Rybář

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Na severu státu New York vytéká z přehradní nádrže Ashokan potok, o kterém se mnoho neví – vlastně ani to, jak je tam dlouho. Dutchman’s Creek je prudký a zrádný, má strmé břehy, a za příslib hojného úlovku v něm už údajně nejeden sportovní rybář zaplatil cenu nejvyšší. A pak kolují mezi místními ještě jiné příběhy – tak fantastické, že snad ani nemohou být pravdivé. Abe a Dan, kolegové stižení krutými ranami osudu, kteří v rybaření hledají lék na své ztráty, je nejdříve považují jen za další historky, jakými se to kolem vody odjakživa hemží. Brzy jsou však i oni vtaženi do příběhu staršího než samotná přehrada, do příběhu o tajných úmluvách, dlouho skrývaných tajemstvích a záhadné postavě známé jako Der Fischer, Rybář. Každý z nich se musí znovu vyrovnat s tím, co už jednou ztratil, a s cenou, jež se platí za šanci získat to zpět....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468495/big_rybar-mYo-468495.jpg 3.5195
Žánr:
Literatura světová, Horory, Romány

Vydáno: , Fobos
Originální název:

The Fisherman, 2016


více info...
Nahrávám...

Komentáře (67)

Kniha Rybář

ka.dudk
16. dubna

Čekala jsem tedy lepší příběh.
Je v letošním roce teprve třetí knihou. Kvůli téhle jsem si dávala velké přestávky. Nutila jsem se do jejího dočtení, ale mám ji konečně za sebou.
Styl psaní mi asi nějak nesedl a příběh neoslovil.

david8843
08. března

Tak trochu Lovecraft z Lidlu. Všechny suroviny tam jsou, akorát ne ve vrcholné formě. Monstra a skutky tak hrůzné, že se vymykají lidskému chápání, nejsou popsané dost působivě, abych si z nich sedl na zadek. Temná magie překračuje hranu horroru a cachtá se ve vodách fantasy a skoro soubojích čarodějů. Navíc je to podivně napsané. Nikoliv komplexně a náročně, jen divně. Často se lítá v ději sem a tam, nejdřív se popíše konec, pak začátek, následuje střed a pak se pokračuje v začátku. K tomu neintuitivní střídání časů, za které asi může 13 let psaní, během nichž se autorův styl zákonitě vyvíjel.

Přes to všechno je Rybář v dnešní době, kdy se za horor považují pohádky od Darcy Coates, nadprůměrná a vybočující kniha. Sice mi z ní nespadla čelist, ale nelituji.


DuSiČíst
24. ledna

Horor podle mého gusta - atmosféra plíživého čehosi skrývající se za oponou všedních dní, temné legendy maloměsta, prokreslené postavy a dokonce i popisy, které dost prozrazují o kvalitě spisovatele, mi nijak nevadily.

Poslouchal jsem tedy jako audioknihu v originále, tak překlad nehodnotím.

Atanone
20.11.2022

Přirovnala bych tuto knihu k matrjoškám. Začnete číst příběh a najednou je v něm další příběh a v tom příběhu další příběh. Musím uznat, že dobře napsaný. Jak už tu někdo přede mnou zmínil, popis duševních stavů člověka, který prožil osobní tragédii, je hodně intenzivní. Ono vůbec popisy všeho ( a že jich je) jsou intenzivní.
Líp, než Lenka.Vílka to stejně nenapíšu, takže přidám své 4 a odkážu k jejímu komentu

ZuzanaZ83
15.11.2022

Ačkoli jsem přečetla 200 stran, knihu jsem odložila. Nechytlo mě to, zkusím za pár týdnů znovu....

see_sawandrew
13.10.2022

Obří potenciál čerpající z lovecraftovského vesmíru, ale bohužel ho pohřbívá autorova neschopnost vystavět dramatický děj. Škoda, že se před vydáním nedostal román do ruky přísnějšímu editorovi.

emilieselden
10.10.2022

Kniha je rozdělená do tří částí. První nám představuje hlavní hrdiny, v druhé se odvíjí příběh z minulosti a ve třetí současnost. Minulost se mi líbila nejvíce a kdyby celá kniha byla jen o ní, tak by nebylo co vytknout. První část byla příliš zdlouhavá, třetí ušla ale úplný závěr byl zklamáním. Ale i tak dávám 3,5*.

terimila
23.09.2022

Hodně dobré setkání s mně dosud neznámým autorem. Lovecraft je v mých očích otcem toho nejlepšího druhu hororu, takže odkaz na Lovecrafta na obálce... to byl v knihovně impuls popadnout a už nepustit. :)

No, tu lovecraftovinu jsem tam hledala dost dlouho, vlastně až do poslední části, tam se nějaké stíny mihly. Do té doby mi nejlovecraftovatější přišlo jméno vypravěče děsivého příběhu o potoku. Spíš jsem tam viděla motivy faustovských evropských čarodějnických příběhů, případně Kingovo To... anebo ještě spíš Simmonsovo Temné léto. Tahle část mě celkem trápila, byla psána jaksi nečtivě, divně, starobyle, měla jsem s ní co dělat a říkala jsem si, že to bude na tři hvězdy, a to ještě kdoví jestli.

První a poslední část to ale vytáhly o hvězdičku výš. První je výborná, poctivá sonda do smutku opuštěného staršího chlapíka a jeho snahy žít dál. A poslední.... musím přiznat, že tam jednoznačně vidím Stephena Kinga, a to je skoro vždy záruka kvality. Motiv zoufalých pozůstalých, kteří pro "návrat" svých blízkých udělají skoro cokoli, vede na Řbitov zviřátek. Obrovská prastará entita, ukrývající se pod slupkou reality, občas prosakující ven, k níž můžou dojít jen ti, kdo mají dost odvahy nebo zoufalství... to je To. A nemůžu si pomoct, ale bezvěkého mytického Rybáře na nekonečném břehu černého oceánu, toho jsem viděla jako Rolanda z Temné věže.

Tohle je hodně, hodně zajímavá věc. Myslím, že si to pořídím do své knihovničky inspirativních hororů, které by se daly spříst do super-fantasy-hororové teorie všeho. :-)

1