Umění předstírat

Podle kluků na fairfieldské akademii existují dva druhy holek – ty na trvalý vztah a ty na nezávazné randění a užívání si. Sedmnáctiletá Alyssa je rozhodně ten první typ – a upřímně touží to změnit. A tak zahájí svou radikální proměnu, jejímž cílem je Justin Carter, největší krasavec a lamač dívčích srdcí. A aby si ji vůbec všiml a ona se zařadila mezi oblíbené holky na randění, přemluví svého kamaráda Brandona, populárního sportovce, aby předstírali, že spolu chodí. Zprvu nevinná hra na šťastný pár postupně přerůstá v něco mnohem víc – v něco, co navždy může zničit jejich dlouholeté přátelství i Alyssinu snahu stát se někým jiným....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/260441/umeni-predstirat-WLL-260441.jpg 3.9397

Umění předstírat (1.)

The Fine Art of Pretending (2014)

Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

Kniha Umění předstírat

Litocha
18.09.2018

Tohle bylo slabé. Nelogické dialogy, nijak závratný příběh, klišé, nejvíc mi pilo krev neustálé řešení toho samo o sobě nesmyslného dělení holka na vztah / holka na užívání si. Ten rozdíl má dělat vyzývavé oblečení? Protože nic jiného Alyssa nezměnila. Podle anotace to vypadalo na docela zajímavou knížku, i když s nijak neotřelým tématem, ale provedení zůstalo daleko za očekáváním.

Meridea
06.07.2018

Krásné letní čtení, přečteno jedním dechem :-)

Terisek99
28.06.2018

Kniha se mi nádherně četla. Přečetla jsem ji za den.
Doporučuji si přečíst

YA-girl
20.06.2018

Takový průměr, od kterého jsem čekala malinko víc :). Hned zkraje napíšu, že kniha od Lenky Lanczové Náhradní princ zpracovává dost podobné téma - ale podle mě 100x líp, takže tímto Lenku doporučuju... :) Tady mi to celé přišlo takové "nelogické" (ano, i když beru v úvahu, že vypravěčka je v pubertě).
Zbytek radši označím za *** SPOILER***: Aly vlastně byla vždycky krásná, jenom se odmítala vyzývavě oblékat. Přiznám se, že jsem doufala, že to bude spíš na způsob "Ošklivky Betty", tj. holky, která i kdyby si na sebe naházela make-up a hadry za tisíce, o moc přitažlivější nebude... ale ok. Pak jsem doufala, že to celé Aly dělá proto, aby sbalila nějakého Justina, kterého tajně miluje. Ale ukázalo se, že vlastně zamilovaná není, že naopak Justina chce sbalit jen tak mírnix týrnix coby nejhezčího kluka na škole, aby si jí všimli ostatní kluci. Přitom jejím nejlepším kamarádem byl ale druhý nejhezčí kluk na škole - a aby se dostala k tomu prvnímu, kterého ani nechtěla, zahrála si divadýlko na chození s tím druhým... Nevím, pro mě osobně v tom románu chyběly jakékoliv pointy nebo nějaké to "poučení pro mladé", a jak už jsem zmínila, Náhradní princ byl oproti tomuhle lahůdka :).

Bettybook
23.05.2018

Podle mě to autorka moc natáhla. Místy to bylo zdlouhavé a nudné. Jinak se mi to líbilo, ale fakt jim trvalo, než se k něčemu rozhoupali :D

Pamima
10.03.2018

Pokud hledáte nějakou klasickou dívčí romanťárnu, která vás nezklame, tak myslím, že toto je stoprocentní jistota. Mně samotné se kniha líbila. Hlavně prostředí, v němž se příběh odehrával. Těším se, až si přečtu příběh s Justinem a Peyton. :D

_Žanet_
09.03.2018

I když se mi kniha líbila, řadím ji do těch průměrných. Je to vážně příjemná oddechovka, která člověka dokáže vtáhnout do děje způsobem, že vypne a jen se soustředí na sladký příběh. Bohužel se v knize neděje nic moc, co dokáže čtenáře nadchnout. V podstatě je to pořád to stejné dokola. Za co dávám ale určitě plusové body, jsou postavy. Měla jsem ráda snad všechny, což se stává málokdy.
Knihu jako celek řadím k těm, kterou si asi nemusím přečíst znovu, ale na druhou stranu jsem ráda, že jsem si po ní sáhla a obohatila se o další příjemný příběh.

seabook04
01.03.2018

Průměr.
Knihu jsem četla v období, kdy máte potřebu vše kritizovat a posuzovat až s "černými" brýlemi na očích, proto mi tato kniha přišla jako jedno velké nelogické klišé. Neříkám, že autorka nepíše skvěle, ale s černými brýlemi toto číst je o nervy :D
Každopádně na oddych super, ale věřím, že toto je jedno z těch horších děl autorky, proto se moc ráda pustím do dalších :)