Mé sladké šestnácté století

Mé sladké šestnácté století https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/179767/bmid_me-sladke-sestnacte-stoleti-me-slad-hCS-179767.jpg 4 809 190

Cat Crawfordová má za pár dní oslavit své sladké šestnácté narozeniny. Ovšem to poslední, co si Cat přeje, je extravagantní narozeninová party organizovaná její temperamentní nevlastní matkou. Alespoň malou útěchou jí je plánovaný rodinný výlet do magické Florencie. A když ji při prohlídce tohoto úžasného města zavede zvědavost do cikánského stanu, ocitne se přímo… v renesanční Florencii. Na tomto výletu do šestnáctého století, vyzbrojena pouze batohem plným věcí z budoucnosti, se Cat setká se svými předky. A nejen s nimi, vždyť v této době je Florencie plná známých umělců, kteří právě tvoří svá vrcholná díla. A samozřejmě není nouze ani o pohledné renesanční ctitele… Avšak podaří se Cat najít cestu zpět do moderní doby, nebo se její italské dobrodružství promění v italské navždy? První vydání.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

My Super Sweet Sixteenth Century , 2012

ellypusik
22.01.2016 3 z 5

Kniha mě ze začátku moc zaujala, líbilo se mi jak to bylo napsané. Spisovatelka oživila mé čtecí buňky, které už dlouho neviděly vydařenou knihu. Opravdu příběh byl poutavý, živý a částmi i vtipný, navíc to bylo z dob, které zbožňuji, ale mělo to jednu chybu.
SPOILER:
Lorenza jsem si zamilovala a moc mě mrzelo, že skončil sice jako uznávaný umělec, ale moc dlouho truchlil po Cat a skončil s někým s kým měl děti a pak někdy vznikl Lucas, který chodí s dívkou, která předtím byla s jeho prapříbuzným... to mě připadá trochu zvrhlé, ale je to jen můj názor a když zapomenu na ten konec, bylo to skvělé.. ovšem konec tu je a mě to prostě zkazilo knížku.

Eleanor-ka
15.01.2016 5 z 5

Úchvatná to kniha! Zezačátku, ač jsem se do ní hned ponořila, se mi zdále poněkud strohá, ale potom jsem jí bezpodmínečně propadla. Velmi frustrující příběh, opravdu mě to velmi zaujalo!

Mark2000
18.12.2015 5 z 5

Kniha byla naprosto senzační. Najdou se v ní ti, kteří mají zájem o historii i ti, kteří mají rádi tajemné události. Příběh byl protkaný historií a zároveň současností. Myslím, že tato kniha každého naláká navštívit Itálii a především Florencii:)

Denaille
12.12.2015 3 z 5

Asi už jsem na takový typ knih moc stará. Přečetla jsem, ale do týdne zapomenu o čem to bylo, protože tohle nemá moc cenu udržovat v paměti.

angelice
04.12.2015 1 z 5

Omlouvám se, ale tohle je silná káva i na mně, a to patřím mezi uvzdychané dívenky rozplývající se nad Titanikem. Při čtení jsem měla pocit, že něco tak plytkého jsem ještě nečetla. Nejvíc mě asi iritovaly rádoby umělecké pasáže. Nutkání sáhnout po něčem víc inteligentním, například leporelu jsem překonávala až dokonce.

1v8na
05.11.2015 3 z 5

Příběh se mi celkem líbil. Měl sloužit jako odpočinková četba a k tomu i posloužil. CO se týká šestnáctého století, myslela jsem si, že v knize budou trochu podrobněji popsány zvyky a vůbec způsob, jakým se žilo - to mi v knize chybělo.
Nicméně pasáže, ve kterých se holka z dvacátého prvního století dopouští jedné chyby za druhou, byly celkem komické. Nejvíce mě na knize zaujala obálka a potom vykreslení postavy Alessandry. Příběh byl průměrem. nicméně mě to neodrazuje od toho, abych si přečetla další díly.

pecinka21
28.10.2015 4 z 5

Pěkná kniha jen mě mrzí, že se tam člověk o 16 století nedozví skoro nic. Je to klasická romantika. Čekala jsem něco víc.

Laputika_3
28.10.2015 5 z 5

Pane jo.
Tak tohle. Bylo. Skvělý.
A taky awwwácký.
Knížka byla nádherná, čtivá a milá. Hlavní hrdinka je jedna z mála, kterou jsem si oblíbila (mým zvykem je nenávidět hlavní postavy). A Lorenzo… Fakt už by někdo měl zakázat roztomilé kluky v knížkách, protože zamilovat se do textu… Hm… Nic moc :D
P.S.: Naprosto mě dorazil ten obraz na konci (a asi nově začínám milovat hrušky :3 :D)

PandaGirl
16.10.2015 3 z 5

Nemohla jsem se rozhodnout, jaké hodnocení knize dám. Pro mě to byl předvídatelný průměr s trochu zklamávajícím (jde to říct nějak jinak?) koncem. Ale ani ten neubral na kráse celého příběhu. Proto jsem nakonec zvolila tři hvězdičky.
Příběh byl celkově lehký a usměvavý. Chvílemi mi bylo smutno, protože se do role hlavní hrdinky dá krásně vžít. Celkově kniha byla správně čitelná. Zvládla jsem jí za jedno odpoledne.
Určitě se hodí na takový ten sladký útěk od reality a to rovnou do renesanční Florencie :)

DiDi123456789
20.09.2015 5 z 5

Už delší dobu jsem se potýkala s problémem nečtivosti knížek, kdy jsem absolutně nevnímala děj knížky a pouze jsem očima těkala po řádcích. Tahle knížka to změnila. Ještě teď když čtu mě mrazí z toho, jak úžasná byla. Námět skvělý, styl psaní úžasný a děj maximálně chytlavý!

Always a reader
05.08.2015 4 z 5

Je to taková velice pěkná oddychovka. Moc se mi líbil námět šestnáctého století, renesance a Florencie.. :)

Bublushka
30.07.2015 4 z 5

Příjemná četba. Na tuto knihu jsem narazila náhodou při prohlížení knih na databázi a její anotace a obálka mě zaujala. Proto jsem se po ní hned pří následující návštěvy knihovny sháněla a k mému potěšení ji měli. Přistupovala jsem k ní ale s odstupem, protože mi bylo jasné, že je to četba pro šestnáctileté dívky a tím to bude trochu naivní… Zas tak jsem se nemýlila, ale i tak mě kniha překvapila. Mluva hrdinky mi někdy lezla na nervy, ale povídala vcelku inteligentní věci a zdálo se, že to má v hlavě docela srovnané. Líbily se mi popisy, a když se Cat dostala do šestnáctého století, začal mě její příběh i docela zajímat. Děj byl poměrně předvídatelný, ale to se u knihy pro dospívající dá očekávat. Ale ani to nevadilo, pár věcí mě totiž také překvapilo. Na konci jsem byla už i docela nedočkavá jak to dopadne a zda se vrátí zpět. To jak to nakonec bylo, se mi trochu nelíbilo, ale bylo tam to poučení a vše nakonec dopadlo dobře. I ten obraz se objevil, což jsem čekala už na začátku knihy. A docela jsem nepochopila zakončení epilogu- přišlo mi nelogické a zbytečné, vše mohlo skončit poslední kapitolou. Tam bylo vše, co mělo být a stačilo to. (Ale otevírá to dvířka druhému dílu, o jehož existenci jsem se nedávno dozvěděla, takže to asi není tak hrozné.) Ale i tak se mi kniha líbila. Bylo to milé, jednoduché a správně odpočinkové. Hrdinka popisovala věci pěkně a měla myšlení, které se mi i docela, až na pár míst, zamlouvalo. A stále dokonale mě fascinovala obálka, na kterou jsem před čtením vždy chvíli zírala- je opravdu pěkná a ten batoh je tam takový roztomilý . Je to opravdu pěkné čtení a jako mladší bych z knihy byla nadšená. Teď mi mile zpříjemnila pár odpolední. Dávám čtyři hvězdičky, i když uvažuji i nad třemi, ale četlo se to dobře a 70%, které ty čtyři hvězdy obsahují je podle mě plně zasloužených.

adelaska
21.07.2015 2 z 5

Moc mě to nebavilo, nejspíš je to tím, že nespadám do věkové kategorie, ale stejně mě to lákalo. No, každopádně prostředí bylo krásné a konec se mi taky celkem líbil. Cat nebyla špatná, ale ostatní postavy se mi teda vůbec nelíbily.

Misha11
26.06.2015 5 z 5

Super nápad, Cat byla milá, líbilo se mi poznávání Florencie - ať už současné, tak minulé a díky autorčinu super stylu psaní jsem se rychle začetla. A ten konec mě přesvědčil, že další díl si rozhodně musím také přečíst.
Krásné, sladké a oddechové čtení - po nějakých vyvřažďovačkách, proč ne?

Peace
23.06.2015 4 z 5

"Zatímco každodenní život se v průběhu dějin proměňoval, lidská přirozenost zůstávala stejná. Renesanční lidé měli tytéž talenty, schopnosti, tvořivost, vášeň, pohnutky, naděje a obavy, jako máme my dnes."

Milá kniha. Ano, je určena spíše pro mladší ročníky, ale proč se nenechat pozvat do renesanční Florencie i ve vyšším věku? Děj je napsán kvalitně a čtivě, takže s čistým svědomím doporučuji jako oddechovku komukoliv. No, dobře - komukoliv rodu ženského ;o)

kamolka
21.06.2015 5 z 5

Opravdu krásná knížka ve které se dozvíte spoustu informací o renesanci a šestnáctém století (pro ty které tohle zajímá). Moc se mi líbilo i mluva těch lidí, vážně byla taková starobylá :D Dobrá oddechovka.

kroupik13
20.06.2015 5 z 5

Knížka je fakt nádherná a srandovní jsem hrazně ráda že vyšli i další díly. Ten druhý díl je taky mooooooc zábavný a je fakticky krásnej.

klarinka9974
19.06.2015 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, skvělý nápad na děj. Poznáváme 16.století, jejich zvyky a podobně. Rozhodně stojí za to si knihu přečíst a navázat hned druhým dílem.

katerina7788
08.06.2015 5 z 5

Knížku jsem si koupila i s druhým dílem k Vánocům. Přečetla jsem ji docela rychle, opravdu hezky se to četlo a myslím, že je to vhodná kniha pro všechny co mají rádi dívčí romány a příběhy (na věku nesejde), pokud jste milovníci, nebo se zajímáte o umění další plus. Rozhodně jsem nestála o žádný přeslazený srdce drásající románek o odloučení lidí napříč stoletími. Ale v tomto ohledu kniha splnila mé očekávání.
Hodně se mi na ní líbili dobře podané situace, kdy si Cat přivykala životu v 16. století a stávali se jí různé trapasy. Opravdu jsem se do příběhu vžila.
Určitě doporučuji jako takovou oddechovou knížku :)
Uvidíme s čím přijdou další díly, teď čtu pokračování a zatím to vypadá dobře :D

prajzulka
04.06.2015 2 z 5

Skvělá kniha
Moc mě zaujal ten nápad, protože hodně současných knížek se odehrává v budoucnosti
Hodně se mi líbilo prostředí - renesance a Itálie

renesance 16. století cestování časem romantika pro dospívající mládež (young adult)

Rachel Harris
americká, 1980
2013  78%Mé sladké šestnácté století
2015  77%Umění předstírat
2014  83%Příběh dvou staletí
2016  77%Historie nás dvou
2015  72%Můj ne tak sladký život

Kniha Mé sladké šestnácté století je v

Přečtených1 188x