Pan Kaplan má stále třídu rád

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Laskavý humor příběhu je postaven především na zápase s angličtinou nejen pana Kaplana, ale i dalších přistěhovalců do New Yorku. Krejčí Hyman Kaplan má takřka geniální schopnost přešít jazyková pravidla tak, aby netísnila jeho neuvěřitelnou vyřídilku. Urputná vážnost, se kterou dospělí ke svému vzdělávání přistupují, přináší řadu zábavných a úsměvných situací. V legendárním brilantním překladu Antonína Přidala....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/1526/pan-kaplan-ma-stale-tridu-rad-F2Q-1526.jpg 4.41016
Žánr
Literatura světová, Humor, Povídky
Vydáno, NLN - Nakladatelství Lidové noviny
Orig. název

O Kaplan! My Kaplan!, 1976

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (241)

Kniha Pan Kaplan má stále třídu rád

Přidat komentář
draka
20. srpna

A já mám rád celou tuto krásnou knížku. Mám rád pana K*A*P*L*A*N*A, mám rád celou "čídu" a profesora Parkhilla. Těšil jsem se na jejich mluvnická a slohová cvičení, jejich řečnění a musel jsem se při čtení tak smát, že mě slyšeli ostatní, přišli proč se směju. Nakazili se a smáli se zase mně, a pak jsme se smáli jeden druhému dohromady, smích s námi lomcoval až jsme slzeli a popadali se za břicha. Děkuji a vděčím této knize za dobrou náladu a prý i prodloužení čtenářského života.

radkanin
19. srpna

Četla jsem několikrát. Vždycky jsem se hodně nasmála. Zaručený lék na blbou náladu ;)


ArtomMozkovič2
16. srpna

Někdo by řekl že je to nuda že se to opakuje.Tak vám vysvětlím pravdu o teto knize
Za prvé: Nemůžete očekávat o knize co má právě být o tom jak gramatika a slova jsou zákeřná v naším případě š,ž,č,ř. Že se nebude opakovat a bude mít i jinou myšlenku NEJDE !!!!!!
Za druhé: Jsou tam i historický vtipy takže tam nejsou jen jazykové vtipy.
Za třetí: Postava Kaplan je skvělé napsaná a nikdy neomrzí.
Tato kniha patří mezi mé nejvíc oblíbené knihy. U málo knih se zamiluji do postavy.Tato kniha to dokázala

Magdalena5
11. srpna

Donutilův Pan presor je geniální, četla jsem již hodně let tomu nazad a oživlé audio na Dvojce mě utvrdilo v tom, jak parádní knihu pan Rosten napsal a pan Přidal přebásnil (jinak se to říci nedá).

kob
27. července

Audiokniha - nasmála jsem se vrchovatě... a Miroslav Donutil jako pan Kaplan je nepřekonatelný. Kdybych si knížku četla sama, asi by mě tak nebavila.

ZlýJabko
26. července

Překladatelská supertřída. Jinak se Antonín Přidal nedá nazvat, protože zachovat ducha fórků vzniklých z přeřeků, koktů, ubreptnutí, různě pochopených slov z různých útržků různých jazyků, to chce bednu.

Fantastická kniha.

Sofós
18. června

jediné, co oceňuji, je překlad. Vzhledem k povaze knihy to určitě byl pro překladatele nelehký úkol. Ale jinak mě kniha vůbec neoslovila. Bylo to všechno stále dokola. Pro mne ubíjející nuda. Nedočetla jsem. Bohužel...

Anannas
17. června

Moje nejoblíbenější kniha. Myslím si, že český překlad je úžasný. Samozřejmě, že každý má svůj vlastní vkus na humor, ale tohle mi prostě přijde jako neskutečně geniální a vtipná knížka!

1 ...

Doporučujeme

Jedenadvacet polibků
Jedenadvacet polibků
Literární poklesky
Literární poklesky
Milostné rošády
Milostné rošády
Ach jo aneb Některé postřehy z obou stran ledničky
Ach jo aneb Některé postřehy z obou stran ledničky