domihruzkova domihruzkova komentáře u knih

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Nepatřím do cílové skupiny, ale přesto jsem hltala každou stranu. Skvělá série, doporučuji všem a zatím byli všichni nadšeni.

09.07.2021 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Skvělá detektivka, zajímavý motiv, dobře vykreslené postavy. Jdu na další díl :)

07.07.2021 5 z 5

Ledoví piráti Ledoví piráti Dirk Husemann

Kniha se mi docela líbila, ale čekala jsem více. Konec byl až moc rychlý, vše se zázračně vyřešilo a pohádky je konec...

Fáma Fáma Lesley Kara

Milá oddechovka na dovolenou. Kniha mě bavila od začátku do konce.

07.07.2021 4 z 5

Pod krvavými nebesy Pod krvavými nebesy Mark Sullivan (p)

Neskutečný příběh.

Travel bible Travel bible Matouš Vinš

O některých tipech na levné cestování jsem již věděla a měla možnost je vyzkoušet, o některých jsem se dozvěděla právě v této knize.
Některé informace jsou velmi zajímavé, ale celkový dojem z knihy kazí nekonečné kecy a omáčka okolo. Kniha mohla být aspoň o třetinu kratší.

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Četla jsem během dovolené ve Španělsku, takže mé pocity z knihy byly o to umocněny. Určitě se nejedná o nejlepší knihu autorky, ale přesto je kniha velmi čtivá, vtáhne do děje na několika prvních stránkách a vy až do konce doufáte ve šťastný konec Daniela a Any. Navíc se ještě něco dozvíte o nedávné historii Španělska (o které jsem doteď vůbec netušila). Vřele doporučuji a téhle volby určitě nelituji.

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Začátek vypadá slibně, ale od poloviny to jde z kopce dolů a konec mi přišel velmi rychlý a nepromyšlený. Za mě nejslabší kniha autorky.

07.07.2021 2 z 5

Prosecco do žíly Prosecco do žíly Nikola Mišjaková

Spíš nedoporučuju. Až moc fňukání a vlastně to celé bylo o ničem. Plusové body za malý počet stran.

07.07.2021 2 z 5

Dlouhá trať Dlouhá trať Viktorie Hanišová

Zvláštní, ale mě se to vlastně "líbilo", pokud to tak můžu nazvat.

07.07.2021 4 z 5

Být normální je na hovno - Jak žít, učit se a být úspěšný mimo běžné mantinely Být normální je na hovno - Jak žít, učit se a být úspěšný mimo běžné mantinely Jonathan Mooney

Hlavně začátek knihy je velmi zajímavý a poutavý. Dozvíte se, že lidé od nepaměti touží vytyčit hranice "normálnosti", jak to dělali a jak se jim to (ne)dařilo. Čím dál v knize se dostáváte, tím kniha ztrácí na atraktivitě a přibývá nuda.

N či M? N či M? Agatha Christie

Oceňuji malý počet stran. Hezky to odsýpalo.

07.07.2021 3 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Poslechnuto jako audiokniha. Za mě průměrná a zbytečně natahovaná detektivka.

Kdybych tě našla Kdybych tě našla Ava Dellaira

Krásný a zároveň krutý a smutný příběh. Četla jsem na dovolené. Konec jsem nečekala.

Na dostřel Na dostřel Taylor Adams

Slabší, než autorova předchozí kniha Není úniku. Napětí už není tak hmatatelné, ale jinak je to čtivé a mě se to líbilo.

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

Geniální!!

29.05.2021 4 z 5

Píšťalka Píšťalka John Grisham

Zajímavý námět, ale ten konec - tak strašně urychlený, přitom by snesl určitě pár stránek navíc.

29.05.2021 4 z 5

Babička drsňačka Babička drsňačka David Walliams

Mám docela smíšené pocity. Ze začátku knihy přímo srší pohrdání a neúcta ke starším lidem. Zbytek knihy je ale mnohem lepší, tak doporučuji vydržet!

29.05.2021 3 z 5

Tvář mojí dcery Tvář mojí dcery Kathryn Croft

(SPOILER) Co může být horšího, než ztracení jediné dcery? Když ji najdete a opět ztratíte...
Skvělý thriller, avšak věřím, že pozorný čtenář brzy odhalí pachatele. Ale i přesto mě kniha bavila a byla zvědavá, jak se to všechno poskládá dohromady. Konec opravdu šokující.

18.05.2021 4 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Do poloviny knihy jsem byla nadšená a chtěla jsem knihu hodnotit 5*. Čekala jsem nějaký překvapivý objev, rozuzlení. Čtenář se však ani jednoho nedočká, škoda.

13.05.2021 3 z 5