Mrazivé ticho

Mrazivé ticho https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/143970/bmid_mrazive-ticho-Jcg-143970.jpg 4 439 109

Magnetofonová nahrávka končící náhlým, nesnesitelným tichem. To je všechno, co Janovi po mladším bratrovi zůstalo. Před třiadvaceti lety Sven beze stopy zmizel. Tu noc havaroval za záhadných okolností i otec obou chlapců. Ani jeden z případů se nikdy nepodařilo objasnit. Když se Jan vrací na místo svého dětství, minulost ho opět začne dohánět. Mysteriózní sebevražda mladé ženy ho přivede k odhalení hrůzného tajemství.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Kalte Stille , 2010

Calinda
05.12.2023 4 z 5

Moc hezká detektivka se sympatickým hlavním hrdinou, snad jen trochu přestřelené rozuzlení, ale to už je snad u knih tohoto typu pravidlem, na celkovém dojmu z knihy to moc neubírá. Ráda si přečtu i další díly.

Bakana
11.10.2023 4 z 5

Na detektivku dost dobré. Napínavé, trocha tajemna přesto v záplavě podobných knih nezapamatovatelná.

tereziehl
16.07.2023 5 z 5

Pro mě asi nejméně oblíbená kniha z Dornových dosud vydaných. Nejlepší Temné šílenství, pak Spouštěč, Fobie a nyní Mrazivé ticho. Mám radši plottwisty, které naservíroval hlavně v mých dvou prvních oblíbených titulech, to nic ale nemění na tom, že i tak byla kniha skvělá, postavy nebyly ploché, vsuvky s pacienty výborné. Wulf Dorn je u nás až nepochopitelně nedoceněný. Ve svém oboru je špička.

Tamirai
14.04.2023 4 z 5

Zaujímavý príbeh z prostredia psychiatrickej liečebne. Vraciame sa aj do minulosti a mnohé sa odhaľuje postupne. Dobrý thriller.

ArwenAragorn
09.10.2022 5 z 5

81%
Oprostit se od minulosti, pomyslel si Jan. To se lehko řekne, ale hůř provede - hlavně když ta minulost pošle člověka do budoucnostmi s tolika nezodpovězenými otázkami.
______________________________________________________________________________________________________________
Fantastický mrazivý thriller. Je čtivý, napínavý, s pro mě překvapivým pachatelem, spojeným s lesní psychiatrickou klinikou. Oceňuji, že je napsaný jasně a srozumitelně a navíc je uvěřitelný. K přečtení určitě doporučím.

martinaandulka
30.09.2022 5 z 5

Mrazivé čtení, které je spojené s psychiatrickou klinikou kde někdo kdo je nebezpečný.... .

emilieselden
29.09.2022 5 z 5

Tohle je staré, dobré, poctivé čtení. Postavy nejsou ploché, dialogy dávají smysl, konec není přestřelený. Čtivé, napínavé, žádná hluchá místa. Nemám proč dát méně než 5*.

em75
26.07.2021 4 z 5

Tak tenhle díl mi dal pořádně zabrat. Pro mně to bylo hodně psychicky náročné, ale to možná kvůli mým vlastním bolestem .. Jen jsem se chvilkami trošku ztrácela ve jménech.

85098211
14.05.2021 5 z 5

Poutavá kniha, která vypráví zajímavý příběh, který se možná mohl stát i ve skutečnosti - vzhledem k tomu, že autor sám pracuje na psychiatrické klinice. Přestože pevně doufám, že si většinu toho jen vymyslel a do knihy zabudoval svoje zážitky s pacienty jen zčásti... Hned na začátku se seznámíme se sympatickým Janem, který po dlouhých letech znovu otevře starou ránu a začne pátrat po tom, co se stalo s jeho otcem i mladším bratrem Svenem. Spouštěčem toho jsou totiž záhadná úmrtí mladých žen. Ta sice vypadají buď jako nehody nebo sebevraždy, ale obvykle všechno není tak, jak se to tváří... A poměrně brzy Jan odhalí, že všechny stopy vedou k Lesní psychiatrické klinice. Podezřelých sice není moc, ale ani tak se nedá úplně lehce odhadnout, kdo za tím vším stojí, případně jaký byl jeho motiv. Jan však na závěr odhalí nejen pachatele, ale dozví se také, co přesně se před 23 lety stalo jeho otci i malému bratrovi. A nejen to... Kniha je neskutečně čtivá, mě bavila fakt hodně a časem si určitě přečtu i její pokračování ;-).

Pája699
06.10.2020 5 z 5

" Kdy už konečeně půjdeme domů"?

Mrazivé ticho bylo opravdu mrazivé. Moje první setkání s autorem a myslím, že jsem našla novou, skvělou sérii. I když autor nám během příběhu servíruje pár možných pachatelů, držela jsem se své intuice a trefila to. Ale dalo to zabrat :-) důvod a motiv byl vážně šokující. Jen malá vítka, na můj vkus tak bylo až moc náhlých úmrtí. No když otevřete po 23 letech pandořinu skříňku, není se čemu divit...

Lukeronka
31.07.2020 5 z 5

Další díl nezklamal, dobře se to četlo a bavilo. Po dlouhé době zase série, kterou můžu zařadit mezi své top.

Refadora
23.10.2019 3 z 5

Z knížky mám rozporuplné pocity. Čte se dobře a postavy i situace jsou vylíčené tak, že se do nich dokážu vžít a některé scény mám stále před očima. S dějem to už ale je horší. Přiznám se, že si po týdnu nepamatuji skoro nic, jen to, že jsem hlavního záporáka odhadla hned, jak přišel na scénu.

Arev122
11.10.2019 4 z 5

Děj měl spád i napětí, sice najednou hodně nenadalych úmrtí, ale závěr byl nečekananý. Stojí za přečtení.

moudivlacek
28.07.2019 5 z 5

Wow! Tenhle díl se mi líbil ještě víc jak první. Od začátku napětí, bolest mrtvých i živých, a postupné spojování "rozdílných" hrdinů. Vraha jsem sice správně netipla, každopádně jsem si celý příběh užila. Bohužel byl velmi reálný. Strašně moc jsem přála Janovi, aby se mu podařilo objasnit zmizení svého malého bratra, každopádně se Jan dozví víc, než by možná chtěl.
Každopádně je vidět, že spisovatel je z oboru.
Pro milovníky thrillerů a psychologických románů zcela jednoznačně mohu jen doporučit.

petrzel
30.06.2019 5 z 5

Kniha byla napínavá a četla se moc dobře.

akdar72
04.05.2019 4 z 5

Oddechové, napínavé a rychlé čtení.

Eulenleiterin
22.04.2019 5 z 5

Nebudu zapírat, Dorn mě opět dostal. Již druhá kniha, která mne opět nenechala klidnou. Autor je opravdovým mistrem ve svém psycho oboru a já nemohu než obdivně sáhnout po další jeho knize. Užívám si nejistotu, ve které jste nuceni pořát přemýtat, jak to vlastně všechno bylo. Čtení se jednoduše nedá jen tak odložit na ráno.

Dannyska
27.02.2019 5 z 5

Kniha se mi moc líbila a byla napínavá. A taktéž i ostatní knihy od Wulfa. Přečetla jsem je všechny a na každou další jsem se těšila. Doporučuji! :-)

putpuda
18.02.2019 4 z 5

Napínavé, dobře se mi to četlo, škoda, že jsem nečetla první díl. Nedávno jsem měla půjčenou Fobii a to se mi líbilo víc, bylo to napínavější.
A určitě si přečtu i další knihy autora :)

Katulinka69
16.02.2019 3 z 5

Už se těším na další,tahle za mě lepší než první

psychiatrické léčebny německá literatura thrillery psychologické thrillery zmizení lidí

Wulf Dorn
německá, 1969