Vévoda a já

Simon Basset, vévoda z Hastingsu, vymyslel plán jak se zbavit všech dohazovačů a vdavekchtivých dívek ze společnosti. Předstírá náklonnost k půvabné Daphne Bridgertonové, mladší sestře svého přítele, s níž uzavře dohodu, že se jí bude naoko dvořit. Přestože nemá v úmyslu se oženit, na té dívce je něco, co mu zrychluje srdeční tep. Daphne brzy zapomene, že jejich námluvy jsou pouhá přetvářka. Snad za to může okouzlující pohled jeho pronikavých očí nebo to, co cítí v jeho objetí, ale postupem času se do temperamentního vévody doopravdy zamiluje. Musí však chtě nechtě zabránit tomu, aby jí pohledný vévoda, který se zapřisáhl, že zůstane navždy svobodný, nezlomil srdce....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/462713/big_vevoda-a-ja-nMA-462713.jpg 4.11146

Bridgertonovi / Bridgertonovci 1.

Literatura světová, Pro ženy, Historické romány

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Duke and I, 2000

Kniha Vévoda a já

sharik

Pro mě velké vybočení mimo zónu toho, co obvykle čtu. Předvídatelný příběh, místy strašně pitomé dialogy, alespoň prostředí snobské smetánky 19. století se zdálo věrohodné. Poslechnuto tentokrát jako audiokniha a dobře, že tak. Citlivé audiozpracování totiž udělalo z otravně podprůměrné selanky vcelku příjemný zážitek, přestože text mě nutil často kroutit očima... Seriál neznám a i když je prý lepší, trávit jím čas raději nebudu...

cherubinka

Přidávám se k davu Netflixáků a těch, co tenhle žánr nečtou. Ano, i já jsem jedna z nich. Ke knize mě přivedl Netflix, konkrétně druhá série, první si moc nepamatuji neb jsem se dívala jen z povinnosti, protože se díval každý.

Ze zvědavosti jsem si ale v knihovně půjčila první díl, že to zkusím. Aktuálně jsem dočetla Čekanku a chystám se na pátý. Ano, chytlo mě to. Je to lehké, čtivé, jednoduché, romantické a hlavně zábavné. Seriál tak dobře nevystihuje pouto mezi sourozenci a jejich knižní přestřelky jsou lepší. Nicméně obdivuji Netflix, jak z takového nic dokázal udělat jeden z nejúspěšnějších seriálů této doby.

Někdy je třeba vystoupit ze své čtecí komfortní zóny a zkusit něco jiného. Díky, už se těším na S láskou Eloise :-D

gryffindorgirl

Přiznám se, i já patřím k většině, kterou ke knížce přivedl až seriál. Konkrétně až druhá série. Když jsem knihy začala číst, byla jsem v pokušení začít od Antonyho, tedy druhou knihou, jelikož seriálové zpracování druhé série se mi líbilo víc než té první. Ozval se ve mně ovšem můj hlas svědomí a já prostě musela začít od Daphne. Velice mě překvapila lehkost knihy (doslova). Kniha se čte lehce, není dlouhá a i přes to, že víte od první stránky, jak to celé dopadne, nějak se nemůžete odtrhnout. Bavily mě hlavně scény se sourozenci Bridgertonovými, jejich dohady a pošťuchování. Zároveň mi přirostla k srdci i Daphne (narozdíl od seriálu) a celé to končí sentimentálním závěrem alias "o pár let později."
Takže pro citlivky jako jsem já naprostá třešnička na dortu.
Ale pozor, je to velice návykové. Doporučuju koupit hned box prvních třech knih. Později mi poděkujete.

PetkaS.

Ačkoliv tohle rozhodně není žánr knih které bych četla, tak jsem se nechala zlákat k přečtení. Viděla jsem seriál, příbuzní četli i knížku a tak jí vychvalovali že jsem se kousla a začala jí číst s tím že to dočíst nemusím když mě to nechytne. No....chytlo. :-) A to dokonce tak že jsem to přečetla v pro mě téměř rekordním čase. Je to oddechovka, která vás ale chytne a nepustí. A to i přesto že jsem věděla o co tam půjde i jak vše dopadne. Překvapilo mě množství humoru, které tomu dodává neskutečný říz. Nemůžu říct jestli je lepší seriál nebo knížka, i proto že v seriálu jsou postavy a dějové linky které v knize ne a ani se 100% nedržel knižní předlohy. Obojí má svoje a jsem moc ráda že jsem se k přečtení rozhoupala. Určitě si budu chtít přečíst i další díly. :-)

Adel822

Do této série jsem se doslova zamilovala. Ano je to romantický příběh který nemá žádný přesah ale dal mi vše co od tohoto žánru očekávám. Kniha mně vtáhla do jiného světa dokonale jsem u ni vypla a nemohla se odtrhnout. Dafne i Simon jsou mi velmi sympatičtí a já se nemohu dočkat až si přečtu o zbytku bridgertonu.

Kikulka97

Klasická harlekýnka, kerá nepřekvapí a ani moc nenadchne. Není moc knížek, kde zpracování filmové či seriálové je mnohonásobně lepší, v tomto případě toto určitě platí. Seriál okouzlí svojí barevností, ale hlavně propleteností dějových linek, které v knize chybí.

Kaacule

Kdybych na Netflixu neviděla seriál, ani by mě nenapadlo po takové knize sáhnout - obzvlášť ne po prvním vydání, ta obálka docela odrazuje. Čekala jsem oddechovou romantiku, což kniha splnila + to bylo i vtipné. Určitě si ráda časem přečtu všechny díly.

martina1141

Knihu jsem se rozhodla komentovat až po přečtení celé série. Nejdřív jsem viděla seriál a až pak jsem si sérii přečetla. Od začátku jsem k ní přistupovala jako k oddechové nenáročné a celkem předvídatelné červené knihovně. A přesně taková je! Nečekejte od této knihy hluboký rozbor postav nebo historickou přesnost. Není to Jane Austenová (ani se nesnaží být). Je ale psána jednoduchým jazykem a čte se to samo (všech 8 knih jsem přečetla skoro jedním dechem asi za týden). Hodně jsem se nasmála a musím říct, že ač nejsem moc příznivec červené knihovny tak se mi to moc líbilo. Pokud hledáte oddechové čtení doporučuju.