domihruzkova domihruzkova komentáře u knih

Vražda Rogera Ackroyda Vražda Rogera Ackroyda Agatha Christie

Tohle mě až tak neuchvátilo. Vadilo mi velké množství postav, které se tam střídaly jak na běžícím páse. Pachatele jsem opět neuhodla :)

31.12.2021 3 z 5

To je porod! To je porod! Leah Hazard

Přidávám se spíše k těm negativním komentářům. Čekala jsem více přístup "moderní porodní asistentky", ale v knize je víceméně jen postup - napícháme do vás co jde a hlavně, že dítě vytáhneme živé. S tím osobně nesouhlasím a od porodní asistentky, která se rozhodla to dělat hlavně proto, aby tyhle jedinečné okamžiky narození dítěte matkám zpříjemnila, jsem čekala více.

31.12.2021 3 z 5

Nekonečná noc Nekonečná noc Agatha Christie

Wow, tak to bylo něco! Neskutečná zápletka, děj graduje... Tohle je podle mě zatím jedna z nejlepších knih, kterou jsem od Agathy četla.

31.12.2021 5 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Stephenie Meyer

Před čtením jsem si pročítala komentáře níže a od knihy radši nic moc neočekávala, protože jsem myslela, že to bude minimálně o úroveň níže než Stmívání.
Ale víte co? Byla jsem naprosto nadšená! Kniha mě totálně pohltila a já se vrátila o deset let zpět, kdy jsem touhle sérií žila a litovala, že na mě nikde žádný upír nečeká :D Pohled Edwarda mě bavil stejně tak jako pohled Belly. Bylo super nahlédnout do rodiny upírů a doplnit si informace.
Hodnotím 5* a doufám, že se dočkáme i dalších dílů z pohledu Edwarda!

26.11.2021 5 z 5

Čtyřhodinový pracovní týden Čtyřhodinový pracovní týden Timothy Ferriss

Čekala jsem více. Kdybych ji četla, tak ji asi nedokončím, ale na poslech se to dalo zvládnout.
Odradil mě hned začátek knihy, který slibuje, že milionář a pracovat pár hodin týdně může každý. Nemůže. Stejně tak mě nebavil závěr knihy (spíše poslední čtvrtina), který radí, jak si založit internetový obchod, jako by to byl jediný způsob, jak se uživit a zároveň pracovat tak málo.

26.11.2021 3 z 5

Neviděli jste Melody? Neviděli jste Melody? Sophie Hannah

Ano, kniha mohla být kratší a osekat se všechny zbytečnosti. Příběh sám o sobě mě docela bavil, ale ten závěr?!

26.11.2021 3 z 5

Zpověď: Z děcáku až na přehlídková mola Zpověď: Z děcáku až na přehlídková mola Veronika Kašáková

Poslechnuto jako audiokniha. Veroničin životná příběh mě zaujal a obdivuji, že se z toho všeho dokázala vyhrabat. I když kdo ví, jak by dopadla, kdyby kolem sebe neměla ty správné lidi. Veronika působí strašně naivně, možná je to tím, kde vyrůstala. Je smutné, jak nepřipravené na život děti odcházejí z dětských domovů.
Knize by prospěla korektura.

25.11.2021 3 z 5

Večeře u Florentýny - Odpolední kuchařka pro dceru Večeře u Florentýny - Odpolední kuchařka pro dceru Jana Florentýna Zatloukalová

Opět skvělá inspirace. Jediné, k čemu mám výhrady je opět vizuální stránka - světle žlutý text je na bílém podkladu strašně špatně čitelný!

25.11.2021 4 z 5

Snídaně u Florentýny: Dopolední kuchařka pro dceru Snídaně u Florentýny: Dopolední kuchařka pro dceru Jana Florentýna Zatloukalová

Skvělá inspirace, ale ocenila bych více fotek, klidně za cenu osekání množství receptů. Nejsou to recepty na každý den, protože takový denní výdej nemám, abych si to mohla dovolit, ale na taková ta víkendová rána ideální!

25.11.2021 4 z 5

Kuchařka pro dceru Kuchařka pro dceru Jana Florentýna Zatloukalová

Procesně perfektní kuchařka - vše je vysvětlené do podrobností, každý recept je popsán krok za krokem, že jídlo z této kuchařky zvládne uvařit i ten, co vaří poprvé.
Pokud se však snažíte vařit zdravěji, tato kuchařka asi nebude nic pro vás - častými surovinami jsou smetana, slanina apod. - taková ta česká klasika. Pro občasnou inspiraci nebo nedělní obědy je super!
Jediné, co bych vytkla, je vizuální stránka. Chápu, že 1. vydání vyšlo v roce 2007, dnes je technika někde jinde, ale většina fotografií je taková smutná, bledá, nevýrazná, a na první pohled byste si takové jídlo ani nechtěli uvařit. Za mě to je u kuchařky zásadní problém, protože se jí i očima a právě při hledání inspirace je pro mě dost důležitý zrakový vjem. Vzhledem k tomu, jak je kuchařka populární by stálo za zvážení přefocení.
Jinak teda taky patřím k těm, které se doma nenaučily vařit a po odstěhování byl střet s realitou krutý. Od manžela jsem odkoukala, jak se dělají špagety, a proto jsme až moc často k obědu měly právě je. Manžel hodně brzo pochopil, že vařečkou zrovna nevládnu, a tak vařil především on. Vnitřně mě to ale dost štvalo, že prostě nic moc nezvládnu uvařit a nejhorší to bylo ve chvílích, kdy jsem měla na něco chuť, ale prostě jsem nevěděla, jak na to! Párkrát jsem zkusila vařit podle receptu, co jsem našla na netu, ale většinou to skončilo katastrofou.
A po nějaké době jsem narazila na web kucharkaprodceru.cz a můj vztah k vaření se začal měnit. Pochopila jsem, že při dodržování postupu nejsem až tak marná kuchařka a v současné době mě vaření baví. Pokud se někomu nechce investovat do tištěné kuchařky, věřím, že i web hodně pomůže :)

Holky, jezte zase vdolky Holky, jezte zase vdolky Dita Janíková

Snad nejkrásnější kuchařka, kterou jsem kdy držela v ruce! Nádherné fotografie přes celou stranu, kvalitní papír a výborné recepty. Co jsem vyzkoušela, to se povedlo a chutnalo výtečně. Občas jen tak listuji kuchařkou, kochám se těmi dobrými jídly a vybírám, co uvařím příště. Určitě doporučuji!

25.11.2021 5 z 5

Nutné lži Nutné lži Diane Chamberlain

Zajímavé téma, ale zpracování mohlo být lepší. Příběh je dost černobílý, u postav je od začátku jasno v tom, kdo je "dobrý" a kdo "zlý". Jane mi přišla strašně naivní a nedomýšlela důsledky svého jednání, až mě to místy rozčilovalo :D
Jsem ráda, že jsem se opět dozvěděla něco víc o historii, o které se až tak moc nemluví, ale rozhodně to není kniha, ke které bych se někdy chtěla vrátit.

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Přečeno v rámci ČV 2021. Přesně tohle na ČV miluju - přečtu si knihy, ke kterým bych se nejspíš vůbec nedostala.
Milý příběh o zrzce Anně, která se ze sirotčince dostane k sourozencům Matějovi a Marii. Anna vše prožívá naplno a okolí pro to občas nemá pochopení. Moc se mi líbil Annin optimismus a hledání krásy a radostí i v těch nejmenších detailech.

25.11.2021 5 z 5

Proč se hraje fotbal jedenáct na jedenáct Proč se hraje fotbal jedenáct na jedenáct Luciano Wernicke

Skvělá kniha o původu a základních pravidlech fotbalu. Dozvíte se odpověď na jakékoli: Proč? ,které by vás snad v souvislosti s fotbalem napadlo. Škoda, že v knize nejsou fotografie, které by pomohly dokreslit tehdejší podmínky při hře a atmosféru.

23.11.2021 4 z 5

Konejšivé signály – Na jedné vlně s vaším psem Konejšivé signály – Na jedné vlně s vaším psem Turid Rugaas

Rozhodně se jedná o knihu, která vám naservíruje zajímavé informace o tom, jak s vámi a svým okolím váš čtyřnohý parťák komunikuje. Bohužel mi chybělo hlubší vysvětlení, jak na jednotlivé signály reagovat a uvedení do praxe.

02.11.2021 4 z 5

Štěkání – Zvuk psí řeči Štěkání – Zvuk psí řeči Turid Rugaas

Náš pes sice moc neštěká, ale za to si to vynahrazuje kňučením a jinými zvuky. Kniha obsahuje spoustu informací o "psí řeči" - jaké jsou druhy štěkání, proč se tak pes chová a jak bychom se měli chovat my, abychom ho ve štěkání a dalším nežádoucím chování nepodporovali. Uvedené tipy postupně uplatňujeme v praxi a jsme nadšení tím, jak to funguje!

22.10.2021 5 z 5

Pařížská knihovna Pařížská knihovna Janet Skeslien Charles

Krásná kniha o lásce ke knihám. Mnohem více mě zaujala linka s Odile, škoda, že se jí autorka nevěnovala ještě více.

22.10.2021 4 z 5

Už zase sloužím o Vánocích Už zase sloužím o Vánocích Adam Kay

Občas vtipné, místy zbytečně vulgární.

22.10.2021 3 z 5

Jak si zlepšit menstruační cyklus Jak si zlepšit menstruační cyklus Lara Briden

Tohle je povinná kniha pro všechny ženy a dívky. Dozvíte se zde informace, které vám gynekolog v ordinaci (možná i záměrně) nesdělí. Jak funguje cyklus, jaké má fáze, proč se před / během / po menstruaci cítíme tak, jak se cítíme a jak to změnit. Jak zjistit, jestli probíhá ovulace nebo trpíme nějakou nemocí. Které krevní testy si vyžádat a které vitamíny a bylinky nám s problémem pomůžou. Co se děje v přechodu a co se s tím dá dělat. Osobně jsem některé tipy použila a je mi líp! Prostě hezky v kostce všechny potřebné informace. Vřele doporučuji, věřím, že spoustě ženám tato kniha pomůže porozumět vlastnímu cyklu.

22.10.2021 5 z 5

Konec prokrastinace Konec prokrastinace Petr Ludwig

Kniha, během které jsem prokrastinovala jako nikdy :D Pár tipů mi přijde použitelných, ale nelíbí se mi, jak se člověk musí prokousat tolika stránkami a keců okolo, aby se dostal k nějaké praktické informaci. Vše by se dalo shrnout na pár stránek. Spíše nedoporučuji.

14.10.2021 3 z 5