Konec prokrastinace

Jak přestat odkládat a začít žít naplno. Znáte ten pocit, když se vám nechce začít dělat na nějakém úkolu? Stává se vám, že odkládáte i věci, které opravdu dělat chcete? Snažíte si sami sobě poručit, ale neposlechnete se? Petr Ludwig v původní české publikaci opírající se o poslední vědecké výzkumy světových univerzit z oblasti lidského rozhodování, motivace a produktivity přináší odpověď na otázku, kterou si klade každý z nás: Jak z toho ven? Jak být produktivnější bez větší únavy? Jak začít využívat náš čas efektivněji? Jak prožít každý den naplno? Říman Seneca ve svém slavném citátu řekl: „Zatímco ztrácíme svůj čas váháním a odkládáním, život utíká.” Tato kniha vám pomůže s váháním a odkládáním dlouhodobě bojovat a zlepší vaši schopnost využívat čas smysluplněji. Jádrem knihy je osm praktických nástrojů osobního rozvoje, které vám pomohou nad prokrastinací vyhrávat každý den....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/162891/big_konec-prokrastinace-TsK-162891.jpg 4.1979

Kniha Konec prokrastinace

lucifess

Pár zajímavých myšlenek, které mohu zužitkovat dál jsem našla. Ne se vším souhlasím a něco mi přišlo jako návod na ještě větší prokrastinaci. Není to kniha, po které sáhnu znovu.

Kattari02

Pro mě - jako dospívající - docela fajn „návod”.
Pár tipů jsem do svého života zařadila.

kollektor

Kniha dobrá tak maximálně pro postoupení na další úroveň prokrastinace. Jako manuál na to, jak zvednout zadek a jít něco dělat, neobstojí. Hodně obrázků, uvádění do nejrůznějších problematik všeho druhu a to cca za tři kilča. To podstatné by se dalo mrsknout na pět á čtyřek a čtenář by si odnesl mnohem více než z knihy. Za to by pak ale nebylo možno požadovat prachy a mohlo by mnohým pomoci, takže další knihy o tématu nebo tématu nějak blízké by bylo zbytečné vydávat, málokdo by je koupil.

DádazPrahy

Přehledně zpracovaná knížka (oceňuji shrnutí na závěr každé kapitoly), dobře vysvětlený problém prokrastinace a užitečné rady. Kladně hodnotím také seznam zdrojů - oceňuji, jaký rozsah odborné literatury autor k dané problematice přečetl. Líbí se mi i poděkování na konci knihy všem, díky kterým kniha vznikla - toto nebývá u většiny českých autorů dobrým zvykem. Snad jediná výhrada - v seriózně pojaté knize bych nečekala autorem vytvořené výrazy jako "cíloví feťáci" nebo "buzer-lístek". Doporučuji.

marara

O knize jsem slyšela mnohokrát a myslela si, že není pro mě, protože tyhle věci více méně znám. Pak ale přišla "výhodná" nabídka koupě (výhodná by byla, kdybych zakoupila jednu knihu, já si ale nedokázala vybrat a pořídila si tři!), a tak jsem ji zkusila. Sice vše, co tam bylo řečeno, znám, ale přesto knihu vůbec nepovažuji za ztrátu času. Je to velmi dobře shrnutý time management obohacený o prevenci vyhoření ( a to po roce distanční výuky potřebuji jako sůl). Ludwigovy nástroje chci zkusit používat, protože jsou pěkným dotažením toho, co učím své studenty i já (jenomže sama pro sebe je praktikovat, no to je jako když kovářova kobyla chodí bosa...). Moc se mi líbily citáty, které jsou v knize použité.

FrutyZ

Knihu jsem hodně dlouho odkládal, ale ne z důvodu nezajmu nebo odkládání věcí, ale z důvodu svého vlastního přesvědčení, že neprokrastinuju - což si myslím i doteď.
Kniha mi přinesla další možnosti, jak ještě více zefektivnit samotný průběh dne a jakým stylem se dívat na produktivitu - To-do today nebo idea, budou ideálním doplňkem. Od teď už nebudu využívat žádné seznamy, které mě nutí se rozhodnou, ale grafické náčrtky. Kniha je skvěle grafický a jednoduše zpravovaná, jak Petrové přednášky. Děkuji a doporučuji.

haki34

půjčená od kamarádky pro manžela, ale tak jsem si ji taky přečetla ;) plná zajímavých a pro někoho jistě i prospěšných informací. Jestli si vezmete příklad z autora, pomocí lístečků a seznamů se můžete dokopat začít fungovat ;) vše vysvětluje na hezkých jednoduchých přirovnáních ze zvířecí říše - problém "slon", strach a panikoidní reakce "křečkování"...
Co jsem si z toho vytáhla já a s čím jsem souzněla - začít...největší problém je vlastně začít...druhá věc je pak vydržet (teď nemluvím o sportu či hubnutí, ale o učení a přípravě na atestaci ;))). Mám ráda svoji vlastní cestu, takže na lístečky nepřecházím, ale utvrdila mě, že jsem na dobré cestě...
přečtěte si sami, čte se dobře, rychle..a třeba vám zrovna tato pomůže přestat prokrastinovat a žít svůj život lépe, spokojeněji a efektivněji ..já doporučuji

PietroGrencik

Kniha ako žiadna iná.
Skutočne neviem či poznám nejakú podobne napísanú knihu. Napadá ma Austin Kleon, ale Konec prokrastinace je asi propracovanejší.

Pěkné ilustrace, i myšlenky.
Určite sa k nej ešte neraz vrátim.

Na toto téma doporučuji !!!