Zamilovaná hypnotizérka

Hypnoterapeutka Ellen se přes internet seznámí se sympatickým Patrickem a jejich vztah se od začátku vyvíjí až podezřele dobře. Když Ellen napadne, že by Patrick mohl být tím pravým, překvapí ji její milý nečekanou zprávou – už roky jej prý pronásleduje jeho expřítelkyně Saskia. Jenomže Ellen, kterou odjakživa zajímalo, co lidi vede k takovému chování, to neodradí, ba naopak. Popadne ji totiž zvláštní soutěživost a snaha dokázat, že ona je rozhodně lepší partie. Čím více toho o Saskii slyší, tím víc se s ní touží potkat. Netuší ovšem, že už se tak stalo – Saskia totiž už nějakou dobu k Ellen chodí pod falešným jménem jako klientka, protože se stále nedokáže od Patricka odpoutat, a tak se touží dozvědět všechno o ženě, která ji nahradila. Saskia proniká čím dál tím hlouběji do světa své terapeutky a působí jí také čím dál větší problémy. Neškodné zprávy a „náhodná“ setkání v restauracích jsou jí brzy málo. Jaké hranice je Saskia schopná překročit, aby dosáhla svého?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/229928/big_zamilovana-hypnotizerka-tnj-229928.jpg 3.6854

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Hypnotist´s Love Story, 2012

Kniha Zamilovaná hypnotizérka

SynD

(+ SPOILER) zdlouhavé a nudné čtení. stejně tak nudná a nadto protivná byla i mužská postava, u níž jsem nechápala, čím obě hrdinky tak uchvátila. už vlastně vím, zememěřičstvím, krásnýma očima a kostkovanými košilemi.

cca do půli knihy jsem si myslela, že se příběh otočí a ukáže se, že skutečný tyran je ve skutečnosti právě zeměměřič - to se ale bohužel nestalo a příběh vyšuměl do nedůvěryhodného limonádového závěru.

ten domek bych ale brala!

Jitkanyklova_

Super oddechová a psychologická knížka. Líbí se mi, že chování postav tam dává smysl. Také je tam hezky ukazaný myšlenkový pochod posedlé osoby a lidí, kteří jsou stalkovány.

Kwacenka123

Mě se knížka líbila, pokud nečekate žádný extra napínavý děj, ale jen hezky napsanou oddechovku, tak budete spokojený. Samozřejmě jsem četla mnohem lepší knížky, proto o hvězdicku min, ale knížka mě opravdu neurazila ani se tam autorka v ničem zdlouhavě neplaca. Takže doporučuji :)

zdenaR

Velmi čtivá kniha, dobře vykreslené hlavní postavy. Ani záporná postava Saskia není tak úplně záporná, člověk k ní vlastně cítil soucit a její jednání se dalo i pochopit, i když reagovala přehnaně.
Přes vážné téma stalkingu působí kniha (hlavně díky Ellen) pozitivně a empaticky.

cipperka

Námět byl zajímavý, ale moje očekávání se bohužel nenaplnilo - čekala jsem, že v knize bude větší napětí, ale místo toho jsem se těžko prokousávala na její konec

MišusWinner

Kniha je sice takova oddechová bez velkeho napětí, ale děj se mi zdál spíše více pesimistický než optimistický. Saskie byla labilní ale Ellen bych řekla že také nebyla úplně vyrovnaná. Zatím nejslabší kniha kterou jsem četla od Moriarty.

Nikychlupova

Nevím, asi jsem myslela, že to dopadne jinak. Místy mi bylo Saskie líto. Ale ušlo to. Ale nejlepší z knih to nebylo.

Adelhyskova

Nejspíš nejsem cílová kategorie, ale tato knížka mě nijak nenadchla a musela jsem se hodně přemlouvat abych ji dočetla. Téma hypnoterapie a stalkingu je sice zajímavé, ale moc tomu nepomohlo.