Ještě mě nezabíjej

Casey Marshallová je pohádkově bohatá dědička a spokojená manželka pohledného a milujícího Warrena. Její dokonalý svět je rozbit na kusy ve chvíli, kdy do ní plnou rychlostí narazí auto a vážně ji zraní. Casey leží v kómatu na nemocničním lůžku a postupně si uvědomuje, že sice slyší, ale nevidí, nemůže komunikovat ani se hýbat. Zmocňuje se jí neskutečný děs, že do konce života zůstane živou mrtvolou, odsouzenou k čekání na chvíli, kdy se pro své blízké stane jen věcí na obtíž. Ani někteří z jejích přátel, kteří ji navštěvují, nejsou takoví, za jaké je považovala. A od detektiva náhodně zaslechne, že její nehoda byla nejspíš dobře naplánovaným pokusem o vraždu... Casey se všemožně snaží vymanit ze svého umírání zaživa, ale během pobytu v nemocnici si nakonec musí položit otázku, zda to, co ji v blízké budoucnosti čeká, není mnohem horší než kóma......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41422/big_jeste-me-nezabijej-Vjt-41422.jpg 4.3397
Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Ikar (ČR)

Still Life, 2009

Kniha Ještě mě nezabíjej

veronika4001

Začátek knihy skvěle interpretuje pocity ženy, která je po dopravní nehodě v ireverzibilním kómatu - slyší, ale nevidí, myslí, ale nekomunikuje. Stává se svědkem v okolním světě, ve kterém pouze existuje. Drobné repetice do dětských let jsou pro celé dění důležité. Ještě mě nezabíjej je další skvěle napsaná kniha od Joy Fielding.

Janík61

Moc hezky napsané, doslova jedním dechem. Opět autorka nezklamala.

Knihomolka506

Představte si situaci , co byste dělali kdybyste byli sražení autem, řidič by ujel a vy byste skončili v nemocnici v kómatu? Není někdy lepší být hluchý?
Přesně to se stalo hrdince knihy Casey, kdy ji jedno odpoledne změnilo celý život. Napínavý a retrospektivní thriller od slavné autorky. Doporučuji !

edith79

Děsivé. Při představě, že by se člověk dostal do takové situace se dělá po celém těle husí kůže. Nejhorší pocit na světě je bezmoc a ta tady sálá z každé stránky. Joy Fielding je na popis niterních pocitů opravdu dobrá, a tak není divu, že při čtení pomalu ani nedýcháte. Není to moje top od autorky, ale i tak vysoký nadprůměr.

cukrovka

Skvělé čtení. Ze začátku jsem se sice nemohla začíst, ale postupně začal příběh nabírat na napínavosti a já se nemohla odtrhnout.

Nika30

Ve chvílích nemoci nebo zranění hlavně potřebujete mít u sebe své blízké. Ještě že hlavní hrdinka má milujícího manžela. Velmi zajímavá zápletka. Kniha mě bavila i když trochu zvráceným způsobem. V podstatě od poloviny knihy už je jasný její konec

ArwenAragorn
11.11.2020

75%
Ne! Ne! Ne! rozkřičela se neslyšně Casey, když už dál nedokázala zastírat pravdu. Žádná míra popírání, žádná míra racionálního zdůvodňování, žádná míra předstírání, že se doktoři mohli splést, nedokázala zakrýt děsivý fakt o jejím stavu - že je dvaatřicetiletá žena, která je zřejmě v ireverzibilním kómatu.

To bylo tak napínavý! Možná si řeknete, co mohlo být napínavého na ženě v kómatu, která slyší, co si kolem ní povídají (použito už vícekrát u jiných autorů). Jo, právě tohle to bylo, ta bezmoc, zoufalství. Její myšlenky, úvahy, pocity a zase bezmoc. Zápletka byla šikovně vymyšlená, i když trochu předvídatelná. Víc už prozrazovat nebudu, mně se knížka líbila a k přečtení ji doporučím.

jithunka88
05.10.2020

Jedna z mých nejoblíbenějších autorek tajemných a psycho příběhů. Ještě mě nezabíjej mi přišla sem tam trošku natažená v ději, ale nakonec se líbila a hodnotím pozitivně.