Ještě mě nezabíjej

Casey Marshallová je pohádkově bohatá dědička a spokojená manželka pohledného a milujícího Warrena. Její dokonalý svět je rozbit na kusy ve chvíli, kdy do ní plnou rychlostí narazí auto a vážně ji zraní. Casey leží v kómatu na nemocničním lůžku a postupně si uvědomuje, že sice slyší, ale nevidí, nemůže komunikovat ani se hýbat. Zmocňuje se jí neskutečný děs, že do konce života zůstane živou mrtvolou, odsouzenou k čekání na chvíli, kdy se pro své blízké stane jen věcí na obtíž. Ani někteří z jejích přátel, kteří ji navštěvují, nejsou takoví, za jaké je považovala. A od detektiva náhodně zaslechne, že její nehoda byla nejspíš dobře naplánovaným pokusem o vraždu... Casey se všemožně snaží vymanit ze svého umírání zaživa, ale během pobytu v nemocnici si nakonec musí položit otázku, zda to, co ji v blízké budoucnosti čeká, není mnohem horší než kóma......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41422/big_jeste-me-nezabijej-Vjt-41422.jpg 4.3430
Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Ikar (ČR)

Still Life, 2009

Kniha Ještě mě nezabíjej

salexice
15.11.2022

tak tohle byla jízda. poměrně komorní příběh s několika aktéry vypráví z pohledu hlavní hrdinky o nehodě, po níž upadla do kómatu. Hlavní hrdinka sice nevidí, nemůže se hýbat, ale bohužel slyší a chápe. Takže její blízcí se jí představí ve světle, ve kterém by je raději neznala. Pocity ženy upoutané na lůžko, její bezmoc, myšlenky a kriminální zápletka z této knihy dělají super kriminálku s psychologickým nádechem. Závěr sice není překvapivý, ale je dobře vypointovaný a celé knize nechybí napětí a spád. Od téhle knihy se nejde odrhnout aniž by u ní člověk myšlenkou nezůstal.

princeznaaura
10.11.2022

(+ SPOILER) Je to dobrá kniha, čte se rychle, nějaké pasáže typu předčítání knihy jsem přeskakovala, ale celkové pojetí se mi líbilo. Je to zajímavé v tom, že hrdinka slyší a vnímá rozhovory lidí, kteří se jí střídají u lůžka a vlastně neví, že je slyší. Náznaky zlepšování jejího vegetativního stavu přichází až s přesunem domů, kdy ale musí své tělo přinutit, aby reagovalo rychleji nebo jí hrozí smrt.

mazlak
17.10.2022

Úžasná kniha. z počátku takřka tuctový příběh ženy, která po dopravní nehodě upadla do kómatu. Posléze se její stav maličko zlepšuje, ale její okolí to nepostřehne, protože prozatím jen slyší. A děj se dramatizuje. Spousta hodných odhalí svou pravou tvář. Najednou to už nejsou ti nej, zato ti, co až doposud stáli na druhé straně pomyslného hodnocení čtenáře překvapují. Kniha se určitě nedá odložit. Děj si vás prostě vtáhne do sebe. A o zvraty tu opravdu není nouze.

Kerberos
12.08.2022

Tak tuhle knihu jsem doslova zhltla. Hrozná představa jen tak ležet, nevidět ,bez pohybu, ale všechno slyšet. Bezmoc a strach o život.

veronika4001
01.10.2021

Začátek knihy skvěle interpretuje pocity ženy, která je po dopravní nehodě v ireverzibilním kómatu - slyší, ale nevidí, myslí, ale nekomunikuje. Stává se svědkem v okolním světě, ve kterém pouze existuje. Drobné repetice do dětských let jsou pro celé dění důležité. Ještě mě nezabíjej je další skvěle napsaná kniha od Joy Fielding.

Janík61
02.06.2021

Moc hezky napsané, doslova jedním dechem. Opět autorka nezklamala.

Knihomolka506
07.05.2021

Představte si situaci , co byste dělali kdybyste byli sražení autem, řidič by ujel a vy byste skončili v nemocnici v kómatu? Není někdy lepší být hluchý?
Přesně to se stalo hrdince knihy Casey, kdy ji jedno odpoledne změnilo celý život. Napínavý a retrospektivní thriller od slavné autorky. Doporučuji !

edith79
27.04.2021

Děsivé. Při představě, že by se člověk dostal do takové situace se dělá po celém těle husí kůže. Nejhorší pocit na světě je bezmoc a ta tady sálá z každé stránky. Joy Fielding je na popis niterních pocitů opravdu dobrá, a tak není divu, že při čtení pomalu ani nedýcháte. Není to moje top od autorky, ale i tak vysoký nadprůměr.