domihruzkova domihruzkova komentáře u knih

Středa nám chutná Středa nám chutná Iva Procházková

Ke splnění ČV2020 mi chyběl jen jediný bod a to kniha, která má v názvu den v týdnu. Přesto, že jsem koukla na žebříček i diskuzi, žádná mě nezaujala, až na tuhle. Sice to je příběh pro děti, ale já se za to nestydím! Příběh je suprový a má skryté poselství i pro nás dospělé.

17.11.2020

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Přiznám se, že když jsme tohle literární dílo probírali kdysi v hodině literatury, přišlo mi to jako pitomost a ani mě nenapadlo se do něj začíst. Teď po letech můžu říct, že to rozhodně stojí za přečtení!

17.11.2020 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Příjemné oddechové čtení. Akorát to vypadá, že člověk, který dělal překlad, sérii o HP nikdy nečetl, ze zvěromága je najednou animág.. Jako vážně?

17.11.2020 4 z 5

Famfrpál v průběhu věků Famfrpál v průběhu věků Kennilworthy Whisp (p)

Určité pasáže hodně zajímavé, některé naopak docela nudné. Věřím, že nějaký nadšenec HP si knihu užije na 100 %.

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

(SPOILER) Od začátku je kniha strašně čtivá a vlastně do posledních stránek netušíte, kdo to udělal.
1 hvězdičku strhávám za (podle mně) ne úplně domyšlený konec. Byly tam jiné postavy, u kterých by byl motiv mnohem pochopitelnější. Takhle to bylo ve stylu - vyberu si náhodnou postavu, o které jsme se v průběhu celé knihy skoro nic nedozvěděli a na posledních 4 stranách ji přišiju vraždu a pokusím se to co nejrychleji vysvětlit aby to jakž takž dávalo smysl. Škoda.

Řvi potichu, brácho Řvi potichu, brácho Ivona Březinová

Kniha popisje příběh, který skutečně zažívají mnozí rodiče a sourozenci. Každý z nás jim jejich situaci může ulehčit tím, že budeme mít pochopení.

Ptačí sněm Ptačí sněm Ransom Riggs

Další napínavý díl a ještě napínavější konec! Už abych měla v rukou další díl!!

Děti, které přežily Mengeleho Děti, které přežily Mengeleho Eva Mozes Kor

(SPOILER) Při čtení této knihy je téměř nemožné se odtrhnout, protože se zatajeným dechem doufáte, že to snad dobře dopadne (a to není úplně nejvhodnější formulace, protože kdyby to dopadlo dobře, tak se do koncentračního tábora vůbec nedostanou). Pro mě je neuvěřitelné jak se tak malé holky (10 let) staraly o sebe navzájem a riskovaly pro sebe životy.
Jen je pro mě trochu nepochopitelné, že v dospělosti se každá rozhodla žít na jiném kontinentě, po tom, co spolu prožily a nikdo jiný z nejbližší rodiny jim nezbyl.

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Geniální detektivka, ke které jsem se dostala díky ČV 2020. Děkuji! :)

03.11.2020 5 z 5

Ovšem Ovšem Karel Kovy Kovář (p)

Možná si říkáte, že biografie kluka, co tehdy měl teprve 21 nemůže stát za nic. Co tak zajímavého mohl za svůj život zažít? O čem asi chce psát? V případě Kovyho je ale opak pravdou a knížka za přečtení 100% stojí. Je to milé, upřímné, zajímavé a vtipné. :)

03.11.2020 5 z 5

Ilustrovaný atlas legračních faktů o mláďatech Ilustrovaný atlas legračních faktů o mláďatech Maja Säfström

Tak to byla paráda! Knihu jsem koupila mladší sestře, ale samozřejmě jsem ji nejdříve prolistovala a neskončilo jen u toho. Krásné obrázky, zajímavé fakty, neskutečně mě to bavilo. Kniha je určena pro děti od 5 let, ale nadšené budou všechny věkové kategorie.

31.10.2020 5 z 5

Dobrodruhům Dobrodruhům Tereza Ramba

Bože, to byla nádhera! Absolutní pohlazení po duši. Ani jsem si neuvědomila, jak mi chybí svoboda a cestování, dokud jsem nepřečetla tuhle knihu. Není to cestopis v pravém slova smyslu, ale stojí to za to.

31.10.2020 5 z 5

iPohádka iPohádka Karel Kovy Kovář (p)

Nebylo to nejhorší, ale chvílemi to bylo dost zdlouhavé. Sem tam to bylo i vtipné. Asi to nebyl můj šálek čaje.

22.10.2020 3 z 5

Povídky podivných Povídky podivných Ransom Riggs

Podivné čtení :)

21.10.2020 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Oblíbená série, kterou ráda poslouchám během usínání. Tím pádem se i to, co bych normálně hodnotila negativně - zdlouhavé popisy, natahování, nudnější pasáže apod. najednou jeví jako velké pozitivum, najednou usínám ještě rychleji :D

19.10.2020 4 z 5

Navždy s láskou, Lara Jean Navždy s láskou, Lara Jean Jenny Han

Aaaach, to bylo tak krásné!! Díky téhle knížce jsem se vrátila zpět do mých 17 let a vzpomněla si, jaké to bylo být poprvé zamilovaná. Super zakončení série, které prostě nemůže nikoho zklamat.

19.10.2020 5 z 5

Náš manžel Náš manžel Jo Jakeman

Mě to bavilo a to dost! Sice jo, občas je to taaak nereálné, ale přestože hned na začátku zjistíte, jak to skončí, tak to ani trochu neubírá na napětí. Doporučuji!!

13.10.2020 5 z 5

Zamilovaná hypnotizérka Zamilovaná hypnotizérka Liane Moriarty

Doporučuji! Jen nevím, jestli mám jen já takový problém, ale postava Patricka mě neskutečně štvala...

09.10.2020 5 z 5

Mapa dní Mapa dní Ransom Riggs

Zatím asi nejlepší díl celé série, těším se na pokračování. Děj se netáhne, pořád se něco mění, neustále cestujete časem a díky tomu ani nedostanete příležitost, abyste se během čtení nudili.

09.10.2020 5 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Opravdu se jedná o nejprodávanější českou autorku současnosti?

Ke knize:
Ano, jízda to byla, ale jízda plná sebelítosti, nespokojenosti, zmatku a smutku.

01.10.2020 2 z 5