Příběh dvou staletí

Alessandra D'Angeli touží po dobrodružství. Je unavená ze svého života v renesanční Florencii, kdy se musí podřizovat zkostnatělé morálce i očekávání ostatních. Jednou jedinkrát chce být sama sebou. A ze všeho nejvíc touží se znovu setkat se svou sestřenkou Cat, která za ní přišla z budoucnosti. A hvězdy vyslyší její prosbu. Alessandra se najednou ocitá v 21. století – ze všech stran na ni útočí podivné zvuky, lidé jsou naprosto skandálně oblečeni a zdá se, že se svět zbláznil. Avšak Alessandra ví, že jí hodiny neodvratně odtikávají čas, než se bude muset vrátit zpět do šestnáctého století, a tak si chce největší dobrodružství svého života pořádně užít. A co by to bylo za dobrodružství, kdyby nedošlo i na lásku?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/208985/pribeh-dvou-staleti-nCU-208985.jpg 4.2368

Mé sladké šestnácté století (2.)

Literatura světová, Pro děti a mládež
Vydáno:, CooBoo

A Tale of two centuries (2013)

Kniha Příběh dvou staletí

Kami97

Na tuto knihu jsem se po prvním díle moc těšila, ale bohužel následovalo zklamání. Příběh Less mě prostě nebavil. První díl byl stoprocentně lepší a ráda se k němu vrátím, ale druhý již znovu číst nebudu. Do poslední knihy se nejspíš ani pouštět nebudu.

oblakaknih
23. dubnaodpad!

Tak tohle byl boj!
Postavy byly trapné, nesympatické,... Navíc jsem v nich měla neskutečný zmatek.
Přestože má kniha přes 300 stran, děj byl zbytečně uspěchaný.
Celé to byl jen další klišé sladký příběh. A zmatený.
Nad většinou scén jsem jen obracela oči.
První díl jsem četla hodně dávno a líbil se mi, ale dnes mám na takové knihy zcela jiný pohled.

berka4151

Stává se to výjimečně, ale tentokrát druhý díl předčil díl první. Je zkrátka lepší, Alessandra prošla velkou proměnou a našla svoji vnitřní sílu postavit se osudu.

MIA-chan

Skvělé pokračování.

Kovbojka33

Oddechový příběh, lepší než první díl

Brasil
04.12.2018

Kniha se mi fakt moc moc líbila. Nedokážu říct, jestli se mi líbila víc než ta předchozí, přišly mi obě dvě skvělé:)

Maruš.D
10.10.2018

Narozdíl od prvního dílu, mne tento příběh bavil o chlup více. To, jak Alessandra poznávala jednadvacáté století, nové vynálezy a hlavně jazyk bylo zábavné. Všemu se divila a byla zmatená, což se dalo předpokládat, ale i tak.. Číst o tom je vážně něco! :D myslím si, že její situace byla trochu těžší, než měla Cat v 16. Století. Přece jen pro ní to byl zcela nový svět.
Na začátku mě štvalo jak nereagovala na urážky, které si vyslechla, avšal postupem času to vše začne dávat smysl, jak se začne její postava vyvíjet. Láska kterou tam pozná je strhující a lehce (dobře.. docela dost) jí závidím.

Mišule_11
30.09.2018

Příběh sestřenice Alexandry byl zajímavý stejně jako, když jsem četla poprvé příběh Cat, ale přišel mi místy až totožný..! Obě si musely uvědomit určité mezery mezi světy a poznat svoji osobu, akorát s tím, že Alexandra zůstala v budoucnosti, čímž mi konec udělal, tak trochu úsměv na tváři..! :)