domihruzkova domihruzkova komentáře u knih

Kde se skrývá Gigantosaurus? Kde se skrývá Gigantosaurus? kolektiv autorů

Milá kniha pro děti, není tam moc textu, krásné obrázky. Jen pro začínající čtenáře tam je dost dlouhých slov.

29.07.2022

Ernest Hemingway: Svědectví jednoho života Ernest Hemingway: Svědectví jednoho života Michael Katakis

Skvělá kniha plná vzpomínek a fotografií. Druhá část je však odbytější - chybí popisky k fotografiím a závěr života je takový useknutý.

29.07.2022 4 z 5

Vlak pro děti Vlak pro děti Viola Ardone

Rodiče v dobré víře pošlou své děti na sever, aby se měly lépe, ale asi málokdo dokázal domyslet důsledky.

29.07.2022 4 z 5

Soukromá tajemství Soukromá tajemství * antologie

Jedna z povídek se mi opravdu líbila, zbytek byl průměr a něco i podprůměr.

29.07.2022 3 z 5

Lidské tělo - zábavná anatomie pro děti Lidské tělo - zábavná anatomie pro děti Nikola Kucharska

Zajímavé i vtipné informace o fungování lidského těla. Kniha mi ale přišla dost nepřehledná.

Smysluplná vražda Smysluplná vražda Agatha Christie

Další fajn detektivka.

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Poslechnuto jako audiokniha a to tomu dalo ještě další rozměr. Člověk poslouchá jednotlivé rozhovory a je šílené, co se na druhé straně děje, jak tam lidé žijí, jak se chovají a jak to vnímají.

29.06.2022 5 z 5

Nebeský vězeň Nebeský vězeň Carlos Ruiz Zafón

Moje chyba, že jsem začala číst a nezjistila si, že to je 3. díl série. Knihu jsem dočetla, ale příběh mě nezaujal natolik, abych si dočetla i předchozí díly.

29.06.2022 3 z 5

Saunování v našem životě Saunování v našem životě Antonín Mikolášek

Až moc omáčky okolo. Minimum praktických informací.

29.06.2022 1 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Na obálce nám je slibován román podle skutečného příběhu, bohužel je až velmi často poznat, že si autor některé části přikrášlil, aby byl příběh zajímavější. Jedna ze slabších knih o holocaustu.

29.06.2022 2 z 5

Péct, milovat a žít Péct, milovat a žít Josef Maršálek

Neskutečný životní příběh. Kam až se to dá dotáhnout s pílí a pracovitostí.

Měli jsme štěstí Měli jsme štěstí Georgia Hunter

Neskutečný příběh rodinné sounáležitosti a lásky. Opravdu měli štěstí, ale taky to je příběh plný víry, odvahy, strachu a obětí.

Spánek je umění Spánek je umění Shawn Stevenson

Miluju spánek, takže i tahle kniha se mi moc líbila :D Zajímavé tipy, jak zlepšit svůj spánek, o některých jsem už věděla, ale spousta informací pro mě byla nová. Doporučuji.

Vstupte bez klepání Vstupte bez klepání Zuzana Hubeňáková

Škoda papíru, humorné fejetony jsem jaksi nenašla...

28.06.2022 odpad!

Moje dítě s autismem Moje dítě s autismem Lucie Šarközyová

Zajímavý / smutný náhled do života rodiny, které se narodí dítě s autismem. Autorka dává praktické tipy, jak s těmito dětmi pracovat, aby byl život pro obě strany příjemnější.

Útěk z Falaise Útěk z Falaise John Flanagan

Fajn návrat do dětství, bohužel už to není úplně to, co bývalo. Upřímně mě štve to zbytečné natahování příběhu, který by se s přehledem vešel do jedné knihy.

28.06.2022 4 z 5

Bydlím nedaleko a doteď jsem o tragédii v Životicích neslyšela. Děkuji autorce za osvětu. Jsem ráda za veškeré doplňující informace, které nám, méně znalým historie, pomohou doplnit mezery a pochopit souvislosti.

Bible vagíny Bible vagíny Jen Gunter

Pár zajímavých informací, ale jinak škoda papíru. Výčet všech možných nemocí vás donutí přeskočit polovinu knihy.

28.06.2022 3 z 5

Musíme si promluvit o Kevinovi Musíme si promluvit o Kevinovi Lionel Shriver

Tak tohle bylo drsné čtení. Zpověď ženy, která se rozhodne otěhotnět, protože tak je to přece správně a takový je život, ale nakonec zjišťuje, že to nebyla ta správná volba. Matky, která má syna, kterého vlastně ani nechtěla, a který jí to svým způsobem celý život vrací. Matky, která se nedokáže smířit s tím, co jí mateřství vzalo a popis syna, s kterým je něco hodně v nepořádku. Když už to vypadá na pohodový život, dojde k tragédii. Proč? To se matka snaží zjistit, když navštěvuje syna ve vězení.

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

(SPOILER) Taková klasická oddechovka se šťastným koncem. Nechce ho, chce ho, chtějí se oba, zápletka, vypadá to, že už se nikdy neuvidí a nakonec žádost o ruku :D

28.06.2022 3 z 5