Ještě mě nezabíjej

Casey Marshallová je pohádkově bohatá dědička a spokojená manželka pohledného a milujícího Warrena. Její dokonalý svět je rozbit na kusy ve chvíli, kdy do ní plnou rychlostí narazí auto a vážně ji zraní. Casey leží v kómatu na nemocničním lůžku a postupně si uvědomuje, že sice slyší, ale nevidí, nemůže komunikovat ani se hýbat. Zmocňuje se jí neskutečný děs, že do konce života zůstane živou mrtvolou, odsouzenou k čekání na chvíli, kdy se pro své blízké stane jen věcí na obtíž. Ani někteří z jejích přátel, kteří ji navštěvují, nejsou takoví, za jaké je považovala. A od detektiva náhodně zaslechne, že její nehoda byla nejspíš dobře naplánovaným pokusem o vraždu... Casey se všemožně snaží vymanit ze svého umírání zaživa, ale během pobytu v nemocnici si nakonec musí položit otázku, zda to, co ji v blízké budoucnosti čeká, není mnohem horší než kóma......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41422/jeste-me-nezabijej-Vjt-41422.jpg 4.3392
Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Ikar (ČR)

Still Life, 2009

Kniha Ještě mě nezabíjej

Janík61

Moc hezky napsané, doslova jedním dechem. Opět autorka nezklamala.

Knihomolka506

Představte si situaci , co byste dělali kdybyste byli sražení autem, řidič by ujel a vy byste skončili v nemocnici v kómatu? Není někdy lepší být hluchý?
Přesně to se stalo hrdince knihy Casey, kdy ji jedno odpoledne změnilo celý život. Napínavý a retrospektivní thriller od slavné autorky. Doporučuji !

edith79

Děsivé. Při představě, že by se člověk dostal do takové situace se dělá po celém těle husí kůže. Nejhorší pocit na světě je bezmoc a ta tady sálá z každé stránky. Joy Fielding je na popis niterních pocitů opravdu dobrá, a tak není divu, že při čtení pomalu ani nedýcháte. Není to moje top od autorky, ale i tak vysoký nadprůměr.

cukrovka

Skvělé čtení. Ze začátku jsem se sice nemohla začíst, ale postupně začal příběh nabírat na napínavosti a já se nemohla odtrhnout.

Nika30

Ve chvílích nemoci nebo zranění hlavně potřebujete mít u sebe své blízké. Ještě že hlavní hrdinka má milujícího manžela. Velmi zajímavá zápletka. Kniha mě bavila i když trochu zvráceným způsobem. V podstatě od poloviny knihy už je jasný její konec

ArwenAragorn
11.11.2020

75%
Ne! Ne! Ne! rozkřičela se neslyšně Casey, když už dál nedokázala zastírat pravdu. Žádná míra popírání, žádná míra racionálního zdůvodňování, žádná míra předstírání, že se doktoři mohli splést, nedokázala zakrýt děsivý fakt o jejím stavu - že je dvaatřicetiletá žena, která je zřejmě v ireverzibilním kómatu.

To bylo tak napínavý! Možná si řeknete, co mohlo být napínavého na ženě v kómatu, která slyší, co si kolem ní povídají (použito už vícekrát u jiných autorů). Jo, právě tohle to bylo, ta bezmoc, zoufalství. Její myšlenky, úvahy, pocity a zase bezmoc. Zápletka byla šikovně vymyšlená, i když trochu předvídatelná. Víc už prozrazovat nebudu, mně se knížka líbila a k přečtení ji doporučím.

jithunka88
05.10.2020

Jedna z mých nejoblíbenějších autorek tajemných a psycho příběhů. Ještě mě nezabíjej mi přišla sem tam trošku natažená v ději, ale nakonec se líbila a hodnotím pozitivně.

bigben
23.07.2020

Lehce bych knihu pokrátila.....