hodně jsem se nasmála.

Rodaw
15.12.2013 4 z 5

Mé sladké šestnácté století je také naprosto sladká kniha, která chytne za srdce určitě nejednu mladou dívku. Puberťačka Cat nemá lehký život. Její matka je slavná herečka, táta si našel novou přítelkyni a Cat je z toho všeho zmatená. Jako dcera dvou významných osobností je často pronásledována paparazzi a dost často už neví co dělat dál.
Vše se však změní, když ji tatínek s jeho novou přítelkyní vezmou na dovolenou do Itálie. Tam se dostane díky zvláštní cikánce do 16.století.
Kniha je neuvěřitelně vtipná, svěží, milá. Skvěle se mi četla, čtení jsem si přímo užívala a ke konci si říkala, že už vlastně nechci, aby konec byl.
V 16.století se Cat seznamuje se svými předky, potkává okouzlujícího Lorenza a musím tedy říct – ten kluk je fakt boží!! Charismatický a tááák moc .. jak to říct, zkrátka skvělý :)
Knížka se jistě bude dobře číst v letních prosluněných dnech , protože právě taková je – svěží, letní, lehká. Nic náročného. K tomu všemu cestování časem – co víc si člověk může přát? :)
Nádherná knížka, všem vřele doporučuji :)

renesance 16. století cestování časem romantika pro dospívající mládež (young adult)

Rachel Harris
americká, 1980
2013  78%Mé sladké šestnácté století
2015  77%Umění předstírat
2014  83%Příběh dvou staletí
2016  77%Historie nás dvou
2015  72%Můj ne tak sladký život

Kniha Mé sladké šestnácté století je v

Přečtených1 188x