Mé sladké šestnácté století

Mé sladké šestnácté století https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/179767/bmid_me-sladke-sestnacte-stoleti-me-slad-hCS-179767.jpg 4 809 809

Cat Crawfordová má za pár dní oslavit své sladké šestnácté narozeniny. Ovšem to poslední, co si Cat přeje, je extravagantní narozeninová party organizovaná její temperamentní nevlastní matkou. Alespoň malou útěchou jí je plánovaný rodinný výlet do magické Florencie. A když ji při prohlídce tohoto úžasného města zavede zvědavost do cikánského stanu, ocitne se přímo… v renesanční Florencii. Na tomto výletu do šestnáctého století, vyzbrojena pouze batohem plným věcí z budoucnosti, se Cat setká se svými předky. A nejen s nimi, vždyť v této době je Florencie plná známých umělců, kteří právě tvoří svá vrcholná díla. A samozřejmě není nouze ani o pohledné renesanční ctitele… Avšak podaří se Cat najít cestu zpět do moderní doby, nebo se její italské dobrodružství promění v italské navždy? První vydání.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

My Super Sweet Sixteenth Century , 2012

Lywia
08.11.2014 4 z 5

Kniha se mi líbila.Nápad naprosto skvělý.Cat jsem si vcelku oblíbila(což se mi moc u hlavních postav nestává :D )
Ke konci se mi zdál děj moc rychlý.Než jsem se stihla zorientovat,už byla zase někde jinde.Na jednu stranu jsem ráda,že se vrátila domů,protože bůhví co by ještě provedla,ale na druhou stranu by mi vůbec nevadilo,kdyby utekla a žila s Lorenzem.
Na další díl se těším a rozhodně si ho přečtu.

Madame R
03.11.2014 3 z 5

Zajímavá myšlenka napsat knihu na toto téma. Já jako milovnice historie jsem to uvítala. Je to nenáročná kniha pro mladé ale už nemám potřebu se k ní vracet. Ten obal té knížce opravdu sluší.

zuzunka
20.10.2014 4 z 5

Musím se přiznat, této knížky jsem si všimla díky jejímu (podle mého názoru přenádhernému) obalu... :D Ale byla jsem knihou příjemně překvapena, líbila se mi! :-)

kaculec
18.10.2014 5 z 5

Úžasná kniha, vážně mě bavila. Jsem ráda, že už je i pokračování, protože tyto knihy jsou velmi dobře napsané a moc mne zaujaly. Opravdu povedené ;-)

warca
08.10.2014 5 z 5

Podle obálky jsem si řekla, že to bude nějaká blbost, ale tak moc mě to překvapilo. Nádherné! Krásně napsané! Doporučuji!

rava
29.09.2014 5 z 5

Kniha se mi líbyla, byla čtivá, děj byl dobrý. A Lorenzo :-D. Šestnásté století jsem si hned zamilovala, no kdo by nechtěl odcestovat časem do šestnástého století :-D? Určitě doporučuji.

MissMagic
07.09.2014 5 z 5

Moc pěkná a příjemná knížečka, neměla by chybět v knihovně mladších čtenářek :))

Silencia
03.08.2014 5 z 5

Tak nějak nevím, jak tuto knihu ohodnotit. Pár naivních nedostatků (dokonalostí) by se našlo - čekala bych větší zmatek a nezkušenost v tamních způsobech, drastičtější dopady změny historie (i když vlastně o to v tomto románu právě vůbec nejde) nebo mi zrovna nevyhovoval hollywoodský život, kdy hrdinka měla, a pak i dostala vlastně úplně vše, co si přála. Zároveň ale kniha nabídla opravdu věrné zobrazení pocitů hlavní hrdinky, která si neváží toho, co má, a že každé přání a pozitivum (rub) má i svůj líc. Čekala bych ale, že hrdinka bude starší, podle některých situací, ovšem v dalších byla zase věrná svému věku. Chvílemi matoucí, ale stále pěkná kniha s příběhem, který si přeje zažít každá dívka. Obálka je navíc ta nejkrásnější, jakou jsem kdy viděla, a je to to první a hlavní, co mě ke knize přivedlo. Jsem ráda a těším se na další díl. Nemohu se rozhodnout mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami, kdy bych nejraději ohodnotila 4,5*. Díky skvělému nápadu příběhu, který konečně oživil vše, co jsem si vždy přála (i když bych Florencii nahradila Londýnem) a nádherné obálce se snad i přikloním k plnému počtu.

Karloska
14.07.2014

Precetla jsem ji jednim dechem... Krasna knizka,ktera me zaujala v knihkupectvi a hned jsem si ji koupila:-) jeste by mohla mit nejake pokracovani nebo vice stranek... budu se k ni s radosti vracet.:-)
Vrele doporucujii

Marisa
05.07.2014 5 z 5

Knihu jsem si zamilovala hned, jak jsem ji viděla. Nemohla jsem se dočkat, až si jí přečtu. A to se stalo, za dva dny jsem jí jedním dechem přelouskala. Kniha je nádherná, prostě dokonalá. Miluji historii, takže o důvod navíc, proč mám knihu tak ráda. Bez dalšíhio rozmýšlení 5* :-)

sabanka
01.07.2014 5 z 5

Tato kniha mě v katalogu zaujala obalem . Musím říct že není krásný jen obal ,ale celá kniha . Přečetla jsem ji za 3 dny .Lituju že nemá více stran :( Doporučuji :) !

Brambram
29.06.2014 3 z 5

jednoduchá, možná až povrchní fantasy o cestě do minulosti, na cestu vlakem proč ne.Ale v knihovně jí mít nemusím

tigrislinda
17.06.2014

Prostě úžasná knížka!!!!!

klarik
04.06.2014 5 z 5

Kniha byla nádherná. Moc se mi líbila. Doporučuji všem dívkám.

ichthys
30.05.2014 5 z 5

Fakt skvělá knížka... uplně jsem se do toho vžila! Kéž by něco takového bylo možné... Dobrodružství, fantasy, romantika, ... Velmi všem doporučuji, opravdu úžasné!

bibi 24
26.05.2014

Naprosto úžasná knížka. Moc se mi líbila její zápletka a detailní popisy šatů.
Byl tam také velmi zajímavý konec a moc doufám, že autoka napíše ještě druhý díl!:)

bookemma
27.04.2014 4 z 5

Ze začátku mě kniha vcelku dost nudila. Jakmile ale byla Cat v renesanční Florencii, nemohla jsem od knihy odtrhnout oči. Lorenza jsem si zamilovala téměř okamžitě, jen na konci mě mrzí jeho "výměna" s Lucasem. Musím se přiznat, že knihu jsem podcenila... Nešlo v ní jen o výlet do minulosti a vzplanutí láskou, nýbrž i o pravé a skutečné životní situace. Catiin vztah s nevlastní matkou byl pochopitelný, ale jeho vyřešení poněkud nepravdivé - ne vždy to takhle hezky dopadne. Pokud mám ale knihu hodnotit, dávám 4 hvězdičky, protože to prostě jinak nejde :).

Njzy
25.04.2014 5 z 5

Tato knížka se právě stala jednou z mojich NEJ10 OBLÍBENÁ KNÍŽKA. Když je musela opustit tak mi to přišlo strašně nefér, ale na tom konci mě to velice překvapilo. Už se moc těším na další díl. :-D

Mon12
04.04.2014 4 z 5

Bezesporu čtivý a příjemný příběh, jenom nechápu jeho zařazení, myslím si, že by měl být primárně určený pro mládež. Příběh je lehce předvídatelný, to mi nevadilo, ale ten konec? - jasná příprava na pokračování, což takhle useknutě moc nemusím.

Klaris 99
28.03.2014 4 z 5

Dlouho jsem hledala něco podobného sérii Drahokamy a myslela jsem, že jsem našla. Ano cesta časem, středověké večírky, ale v tom podobnost končí. To byl vlastně největší problém, že jsem ji pořád porovnávala s touto úžasnou sérií, které nedosahuje ani po kotníky.
Děj nebyl úplně dechberoucí a napínavý, ale svým způsobem strašně milý a hezký. A taky mi to v něčem připomínalo Polibek pro Annu, takovou tou jednoduchostí a přitom propracovanost.
Autorka knihu zasadila do překrásné doby a překrásného místa.Florencie 16. století, co víc si přát a ještě bylo hezky vykresleno, tak to jedna hvězda.
Druhou hvězdičku si zaslouží autorčin styl psaní, byl tak jednoduchý a přitom vševykreslující.
Postavy jsem si oblíbila skoro všechny a jejich jména byla tak super. Cat byla taková normalní neurazí, nenadchne.A Lorenzo? Ten byl takový milučký:...jé. Ten taky dostává hvězdičku.
Konec. No Lorenzo se náhle převtělil do Lukase(?) to bylo trochu, teda až moc přeslazené, ale to poslední slovo vás donutí číst i další díl i kdyby ten před ním byl sebehorší. Takže to dostává čvrtou hvězdu.
Pět jsem dát nemohla , protože to nemělo to něco navíc, ale pěkné to bylo, taková sladká oddychovka ze šestnáctého století.:D