Konec prokrastinace

kniha od:

Konec prokrastinace https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/162891/bmid_konec-prokrastinace-TsK-162891.jpg 4.1 1134

Jak přestat odkládat a začít žít naplno. Znáte ten pocit, když se vám nechce začít dělat na nějakém úkolu? Stává se vám, že odkládáte i věci, které opravdu dělat chcete? Snažíte si sami sobě poručit, ale neposlechnete se? Petr Ludwig v původní české publikaci opírající se o poslední vědecké výzkumy světových univerzit z oblasti lidského rozhodování, motivace a produktivity přináší odpověď na otázku, kterou si klade každý z nás: Jak z toho ven? Jak být produktivnější bez větší únavy? Jak začít využívat náš čas efektivněji? Jak prožít každý den naplno? Říman Seneca ve svém slavném citátu řekl: „Zatímco ztrácíme svůj čas váháním a odkládáním, život utíká.” Tato kniha vám pomůže s váháním a odkládáním dlouhodobě bojovat a zlepší vaši schopnost využívat čas smysluplněji. Jádrem knihy je osm praktických nástrojů osobního rozvoje, které vám pomohou nad prokrastinací vyhrávat každý den.... celý text

Komentáře (227)

Komentáře 227 Recenze 17

Sarka1987
Sarka1987
31.08.2023 3 z 5

zatím jsme nedočetla, to asi není dobrá vizitka :D

Tebby
Tebby
11.08.2023 2 z 5

Poslechnuto jako audio. Bohužel mi kniha moc nesedla a to hlavně stylem psaní. Vtipné je, že zrovna tuhle knihu jsem "četla" celé 4 měsíce, což je snad nejdéle, co jsem kdy četla/poslouchala seberozvojovou knihu. Myslím, že kdyby to bylo čtivější, netrvalo by mi to tak dlouho. Škoda. Budu muset najít jiný způsob, jak se svojí prokrastinací bojovat.


sgjoli
sgjoli
06.08.2023 3 z 5

Do audioknihy jsem se pouštěla se zvědavostí, co nového se na téma boje s prokrastinací dozvím. No a nakonec jsem zjistila, že nových věcí jsem se zas tolik nedozvěděla. :-D
Určitě to ale neberte tak, že se jedná o špatnou knihu. To určitě netvrdím. Pokud o sobě víte, že prokrastinujete a dosud jste se nijak aktivně nesnažili s tím něco dělat, je dost možné, že pro vás tato kniha bude přínosná. Autor tu vcelku polopaticky popisuje jednotlivé kroky, do kterých se můžete pustit a které by vám mohly pomoci. Což je prostě super a autor tu rozhodně splňuje cíl, který tahle kniha má. A i já uznávám, že slyšet to zase po nějaké době shrnuté je určitě fajn, některé věci si připomenout a najít si třeba nějaké další nové souvislosti. Je to srozumitelně napsané a logicky uspořádané, takže to určitě může sloužit jako fajn manuál, pokud s prokrastinací chcete něco dělat.
Co se obsahu týká, tak valnou část postupů či návodů jsem si už dřív vyčetla sama z jiných zdrojů nebo na ně intuitivně přišla sama. Sama mám dost ráda seznamy "to-do-listy", které si můžu odškrtávat a být produktivní, takže v souvislosti s tím mne i zajímalo, jak předejít prokrastinování. Je to téma, co mne už delší dobu zajímá. Výsledkem je, že mi tato kniha nepřinesla tolik nových věcí či něco převratného, co bych nevěděla už před tím sama. Ale to určitě není chyba autora.
Nakonec vzhledem k řečenému pro mne "jen" průměrné hodnocení...

spikem
spikem
01.08.2023 5 z 5

Tato kniha byla první, po které jsem před lety šáhla, když jsem se rozhodla, že se chci věnovat osobnímu rozvoji. Byla to dobrá volba, protože aby si každý dokázal správně rozvrhnout čas a naplnit ho užitečnými činnostmi, je dobré, pro začátek, přestat prokrastinovat. Doporučuji.

Havran.
Havran.
21.07.2023 4 z 5

Žádnou novou převratnou myšlenku jsem v knize nenašla. Jedná se o souhr myšlenek ze známých moudrých knih ve zjednodušené a přehledné formě.

Cady
Cady
01.04.2023 5 z 5

Za mě pravděpodobně nejlepší česká kniho o seberozvoji. Průměrně na každé třetí straně najdete uzitečnou ilustraci, takže když knihu po přečtení otevřete, mnohem snáze si vybavíte, co jste ai přečetli a naučili. A to je velice důležité, hlavně na cestě vlastního rozvoje. Často se totiž stává, že při tom všem učení nových dovedností (čerpání z jiných knih a internetu) zapomenete, co jste se naučili. Proto tuto strategii obdivuji a knihu můžu s radostí doporučit

TL;DR - Líbí se mi jak kniha využívá přísloví Opkaování, matka moudrosti

Davidoff21
Davidoff21
25.03.2023 5 z 5

Je to pořád super nástroj. Určitě to chce přečíst a využít těch nástrojů.

Cortegos
Cortegos
20.03.2023 5 z 5

Skvělý návod v boji s prokrastinací. Určitě můžu říci, že tato kniha v pozitivním slova smyslu ovlivnila můj život, a navíc se čtenář dozví zajímavosti o psychologii. Je dost možné, že některé metody nebudou do detailu někomu vyhovovat, ale myslím, že je naprosto v pořádku si je mírně adaptovat. Velice doporučuji. Nejdůležitější je čtení této knihy nevyprokrastinovat.

Můj příběh četby Konce prokrastinace:
Měl jsem se učit na test z psychologie, ale místo toho jsem prokrastinoval u četby knihy Konec prokrastinace, abych přestal prokrastinovat a začal se učit na psychologii. Nakonec jsem se k učení přece jen na chvíli dostal, ale do jisté míry mi pomohla právě tato kniha obsahující spoustu faktů z psychologie. Takže jsem si myslel, že prokrastinuju učení na psychologii, ale reálně jsem učil psychologii. :D

Davidin
Davidin
02.03.2023 5 z 5

Už to bude 10 let, co se díky této publikaci termín prokrastinace začal šířit do povědomí jedinců, snažících se o nalezení vlastní seberozvojové cesty. Jak ten čas letí... Z nějakého popudu jsem po ní sáhnu také. Četba probíhala rychle, ostatně všechny knihy z edice Cihlička jsou postaveny na konceptu malý formát, velký font a ilustrace. Autorem nabízené organizační pomůcky mi přišly věcné, podány v nejprostší a zároveň mírné formě. Jelikož já to můžu podat ještě příměji a bez autorových rukaviček: Tam, kde není utvářena aktivita, ani nemůže nic vzniknout.

nevermore3
nevermore3
17.11.2022 4 z 5

Některý komentáře tady jsou zase silně úsměvné. Nejedná se o nejlepší titul na světe ani univerzální návod nebo všelék na vaše problémy, ale co jiného jste probůh někteří čekali, než že ta iniciativa bude muset přijít od vás? :)

Jan_Moravec
Jan_Moravec
26.09.2022 5 z 5

Kniha, která uceleně shrnuje řadu jiných a obsáhlejších a navíc přístupnějším způsobem se spoustou ilustrací. A kdyby pro někoho i těch 272 stran bylo moc, pro toho autor vytvořil bodová shrnutí kapitol. Nebo pokud máte pocit, že se vás prokrastinace netýká, tak vás mohu ujistit, že to rozhodně není jen o tom, jak se zbavit prokrastinace. Je to o tom, jak vést a udržovat svůj život s ohledem na klíčové poznatky třeba i z přírodních věd. Kultura se mění, ale pořád zůstáváme lidmi a na tom je potřeba stavět to vědění, které by každý z nás měl mít.

Catostarší
Catostarší
19.08.2022 1 z 5

Někdy možná dočtu...

Glivuska
Glivuska
19.08.2022 4 z 5

Knizka byla ctiva, urcite mi rozsirila obzory a nektere nastroje (buzer listek) jsem si osvojila. Na druhou stranu (a proto jedna hvezdicka dolu) mi prislo, ze kdyby chtel clovek aplikovat vse, co je v knizce doporuceno, musi si nutne pripadat uz jako nejaky stroj, ktery vse, co vykonava, dela podle nejakeho navodu. To me osobne asi svazuje vic, nez hrozba prokrastinace. Ale tema samo o sobe je velmi zajimavy a v dnesni dobe vice nez aktualni.

HelenBarbora
HelenBarbora
09.08.2022 5 z 5

Jedna z nejlepších seberozvojových knih, co jsem kdy četla

Sandalkar
Sandalkar
14.07.2022 5 z 5

Ve sve kategorii top kniha. Pokud clovek chce a dodrzuje alespon nektere tipy, bude prokrastinovat mene. Porad je to ale o jeho vuli, chuti a motivaci, coz boli a zadna kniha to za nej ZZ (zvedni zadek) neudela.

bookwoman
bookwoman
07.06.2022 3 z 5

Knihu jsem si chtěla přečíst dlouhou dobu, protože se samozřejmě s prokrastinací setkávám i já a taky proto, že jsem v minulosti sledovala autora i na Instagramu, takže jsem knihu vídala i tam. Knížka je rychle přečtená, protože obsahuje velké množství obrázků na kterých je vysvětleno to, o čem autor píše. Myšlenky v knize nejsou špatné, o některých z nich jsem už slyšela někdy dříve, nicméně proto, že tento komentář píšu s poměrně větším odstupem času po přečtení se nedá říct, že bych prokrastinovat přestala, nebo prokrastinaci nějak výrazně omezila. Knize dávám tři hvězdičky, protože i když jsem ráda, že jsem si ji mohla přečíst, tak mi to zase nedalo tolik, co jsem očekávala.

xTerezax
xTerezax
25.05.2022 4 z 5

Mně se knížka líbila. Poskytla pár dobrých tipů, srozumitelně vysvětlila některé fenomény, člověk si dokonce mohl stáhnout bokem některé formuláře/materiály. Za mě splnila účel. Doporučuji.

Davidoff21
Davidoff21
12.05.2022 5 z 5

Hledáte pomocí v tomto směru. Určitě dobrá volba. Pár motivaci a novinek jsem si odnesl. Takže s chuť do toho.

MRyznar
MRyznar
15.04.2022 3 z 5

Stejně jako jiné motivační knížky, tak i tahle obsahovala spoustu "omáčky", kdy jedna myšlenka byla popsána různými způsoby, a tak vám čtení zabralo víc času, než by v závěru bylo potřeba. Informace by se daly shrnout do pár vět. Pár myšlenek pro mě bylo nových a zajímavých, ale zbytek jsem více méně znala, nebo to nebylo nic, na co by člověk nepřišel sám, když by chtěl něco ve svém životě doopravdy změnit. Věřím ale, že si tahle knížka své čtenáře najde. Například pro člověka, který se vůbec nezajímá o osobní rozvoj, bude Konec prokrastinace jistě přínosnou knížkou.

bazyk21
bazyk21
12.04.2022 5 z 5

zajímavé, ale myslím, že budu raději prokrastinovat dál ;o)) je to větší pohoda

kristinica
kristinica
13.01.2022 1 z 5

Knihu jsem přelouskala do třetiny a zbytek jsem odložila na jindy, efekt tedy nic moc :D

Macek71228
Macek71228
04.01.2022 3 z 5

Kniha se ke mně dostala náhodou, nemyslím si, že bych osobně s prokrastinací měla problém. Přečetla jsem během dne - obsahuje spoustu obrázků a stránky jsou menší. Obálku hodnotím kladně, líbí se mi, myslím, že dokáže přilákat. Co se týče obsahu knihy tak je tam shrnuto v podstatě vše, co je dobré kolem přemýšlení a právě prokrastinace vědět, nebo minimálně je fajn vědět. Celkově si myslím, že by se celá kniha dala shrnout na pár stránek, ale ani tak to není ztráta času. Nedozvíte se nic světoborného, obsahuje spoustu konkrétních návodů na lepší organizaci času a jeho následné zhodnocení. Asi nepotřebuji číst znovu, ale myslím, že pro lidi, kteří mají se svým časem problém se hodí.

brunettlibrary
brunettlibrary
26.10.2021 3 z 5

Kniha má v sobě důležíté myšlenky nad kterými má cenu se pozastavit a zamyslet.

Lemurka
Lemurka
25.10.2021 3 z 5

Spoustu věcí jsem už slyšela z Petrovych webinaru, takže jsem se v podstatě nic nového nedozvěděla. Knihu hodnotím celkem kladne.

domihruzkova
domihruzkova
14.10.2021 3 z 5

Kniha, během které jsem prokrastinovala jako nikdy :D Pár tipů mi přijde použitelných, ale nelíbí se mi, jak se člověk musí prokousat tolika stránkami a keců okolo, aby se dostal k nějaké praktické informaci. Vše by se dalo shrnout na pár stránek. Spíše nedoporučuji.

lucifess
lucifess
21.08.2021 3 z 5

Pár zajímavých myšlenek, které mohu zužitkovat dál jsem našla. Ne se vším souhlasím a něco mi přišlo jako návod na ještě větší prokrastinaci. Není to kniha, po které sáhnu znovu.

Kattari02
Kattari02
31.07.2021 4 z 5

Pro mě - jako dospívající - docela fajn „návod”.
Pár tipů jsem do svého života zařadila.

kollektor
kollektor
25.07.2021 1 z 5

Kniha dobrá tak maximálně pro postoupení na další úroveň prokrastinace. Jako manuál na to, jak zvednout zadek a jít něco dělat, neobstojí. Hodně obrázků, uvádění do nejrůznějších problematik všeho druhu a to cca za tři kilča. To podstatné by se dalo mrsknout na pět á čtyřek a čtenář by si odnesl mnohem více než z knihy. Za to by pak ale nebylo možno požadovat prachy a mohlo by mnohým pomoci, takže další knihy o tématu nebo tématu nějak blízké by bylo zbytečné vydávat, málokdo by je koupil.

DádazPrahy
DádazPrahy
25.07.2021 4 z 5

Přehledně zpracovaná knížka (oceňuji shrnutí na závěr každé kapitoly), dobře vysvětlený problém prokrastinace a užitečné rady. Kladně hodnotím také seznam zdrojů - oceňuji, jaký rozsah odborné literatury autor k dané problematice přečetl. Líbí se mi i poděkování na konci knihy všem, díky kterým kniha vznikla - toto nebývá u většiny českých autorů dobrým zvykem. Snad jediná výhrada - v seriózně pojaté knize bych nečekala autorem vytvořené výrazy jako "cíloví feťáci" nebo "buzer-lístek". Doporučuji.

marara
marara
07.06.2021 4 z 5

O knize jsem slyšela mnohokrát a myslela si, že není pro mě, protože tyhle věci více méně znám. Pak ale přišla "výhodná" nabídka koupě (výhodná by byla, kdybych zakoupila jednu knihu, já si ale nedokázala vybrat a pořídila si tři!), a tak jsem ji zkusila. Sice vše, co tam bylo řečeno, znám, ale přesto knihu vůbec nepovažuji za ztrátu času. Je to velmi dobře shrnutý time management obohacený o prevenci vyhoření ( a to po roce distanční výuky potřebuji jako sůl). Ludwigovy nástroje chci zkusit používat, protože jsou pěkným dotažením toho, co učím své studenty i já (jenomže sama pro sebe je praktikovat, no to je jako když kovářova kobyla chodí bosa...). Moc se mi líbily citáty, které jsou v knize použité.