Konec prokrastinace

Konec prokrastinace

Jak přestat odkládat a začít žít naplno. Znáte ten pocit, když se vám nechce začít dělat na nějakém úkolu? Stává se vám, že odkládáte i věci, které opravdu dělat chcete? Snažíte si sami sobě poručit, ale neposlechnete se? Petr Ludwig v původní české publikaci opírající se o poslední vědecké výzkumy světových univerzit z oblasti lidského rozhodování, motivace a produktivity přináší odpověď na otázku, kterou si klade každý z nás: Jak z toho ven? Jak být produktivnější bez větší únavy? Jak začít využívat náš čas efektivněji? Jak prožít každý den naplno? Říman Seneca ve svém slavném citátu řekl: „Zatímco ztrácíme svůj čas váháním a odkládáním, život utíká.” Tato kniha vám pomůže s váháním a odkládáním dlouhodobě bojovat a zlepší vaši schopnost využívat čas smysluplněji. Jádrem knihy je osm praktických nástrojů osobního rozvoje, které vám pomohou nad prokrastinací vyhrávat každý den....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/162891/konec-prokrastinace-xWW-162891.jpg 4.2605
Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl
Vydáno:, Jan Melvil

Kolaloka

Jednoduché, stručné. užitečné. Tedy pokud nezůstaneme jen u čtení, ale aplikujeme alespoň některé techniky do svého života. Sama se ke knize opakovaně vracím. Ludwig si pět hvězd rozhodně zaslouží!

P-Verca

Kniha "Konec prokrastinace" je rozhodně v něčem ojedinělá, už jen pro to, že jsem jí během pár let několikrát rozečetla ale nikdy nedočetla. ALE! zároveň je to první kniha, které jsem dala znovu šanci a konečně úspěšně dočetla. A nebylo to čtení z povinnosti, ke kterému bych se musela nějak přemáhat. Čtení bylo naučné, poutavé a bavilo mě to. Zkrátka k přečtení této knihy musí člověk dozrát (nemluvím o věku, pochopitelně :)). Velmi se mi líbily poznatky z praxe proložené moudry slavných osobností. Metody určitě využiji, ale myslím si, že pokud chce člověk metody využívat musí si z nich udělat vlastní "výcuc", jelikož vše najednou se používat nedá. Jediné, co mě na knize vadilo: bylo časté používání cizích termínu nebo názvů metod, které jsem si s tím jak fungují nedokázala spojit - v praxi to vypadalo tak, že při zhodnocení metod na konci kapitoly jsem musela přemýšlet a listovat, co daná metoda znamená, a jak funguje. Takže pokud pan Ludwig bude zvažovat nějaké aktualizované vydání, uvítala bych na konci knihy "slovníček" tzn. krátké vysvětlení cizích pojmů.

Ondrášeček

“V jednoduchosti je síla,” tak nějak bych pravděpodobně popsal, jakým způsobem se nás kniha snaží naučit žit náš život v souladu s našimi představami. Tento nástroj je velice chytrý, předpokládá totiž, že právě čtenář této knihy bude mít s chorobným odkládáním záležitostí problém, snaží se tedy být co nejvýstižnější.

A ono to vcelku funguje, alespoň tedy u mne. Petr Ludwig zde za pomoci členěných návodů, výstižných obrázků, věděckých studií a různých příběhů ze života radí, jak nejlépe vyzrát proti prokrastinaci. A to rovnou s možností si vytisknout praktické pomůcky z webových stránek. Samozřejmě tato kniha nemůže být pro každého, protože například někteří lidé s prokrastinací problémy nemají (obdiv jim) nebo se štítí čtení.

Četl jsem mnoho komentářů, které si stěžují na to, že kniha prezentuje až příliš banální fakty, na které si tak nějak každý přijde sám intuitivně. O tom ovšem většinou klíč ke spokojenosti a úspěchu je; každý ho tak nějak ví, jenže jen málokdo se jím opravdu řídí a má ho nějakým způsobem členěný tak, aby dosahoval co největší účinnosti. V tom může být kniha dle mého názoru velmi cenným poradcem. Proto ji přes konstatování řady zjevných informací velice cením. Občas totiž přijde pocit, že člověk ty věci měl přímo před očima, ale neviděl je v těch správných souvislostech.

I když jsem s mnohými poznatky obeznámen, oceňuji, že si pan Ludwig dal práci (dokonce přes svou nevoli ke psaní) s tím, že sepsal stručný text, který od prokrastinace dokáže odnaučit i širší veřejnost. Cením také viditelnou snahu o propagaci kritického myšlení, které je velmi důležitým průvodcem celou knihou. Nedělám si iluze o tom, že ty metody vymyslel sám, ale musím mu nechat, že je umí bezvadně podat a prodat.

Bejkanec

Bohužel sem dočtení odložil na neurčito ...

CtenarKarlik

Kniha má skvělý marketing. Pokud ale už máte něco načteno, její obsah vás ničím nepřekvapí - kromě originálních srandovních obrázků. :-)

Randyz1986

Pro mě, společně s knihou "Jak mít vše hotovo" (GTD), asi prozatím dvě nejužitečnější knížky. Konec prokrastinace je super v tom, že autor za čtenáře přežvýkal ohromné množství materiálů, studií a metodik a zkomprimoval je do tohoto neuvěřitelně čtivého jednoduchého a motivujícího textu plného obrázků a náčrtů, které opravdu hodně pomáhají pochytit z této knížky, co nejvíce a i při zpětném listování knížkou si ihned vybavíte a připomenete, co se v dané sekci řešilo. Knížka obsahuje i několik jednoduchých nástrojů, které věřím, že mohou pomoci se více motivovat a povzbuzovat v životní cestě. Pár z nich jsem už v trošku jiné formě začal dělat dříve díky GTD a řekl bych, že alespoň mně to pomáhá např. na věci nezapomínat a řesit je s větsí pravidelností po menších krůčcích. Knížka mě nejvíce překvapila tím, že rozhodně nevypráví jen o tomto v poslední době populárním buzzwordu "Prokrastinace", ale že se s tím pojí spousta dalších zajímavých sociologických, psychologických a jiných oblastí a metodik, jak vůbec společnost, člověk a jeho mozek a mysl ve své podstatě fungují. Řekl bych, že tato knížka, pravděpodobně, to nejlepší z nich velmi pěkně a elegantně sdružuje do jedné kompaktní "kostky", která bude mnohým naprosto dostačovat a pro jiné naopak může být odrazovým můstkem do hlubších vod i díky četným odkazům na zdroje, ze kterých autor čerpal. Knížku určitě doporučuji.

Nokondisi

Skvělá kniha plná praktických rad!

AKul

Podle mého názoru dost přeceňovaná kniha. Bohužel je psaná tak nudným a strohým stylem, že jsem ji ani nedočetl. Ještě že tam jsou aspoň ty roztomilé obrázky, ty text trochu oživují. :-)

Sabinaski

Výborná knížka pro všechny prokrastinující. Bohužel jsem si ji přečetla až ke konci svého studia, ale o to bylo mé studium úsměvnější a mám na co vzpomínat. Kdo místo učení se nešel raději na pivo nebo nesledoval seriál? Tak tahle kniha vás nabudí a pomůže vám s prokrastinací bojovat a budete aktivnější. A ještě jedno bohužel: přesto stále prokrastinuji :D

cernikt

Svěží knížka, rychle se čte. Návodná, nabízející ucelený systém, jak se vyhnout prokrastinaci: vědět proč (vize), jak (rozdělení velkých úkolů na menší zadání, začít po malých krocích, přičemž nejdůležitější je pravidelnost) a jak se poprat s problémy (motivace). V knížce není žádné převratné zjištění, které by nebylo možné najít i jinde. Její síla je spíš v komplexním přístupu a jednoduchých návodech a v tom je perfektní. Za mě 5 hvězdiček.

Mia-13

Čtivá a dobře napsaná, ale nerozebírá nic nového, klasické věci, na které člověk příjde sám. Stojí za to si ji přečíst z důvodu toho, že po jejím přečtení tak 14 dní nebudete prokrastinovat, a budete aktivnější, na nějaký čas mě pozitivně motivovala :)

Otto von Pluto

Ani dlouhá, ani krátká, s minimem nutné teorie a přiměřeným množstvím jednoduchých a praktických rad pro vybudování kvalitních zvyků a odnaučení těch nekvalitních, zdroje informací jsou řádně citovány a k tomu všemu je text doplněn vtipnými ilustracemi. Velmi sympatická knížečka.

marketa8485

Spoustu typu na "ukolnicek"...

zdendaz

Pro mě nejlepší kniha z oblasti, lepší jak profláknutý Kyiosaki apod. Obsahuje plno praktických rad, není to jen o slovíčkaření, ale i o skutečných metodách, které mají smysl a vedou k výsledkům.

PavlineCZka

U čtení knihy jsem prokrastinovala téměř půl roku, bylo mi líto ji nedočíst a neustále jsem čekala na nějaké postřehy, které mi "otevřou oči".... Důvod je ten, že se jedná o opravdu vyčerpávající čtení na obsah nikterak bohaté. Musím souhlasit s názory zde, že se jedná o přeceňovanou knihu a není v ní v podstatě nic nového, na co by průměrně inteligentní člověk nepřišel sám.
Pokud ovšem někdo nikdy nad těmito otázkami neuvažoval, tak to může pro něj snad být inspirací....
Citát, který se mi líbil: "Buďte otevření, ale ne tolik, aby vám mozek vypadl z hlavy." :-)

vivienna
30.12.2017

..asi často prokrastinuji...Ale po přečtení knihy si to nějak více uvědomuji a snažím se tomu předejít tím, že se držím rad, jak neprokrastinovat:-) Kniha je určitě motivujíci...

Nymphetamine
19.12.2017

Zajímavá, příjemně podaná kniha. Její přečtení jsem samozřejmě odkládala asi měsíc, jak jinak :-D
Překvapilo mě, že se autorovi celkem povedlo najít důvody, proč oddalujeme určité povinnosti. Už toto pochopení je klíčem k dalšímu napravení situace.
Líbí se mi, že je kniha kapesního vydání, krátká a plná jednoduchých ilustrací. Stručně a jasně jde k jádru věci. Povedlo se knihu napsat tak, aby Vám něco dala, ale zároveň vás neodradila svoji složitostí a délkou textu.
Jen mi tam neseděla autorova zmínka o výzkumech. Na začátku knihy uvedl, že často věříme výsledkům výzkumů, které nikdo ve skutečnosti neprováděl – pak přichází nová kapitola a autor se zde opírá o výzkumy XY....

simecef
18.12.2017

V záplavě nesmyslných motivačních a osobnostně-růstových slátanin je Konec prokrastinace příjemným a svěžím vánkem, který poměrně prakticky, vtipně a přehledně popisuje, jakým způsobem plýtváme časem a radí, jak tento čas využít efektivněji.

Ne nadarmo se kniha stala na českém knižním trhu bestsellerem, a to i přesto, že téma se snaží poslední dobou literárně uchopit kdekdo.

ivanapraha
09.12.2017

Knihu jsem zakoupila, protože o sobě vím, že s problémem věčného odkládání neúspěšně bojuji, i když používám zdravý selský rozum, nedaří se mi... Autor nemůže za to, že dnes spíš než na polích pracujeme v prosklených budovách a "budujeme" tzv. korporátní svět, že spousta lidí hodnotí druhé podle značek a že spolu pomalu, ale jistě přestáváme umět dýchat jeden vzduch. Z toho, co jsem zatím přečetla jsem nadšená. Knihu rozhodně nepovažuji za ztrátovou investici i když chápu, že jejím přečtením se ze mě vzorňačka jistě nestane. V mé knihovně zůstane:-)

Gordonlord
05.12.2017

Hned z kraje vám můžu prozradit, že se v knize nedozvíte nic, k čemu by prostým selským rozumem nedošel každý, alespoň částečně přemýšlivý člověk. Neskutečně nafouklou, nabubřelou a neuvěřitelně zdlouhavě okecávací formou se zde dozvíte, že se nesmíte zavalit úkoly, jinak se z toho poděláte, že nesmíte být pohodlní, líní kreténi, jinak nic nedokážete a taky že vámi zvolená činnost, kterou chcete své prokrastinace zbavit, vás prostě musí naplňovat a ne otravovat. Jak jsem při čtení zjistil, tak téměř všechny návody a pomůcky, jak se prokrastinace zbavit a dosáhnout efektivní účinnosti ve svém konání, jsem si v určité podobě objevil již dávno sám a to se rozhodně nepovažuji za žádného génia, ale za "řadového blbce" .

Jednu hvězdičku dávám za to, že autor hezky dokázal okecat a květnatě popsat to, co všichni, kdož chceme svůj čas naplnit využíváme z popudu vlastního rozumu a sebereflexe, ale neumíme slovy a odbornými výrazy tak krásně popsat a označit jako autor.

A když už jsme u samotného strůjce této knihy, rád bych jako tečku za svým názorem na knihu odpověděl na jeho závěrečnou otázku, která se tázala na to, jakou z myšlenek v knize obsaženou bychom si chtěli z jejího přečtení odnést za předpokladu, že bychom měli celý zbytek knihy zapomenout. Nuže - pro mě je to tahle myšlenka : ´Je naprosto neuvěřitelné, jakou mají slova sílu. Když uvážím, že Ludwig tuhle látku dokonce přednáší živě a že je někdo (a často prý dokonce i majitelé firem a úspěšní lidé - no to mě po*er!!!) schopen zaplatit za to, aby si poslechl i pro sedláka naprosto známou cestu jak nebýt línej idiot, tak začínám přemýšlet o tom, že že nablýskanými slovy a květnatými proslovy zpracuji přednášku na téma "Musíme pít vodu, jinak zdechneme" a budu se živit stejně, jako pan Ludwig....´

Olafa
28.10.2017

Pro mě celkem nakopávací styl psaní a pár tipů, jak zefektivnit plnění denodenních úkolů.

Astonius
07.10.2017

Pro mě nezáživný text a nástroje zde zmiňované na mne nefungující.... Zdá se mi, že se rozebírá problém, na který každý sám v sobě tak nějak instinktivně zná řešení.

natalie8531
03.10.2017

Ze začátku jsem na tom byla hodně špatně, protože i u této knihy jsem prokrastinovala

katerina9455
24.09.2017

Skvělá kniha pro osobní rozvoj, mnoho užitečných rad, skvěle podaných a také doplněných o cvičení. Myslím, že každý může z této knihy dost vytěžit a sama doufám, že rady z této knihy mi pomohou bojovat proti prokrastinaci.

Lynxova
21.09.2017

Vůbec mě neoslovila, pro mne nepřehledné formy obrázků a diagramů, počeštěné pojmy mi narušovaly čtení a komplikovaly souvislosti. Odložila jsem ji asi po jedné třetině..zklamání. Hezká grafika.

Toomm
16.09.2017

Velice přeceňovaná kniha

ecila13
14.09.2017

Pár tipů funguje (např. rozložit úkol na menší části). Ale knížka neřeší příčiny odkládání a smysl úkolů. Spočívá smysl života ve splnění většího množství úkolů?

kní
01.09.2017

POZNEJTE ROZDÍL
Mezi prokrastinací a rozumným odložením úkolu je rozdíl. Předpoklad léčby je poznat, kdy propuká skutečná nemoc.

SEPIŠTE SI, KDY PROKRASTINUJETE
Nikdo se nevyhýbá všem úkolům, ale jen některým. Je dobré vědět, které to jsou, a dávat si větší pozor.

ROZDĚLTE ÚKOL NA KOUSKY
Sníží to úzkost ze zdolávání velké hory. A dokončení vás odmění příjemným pocitem.

ZAČNĚTE BEZ OHLEDU NA EMOCE
Klíčové je neztotožnit se s negativní emocí a prostě začít, ať se cítíte jakkoli. Za chvíli vám bude líp.

URČETE SI SOUKROMÝ DEADLINE
Když na vás tlačí šéf, pomáhá to. U privátních činností si musíte šéfa dělat sami.

ZABRAŇTE VYRUŠOVÁNÍ
Ztlumte telefon, zavřete v počítači okna s e-mailem a Facebookem nebo rovnou vypněte wi-fi.

CESTUJTE V ČASE
Představte si sebe sama v budoucnosti a chtějte tomu člověku udělat radost.

ODPUSŤTE SI
Jistá studie ukázala, že lidé, kteří se za prokrastinaci nebičují, jí příště tolik nepodlehnou.

lukasresl
09.08.2017

Konec prokrastinace je kniha, ze které je mi smutno. Snaží se nám pomoct dosáhnout štastného a plného života a spoutat některé naše touhy pro dosažení tužeb ještě větších, trvalejších a udržitelnějších. Přesto je něco velice temného a znepokojivého na poznání, že naše životy jsou tak nějak ploché a bez přesahu a naše snažení je redukováno na dosažení šťastného života - nalezení té správné formule pro vybalancování těch chemických vazeb v nás, které nám dávají ten sladký pocit štěstí.

piney
08.08.2017

Kniha předčila moje očekávání.
Znala jsem přednášky Petra Ludwiga a měla jsem pocit, že v knize neobjevím téměř nic nového. Naopak jsem velmi překvapená z prohloubení toho, co mám naposlouchané, z vysvětlení dalších věcí a podkladů, které autor nabízí. Je navíc skladná, takže se mnou cestovala. Při její koupi jsem měla v plánu ji prodat, ale rychle si našla místo v mé knihovně.