Zamilovaná hypnotizérka

od:

Zamilovaná hypnotizérka

Hypnoterapeutka Ellen se přes internet seznámí se sympatickým Patrickem a jejich vztah se od začátku vyvíjí až podezřele dobře. Když Ellen napadne, že by Patrick mohl být tím pravým, překvapí ji její milý nečekanou zprávou – už roky jej prý pronásleduje jeho expřítelkyně Saskia. Jenomže Ellen, kterou odjakživa zajímalo, co lidi vede k takovému chování, to neodradí, ba naopak. Popadne ji totiž zvláštní soutěživost a snaha dokázat, že ona je rozhodně lepší partie. Čím více toho o Saskii slyší, tím víc se s ní touží potkat. Netuší ovšem, že už se tak stalo – Saskia totiž už nějakou dobu k Ellen chodí pod falešným jménem jako klientka, protože se stále nedokáže od Patricka odpoutat, a tak se touží dozvědět všechno o ženě, která ji nahradila. Saskia proniká čím dál tím hlouběji do světa své terapeutky a působí jí také čím dál větší problémy. Neškodné zprávy a „náhodná“ setkání v restauracích jsou jí brzy málo. Jaké hranice je Saskia schopná překročit, aby dosáhla svého?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/229928/zamilovana-hypnotizerka-tnj-229928.jpg 3.8444
Originální název:

The Hypnotist´s Love Story (2012)

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Ikar (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (136)

Přidat komentář
zuzi1162
předevčírem

Autorciny knihy mam rada, ale u tehle mam pocit ze jsem se spalila. Pribeh "o nicem", stupnovani zadne ... opravdu me to nebavilo. Od dalsi knihy me to nicmene neodradi, jak se rika "I mistr tesar se nekdy utne". Doufam, ze kniha vznikla jen na natlak zvenku - neco napsat.

Anastazie0810
17. října

Zajímavé téma, ovšem dle mého názoru je to jedna ze slabších od autorky. I tak je to příjemné oddechové čtení.

Arsi007
13. října

Necekejte napeti ani zadne drama. Jde spis o zensky roman s prichuti stalkingu. Uz jsem od Moriarty cetla mnohem lepsi knihy.

ivzu77
29. září

Oddechové čtení.
Příběh, který by se mohl stát i v normálním životě.

mystar
20. září

Knížka se mi líbila. Přesto, že jsem čekala od děje trošku více. Líbilo se mi téma jak hypnózy, tak stalkingu brané z obou rovin. Knížka je čtivá. :)

Kekik
07. září

Sedmá kapitola , stá stránka- tehdy jsem knihu odložila. A vrhla se na jiné.
Po asi třech týdnech jsem se rozhodla, že to dočtu, ať se děje cokoli. A ono se dělo. Nejprve- tak tohle víc jak 3 hvězdy nedostane. To je nuda. (Prostě jsem si slíbila, že to dočtu, tak čti) A najednou jsem se přistihla, že se nemůžu odtrhnout od čtení. Že mě to baví.
Saskie, jak já s tebou soucítila. Opravdu, jsi moje nejoblíbenější postava. To Ellen s Patrickem to trvalo, než jsem je vzala na milost.
Saskiinino chování jsem chápala. Občas jsem si tedy říkala, že tohle už je přes čáru, ale prostě, její postava byla tak dokonale vykreslena, že nešlo ji za to nenávidět. Konec se velmi povedl.

Ivetinka
07. září

Knihy od Liane jsem si oblíbila. Jenže tahle kniha se moc nepovedla. Témata si vybrala dobře - hypnóza, stalking. Jen si myslím, že se měla věnovat jen jednomu a pořádně.. nebo to napsat úplně jinak. Začátek byl šíleně nudný. Až když se blížil konec, tak to začínalo být čtivý.

gabriella94
30. srpna

Podle mě je tohle zatím nejslabší kniha autorky. Chyběla mi pořádná zápletka. Zajímavá byla pouze hypnóza a stalking (hlavně když Saskia upekla u Ellen doma sušenky). Všechny ostatní knihy autorky jsou napínavé od začátku až do konce.

Katulik86
30. srpna

Ma druha prectena knizka od Liane a popravde snad az do posledni kapitoly jsem porad cekala,jestli se nahodou neobjevi nejaky zadrhel... Takze pro me rozhodne knizka ctiva,ale rozhodne ne citelna! ;)

Danago
17. srpna

Hypnotizérka Ellen se přes internet seznámí s Patrickem , ale brzy zjistí , že už roky jej sleduje jeho bývalá přítelkyně Saskia. Jenomže Ellen, to neodradí, snaží se dokázat, že ona je pro Patrika lepší. Saskia začne chodit pod falešným jménem k Ellen jako klientka na terapii a začíná způsobovat stále větší problémy. Jak daleko dokáže Saskia zajít , aby dosáhla svého? A dosáhne svého ?
Knížka je možná o trošinku slabší než ostatní. Ale není vůbec špatná, četla se velice dobře. Mě bavila , měla spád i napětí. Ráda doporučuji.

Toňula
15. srpna

Autorčin styl psaní mi sedí a nejinak tomu bylo i v případě této knihy. Čtivý příběh od začátku do konce, střídání dvou ženských pohledů na milostný vztah k jednomu muži, lehké proniknutí do tajů hypnoterapie..zkrátka jsem se nenudila a pousmála nad trefnými poznámkami na téma muži, rodiče a děti, nečekaná přátelství...

JitkaHambi
12. srpna

Velice zajímavě psaná kniha, líbila se mi.
Doporučuji

saez
02. srpna

Další příjemná letní oddychovka. Pokud nečekáte něco hlubokomyslného, obohacujícího, či zaměřeného na náročného čtenáře, ale pouze si chcete příjemně vyčistit hlavu a odpočinout, pak jste po této knize sáhli správně :-). Mě se to prostě líbilo. Vyzdvihla bych snahu autorky nastudovat si patřičné odborné prameny.

Turante
24. července

Opět velice pěkné letní a oddechové čtení. Bylo zajímavé sledovat, jak je hypnotizérka fascinována stalkerkou. :-)

nikol1774
27. června

Od knihy jsem čekala daleko víc. Kniha neměla vlastně skoro žádnou zápletku. Saskia mi neskutečně lezla na nervy, díky ní se mi knížka četla i trochu hůř v závěru jsem s ní maličko soucítila a byla jsem ráda, že se nakonec Ellen a Patrickovi do života přestala míchat a naučila se žít svůj vlastní život. Ellen mi trochu připomínala mou nadřízenou, byla taková milá, hodná, chápavá a hlavně taková free. Celkový hodnocení knihy, asi bych napsala, že to byla taková příjemná oddechovka, která neurazí ani nenadchne. Kniha, která se dokonale hodí na začátek léta.

agatha2
25. června

Tak já se sice nenudila, knihu jsem přečetla, ale uznávám, že i pro mě bude asi nejslabší ze všech autorčiných knih, které jsem doposud četla. Ale hlavní hrdinové mi byli sympatičtí, dokonce i ti "záporní", děj by zasazen do atraktivního prostředí, bydlet u oceánu musí být krása. Hypnotizérka byla moc fajn baba a s vývojem děje jsem byla spokojená.

Candide
16. června

Pekelně jsem se nudila. Kniha má cca 400 stran, já jsem už přibližně na straně 100 věděla, kdo je ona tajemná stalkerka. Takže jsem akorát nalistovala poslední kapitolu, abych se ujistila o správnosti své domněnky, a knihu jsem odložila. Takové plytké romány nemá smysl dočítat.

Micifuza
14. června

Očekávala jsem trochu víc.Obsah sliboval víc ale bohužel zatím nejslabší kniha od spisovatelky.

Jančislava
11. června

Moje třetí kniha od této autorky a asi zatím "nejslabší". S knihou jsem spokojená, nečekala jsem žádný velký zvrat nebo událost,,přeci jen to není detektivka. Byl to pěkný a zajímavý příběh a nechal mě nahlédnout na věci z více stran. Nic není černobílé. Mě se zatím nejvíce líbila kniha Na co Alice zapomněla, ale tuto mohu doporučit každému, kdo si chce přečíst oddechovou knihu.

Acinore
12. května

Mně se to moc líbilo, zajímavý téma a příběh se odvíjel jako po drátkách, fakt četba do pohody :)

Simmminek
02. května

Chybělo mi nějaké "vzrůšo". Stále jsem čekala, kdy už něco přijde, něco se stane... Hodnotím pozitivně pouze děj týkající se hypnózy.

Pistácie
28. dubna

Nemohu dát víc jak tři hvězdy, i kdybych chtěla. To čtení se tak neuvěřitelně vleklo, že jsem měla pocit, že už to ani nikdy neskončí, Ze začátku mě to bavilo, ale v polovině jsem už měla věčně zadumané a nerozhodné Ellen celkem dost. Spoiler - naopak jsem si zhruba od té samé doby oblíbila druhou postavu, stalkerku, které mi bylo celkem líto, a chtěla jsem se o ní dozvědět víc. Ta záporná postava mě bavila a byla mi paradoxně daleko sympatičtější než ta dobrá duše Ellen. Čím to? Nevím, každopádně je to dobré, oddechové čtení, od kterého se nesmí tolik čekat. Konec je jasný a předvídatelný jak se dá od tohohle žánru knihy čekat, tudíž mě na konci opravdu žádné překvapení ani v nejmenším nečekalo. I tak mám knížky od Moriarty celkem ráda, i když jsi jsou všechny dost podobné a týkají se vcelku jasných, rodinných a milostných témat.

wildprincess
26. dubna

V pořadí druhá kniha od této autorky. Kniha se mi četla moc dobře, prostě mi vyhovuje styl psaní Liane Moriarty. I když tady děj nebyl nijak zvlášť zvratový, přesto se mi líbí jak Liane dokáže popsat postavy a hlavně jejich pocity a chování, člověk se v nich často najde. Určitě si přečtu její další knihy.

Anie94
22. dubna

Taková příjemná oddechovka.

honza0876
10. dubna

Skvělá knížka, L.Moriarty se čte sama a
tahle je pro mě nejlepší. Zajímavý příběh
a perfektně rozebrané postavy, dokážete
pochopit proč jednají tak jak jednají a ještě
si je zamilujete a fandíte jim.

Acquenta
10. dubna

Tohle čtení byla ztráta času. Příběh se táhl a táhl a vlastně byl úplně o ničem. Co stránka, to chuť přeskakovat.

domino1701
25. března

Odpočinková knížka s nenáročným dějem. Přesto se mi četla docela rychle a dobře. :)

Martasek5
23. března

Noo.. teda, autorka mě sakra zklamala. V pořadí čtvrtá knížka od ní, ale prvni opravdové zklamání. Dílo absolutně bez pointy, bez zvratu, takřka bez ničeho..Škoda

jana3099
15. března

Knihy Liane Moriarty mám všechny a jsem moc spokojená, velice dobře se čtou, příběhy jsou ze součastnosti, srozumitelné a člověk se nad nimi i musí zamýšlet,což je dobře, tedy aspoň pro mě. Zamilovaná hypnotizérka je rovněž zajímavým příběhem, kdy se člověk snaží pochopit jak Ellen a Patrika, ale vlastně hlavně stalkerku Saskii, za mě plný počet ;-)

PetK
08. března

Dávám čtyři hvězdičky za to, že na rozdíl od ostatních knih autorky, které jsem četla (Manželovo tajemství, Sedmilhářky, Alice...), mi tady chybí více stupňovitého napětí, překvapivé vyvrcholení, katarze. Jinak se mi knížka četla moc dobře, udržuje napětí a furt nevíte, kdo je oběť a kdo magor. Už se těším na Tři přání.