Vévoda a já

Simon Basset, vévoda z Hastingsu, vymyslel plán jak se zbavit všech dohazovačů a vdavekchtivých dívek ze společnosti. Předstírá náklonnost k půvabné Daphne Bridgertonové, mladší sestře svého přítele, s níž uzavře dohodu, že se jí bude naoko dvořit. Přestože nemá v úmyslu se oženit, na té dívce je něco, co mu zrychluje srdeční tep. Daphne brzy zapomene, že jejich námluvy jsou pouhá přetvářka. Snad za to může okouzlující pohled jeho pronikavých očí nebo to, co cítí v jeho objetí, ale postupem času se do temperamentního vévody doopravdy zamiluje. Musí však chtě nechtě zabránit tomu, aby jí pohledný vévoda, který se zapřisáhl, že zůstane navždy svobodný, nezlomil srdce....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/462713/vevoda-a-ja-nMA-462713.jpg 4.2645

Bridgerton 1.

Vydáno, Ikar (ČR)

The Duke and I, 2000

Kniha Vévoda a já

AniDi
předevčírem

Tuto sérii jsem začala číst trošku neobvykle od druhého dílu, protože anotace k Vévodovi a já mě vůbec nezaujala. Další díly jsou úžasné, tento první se mi vůbec nelíbil, přestože seriál byl celkem dobrý. Až jsem nevěřila, jak se Simon lišil kniha vs. seriál. Nicméně ukňouraná Daphne mě místy až štvala. Jsem moc ráda, že jsem nezačala první knihou, s ostatními bych to nejspíše vzdala a to by byla neskutečná škoda!

Sarka25
předevčírem

Na červenou knihovnu jsem nikdy moc nebyla ale toho vážení byla pecka. Kniha je vtipná, romantická, svižná, žádná nudná pasáž. Chvilemi se me chtělo brečet. Byla to laska s velkým L, kniha me pohltila od začátku do konce. A serial jsem neviděla.

mstychov

Knizka je serialu podobna jen z casti. Libila se mi vic, nez samotny serial. Moc se tesim na druhy dil. Libi se mi doba, ve ktere se pribeh odehrava i styl psani autorky. Jedna se o romanticky pribeh, ktery neni opredeny klise.

ikul

Jsem trochu v rozpacích, co k téhle knize napsat. Jednoduchý povrchní příběh lásky Daphne a Simona mě příliš nezaujal. Docela by mě zajímalo, jak scénáristé zpracovali děj do seriálu. Možná se podívám na první díl, abych viděla, co z té jednoduchosti vykouzlili. Myslím, že v příbězích o lásce patří tento k průměrným. Ale proti gustu není dišputát, je to jen můj názor.

Annette.xR

První ze série.
Viděla jsem prvně seriál a ten mě donutil přečíst si knihu. A nelituji. Samozřejmě jsem byla hodně zaujatá seriálem. Ale kniha se mi líbila více.
Při čtení jsem si říkala, že nám toho Jane Austen hodně neřekla :D
Do jisté míry jsem chápala Simonovo jednání a do jisté míry jsem chápala i Daphne.
Čtení bylo příjemné, rychle to 'odsejpalo' a celkově se mi to moc líbilo.
Jednou se ke knize určitě vrátím.

Petass

Červená knihovna, kvůli které jsem četla do čtyř do rána i přesto, že jsem věděla, jak to dopadne. Dialogy nejsou úplně laciné, dokonce jsou příjemně vtipné. Velice mě baví Bridgertonovic rodina. Jsou uvolnění, vtipní a navzdory době svázané pravidly, v které žijí, jsou každý sám sebou a současně semknutou rodinou. Lady B je v knize naprosto skvělá vůdkyně klanu. Doporučím knihu i seriál. Každé ze zpracování má své pro i proti.

Sabča92

První díl z této osmi dílné série je obrovskou romantickou oddechovkou, která se odehrává v dobách dávno minulých. Ovšem žádnou historickou přesnost nečekejte. Chcete-li si odpočinout a u knihy se zasnít, Bridgertonovi Vévoda a já je ta pravá volba. Kniha je poměrně krátká a soustřeďuje se čistě na vztah Daphne a Simona, pro ostatní postavy bude další prostor v dalších knihách. Prvních zhruba sto stránek jen poznáváme hrdiny a okolí, což bylo hodně pomalé. Po této části mě kniha bavila daleko víc, dokonce bych brala více stran. Daphne je velmi sympatická neznalá dívka, které štěstí přejete od první strany.
Autorce se rozhodně nedá upřít cit na psaní, její kniha se četla velmi dobře a rychle ubíhala. A to nemluvím o samotné atmosféře, kterou vzbudila. Pokud si chcete také knihu užít, nemějte od ní žádná velká očekávání. Já sama jsem si u čtení odpočinula, zasnila se a kniha mě pohladila po duši.

Luccinda

Historická romance není žánr, který bych běžně vyhledávala, pokud pominu klasiku jako je Jane Austenová a podobně. Bridgertonovi jsou jako Pýcha a předsudek v moderním pojetí. Historickou přesnost v této sérii nehledejte a kvalitní příběh už vůbec ne. Ale víte co? Mně se to líbilo a vůbec se za to nestydím.

Největší předností této knihy je rozhodně čtivost. Já jsem se do příběhu začetla okamžitě. Bavilo mě sledovat rozvíjející se vztah Daphne a vévody z Hastingsu, i když je asi všem od začátku jasné, jak to skončí. Tady ale musím říct, že mě strašně vytáčelo chování obou postav. U Daphne nemůžu nezmínit jednu konkrétní scénu, která se odehrála, když se Simon opil. Kvůli spoilerům nemůžu naznačit nic víc (kdo četl, ví), ale to byl fakt hnus a Daphne kvůli tomu v mých očích klesla hodně hluboko.

Kromě hloupého a občas až nesnesitelného chování postav by se těch negativ na Bridgertonových dalo najít ještě spoustu, ale zároveň nemůžete od téhle knížky čekat zázraky. Pokud chcete u něčeho vypnout, zasmát se nad naivitou Daphne a obdivovat Simonovu mužnost a přitažlivost, směle do toho!