Příběh dvou staletí

Alessandra D'Angeli touží po dobrodružství. Je unavená ze svého života v renesanční Florencii, kdy se musí podřizovat zkostnatělé morálce i očekávání ostatních. Jednou jedinkrát chce být sama sebou. A ze všeho nejvíc touží se znovu setkat se svou sestřenkou Cat, která za ní přišla z budoucnosti. A hvězdy vyslyší její prosbu. Alessandra se najednou ocitá v 21. století – ze všech stran na ni útočí podivné zvuky, lidé jsou naprosto skandálně oblečeni a zdá se, že se svět zbláznil. Avšak Alessandra ví, že jí hodiny neodvratně odtikávají čas, než se bude muset vrátit zpět do šestnáctého století, a tak si chce největší dobrodružství svého života pořádně užít. A co by to bylo za dobrodružství, kdyby nedošlo i na lásku?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/208985/big_pribeh-dvou-staleti-nCU-208985.jpg 4.2424

Mé sladké šestnácté století 2.

Literatura světová, Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

A Tale of two centuries, 2013

Kniha Příběh dvou staletí

anelise
22.02.2021

Druhá knížka z této série nezklamala, byla stejně dobrá jak ta první a bylo zajímavé děj sledovat z pohledu Alessandry.

Fortuna7
01.02.2021

Tahle série je spíše pro mladší ročníky, ale i tak se mi líbí. V půlce jsem si říkala, že by to trochu chtělo proškrtat, protože příběh moc neubíhal. Autorka zase napsala skvělý konec. Těším se na poslední díl :-)

laura
28.12.2020

Tak tohle bylo přesně ono! Přesně ten příběh, u kterého byste si přáli, aby nikdy neskončil. Nádherné, jiskřivé, plné smíchu, škádlení, něhy, lásky, plné léta, moře a těch chvil, kdy víte, že tohle je ono. Tohle od života chcete. A když už to nemůžete mít (protože jste mezitím dospěli, zestárli a čas vám protekl mezi prsty), chcete o tom alespoň číst.

Moje srdcová záležitost...

Ruru
18.10.2020

Tak to byla bomba! Tato kniha se čte úplně sama, ani o tom nevíte. Rozhodně doporučuji.

pip11
07.03.2020

Druhá část příběhu cesty v čase, tentokrát o Alessandře. Velmi pěkné a povedené, užila jsem si to. Less se ocitne v současnosti a snaží se poznat a pochopit, jak to tady chodí a zároveň poznat to, co jí v její době nemohlo být dopřáno. Bylo to moc příjemné čtení a od první do poslední stránky jsem se bavila.

Noeni
22.02.2020

Zajímavý příběh o cestování v čase, každopádně bych z ní asi byla nadšenější, kdybych ji četla již před pár lety. Jako oddechové čtení ale šla.

Amneris
03.12.2019

Po první knize jsem se velmi těšila na pokračování, ale nastalo zklamání. Knihu jsem se zapřením dočetla. Třetí díl asi číst nebudu...

Ivuska.09
22.09.2019

Autorka měla dost dobrý nápad: druhý díl série je tolik podobný tomu prvnímu a přitom vlastně úplně jiný. Cestování z minulosti do současnosti zase nabízí jiný pohled na věc. Oba díly mě bavily a pokud hledáte něco pohodového a nenáročného, tak je mohu doporučit.