Umění předstírat

Podle kluků na fairfieldské akademii existují dva druhy holek – ty na trvalý vztah a ty na nezávazné randění a užívání si. Sedmnáctiletá Alyssa je rozhodně ten první typ – a upřímně touží to změnit. A tak zahájí svou radikální proměnu, jejímž cílem je Justin Carter, největší krasavec a lamač dívčích srdcí. A aby si ji vůbec všiml a ona se zařadila mezi oblíbené holky na randění, přemluví svého kamaráda Brandona, populárního sportovce, aby předstírali, že spolu chodí. Zprvu nevinná hra na šťastný pár postupně přerůstá v něco mnohem víc – v něco, co navždy může zničit jejich dlouholeté přátelství i Alyssinu snahu stát se někým jiným....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260441/big_umeni-predstirat-WLL-260441.jpg 3.9512

Umění předstírat 1.

Pro děti a mládež, Dívčí romány

Vydáno: , CooBoo

The Fine Art of Pretending, 2014

Kniha Umění předstírat

Ivana09

Kniha mě nebavila, na mě málo dramatu,akce a čehokoliv. V podstatě se tam nic moc neděje.
Nakonec jsem ji dočetla.

jitka_dankova
26.11.2021

Roztomilý příběh o falešném chození dvou nejlepších přátel. Kniha je psána s ohledem na cílovou skupinu sedmnáctiletých děvčat a prakticky se v ní vlastně nic moc neděje. To ale příběhu neubírá na kvalitě a čtivosti. Ve svém pohledu na věc se střídají jak hlavní hrdinka, tak hlavní hrdina. Příběh je především a právě o rozebírání, co pro ně znamená poblouznění, zamilovanost, láska i přátelství. A také si přiznávají, jací vlastně opravdu jsou a kdo jsou. Nízké procento hodnocení tady je podle mne dáno tím, že mimo cílovou skupinu asi kniha nemá moc co nabídnout. Mně ale okouzlila, byť už dávno sedmnáct rozhodně nemám.
Škoda jen, že se kniha tak špatně shání. Je vyprodaná, ekniha taky (kdo vymyslel takovou blbost, jakože se může ebook vyprodat, to fakt nepochopím), musíte ji shánět z druhé ruky. Já ji dokonce četla ve slovenštině, abych se k ní dostala. No a taky by se nakladatelství mělo chytnout za nos a popřemýšlet víc o obálkách, které tvoří. Na obálce totiž fakt nejsou sedmnáctiletí hrdinové a docela to mate. Originální obálka je trefnější.

princesse
30.09.2021

Láska versus přátelství ... už dávno nejsem cílová skupina, takže ... Ale hezky se to četlo, rychle a určitě příjemné čtení. Zvládnu určitě i druhý díl. Jako oddechovka určitě neurazila.

Kekik
31.05.2021

(+ SPOILER) Příběh pro mladší čtenáře. Láska vs přátelství.

Ráda čtu knihy pro mladší čtenáře, neboť se zuby nehty snažím udržte své náctileté já. Někdy to ale nefunguje. Třeba tato kniha mi dokázala, že už vážně nejsem tak mladá, jak bych chtěla. Nedokázala jsem se tolik vcítit do pocitů sedmnáctiletých teenagerů. Zvláště jsem měla pocit, že se kniha motá v kruhu. Neustále řešili jen to, jak by jejich vztah mohl zničit přátelství. A téměř nic jiného se v knize nedělo. Navíc ta natvrdlost hlavních představitelů. Všichni jim neustále tvrdili, že je evidentní, že se vzájemně milují, ale každý tvrdil, že ten druhý ho určitě nemiluje. Byla ale část, kdy mě čtení hodně bavilo. A to když byl Justin na scéně. A právě proto se těším na druhý díl, kde je Justin jednou z hlavních postav.
Příběh Aly a Brandona jistě zaujme mladší čtenářky.

laura
28.12.2020

Mně se to líbilo. Krásné, něžné, romantické, hravé. Ano, podobná zápletka už tu byla mockrát, ale to mi vůbec nevadilo. Ten příběh byl skvělý. Letní, plný slunce, smíchu, přátelství i her. Plný toho nenapodobitelného škádlení, které k tomu patří. Krásné!

vlkove
30.10.2020

Musím říci, že kniha mě příliš neoslovila. Bylo to prostě slabé. Hlavní hrdinka hodně naivní, příběh celkem o ničem. V tomto žánru už jsem četla mnoho a mnoho lepších knih. Určitě je kniha určena mladým čtenářkám okolo 13 - 15 let.

etell
31.07.2020

Pekný príbeh, kniha určená pre mladé čitateľky, ale bavila ma. Prečítaná za jeden večer/noc.

petulkapeta
07.07.2020

krasny romanticky přiběh,četl se sam a chapu ztratit kamarada je někdy to nejhorší co se může stat,ale o to je to lepší když se stane z něj vaš přitel,vaše laska..