Zamilovaná hypnotizérka

Zamilovaná hypnotizérka https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/229928/bmid_zamilovana-hypnotizerka-tnj-229928.jpg 4 969 264

Hypnoterapeutka Ellen se přes internet seznámí se sympatickým Patrickem a jejich vztah se od začátku vyvíjí až podezřele dobře. Když Ellen napadne, že by Patrick mohl být tím pravým, překvapí ji její milý nečekanou zprávou – už roky jej prý pronásleduje jeho expřítelkyně Saskia. Jenomže Ellen, kterou odjakživa zajímalo, co lidi vede k takovému chování, to neodradí, ba naopak. Popadne ji totiž zvláštní soutěživost a snaha dokázat, že ona je rozhodně lepší partie. Čím více toho o Saskii slyší, tím víc se s ní touží potkat. Netuší ovšem, že už se tak stalo – Saskia totiž už nějakou dobu k Ellen chodí pod falešným jménem jako klientka, protože se stále nedokáže od Patricka odpoutat, a tak se touží dozvědět všechno o ženě, která ji nahradila. Saskia proniká čím dál tím hlouběji do světa své terapeutky a působí jí také čím dál větší problémy. Neškodné zprávy a „náhodná“ setkání v restauracích jsou jí brzy málo. Jaké hranice je Saskia schopná překročit, aby dosáhla svého?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Hypnotist´s Love Story , 2012

L.Esoteric
18.04.2022 3 z 5

Knihy od Liane Moriarty miluju, tahle je ale bohužel fakt slabá. Nesympatické mi byly prakticky všechny postavy, bylo to zdlouhavé a vlastně mě ani moc nezajímalo jak to dopadne.

Parwana
09.12.2021 odpad!

(SPOILER) Ze začátku se kniha rozbíhala slibně. Klasický scénář, kdy bývalá přítelkyně pronásleduje svého ex-partnera a srovnává se s novou partnerkou, s kterou se vídá na terapiích. Když se ani na straně padesát nezačalo nic pořádného dít, odložila jsem. Po Manželově tajemství, které se četlo báječně, pro mě byla tato kniha zklamáním.

Kira283
16.11.2021 4 z 5

(SPOILER) Téma stalkingu se mi hodně líbilo a nejvíce mě na celé knize zaujalo, jak se Ellen snaží pochopit Patrickovu bývalou, omluvit její chování, zároveň si neuvědomuje, jak Saskiino chování ovlivňuje jeho a třešničkou na dortu byl pohled Saskie.

Velmi vydařený psychologický román o tom, že všichni jsme jen lidi, děláme chyby a nic není jen bílé nebo černé.

SynD
21.09.2021 1 z 5

(SPOILER) zdlouhavé a nudné čtení. stejně tak nudná a nadto protivná byla i mužská postava, u níž jsem nechápala, čím obě hrdinky tak uchvátila. už vlastně vím, zememěřičstvím, krásnýma očima a kostkovanými košilemi.

cca do půli knihy jsem si myslela, že se příběh otočí a ukáže se, že skutečný tyran je ve skutečnosti právě zeměměřič - to se ale bohužel nestalo a příběh vyšuměl do nedůvěryhodného limonádového závěru.

ten domek bych ale brala!

Jitkanyklova_
10.09.2021 5 z 5

Super oddechová a psychologická knížka. Líbí se mi, že chování postav tam dává smysl. Také je tam hezky ukazaný myšlenkový pochod posedlé osoby a lidí, kteří jsou stalkovány.

Kwacenka123
15.08.2021 4 z 5

Mě se knížka líbila, pokud nečekate žádný extra napínavý děj, ale jen hezky napsanou oddechovku, tak budete spokojený. Samozřejmě jsem četla mnohem lepší knížky, proto o hvězdicku min, ale knížka mě opravdu neurazila ani se tam autorka v ničem zdlouhavě neplaca. Takže doporučuji :)

zdenaR
24.07.2021 4 z 5

Velmi čtivá kniha, dobře vykreslené hlavní postavy. Ani záporná postava Saskia není tak úplně záporná, člověk k ní vlastně cítil soucit a její jednání se dalo i pochopit, i když reagovala přehnaně.
Přes vážné téma stalkingu působí kniha (hlavně díky Ellen) pozitivně a empaticky.

cipperka
06.05.2021 3 z 5

Námět byl zajímavý, ale moje očekávání se bohužel nenaplnilo - čekala jsem, že v knize bude větší napětí, ale místo toho jsem se těžko prokousávala na její konec

MišusWinner
16.04.2021 3 z 5

Kniha je sice takova oddechová bez velkeho napětí, ale děj se mi zdál spíše více pesimistický než optimistický. Saskie byla labilní ale Ellen bych řekla že také nebyla úplně vyrovnaná. Zatím nejslabší kniha kterou jsem četla od Moriarty.

Nikychlupova
02.04.2021 3 z 5

Nevím, asi jsem myslela, že to dopadne jinak. Místy mi bylo Saskie líto. Ale ušlo to. Ale nejlepší z knih to nebylo.

Adelhyskova
21.03.2021 2 z 5

Nejspíš nejsem cílová kategorie, ale tato knížka mě nijak nenadchla a musela jsem se hodně přemlouvat abych ji dočetla. Téma hypnoterapie a stalkingu je sice zajímavé, ale moc tomu nepomohlo.

verun.ne
13.02.2021 2 z 5

Od Liane Moriarty jsem již přečetla vícero knih, ale tahle je pro mne zatím nejslabší. Téma stalkingu a hypnózy je zajímavé, o tom žádná, ale hlavní postavy mi prostě nesedly.
První dvě třetiny knihy se čtou o poznání rychleji, než třetina poslední. Poslední třetina, je až příliš kýčovitá, jak už u některých komentářů bylo zmíněno. Kniha by mohla být užší rozsahem, domnívám se, že by jí to pomohlo, jelikož mi přišlo, že některé motivy se opakovaly stále dokola.
Nejvíc mne bavila asi Saskie, což je takový paradox, jelikož se jedná o postavu, kterou měl čtenář spíše nenávidět, než se zaujetím sledovat, co se stane dále. Ellen mi absolutně nesedla a místy mne opravdu vytáčela svým chováním.
Za mne má Liane lepší knihy :)

koki.veru
26.11.2020 5 z 5

Pěkná odpočinková a romantická knížka. Mám moc ráda knížky od této spisovatelky - vždy se k nim ráda vracím, když už mám thrillerů až až. Tahle knížka se moc pěkně četla a prostředí hypnoterapie bylo velice zajímavé.

Arwen777
11.11.2020 4 z 5

Upřímně nechápu tak nízké hodnocení (72%). Zamilovaná hypnotizérka je krásný lehce romantický příběh, který se soustředí hlavně na vztahy. A ty jdou Liane Moriarty jako vždy dobře.
Velice trefně vykreslené jsou vztahy partnerské, kdy si každý do začínajícího vztahu přináší zatížení a představy z minulých svazků. Moc pěkně tady bylo popsané porovnávání jednotlivých zkušeností. Navic se hrdinka potýká s pocitem, že se musí vyrovnat bývalé tragicky zemřelé manzelce, což je složitá pozice.
Trochu akční náboj knize dává téma stalkingu, tady tak mistrně podané, že soucítíte s oběmi stranami. Někdy je život příšerně složitý a jak už tu mnoho čtenářů podotklo, láska ani vztahy nejsou černobílé.
A nádech tajemna přináší povolání hlavní hrdinky - hypnoterapie. Výborně vysvětleno, zmíněné konkrétní případy klientů, které s jejich naznačenými vztahy a dopady tvořily vedlejší linky.
Já jsem si čtení užila a i když jsem si po půlce říkala, že by kniha mohla mít i méně stránek, nakonec jsem se s ní nerada loučila.

milena8281
10.11.2020 4 z 5

2 zajímavé pointy v jedné knize - hypnoterapie a stalking. Oboje mě bavilo.

m_martina
27.10.2020 4 z 5

Trochu slabší kniha od autorky, ale stále ještě jako oddychovka dost dobré čtení.

nmilini
17.10.2020 4 z 5

Pěkná oddychovka ;)

domihruzkova
09.10.2020 5 z 5

Doporučuji! Jen nevím, jestli mám jen já takový problém, ale postava Patricka mě neskutečně štvala...

Hanaluna
18.09.2020 4 z 5

Za mě fajn oddechova, četla se mi Dobre. Zajímavé zapojeni psychologie a hypnoterapie, tím vlastně knihu ozvlastnila.

NelaMaty
11.09.2020 4 z 5

Kniha se mi líbila. Za mě občas zbytečné natahování děje a na konci jsem čekala víc, ale celkově pohodové čtení. Trochu slabší kniha od autorky.