DominaCZ

Přečtené 1514Kdo šije u Podolské?
březen 2021 (01.-05.)
Kdo šije u Podolské? 2019, Lucie Hlavinková

Tyjo, zklamání jak bič. Já čekala dobovou věc ohledně infa o všem okolo salonování, šití, návštěv, látek atd. jakožto i pikantérií a ne smyšlenin ohledně mladých šiček, který fňukaj, jestli si vrznout s týpkem a nechat se zbouchnout maj nebo ne, jestli s ní bude nebo ne, jak to s ní myslí, jestli si večer vyjdou nebo ne... a vulgární slepice, která jednoho dne zmizí a která mě tak irituje, že je mi to jedno a vůbec ji nelituju...posměch Martě se mi nelíbí, mohli ji nesnášet a nemuset nebo nesouhlasit s dobou, ale to je tak všechno-každej kdo uvažuje si logicky spočítá, že je lepší mít každej svý jistý a být na stejný úrovni, než být žebrákem a čumět na úspěšnýho velkostatkáře žejo no. Možná mě to irituje proto, že je teď ta doba taková, nevím. Hlavně ale mám velkou výtku vůči autorce: píšou, jak si vše nastudovala...tak by měla vědět, že by za komunismu NIKDY neoslovili ženu jako PANÍ, protože to jest buržoustní oslovení, proti kterému toto zřízení brojí, natož je-li to žena ve vedoucí pozici jako první dáma. Takže nějaká MILOSTIVÁ PANÍ SOUDRUŽKA, to jako fakt ne. Mezi komunisty prostě "paní Podolská"? ...beze slov. Konec a běh času mě tak nějak nezajímal....a happy konce taky ne.


Julinčina pekárna
březen 2021 (01.-05.)
Julinčina pekárna 2021, Táňa Keleová-Vasilková

Takže zase: jakás čtivost i jo...asi tak ve čtvrtině se to ale zlomí, a to proto, že se tam dostaneme k tomu SPOILERY!!!! dopisu, od nějž to má obdobný až stejný děj jako Lék na bolest: zjeví se nová žena, která má se zemřelým spojení a přibyde nové děcko. Úplně stejná scéna po smrti: Objednávka pizzy a pohled do lednice, kde nic není. To tam taky bylo po smrti toho syna. Jak může napsat totéž do dvou knih?? Já je četla za sebou, takže mi to okamžitě vytanulo. Jinak tady příliš fňuká, že nemá muže a děcko, že už je stará a osamělá, a na druhou stranu si užívá, že může čumět na romant. filmíky a mít okolo sebe bordel a nikdo jí do ničeho nekecá...tak je ráda nebo není, že je sama?? A proč furt autorka sahá po úmrtích a návratu žen s děckama, který jsou spojený s tím zemřelým? To je potom vždycky tytýž děj!!!!


Lék na smutek
březen 2021 (01.-04.)
Lék na smutek 2014, Táňa Keleová-Vasilková

odpad!

No, jako...čtivost tam jakási je, ale... zatímco v prvních vteřinách zmírá bolestí, během nějakého půl roku až roku už tančí po kuchyni v šatkách, maluje si hubu leskem pro cizí lidi a tahá si je do bytu i do života a je happy.Já mám kolem sebe lidi, co si tím taky prošli a můžu vám říct, že ještě přes půl rok s tím nejsou sžití, natož aby si užívali nových vztahů nebo "zapomněli". Takže to mě naštvalo. Že jako "život bez nich jde dál, však tu budou další lidi". Dál mě štvalo neustálé "přemáhala vzlyk". Chápu bolest, ale číst o vzlykání i ze spaní už bylo otravný. A co mě dostalo do třetice, byla typicky ženská hláška jí, lékařky k její sestřičce, která děcka doposud nechce: "...jednou LOGICKY zatouží po vlastním dítěti...koneckonců loni oslavila třicítku, ideální věk na těhotenství a dítě..." TWL A co když ne??? Takže mít děcko je logické, KAŽDÁ ho musí chtít a běda jak ne??? Na takový kydy jsem alergická proto sorry, nemůžu tady dát ani hvězdu za obálku.


Město plné oken
březen 2021 (02.-04.)
Město plné oken 2021, Robert Pobi

Sakra, zase šlápnutí vedle a nalákání na obálku, a znechucení až po přečtení anotace... nesympoš on, jeho Erin, jeho nechuť ke studentům, které všechny házel do jednoho pytle...ježiš celé okolí nemůže za jeden dos*anej zásah a to, že z něj vyšel jako poloviční mrzák! Takže Nesbo má jako "hrdinu" kre*éna, ale tenhle je taky případ sám pro sebe. Zábavný? Ne. Nesnesitelný? ANO! Tento příběh mě nějak nezajímal, bylo mi to nějak jedno...


Sněhová královna
? - březen 2021
Sněhová královna 1979, Hans Christian Andersen

Hvězda za nice ilustrace, ale samotné pohádky mi nic neřekly. Byl děj, něco se dělo...a najednou useknutý konec.


Školák Kája Mařík 4. díl
? - únor 2021
Školák Kája Mařík 4. díl 1943, F. Háj (pseudonym)


Školák Kája Mařík
? - únor 2021
Školák Kája Mařík 2010, F. Háj (pseudonym)


Brána do pekel
? - únor 2021
Brána do pekel 2009, Wayne Ford

odpad!

Koupeno kdysi v levných knihách, ani nevím proč nebo co...hm takže opevněná sídliště, bunkry, holka-bojovnice, svět dělen na bezďáky-obyvatele bojovníčky a vojsko-vládnoucí třídu... Ženský-dělnice svazovaný a nechávaný chlapama ojížděný hm dál jsem se ani nedostala, to se nedalo. Trapas největší.


Pozlacené dno
? - leden 2021
Pozlacené dno 1968, Ema Řezáčová


Mrtvý se nesměje
? - leden 2021
Mrtvý se nesměje 2000, Andrew Hall


Smrtící verše
? - leden 2021
Smrtící verše 1999, Andrew Hall


Africký démon
? - leden 2021
Africký démon 1999, Andrew Hall


Neználek na Měsíci
? - leden 2021
Neználek na Měsíci 1968, Nikolaj Nikolajevič Nosov

Tenhle se mi nikdy nelíbil, ani kresbama, ani dějem.


Ježíši, holky, já umírám!
leden 2021 (28.-31.)
Ježíši, holky, já umírám! 2001, Lucie Lukešová

Naivní, pro pubošky tý doby to asi stačilo. Mě to nikdy nezaujalo. Všichni tam byli moc jednoduší.


Pomsta chutná hořce
? - leden 2021
Pomsta chutná hořce 2000, Lucie Lukešová

Nevím, takový....podevadesátkově naivní. Vážně by holka majitelů hotelů v Espaňolu kámošila s hnojařkou ze statku?? Oslovení NITKO bylo odporný, stejně jako její sluníčkovost a vůbec ty postavy byly takový divný...vážně by se 16 upnula na týpka, co má děcko, je podruhý ženatej, nosí lennonky (vrchol antisexismu) a agituje za zbourání Temelína?! Nevím, divný to bylo, takový nereálný. Jo, a ta na koncertě vykreslená jako kráska v "dlouhé sukni po kotníky a šedé volné šifonové haleně" mě rozsekala. No, z toho by vážně každej sedl na pr*el a Olympici by tekli blahem, že jim tohle předskokanuje :))))))))))))


Gregor a město pod městem
prosinec 2020 - leden 2021
Gregor a město pod městem 2018, Suzanne Collins

Bude obsahovat drsné SPOILERY. Není to ani tak Alenka, jako okopčené Podzemí (Will+Chester- taky námět ztraceného otce, byť jinak) a je to jen pozměněné, protože je to pro menší děcka. Je tam ale taky zamíchaný reálně těžký životní osud a starostlivost o rodinu a práce na jeho bedrech a starání se a jeho úvahy nad tím vším a co ta matka atd., což by tam být nemělo. Píšete, že je to pro chlapce. No to není ani náhodou, protože chlapce 10+ by jistě nezajímalo číst o dvouletým plínatým miminu, který šišle a lozí švábovi na záda, aby se na něm svezlo a ti švábi z ní uchcá*aj, protože smrdí, protože se právě pos*ala a celá nadšená jim to oznamuje, a dvě hodiny a pět stran ječí nadšením z pětimetrových netopýrů a všude vleze a je prostě dost...otravná. Vytáčí to mě, dospělou ženskou, která by v sobě měla mít nějaký pochopení pro malý děcka (ale nemá, proto je nemám, hehe), natož aby tohle chápali malí kluci. Takže ne, jednak to není pro ně a dvak tam je ona enormně rušivej prvek. Já si to vzala schválně pro srovnání právě s tím Podzemím, ale to je uplně jinej promakanej, byť dost nacisticky vedenej lvl. Tohle je dětskej a vzhledem k ní OTRAVNEJ lvl. Škoda. Skopčit něčí námět umí každej, ale něco svýho z něj vykřesat už umí málokdo jak vidno.


Na velikosti nezáleží
prosinec 2020 - leden 2021
Na velikosti nezáleží 2009, Meg Cabot

SPOILERY Panejo, ta ale měla štěstíčko-jeden sexoš ji nechá, aby ji záhy nabodl jinej sexoš svalnatej, nice...vida, i tlustý holky můžou mít štěstí a hezký chlapy! Jak puboška na základce. Že pro ženy? Ne, max y/a¨ Autorka jako by se v textu zapomínala-napřed H. tvrdí, že nesmí dát najevo, že chrápe se svým "učitelem" matiky a nesmí se ani podělit o půlku grepu na snídani, a pak jí ta menza Španělka řekne, že je viděla, jak se krměj vzájemně na tý snídani v menze přede všema šlehačkou??!


Nechci jen existovat, chci žít
? - leden 2021
Nechci jen existovat, chci žít 2017, T. H (pseudonym)

odpad!

Společně s čtením blogu je ta kniha napolo vypovídání se z té bolesti po ztrátě, jež je pochopitelná, ale zároveň je to něco "čumte na to, jak luxusně si žijem". I na tom blogu totiž prokvítají narážky na soc. a politický systém ČR, vadilo jim tu být, vše bylo hnusný, debilní, buranský, prostě jen a jen zbožňovat jů es ej. Je fajn chtít změnu, ale tohle bylo rozháraný (budeme tam žít nebo ne...? proč ne, proč jo?...máme, nebo nemáme...? chci nebo nechci..?). Pro mě to prostě vyznívá filosoficko-chlubivě a její rady o nepřemýšlení o situaci a skočením do všeho rovnýma nohama nedoporučuji. Po doskoku si můžete tak nabít hubu, že na tom budete hůř než předtím. Takže smyslem knihy je navíc i navádění k bezhlavým ukvapeným závěrům a to já neuznávám. ( sympatie k oběma se u mě taky nenašly, a nepřispělo k tomu ani shlédnutí eshopu a nabídka trička PIPINĚNÍ-PRO VŠECHNY PIPINKY. Twl prostě. Pardon, ale prostě mě tím vytáčí.) Marnivka jedna :) (píše to o sobě na instáči) :)


Jejich příběh
prosinec 2020 (21.-30.)
Jejich příběh 2020, Jitka Prokšová

Za srdce mě tu nic nechytalo. Ztráta matky jasněže bolí, že se otec záhy sčuchne s jinou blbkou, která se hned cpe domů taky, ale povídání o jedenáctce mě nezajímalo a příběh sester, který je jen o roztažených nohách a jednom blbovi, který je ve středu všeho dění..? Příliš všední a běžné. Jaksi na tom nebylo nic extra, nic co by mělo zaujmout. Ona za ním opravdu slídila jak slepice a bylo to takový...kvočnoidní. Nezasluhovalo to sepsat to jako příběh z pohledu tý jakože pisatelky. To jsem nějak nepobrala, proč by zrovna o dvou slepicích, který odrandily stejnýho chlapa, kterej nestál ani o jednu, měla psát.


Chrt na vřesovišti
prosinec 2020 (21.-26.)
Chrt na vřesovišti 2005, Lucy Daniels

SPOILER Book o psékovi, kterej umře žalem? To snad nepatří do ruk děckám, fakt že ne. Smutný, děcka takový neslaný nemastný, přebal fajn.


Sekta
26. prosinec 2020
Sekta 2020, Mariette Lindstein

SPOILERY NO, nečekaně se to dalo, ale pár poznámek přece jen mám: Komenty k tomu blogu, které se po "celém internetu vyrojily jako houby po dešti"-vážně by celej net zajímal jeden blogísek jednoho zhrzence po rozchodu, kterej na svou ex kydá?? Ihned si ona najde pícha*e, ale nejde s ním bydlet, ačkoliv by se nemuseli na tento schovávat a mohli by být otevřeně spolu-jen proto, že ještě nedodělala knihovnu? To s tím má co společnýho???? "Pospíšila si s odpovědí aby pochopil, že trochu nátlaku z jeho strany snese". Neboli že ráda se sebou nechá orat a bude poddajnej vděčnej debílek, jasný. Když okolí lidí nazve tu skupinu sektou, ji nikdy nenapadne COŽE, JAKÁ SEKTA?? ani se neohradí?? Autorce jaksi ujelo:Byla vždycky hubená, ale teď jí po těžce práci (=hrabání sněhu a krmení prasat) vystupovaly žebra i přes těžkou zimní bundu, kdežto Simon zůstával stejně obézní?? Jeho hlášce "dřu celej den jako kráva, jsem celej sedřenej" všichni věří a nikdo se tomu nevzepře, i když on nic nedělá?? NO a ten konec-zase z něj připos*aná obhájkyně-trapný.... KONEC Éhm jako...několik desítek mladých lidí se nechá tejrat a zadupávat jedním blbcem a všichni k tomu mlčej, nechaj to bejt, holky se nechávaj ojíždět a v klídku jdou na potrat...a prostě NIKDO NIC?? Nic neudělaj rodiče ani lidi z pevniny, i když to všichni ví?... Kdyby jich bylo víc, je to logický...ale JEDEN ČLOVĚK?? To je hodně trapný. Ti by s ním zametli jak sviňa, proto nevěřím, že se tohle stalo a že jeden člověk někde na severu fakt x lidí takhle uzurpoval v týhle době už od děcka a všichni mu to žerou, ještě jsou mu za to vděční a prostě nechaj se a jde mu na ruku i policie...nevěřím. (ten jeho deníček nebo co to bylo mě nezajímal) Já bych totiž hlavně řekla, že je to celé úplně mimo. Tohle žádná sekta nebyla. Tady nebylo žádný náboženství a nic, všichni jen makali a málo chrápali, v rámci čehož pak vysíleně padali na hubu, to jo, ale toť vše. Ale žádné seance, sedánky, modleníčko, a nic. Jen jeden magor, kterej odmítal žrát mraženej hrášek z Lidlu a hodlal přiškrtit čtrnáctku, která se jasněže jako blbá slepice s chutí nechala. Všichni oddaní kreténi, kteří se daj? Ježiš, to tu knížku zabíjí !!!!! Ex, kterej jí ubližuje těma článkama, ji tam pak jde zachraňovat?? Ježiš co tohle je?? Navíc se nemůžu dočíst, na základě jakýho reálu to má bejt, takže hodnotím jen čtivost, ale příběh jako takovej je naivně blbáckej-jeden idiot si chtěl hrát na vůdce a mít svou sbírku nordických pohůnků, což teda měl, a autorka chtěla jakože šokovat...ale je to všechno příliš černošedý...přičemž z toho všeho ve vteřině vyklouzne Sofie. Jen tak. Tak určitě.


Duše na kari
prosinec 2020 (21.-24.)
Duše na kari 2020, Eva Zábrodská

Je mi nesympatická. Vše je díky ní suché.


Hrdinka říká ano
prosinec 2020 (21.-24.)
Hrdinka říká ano 2008, Meg Cabot

odpad!

Sorry, dle anotace jsem čekala, že to bude dospívající crazy Bridget Jones, prostě úleťačka, bomby jak sviň, a kulový...nuda, trapka. Ta přítomnost prezidenta taky trapas, a úplně nesnáším, když se origoš názvy knih nebo filmů MĚNĚJ. Takže ne.


Brouci v hlavě: Jak se zbavit vtíravých myšlenek
21. prosinec 2020
Brouci v hlavě: Jak se zbavit vtíravých myšlenek 2020, Sally M. Winston

odpad!

No, takže jako: vtíravý myšlenky má asi každej, to se nám ostatně sama kniha snaží vetřít....ale jako, pochybuju, že malý obyčejný člověk má myšlenky na lití chemických věcí do kytek nebo mimin, na bodání rodinných příslušníků, na používání mrkve jako sex. pomůcky, že proslov s pánem na zastávce=nemiluju svýho manžu apod. Mně tohle přijde jako že je to snůška labilních keců a jak je ospravedlnit. Proč by jinak mělo být "zcela normální", že její dcera viděla masakr ve škole a teď se bojí nechat volně položené nože doma, aby ji to náhodou taky nenapadlo a nezačala doma bodat do lidí?? A přitom je to " ta nejjemnější bytůstka, jakou najdete..." Tak asi ne, když ji napadá tohle. Pokud má někdo myšlenky na ubližování druhejm, není podle mě normální a už vůbec ne hodný. Že ho napadá, že když vstoupí na balkon si zapálit, že může skočit dolů? Jo, to asi napadlo každýho z nás, ale jako nějaký bodačky a požírání žíravin mi přijdou už fakt švihlý, takže proč to ospravedlňovat?? Ta knížečka se snaží tvářit jako ultra nad věcí, v poho, to nic, dejte nohy nahoru, jsou to jen myšlenky...no neřekla bych-od myšlenky k činu není tak daleko a používat tady jako příklad PEDOFILY mi nepřijde ok. Dementní.


Poslední vlak do Londýna
listopad - prosinec 2020
Poslední vlak do Londýna 2020, Meg Waite Clayton

Jak píše Danago-taky problém se začíst, je to psáno...no vznešeně...já bych to řekla otevřeně-NAMYŠLENĚ. Postavy namyšlené, což se ale stává často-lidé takoví asi před válkou byli, protože si ŽILI. Pořád nějaký aristokratouni bohatí, takže jako...ne. Takže postavy nesympoš a převážení dětiček se mě nedotejkalo.


Danuška
? - prosinec 2020
Danuška 1966, Božena Mačingová

Rozezlil mne ten skvělý konec-tak to přece nebývá, aby se manžele, co se rozešli, opět dali dohromady jen proto, že si to holka přeje a vše bylo zalito růžovou...


Osudová léta
listopad - prosinec 2020
Osudová léta 2020, M. Lamballe (pseudonym)

Zprvu se mi líbily obtíže Světlany, pak ale byla protivná...a pak kavárnická rodina, ale tam zase baby byly taky nepříjemný-matka a Hilda. Jinak psáno dobře.


Setkání v soumraku
listopad - prosinec 2020
Setkání v soumraku 2020, Renáta Navrátilová


Absolutní miláček
listopad - prosinec 2020
Absolutní miláček 2019, Gabriel Tallent

odpad!

Tady vypíšu momenty divné a nelíbivé. To tak ve zkratce popíše celý názor na knihu. Holky ze školy si můžou v autobuse zapalovat dýmku a hulit ji tam?? Ve 14 umí prožít styk a je celá rozechvělá i z toho, když jí on lepí náplast na řeznou ránu?? Chlastaj syrový vajíčka a v autě jim chcípaj holátka myší, ale na to, aby ji nezbouch, když to do ní pere, jsou chytří a vybavení očividně dost...to mě dostalo. Úchyl, co by ji neváhal nabodnout na nůž, je v noci při sexíku jemný, líbá ji a hladí po vláskách a celý se zadýchává nad krásou jejího nevyzrálýho pihovatýho bledýho těla a ona na něj celá nadšená čeká?? Střelba a házečky nožem na top úrovni?? Nosí zbraně a nože do školy, aniž by si toho kdokoliv všiml?? "Vezme si tlustý svetr a na něj košili"- snad obráceně ne? ON-kluk se objeví na straně 63, což je moc brzo. Navíc je to divný a opět magořinou prodchnutý objevení, takže ne, není to dobrý. Jeho přítomnost to kazí, má to být o ní, jak se z toho ona sama vyhrabe. Všimli jste si, že byla k tý malý holce po amputaci stejně vulgární a odporná, jako fotr k ní?? On má být magorem, což ohledně toho incestu je. Ale jinak je něžný, stará se, vodí ji na bus, jde jí na schůzku a bije se tam za ni se systémem, má povědomí, co je ve výukových metodách špatně, ví o světě, ekologii a vůbec o dnešku má přehled,...chtěli ho vykreslit jako nej magora, ale od první vteřiny mě nebaví ona tou svojí vulgaritou a přitom totální demencí, kdy ani hláskovat neumí. Není mi jí líto a nezalíbila se mi. Ne, ten problém (říkám až na tu EHM EHM věc) tam není on...ale ona. Není blbej...jen divnej. Takže ne, není to na ocenění, je to odpad, divně napsanej a vhodnej leda k zatopení. Věřím, že tak někde ti lidi žijí v těch oblastech, ale nechápu, co nám tím jakože ukázal. Myšlenky skáčou, jsou nedotažený, rádoby elegantní vědomí sahá do nebes, aby záhy spadlo do haj*lu díky její pubertální vulgaritě. Ne, prostě nula, nic. Není to hrůzné, jak citliví lidičkové tady píší...není to prostě NIC.


Nejlepší je, když dobré je lepší než lepší
září - říjen 2020
Nejlepší je, když dobré je lepší než lepší 2019, Vladimír Koubenec


Říční dáma
? - říjen 2020
Říční dáma 2006, J. Deveraux (pseudonym)

odpad!

SPOILERY Panejo, klasika. Ač mu ona-umaštěná hladová vychrtlina, smrdí, o pár minut později ji na břehu na zemi otentovává, protože se mu ona vetřela. Ona neustále dotěrná jak štěnice - SVEZEŠ MĚ NA KONI ?? (už jí není 14 proboha, je jí 22!!), šahá na něj, na ruku se mu věší když se s ním vede...no fuj, myslím že vznešený pán by špínu, za jakou ji oprávněně má, odkopl a ani by na ni nemrkl. Jenže on ji s chutí ojede a ještě jí hodí penízek. O půl roku později se k jejímu bubnu veřejně přizná na svých zásnubách, panejo, VEŘEJNĚ! Co z toho, hlásit se k takové špíně chudé z bažin? Otřes prostě dál nemám slov. Pro naivní trouby dobrý. Realisty to ale akorát tak na*ere.


Falešný polibek
září - říjen 2020
Falešný polibek 2017, Mary E. Pearson

Holkovsky naivní, pro YA no.


Vyhazovač
září - říjen 2020
Vyhazovač 2020, David Gordon

odpad!

Mně to přišlo jak pro blbečky-týpci všichni nej z nej, Zamorová ufňukaná rasistka, která je proti bílejm a hned ve všem vidí osobní atak, jako gangsta on byl dost suchej a příliš nenápadnej, z gangsty to musí čišet na sto honů a ne že bude papkat vege travičku kvůli cholesterólu a bude dělat jen převoz aut a nějaký obchodní karty...to je o ničem na to, jak hovoří brutálně anotace. A propletení tun mafií, který se stanou v závěru jednou big family? trapas. Tohle není funny a zfilmovat si to určo nezaslouží, ale topit by se s tím mohlo dobře.


Zuzanin dech
září - říjen 2020
Zuzanin dech 2020, J. Katalpa (pseudonym)

odpad!

Odporné. Přestala jsem číst v okamžiku, kdy ti fakani topili v nějakých 10-12 letech pytel koťat se svolením otce. Ona byla dost nesympoš, vedena k tomu, že každej se z ní po...takže mně to stačilo. Číst stránku a půl toho, že ona stojí v šesti letech v v noci kuchyni v bouřce a líže si z dlaně sypkej cukr, to fakt jako nepotřebuju. Jen jsem skočila na konec a nepochopila-teče z ní krev, děcko se v ní kroutí a ona ještě do posledních chvil kouří? Jak říkám, odporné.


Vířivka
září - říjen 2020
Vířivka 2019, Lucie Konečná

Fakt nevim v čem jsem ji měla obdivovat ...že se stárnoucí vyzobaná slunečnice nechala ojet kdekým, kdo na ni vlezl, a že si tahala blond Dolly z pošty do vířivky, kde se cachtaly a kde si popisovaly kdo si to jak dělá-jestli sprchou, proudem nebo hlavicí??? Absolutní snaha o žensky eroticky dusný vzrůšo, přitom jen ale takový to čecháčský snažení se přiblížit se těm velkým titulům, takový to, kdy se jen schoulíte a rozpačitě vrtíte ramenama, protože se to NEDÁ. Vyšumělý dny vyšumělý starý baby no. Pustili, ona má svou špeluňu, tam si přebývá, tahá ty balíky na pás, občas ju teda ohne nějakej ÚDAJNĚ mlaďas a hotové. Hm.


To nejlepší v nás
září - říjen 2020
To nejlepší v nás 2019, Colleen Hoover

odpad!

Spoilery. Nelíbilo, protože to bylo z její strany ufňukané kvůli hloupé zbytečnosti-no bóže tak to nejde, tak ať si pro nějaké jdou, jsou jich všude tuny opuštěných, a z jeho přehnaně dokonale nemužsky milující. Naštěstí to končilo pořízením něčeho jinýho než jsem čekala.... Dyť o nic nešlo ježiš, lidi žijí mnohem hůř. Fakt jste tu všechny nemusely vyzradit o co v knize jde.


Pro dnešek a pro příště zavřeno
září 2020 (23.-27.)
Pro dnešek a pro příště zavřeno 2019, Martin Janda

Je to hodně politický, já čekala víc těch životů a reálných dní těch obyč lidí....ale tam je pořád popis polit. stavů, jak si co nebo kdo stojí, kdo je u moci, co je v novinách...to mě jako neba. A že se Němci vs. Češi hádaj a hážou po sobě půllitrama v hospodě? To mě neba dvojnásob. O tom je totiž celej první díl. O hádkách v hospě.


Jak na domácnost bez chemie a jedů: 150 snadných a levných receptů na přírodní čisticí prostředky
září 2020 (23.-26.)
Jak na domácnost bez chemie a jedů: 150 snadných a levných receptů na přírodní čisticí prostředky 2019, Becky Rapinchuk

Tak že se myje octem, sodou atd snad víme všichni. Dělat si vlastní namočené mop utěrky, které navíc pokapu olejíčkem aby voněly?? Vlastní papírové utěráčky - fakt jsou nutný?? Asi jo, bez nich by se přece každej zbláznil žeano. Pasty na spáry, sprejíčky tisíce druhu atd. ?? Vždyť na to vše je právě ten ocet a ta soda, ti to vše krásně obsáhnou. Nevěděla jsem třeba co je borax - že je to vejpar solnej z moře a je přitom děsně nebezpečnej na vdechnutí, nebo kastilský mýdlo, ale rozsekalo mě, že v USA měřej sodu na MILILITRY v sypkém stavu. Co mě zaujalo je kostička šumící do wc a vývar vonící jako perníček na atmo. Koření prostě. To musím zkusit, perníčky já cejtím ráda, ač nepeču. Úchylný že? :) Jinak je to takový...zbytečný no. Jako výkřik jinak línejch Američanek HELEJTE, MY VÍME JAK UKLIDIT KAŽDEJ MILIMETR NAŠICH BARÁKŮ, HEČ !


Bez obalu
září 2020 (23.-25.)
Bez obalu 2019, Barbora Tlustá

Nevím, mně přijde hloupé vysypávat si koš a prohrabávat se jím, každou šlupku někam zahrabat červíkům, každej přípravek lít do sklenice, protože propánakrále, hlavně nemít doma kousek plastu, to je vražda žejo ! Je to takový...fanatický. Nutí to zbavit se všeho a naopak mít doma kamínky, dřívka,sklo a voskovat si svý sáčky. Svoje vůně který mi ale nevoněj a jsou drahý. Mně se to nelíbí a i když čistím převážně sodou a octem a třídím, přelívat přípravky do sklenic a omotávat je provazem a zalívat do SOJOVÝCH VOSKŮ fakt nebudu, pardon.


Divoká pustina
? - září 2020
Divoká pustina 2020, Gary Paulsen


1 ...