Mrazivé ticho

Magnetofonová nahrávka končící náhlým, nesnesitelným tichem. To je všechno, co Janovi po mladším bratrovi zůstalo. Před třiadvaceti lety Sven beze stopy zmizel. Tu noc havaroval za záhadných okolností i otec obou chlapců. Ani jeden z případů se nikdy nepodařilo objasnit. Když se Jan vrací na místo svého dětství, minulost ho opět začne dohánět. Mysteriózní sebevražda mladé ženy ho přivede k odhalení hrůzného tajemství....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/143970/big_mrazive-ticho-Jcg-143970.jpg 4.2406

Lesní psychiatrická klinika 2.

Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

Kalte Stille, 2010

Kniha Mrazivé ticho

em75
26.07.2021

Tak tenhle díl mi dal pořádně zabrat. Pro mně to bylo hodně psychicky náročné, ale to možná kvůli mým vlastním bolestem .. Jen jsem se chvilkami trošku ztrácela ve jménech.

14.05.2021

Poutavá kniha, která vypráví zajímavý příběh, který se možná mohl stát i ve skutečnosti - vzhledem k tomu, že autor sám pracuje na psychiatrické klinice. Přestože pevně doufám, že si většinu toho jen vymyslel a do knihy zabudoval svoje zážitky s pacienty jen zčásti... Hned na začátku se seznámíme se sympatickým Janem, který po dlouhých letech znovu otevře starou ránu a začne pátrat po tom, co se stalo s jeho otcem i mladším bratrem Svenem. Spouštěčem toho jsou totiž záhadná úmrtí mladých žen. Ta sice vypadají buď jako nehody nebo sebevraždy, ale obvykle všechno není tak, jak se to tváří... A poměrně brzy Jan odhalí, že všechny stopy vedou k Lesní psychiatrické klinice. Podezřelých sice není moc, ale ani tak se nedá úplně lehce odhadnout, kdo za tím vším stojí, případně jaký byl jeho motiv. Jan však na závěr odhalí nejen pachatele, ale dozví se také, co přesně se před 23 lety stalo jeho otci i malému bratrovi. A nejen to... Kniha je neskutečně čtivá, mě bavila fakt hodně a časem si určitě přečtu i její pokračování ;-).

Pája699
06.10.2020

" Kdy už konečeně půjdeme domů"?

Mrazivé ticho bylo opravdu mrazivé. Moje první setkání s autorem a myslím, že jsem našla novou, skvělou sérii. I když autor nám během příběhu servíruje pár možných pachatelů, držela jsem se své intuice a trefila to. Ale dalo to zabrat :-) důvod a motiv byl vážně šokující. Jen malá vítka, na můj vkus tak bylo až moc náhlých úmrtí. No když otevřete po 23 letech pandořinu skříňku, není se čemu divit...

Lukeronka
31.07.2020

Další díl nezklamal, dobře se to četlo a bavilo. Po dlouhé době zase série, kterou můžu zařadit mezi své top.

Refadora
23.10.2019

Z knížky mám rozporuplné pocity. Čte se dobře a postavy i situace jsou vylíčené tak, že se do nich dokážu vžít a některé scény mám stále před očima. S dějem to už ale je horší. Přiznám se, že si po týdnu nepamatuji skoro nic, jen to, že jsem hlavního záporáka odhadla hned, jak přišel na scénu.

Arev122
11.10.2019

Děj měl spád i napětí, sice najednou hodně nenadalych úmrtí, ale závěr byl nečekananý. Stojí za přečtení.

moudivlacek
28.07.2019

Wow! Tenhle díl se mi líbil ještě víc jak první. Od začátku napětí, bolest mrtvých i živých, a postupné spojování "rozdílných" hrdinů. Vraha jsem sice správně netipla, každopádně jsem si celý příběh užila. Bohužel byl velmi reálný. Strašně moc jsem přála Janovi, aby se mu podařilo objasnit zmizení svého malého bratra, každopádně se Jan dozví víc, než by možná chtěl.
Každopádně je vidět, že spisovatel je z oboru.
Pro milovníky thrillerů a psychologických románů zcela jednoznačně mohu jen doporučit.

petrzel
30.06.2019

Kniha byla napínavá a četla se moc dobře.