Kdybych tě našla

Sedmnáctiletá Angie žije jen s mámou. Její otec zemřel, ještě než se narodila, a máma o něm skoro nemluví. Angie už se dávno vzdala naděje, že by se o něm někdy něco dozvěděla. Dokonce ani netuší, jak vypadal. Dokud nenajde v komodě obálku s fotografií, na níž je usměvavý mladík v objetí šťastného děvčete. Okamžitě pochopí, na koho se dívá, a jelikož jí nález nedá spát, rozhodne se začít pátrat. Když objeví důkazy o tom, že by dokonce mohla mít strýčka, začnou v ní hlodat pochybnosti. Co když jí máma lhala? Co když je všechno úplně jinak? Ve společnosti bývalého přítele se Angie vydává z Nového Mexika do Los Angeles, aby tam hledala svého otce. Cestou se dovídá nelehkou pravdu nejen o něm, ale taky o sobě......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/414590/big_kdybych-te-nasla-Qbh-414590.jpg 3.766
Literatura světová, Romány, Dívčí romány

Vydáno: , Yoli

In Search Of Us, 2018

Kniha Kdybych tě našla

RendyaDav
28.09.2021

Kniha mě velice mile překvapila. Líbilo se mi prolínání příběhu matky a dcery, a minulost a přítomnost. Konec knihy mě velice překvapil , nečekala jsem to .A je velice pravdivé jak dokáže minulost ovlivnit přítomnost. Autorka psaním příběhu plným emocí ,chce ukázat co můžeme svým konáním v životě napáchat a způsobit si.

domihruzkova
07.07.2021

Krásný a zároveň krutý a smutný příběh. Četla jsem na dovolené. Konec jsem nečekala.

kuky921
17.06.2021

Obálka je krásná, ale ten příběh by to chtělo dopilovat. Jako knížka k vodě, proč ne. Je to škoda.

jasmína
28.10.2020

Za mě bohužel ne, ale asi jsem na tento příběh už stará či nevím...

Určitě si najde a už i kniha své čtenáře našla, a to je dobře.

Souhlasím s Danago.

Janca001
17.10.2020

Tato knížka mě natolik zaujala, že nemám slov. Líbila se mi tam zahrnuta i ta minulost. Autorka to vážně skvěle napsala, moc se mi to líbilo. Bylo tam dobrodružství, romantika, prostě to co v knížce má být. Rozhodně doporučuji.

MirkaLuc
27.09.2020

Kniha se mi narozdíl od knihy Dopisy na konec světa od stejné autorky moc líbila. A to je pro mě překvapující, protože právě zmíněná kniha se mi vůbec nelíbila, hlavně proto, že mi nesedly postavy. V knize Kdybych tě našla jsem si postavy zamilovala. Kniha je rozdělená na dvě části, na část v přítomnosti z pohledu Angie a na část z minulosti z pohledu Marilyn, Angiiny matky. Více se mi líbily části z pohledu Marilyn, protože tam jsem si zamilovala dvě hlavní postavy, Marilyn a Jamese. Kniha je psaná v er-formě, což byl pro mě oproti Dopisům na konec světa nezvyk, protože ty byly psány v ich-formě, ale po čase jsem si přivykla a kochala se stylem psaní autorky a jazykovými prostředky autorky. Ale hlavním důvodem, proč se mi kniha tak moc líbila, byl ten, že kniha ve mně při čtení vyvolala spoustu pocitů. Při čtení jsem se culila, protože mezi postavami byla chemie a měly se moc rádi, byla jsem napjatá, jak kniha dopadne, byla jsem naštvaná na jednu zlou postavu a brečela jsem, když se dozvíme pravdu o otci Angie. A hlavně kvůli vyvolaným pocitům a dobrým postavám budu knihu hodnotit vysoce, přestože na začátku mi trvalo se začíst a někdy se děj táhl. I přes tyto věci knihu hodnotím velmi kladně, protože kniha je pro mě dokonalou YA romantikou.
~
9*/10*

Ashriel
19.07.2020

Tenhle poklad v krásné obálce s kolibříky rozhodně patří mezi knihy a příběhy, které se mě hluboce dotkly a budou mě v životě doprovázet dál.
Příběh byl pro mě hodně osobní, protože jsem podobně jako Angie vyrůstala bez táty a na mé otázky, které časem přicházely, se mi nedostávalo odpovědí. Mé hledání trvalo 34 let a s tátou jsem se minula o pouhých pár měsíců.
Všechno, co zůstalo nevyřčené, otázky, na které už se nikdy nedozvím odpovědi, ta divná prázdnota, když ve skládance vaší osobnosti chybí pár nejdůležitějších dílků... když vlastně nevíte, kdo jste... to všechno moc dobře znám, a proto mi postava a chování Angie byly blízké a pochopitelné.
Děj knihy tvoří dvě samostatné linky, které od sebe dělí 17 let - můžeme tak s mámou Marylin poznat její životní lásku, prožít spolu s ní chvíle, kdy se zakoukání postupně mění v zamilovanost, sledovat jejich postupné krůčky k sobě a pomalu rozplétat, co se tehdy vlastně stalo. V Angieině lince zase můžeme z jiného pohledu postupně rozplétat tajemství, které tak zásadně ovlivnilo její život, vnímat jeho dopad a vidět její první kroky k vlastní identitě, k nalezení sebe sama.
Střídání linek mě vůbec nerušilo, naopak se vzájemně hezky doplňovaly. Četla jsem jedním dechem, příběh měl tempo, nic mi v něm nechybělo, ani nepřebývalo. Oceňuju za mě skvěle uchopené pasáže týkající se intimity - otevřené, přirozené, upřímné - žádná červená knihovna, ani detaily na několik stránek. A klobouk dolů za opravdu realistické podání osobnosti a pocitů člověka, kterému chybí kus rodiny, kus vlastní identity, kus sebe sama.

Nikychlupova
14.07.2020

Velmi citlivý a krásný příběh, propojený generací, lehce se četl. Super oddechové čtení na léto.