DominaCZ DominaCZ komentáře u knih

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Když mám chuť na zlo a nechci nějakej provařenej horour, jdu do Kytice.
Je jaksi k nesehnání filmová verze, max. Vodník, který mi ale i tak stačí a já si ho užívám, což mohu jen díky této sbírce.
Ano, je divná, úchylná, mrtvolná a je pro mnohé otázkou, proč autor tohle a takhle psal.
Ale ...proč ne?
Dnes jsou horory v životě i médiích, tehdy byly v nadpřirozenu a symbolice.

Stačí ten text pochopit a převést do "normální" řeči.
Asi pak nebudete potřebovat číst válečné knihy o (ne)navrátivších se legionářích, na které čekaly matky, sestry i jejich milé. Asi pak snadněji pochopíte, o čem je Svatební košile a proč je jaká je.
Asi všichni chápeme, o čem je Polednice a že mnoho z nás má vedle sebe svého Vodníka, byť na souši, apod.

Možná, že kdyby se dnešní dění zaobalilo do veršů nebo symboliky, asi by to bylo snesitelnější a třeba i zapamatovatelnější víc, než novinové titulky a pár minut z reportáží.
Ta kniha je o životě, který žijeme i dnes, takže nevím, co by na tom mělo koho šokovat nebo děsit.
Erben měl už tehdy pravdu a znal život bohatých i chudých.Připočtěte k tomu film a máte úžo výtvor v obou podobách.

(EDIT" teď koukám že je to ve stejné sekci jako Sirotčinec sl.Peregrinové. No to snad ne toto !!!!!!!! Takovej šmejd s lidovou slovesností nemá nic společnýho !)

01.11.2018 5 z 5

Terapie sdílením Terapie sdílením Ester Geislerová

Také dávám odpad. Těm, které to napadlo vydat.
Těm, kteří se o to zasadili.
Těm, kteří tomu udělali reklamu.
Těm, kteří dovolili, aby tam ty statusy byly.

Malý úryvek pro ty, kteří se rozmýšlejí, zda sehnat nebo nesehnat:
-Chtěla jsem to udělat jednoduše a ty do toho taháš emoce.
-Jakoby já tě miloval. Jakoby dost. Ale pak jsem přišel na to, že nečteš klasickou literaturu a neběháš. Takže už s tebou jakoby nechci bejt.
-Ztratil jsem jiskru. Je to asi tím, že se víc učíš a já začal žárlit na tvoji školu...a popravdě tě teď miluji tak na 67% ...

No takže taková malá ukázka toho, co je na tom ultravtipného a satirického. Prostě cizí príma statusy. Zda je to pro vás vhodné si proto určete sami.
Já nedoporučuju.
Jediný co doporučuju je na místo pokáceného stromu, jež padl na výrobu papíru pro tuto slátaninu, vysadit dalších deset jako omluvu matce Zemi.

06.05.2018 odpad!

Vaříme s Láďou Hruškou Vaříme s Láďou Hruškou Ladislav Hruška

Ani ten termix se mi nikdy nepovedl tak, abych mohla říci JE JAKO Z OBCHODU.
Asi neumím Láďovy recepty tak dobře jako on.
Nemám k té knize důvěru.

Abysme měli z čeho vařit a neumřeli hlady?
Hm Jarko, nepochopila jste to očividně vy.
I kdyby nebylo co jíst, a Hruškáč by byl to poslední, co zbývá, umřelo by lidstvo ještě rychleji z těch jeho blafů typu 99% receptů dělaných v mikrovlnce - pečeme, vaříme, smažíme!

19.09.2015 odpad!

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Hmmm tak bohužel.
Z hlášek KAREL V PRDELI BAREL a VÍTEJ, TY Pí*O CHLUPATÁ ( hoši se potkali na srazíku) fakt záchvaty smíchu nemám.

31.03.2016 odpad!

Pan Kaplan má stále třídu rád Pan Kaplan má stále třídu rád Leo Rosten

Mně osobně se pámpresor moc nelíbil, protože to hrozně hrotil a viděl problémy tam, kde nebyly.
Já bych je pořád neopravovala, ale nechala bych je debatovat a proto se mi líbila ta druhá půlka s novými žáky.
Hádky a ústní úlohy byly ultramega nej... totiž pardon, řiká se ŠPÍČKOVÝ.
Mně se Kaplan jako osobnost líbil a chodila bych s ním na kafe a nutila ho, aby mi pořád něco vyprávěl.
Přepsala bych sem nějaký hlášky, ale to by bylo nadlouho...
Tak jen kousek rozhořčeného Kaplana vůči své spolužačce:
" Třída muzi byt jako chrop! Ani netutat ! Mitnicková, ztratila jazyk?? Proplácněte jí obličej! Ona píše jako když výšivkuje - pámpresor ji nechá v čídě čeba padesát let ! Mitnick, já z vás prospim noci beze spánku !! "

Prostě to přečtěte a pokud nejste suchaři, tak se vám to líbit prostě musí.

31.05.2018

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Je tam spousta stran roztahanosti a nebylo toho potřeba (třeba cesta na hřbitov je na 10ti stranách ), ale koho by nebavilo číst o páru, který jen tak kupuje manželce řetízek za 60 000 dolarů, ne? Idealismus s protivnejma postavičkama a spousta vyprávěníčka o lidičkách, který náš týpek nezná a nám jsou taky jedno. (jako že kdo byl třeba na tom Řbitově po druhý světový válce z obyvatel apod.)

22.04.2019 1 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Přečteno podruhé, napřed se mi to líbilo.
Pak COSI začalo vystrkovat růžky, jakási pochybnost a bylo mi to málo. Říkala jsem si, že jsem divná JÁ, ale jak koukám, vidím, že nás takových bylo víc.
Těm, kterým to nestačilo, které chtěly víc, hloub, na dno, pořádněji, který se prostě nedaly opít tématem a nedaly se schovat za vytetovaný čísla, který automaticky znamenají citlivoučký přístupy a hodnoceníčka už dopředu.
Jako jo, na studentku by to bylo i dobrý, ale nedotažený. Ale na zralou ženskou to nestačí. A na cosi do nebe vynášenýho to nestačí už vůbec.
Mně prostě nestačilo jedno ukázání vytet.čísla, to, že s ní začala bydlet, na nic se jí neptala, že to pak začala dělávat s týpkem na půdě na rozvrzané posteli natajňačku.
Jo, byl to zlej osud, ale až taková hra na city to nebyla.
Proč se zase právě z tohoto udělalo takový haló?

20.11.2019 1 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Tušila jsem, že toto mi "nepůjde", protože co je chváleno horem dolem, to na mě většinou neplatí.
Tady to bylo to samé.

Počátek o zdravé, líné slepici, jež si "hledá" práci způsobem, že jí je vše zatěžko a že když se jí naskytne místo tak ho dělat nebude, protože to znamená UTÍRÁNÍ ZADKŮ, jak neustále opakuje, mě nas*al už v úvodu, takže zbytek mě nezajímal.
Ano život kvadruplegika je hrozný, ale konec mne nedojal, spíš tentokrát rozesmál.

OBSAHUJE DĚJOVÉ SPOILERY
Človíček dobrovolně odešel z tohoto světa a odkázal jí své bohatství, s čímž zcela v poho souhlasili i jeho rodiče, a ona má teď na bydleníčko, výletování apod.
A ač ho tolik milovala, jasněže neřekla ne a prachy shrábla , že?
KONEC

Takže prostě slátanina útočící na citečky dámiček celého světa, které skočí na vše, co se slziček a lásečky týče.
Přidejme k tomu slepici, reálnou hroznou nemoc a korunky a máme tuto knížku.
K poblití jak kydance Moyes, tak tady to rozplývání se.

06.02.2019 odpad!

Já, Jůtuber Já, Jůtuber Tereza Hodanová

Jen tak pro představu, proč to hodnocení :
"Táta je trošku kyselejší a prej už nečeká, že bych byl v něčem jiným dobrej.
Chtěl jsem se mu za to pomstít a přilepit ho k židli, ale omylem jsem si lepidlo
stříknul do oka, a když jsem se to snažil nějak zachránit, přilepil jsem si jednu
ruku k hlavě a druhou k tý židli."
... no uznejte. Tohle by dnešní děti snad ani číst neměly.

Pokud vám není asi tak čtyři a půl, nečtěte to.

19.04.2018 odpad!

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Mě tyhle náhledy do "zajímavých" hereckých kruhů a chvilek neberou, nesnáším slovo CIGÁRKO a nesnáším vodorovný knihy.
Mářa jako taková se mi nelíbí tím jak se všude možně zaprodala a její "sláva" pro mě znamená pouze ukníkanou zrzavou ošklivou Sašu, toť vše.
Nebralo mě to.
Nejsem na fejetony a na ty "vtipný" už vůbec ne.

28.07.2019 1 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Nó, i když takových námětů tu už byly tuny ve formě fimů i knih, toto se mi líbilo.
Umně popsané obě strany, nemohu souhlasit s místní hláškou, že je znát, kdy která sestra vzala propisku do ruky, protože je to slabší a jednoduché.
Ta kniha je dobrá, okamžiky nečekaný, popisy "vztahu" reálný.

Dobrá byla hláška Amber ve chvíli, kdy byly na vánočním výletě v NY a jedna z holek se vztekala:
" Na toho hajzla nebude stačit pouhé kamarádství a mírné zacházení."
Totál rozsek :)))))))))))))))))))

04.03.2019 5 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Čtyři hvězdy za 90% děje v deníku a Emoryiných chvil.
Ten deník byl napřed ok ... ke konci měl ale najednou z utahaného nic akci, najednou stačila vteřina, vše bylo vyřešeno.
Pátrací chvíle vždycky nesnáším a nečtu, jenže bez nich to v detektivce nejde žejo.
Násilí tam bylo, nebylo to ale nic extra enormně neznámýho děsivýho, a ultra hrdinné vyšetřovatele tam máme taky - tlusťoušek leze 11 pater tak, až se mu rozevře rána po noži a on za sebou trousí potůčky krve.
Jedině jemu se totiž Opičák svěří, však jo.

Nechci to moc rozebírat, protože bych pak zjistila že to vlastně bylo o ničem, proto opakuju ZA ČTYŘI.

12.08.2019 4 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Půl na půl.
Já patřím do té druhé půlky, protože i když mne rozhovory zaměstnanců v konírně nezajímaly, tak ... je z toho prostě cítit ta beznaděj, otrava, nas*anost a zároveň jakási lítost s pochopením.

Mně to evokovalo příběh v hororu Metro s F.Potente: byl tam úchyl, který nesmírně hnusně vraždil a zdálo se, že z toho má potěšení, ale ...je tam naznačeno flashbackovými úryvky, že mu to není vlastní, jak k tomu přišel a že byl vlastně něčí obětí, a proto dokážu stejně vnímat i tohle - Lennieho jako chudáka, kterej za sebe nemůže.
Je to vlastně nesmírně dojemné a tíživé.

07.12.2018 4 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Víte, asi byla chyba dívat se prvně na fotky, protože mně se Gita nelíbila už tam. Už tam jsem pocítila jakousi averzi a prostě...už dopředu jsem cítila, že bude zle. No a během machrování jeho s esesákem jsem cítila, že nemusím i jeho, a nechuť k protláčený smyšlený věci byla na světě. Opravdu blb každej, kdo tomu věří, propadne nebo nedej bože uroní slzu. Ty si schovávejte na silnější chvíle.

Autorka opět plno vymýšleček, opět ze závažnýho tématu plnýho bolesti udělala románek plnej srandy, sexíku a užívárny, prostě pohoda.

Pomocí esesáka přenášené dopísky?

Opovažuje se mu radit, jak se chovat k ženám a ten na něj dá a hltá to??

"Lale Gitu zpozoroval a když viděl, jak ztrápeně se tváří, zasmál se". Jako proč??

Jen se na něco zeptá Rusa u krematorií, už mu cpe klobásy a vážně mu je celou dobu nosí. A to hooodně klobás a čokolád. Jen tak. Jako proč? Přesně tak to bylo i v Cilce - jí taky srali horem dolem. Proč ???

Gitiny kámošky o Kanadě-shromadišti věcí:"jo, my ti něco přinesem, nás moc nekontrolujou"...o stránku dál " ale nevím jak to půjde, dozorkyně nás pořád kontrolují" ... tak jak??

Odchází s SSákem z plyn.komory a Lale na něj: "Vy PARCHANTI, kolik nás ještě chcete zabít"? a on se jen zasměje a jde dál, ani ho nesejme ?? Tady jsem přestala číst.

Jak čtu z vašich komentů, prý si to tam rozdávali. To mě znechucuje docela. Osvětim vážně není místečko, kde by se dalo ojíždět svou vyvolenou, kterou vám dovede Esesák na lusknutí prstem a já, bejt Gitou nebo jím, STYDÍM SE !! toto světu vyprávět.
Trapní oni a trapná autorka.

Sorry, ale dementi, takhle se udělat na skutečný bolesti tolika lidí a tak hrůznýho místa.

Jak jsem to tam četla, někdy jsem až nevěřila, že tam ti dva vážně byli a Cilka v tom táboře taky. Tam se nedalo při večeru procházet pod loktem s kámoškama jako na procházečce v parku...hloupej každej kdo se tím dá ošálit no. A že vás je dost jak vidím

04.07.2020 odpad!

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Funny....nejhezčí fotky.

04.04.2020 5 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Dobré, ale řekla bych příliš v tom násilnickém nenávistnictví přehnané-vážně někdo bude někomu házet cihly do oken jen proto, že je Polák ???
A je to taky poněkud sluníčkovsky výchovné, ale jinak dobré!

23.10.2019 4 z 5

(SPOILER) (já to říkám pořád: škoda že tu nejsou smajlíci ! Tahle knížka by si plačícího zasloužila !)
Tak aspoň takhle :(
No, je to hrůzná kniha.
Otázkou proto je, jestli se o takovém ději a realitě dá říct, že se nám "líbí" ...
Hodnocení u mne nevídané - pět.
Tahle knížka bolí.
(pro představu: tu holku týpek nařízl nožem, aby se do ní dostal ...)

03.04.2019 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Hodně zlá, protože přehnaná fikce.
Proto o ničem.

Celkově můžu shrnout (nejen tu knihu, ale děj o kterém se v ní hovoří) asi tak, že kdybychom ty tehdejší real doby tady měli teď, dobře by nám tu bylo.

13.02.2023

Čtenářský diář 2023: Databazeknih.cz Čtenářský diář 2023: Databazeknih.cz Daniel Fiala

Chudák diář. Minulej rok jste békali, že je tam málo místa.
Tak místa přidali a zas jecite, že je ho tam moc.
Že změnili obálku. Že do tématu o knihách si dovolují dávat rozhovory o autorech nebo jejich ilustrace a data narození.

Jste prostě urýpaní nespokojenci.
Kupte si svůj čistej diář a VYTVOŘTE SI VLASTNÍ ČTENÁŘSKÝ!!!
Já ho vítám tak jak je protože místo potřebuju.

Slot na propisku se dá koupit za pade.

19.01.2023 5 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Já vám nevím, mně to jaksi nejde.
To se nedá.
Je to cizí a ty kresby tomu taky nepomáhaj. Číst o tom, že na každým řádku je Barbora v něčem nebo někdy úžasná a dokonalá a on z ní uch*ává mě nudí stejně jako mě obtěžuje číst, že teta Kateřina během jedné chvíle asi 100x zakvílela.

09.08.2020 odpad!