Rybář

Na severu státu New York vytéká z přehradní nádrže Ashokan potok, o kterém se mnoho neví – vlastně ani to, jak je tam dlouho. Dutchman’s Creek je prudký a zrádný, má strmé břehy, a za příslib hojného úlovku v něm už údajně nejeden sportovní rybář zaplatil cenu nejvyšší. A pak kolují mezi místními ještě jiné příběhy – tak fantastické, že snad ani nemohou být pravdivé. Abe a Dan, kolegové stižení krutými ranami osudu, kteří v rybaření hledají lék na své ztráty, je nejdříve považují jen za další historky, jakými se to kolem vody odjakživa hemží. Brzy jsou však i oni vtaženi do příběhu staršího než samotná přehrada, do příběhu o tajných úmluvách, dlouho skrývaných tajemstvích a záhadné postavě známé jako Der Fischer, Rybář. Každý z nich se musí znovu vyrovnat s tím, co už jednou ztratil, a s cenou, jež se platí za šanci získat to zpět....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468495/big_rybar-mYo-468495.jpg 3.4114
Literatura světová, Horory, Romány

Vydáno: , Fobos

The Fisherman, 2016

Kniha Rybář

terryaknihy

Uff..
Ke knize bych se nedostala, kdybych si příběh nemusela přečíst v rámci projektu "to já nečtu". Tohle opravdu není kniha, po které bych normálně sáhla, takže mě příběh opravdu nebavil. Co bylo ale dobrým tahounem celého příběhu, byl styl psaní, který se mi velmi líbil. I když jsem se ke čtení musela nutit, četlo se to ve finále dobře.
Pokud knihy typu lovecraftovský horor máte rádi, tak vás to bude určitě bavit :).

marcha

(+ SPOILER) Tak jsem si to zkusila... s zjistila, že tento žánr není můj šálek čaje. Čekala jsem tajemno, náznaky, hrůzu z neznáma - a našla přímočarost oživlých mrtvol :-)
Neříkám, že je to špatná kniha, jen pro mne tudy cesta nevede...

Eicherik

Rybář se dá skutečně označit souslovím lovecraftovský horor, ale mytologicky loví Langan v jiných vodách. Tam, kde by Lovecraft použil Dagona, tam Langan umisťuje Leviatana. Mimo negativní složky vodního živlu je z tohoto románu cítit i závan Řbitova zviřátek, ale rozhodně se nejedná o žádnou kopírku. Rybář dokazuje, že se i dnes dá ulovit v regálech knihkupectví dobrý horor.

Obelix15

Po dlouhé době jsem četl knihu, u které jsem měl veliký problém se začíst. Od začátku nezáživný děj založený na rodinné tragédii pokračující jedním velkým chaosem uprostřed lesa u řeky a konče mytologickou vsuvkou o mořské nestvůře. Několikrát jsem knihu odložil a musel jsem se nutit, abych ji dočetl. Je to škoda, jistý potenciál v příběhu, napětí a atmosféře byl. Ale nezajímavé postavy, nepřehlednost děje a neukončené linie postav tento příběh sráží zpět do bahna. Škoda, že se autor nechal tolik unést vlastní fantazií a nepověnoval se více ději, např. u stavby přehrady. Mohlo to mít hned lepší náběh.

nela3812

Knihu jsem četla v rámci štafety u @art3mis_books, které tímto ještě jednou děkuji za možnost zapojit se a knihu si přečíst.

Kniha mi bohužel příliš nesedla. Už od samého začátku jsem měla problém se začíst, kvůli celkové formě a jazyku vyprávění.

Příběh má velmi zajímavá námět, který autor zpracovává ve 2 dějových linkách, nicméně na mě ani jedna linka neudělala dojem hororu. Našla jsem 2-3 mrazivé scény, ale těch pár řádků z knihy horor rozhodně neudělalo. Naopak jsem v knize pociťovala hodně velkou fantazii autora, především pokud jde o historku z minulosti. Ta na mě dělala dojem spíše fantasy, než hororu. Byla velmi propracovaná, místy natolik že jsem se v tom až ztrácela.

Autorovi se párkrát podařilo vyzradit děj (jestli to bylo úmyslně - netuším), a příběhu to dost ubralo na napětí. Když vám autor sám řekne, kdo tu bitvu přežije, tak už si to tolik neužijete a dané postavy jsou pro vás náhle prakticky nesmrtelné. Proto mě u čtení drželi jen poznámky holek přede mnou, i když se v názoru na knihu rozcházíme. Možná proto mě to bavilo – vidět knihu v ten samý moment, ale jinýma očima.

Co knize rozhodně nemohu upřít je propracované prostředí Dutchman’s Creek. Autor opravdu krásně popisuje cesty kolem a také ono osudné místo má své kouzlo. Pokud bych na knize měla něco ocenit, je to právě prostředí a velká fantazie autora v historce z minulosti.

Hodnotím 2,5/5. Tato kniha mi nesedla a nebýt štafety, tak jí po 20 stranách odložím.

kachnat
20.12.2021

Kromě první části knihy, kterou jsem se musela prokousat lehce z donucení... Byl příběh parádní. Skvělý námět, dobře napsané.

LenaBR
14.12.2021

Spisovatel má talent a umí psát, to je bez pochyby. Příběh měl dobře promyšlený a rozdělení knihy na tři části mě mile překvapilo. Vše bylo hezky vysvětlené a dostatečně popsané. Bohužel mě nijak nezaujaly postavy a u tohoto stylu zpracování jsem se trochu nudila a nutila se do čtení. Kniha to není špatná, ale pro mě nezáživná. Zřejmě bude u tohoto autora záležet hodně na vkusu čtenáře.

Ophelie
21.11.2021

Na tuto knihu jsem se hodně těšila, obálka i anotace vypadaly slibně, ale potěšení ze čtení se bohužel nekonalo. Musela jsem se do čtení vysloveně nutit, což se u dobrých knih nestává. Dočteno jen proto, že nerada nechávám knihy nedočtené. Za mě se o horror určitě nejedná, celý příběh Rybáře na mě působil nudně, nedůvěryhodně, prázdně…přišlo mi to jako nějaká sci-fi slátanina bez hlubší myšlenky… Kniha si určitě své čtenáře najde, ale za mě se ke knize určitě znovu nevrátím.