Konec prokrastinace

od:

Konec prokrastinace

Jak přestat odkládat a začít žít naplno. Znáte ten pocit, když se vám nechce začít dělat na nějakém úkolu? Stává se vám, že odkládáte i věci, které opravdu dělat chcete? Snažíte si sami sobě poručit, ale neposlechnete se? Petr Ludwig v původní české publikaci opírající se o poslední vědecké výzkumy světových univerzit z oblasti lidského rozhodování, motivace a produktivity přináší odpověď na otázku, kterou si klade každý z nás: Jak z toho ven? Jak být produktivnější bez větší únavy? Jak začít využívat náš čas efektivněji? Jak prožít každý den naplno? Říman Seneca ve svém slavném citátu řekl: „Zatímco ztrácíme svůj čas váháním a odkládáním, život utíká.” Tato kniha vám pomůže s váháním a odkládáním dlouhodobě bojovat a zlepší vaši schopnost využívat čas smysluplněji. Jádrem knihy je osm praktických nástrojů osobního rozvoje, které vám pomohou nad prokrastinací vyhrávat každý den....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/162891/konec-prokrastinace-xWW-162891.jpg 4.3554
Žánr:
Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl
Vydáno:, Jan Melvil
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (123)

Přidat komentář
zdendaz
včera

Pro mě nejlepší kniha z oblasti, lepší jak profláknutý Kyiosaki apod. Obsahuje plno praktických rad, není to jen o slovíčkaření, ale i o skutečných metodách, které mají smysl a vedou k výsledkům.

PavlineCZka
předevčírem

U čtení knihy jsem prokrastinovala téměř půl roku, bylo mi líto ji nedočíst a neustále jsem čekala na nějaké postřehy, které mi "otevřou oči".... Důvod je ten, že se jedná o opravdu vyčerpávající čtení na obsah nikterak bohaté. Musím souhlasit s názory zde, že se jedná o přeceňovanou knihu a není v ní v podstatě nic nového, na co by průměrně inteligentní člověk nepřišel sám.
Pokud ovšem někdo nikdy nad těmito otázkami neuvažoval, tak to může pro něj snad být inspirací....

vivienna
30.12.2017

..asi často prokrastinuji...Ale po přečtení knihy si to nějak více uvědomuji a snažím se tomu předejít tím, že se držím rad, jak neprokrastinovat:-) Kniha je určitě motivujíci...

Nymphetamine
19.12.2017

Zajímavá, příjemně podaná kniha. Její přečtení jsem samozřejmě odkládala asi měsíc, jak jinak :-D
Překvapilo mě, že se autorovi celkem povedlo najít důvody, proč oddalujeme určité povinnosti. Už toto pochopení je klíčem k dalšímu napravení situace.
Líbí se mi, že je kniha kapesního vydání, krátká a plná jednoduchých ilustrací. Stručně a jasně jde k jádru věci. Povedlo se knihu napsat tak, aby Vám něco dala, ale zároveň vás neodradila svoji složitostí a délkou textu.
Jen mi tam neseděla autorova zmínka o výzkumech. Na začátku knihy uvedl, že často věříme výsledkům výzkumů, které nikdo ve skutečnosti neprováděl – pak přichází nová kapitola a autor se zde opírá o výzkumy XY....

simecef
18.12.2017

V záplavě nesmyslných motivačních a osobnostně-růstových slátanin je Konec prokrastinace příjemným a svěžím vánkem, který poměrně prakticky, vtipně a přehledně popisuje, jakým způsobem plýtváme časem a radí, jak tento čas využít efektivněji.

Ne nadarmo se kniha stala na českém knižním trhu bestsellerem, a to i přesto, že téma se snaží poslední dobou literárně uchopit kdekdo.

ivanapraha
09.12.2017

Knihu jsem zakoupila, protože o sobě vím, že s problémem věčného odkládání neúspěšně bojuji, i když používám zdravý selský rozum, nedaří se mi... Autor nemůže za to, že dnes spíš než na polích pracujeme v prosklených budovách a "budujeme" tzv. korporátní svět, že spousta lidí hodnotí druhé podle značek a že spolu pomalu, ale jistě přestáváme umět dýchat jeden vzduch. Z toho, co jsem zatím přečetla jsem nadšená. Knihu rozhodně nepovažuji za ztrátovou investici i když chápu, že jejím přečtením se ze mě vzorňačka jistě nestane. V mé knihovně zůstane:-)

Gordonlord
05.12.2017

Hned z kraje vám můžu prozradit, že se v knize nedozvíte nic, k čemu by prostým selským rozumem nedošel každý, alespoň částečně přemýšlivý člověk. Neskutečně nafouklou, nabubřelou a neuvěřitelně zdlouhavě okecávací formou se zde dozvíte, že se nesmíte zavalit úkoly, jinak se z toho poděláte, že nesmíte být pohodlní, líní kreténi, jinak nic nedokážete a taky že vámi zvolená činnost, kterou chcete své prokrastinace zbavit, vás prostě musí naplňovat a ne otravovat. Jak jsem při čtení zjistil, tak téměř všechny návody a pomůcky, jak se prokrastinace zbavit a dosáhnout efektivní účinnosti ve svém konání, jsem si v určité podobě objevil již dávno sám a to se rozhodně nepovažuji za žádného génia, ale za "řadového blbce" .

Jednu hvězdičku dávám za to, že autor hezky dokázal okecat a květnatě popsat to, co všichni, kdož chceme svůj čas naplnit využíváme z popudu vlastního rozumu a sebereflexe, ale neumíme slovy a odbornými výrazy tak krásně popsat a označit jako autor.

A když už jsme u samotného strůjce této knihy, rád bych jako tečku za svým názorem na knihu odpověděl na jeho závěrečnou otázku, která se tázala na to, jakou z myšlenek v knize obsaženou bychom si chtěli z jejího přečtení odnést za předpokladu, že bychom měli celý zbytek knihy zapomenout. Nuže - pro mě je to tahle myšlenka : ´Je naprosto neuvěřitelné, jakou mají slova sílu. Když uvážím, že Ludwig tuhle látku dokonce přednáší živě a že je někdo (a často prý dokonce i majitelé firem a úspěšní lidé - no to mě po*er!!!) schopen zaplatit za to, aby si poslechl i pro sedláka naprosto známou cestu jak nebýt línej idiot, tak začínám přemýšlet o tom, že že nablýskanými slovy a květnatými proslovy zpracuji přednášku na téma "Musíme pít vodu, jinak zdechneme" a budu se živit stejně, jako pan Ludwig....´

Olafa
28.10.2017

Pro mě celkem nakopávací styl psaní a pár tipů, jak zefektivnit plnění denodenních úkolů.

Astonius
07.10.2017

Pro mě nezáživný text a nástroje zde zmiňované na mne nefungující.... Zdá se mi, že se rozebírá problém, na který každý sám v sobě tak nějak instinktivně zná řešení.

natalie8531
03.10.2017

Ze začátku jsem na tom byla hodně špatně, protože i u této knihy jsem prokrastinovala

katerina9455
24.09.2017

Skvělá kniha pro osobní rozvoj, mnoho užitečných rad, skvěle podaných a také doplněných o cvičení. Myslím, že každý může z této knihy dost vytěžit a sama doufám, že rady z této knihy mi pomohou bojovat proti prokrastinaci.

Lynxova
21.09.2017

Vůbec mě neoslovila, pro mne nepřehledné formy obrázků a diagramů, počeštěné pojmy mi narušovaly čtení a komplikovaly souvislosti. Odložila jsem ji asi po jedné třetině..zklamání. Hezká grafika.

Toomm
16.09.2017

Velice přeceňovaná kniha

ecila13
14.09.2017

Pár tipů funguje (např. rozložit úkol na menší části). Ale knížka neřeší příčiny odkládání a smysl úkolů. Spočívá smysl života ve splnění většího množství úkolů?

kní
01.09.2017

POZNEJTE ROZDÍL
Mezi prokrastinací a rozumným odložením úkolu je rozdíl. Předpoklad léčby je poznat, kdy propuká skutečná nemoc.

SEPIŠTE SI, KDY PROKRASTINUJETE
Nikdo se nevyhýbá všem úkolům, ale jen některým. Je dobré vědět, které to jsou, a dávat si větší pozor.

ROZDĚLTE ÚKOL NA KOUSKY
Sníží to úzkost ze zdolávání velké hory. A dokončení vás odmění příjemným pocitem.

ZAČNĚTE BEZ OHLEDU NA EMOCE
Klíčové je neztotožnit se s negativní emocí a prostě začít, ať se cítíte jakkoli. Za chvíli vám bude líp.

URČETE SI SOUKROMÝ DEADLINE
Když na vás tlačí šéf, pomáhá to. U privátních činností si musíte šéfa dělat sami.

ZABRAŇTE VYRUŠOVÁNÍ
Ztlumte telefon, zavřete v počítači okna s e-mailem a Facebookem nebo rovnou vypněte wi-fi.

CESTUJTE V ČASE
Představte si sebe sama v budoucnosti a chtějte tomu člověku udělat radost.

ODPUSŤTE SI
Jistá studie ukázala, že lidé, kteří se za prokrastinaci nebičují, jí příště tolik nepodlehnou.

lukasresl
09.08.2017

Konec prokrastinace je kniha, ze které je mi smutno. Snaží se nám pomoct dosáhnout štastného a plného života a spoutat některé naše touhy pro dosažení tužeb ještě větších, trvalejších a udržitelnějších. Přesto je něco velice temného a znepokojivého na poznání, že naše životy jsou tak nějak ploché a bez přesahu a naše snažení je redukováno na dosažení šťastného života - nalezení té správné formule pro vybalancování těch chemických vazeb v nás, které nám dávají ten sladký pocit štěstí.

piney
08.08.2017

Kniha předčila moje očekávání.
Znala jsem přednášky Petra Ludwiga a měla jsem pocit, že v knize neobjevím téměř nic nového. Naopak jsem velmi překvapená z prohloubení toho, co mám naposlouchané, z vysvětlení dalších věcí a podkladů, které autor nabízí. Je navíc skladná, takže se mnou cestovala. Při její koupi jsem měla v plánu ji prodat, ale rychle si našla místo v mé knihovně.

veronika1751
24.07.2017

Tvz. Buzer-lístek praktikovat sice nebudu, ale kniha se mi moc libila a nečetla jsem jí marně.

Vladus9
13.07.2017

Moc přínosná kniha, nástroj jako je buzer-lístek jsem tedy vzdala, ale zjistila jsem, že nemá smysl odkládat nepříjemné věci, hlodají stále tam vzadu a zbavíte se jich (možná - určitě (!!!) i s dobrým pocitem), až když je vykonáte. Jakmile jsem někdy lenivější, otevřu si knihu, začtu se, a jsem opět na neprokrastinující vlně.

Jeronym
01.06.2017

Tahle kniha má smysl.
Ač jsem po pár dnech vzdal buzer-lístek a podobné nástroje, zůstalo uvnitř mě hodně seberealizačních myšlenek.
Těžko říct, jestli je to shoda okolností, ale poslední dobou o dost méně prokrastinuji a dostávám se do "flow".
Neuškodí si občas přečíst pár vět z téhle chytré knihy, shrnuje celkem zajímavé myšlenky od různých autorů a možná i vědců, co se o věc zajímají.
A kdo ví, až bude nejhůř, možná se k nástrojům zas vrátím...
Pomohly mi hlavně myšlenky o tom, jak je člověk nevhodně línej a hlavně neobjektivní. To už stačí, abych se dostal z "křečka"...

MorriconeTheGod
17.04.2017

Na začátek možná pár pro někoho alespoň trochu inspirativních postřehů. Od cca 5 strany (včetně přebalu) už je zjevné, že jde o další banální vejšplecht z tohoto zprofanovaného, komerčního žánru s jediným cílem...

Ann01
05.04.2017

Velmi přínosná kniha nejen pro všechny, kdo se chtějí rozvíjet a efektivně se naučit pracovat se svým časem (pracovním i volným), ale i pro ty, kteří cítí, že jejich život postrádá jiný smysl, než jen vydělat peníze, zaplatit včas nájem a splátku nebo udělat zkoušky a nějak dokončit semestr. Určitě se k této knize budu vracet. Lze ji doporučit každému, kdo hledá způsob, jak každý svůj den prožít, ne pouze přežít. Ať už techniky, uvedené v knize, vyzkoušíte nebo ne, můžete se nad ní (i nad sebou a svým životem v rámci toho) určitě alespoň zamyslet.

Miliarda
18.03.2017

Skvělá kniha, která poskytne řadu cenných rad, jak si co nejlépe organizovat čas, jak utlumovat negativní emoce a jak si osvojit řadu osobních návyků, jež zefektivní váš čas. Jsem moc rád, že taková kniha vyšla, neboť dává podrobný, přesto však přiměřeně stručný a velice názorný návod, jak co nejvíce omezit fenomén prokrastinace. A pokud se člověk rozhodne z knihy čerpat a využívat jejich rad, tak prokrastinaci porazí, je třeba jen chtít.

TheLamerek
08.03.2017

Sobota večer, času dost. Z knihovničky na mě koukal Konec prokrastinace. Raději ji začnu číst až zítra, pomyslel jsem si.

To byl asi první signál, že jsem na správné stopě. A opravdu jsem učinil dobrou volbu, když jsem se ke čtení později dokopal. Tato kniha je dle mého názoru jedna z nejlepších na poli literatury osobního rozvoje. To je dáno tím, že kniha má uskutečnitelná řešení, vedoucí ke správnému zužitkování času.

Po přečtení běžné knihy zůstanou ve čtenáři převážně pouze dojmy. Konec prokrastinace nabízí hmatatelné výstupy - čtyři druhy listů, které denně vyplňujete. Nejedná se však o zbytečnou buzeraci, jak by se na první pohled mohlo zdát. Výsledkem každodenního vyplňování je radost, když zjistíte, že se lepšíte - překonáváte sám sebe. To by přece měl být výsledek práce na sobě samém.

CyrusSmith
25.02.2017

Rozhodl jsem se tak trochu pustit do seberozvoje, ale nemohl jsem se za žádnou cenu dokopat k přečtení žádné knihy - tak jsem začal s touhle, s jakou taky jinou že? Nelituji toho. Kniha plná užitečných informací a především návodů. Super jsou ilustrace - názorné, shrnující, vysvětlující a zároveň ulehčují zapamatování. Rozhodně využiji buzer lístek, flow lístek...

Nebster
24.01.2017

Výborná kniha, hlavne prvé dve kapitoly Motivace a Akceschopnost ma donútili začať s prokrastináciou niečo robiť. Číta sa jednoducho a rýchlo, má dobré ilustrácie a je plná faktov podložených vyskumami.

Odehnalka
06.01.2017

Kniha se čte úplně sama, je to velmi dobře napsané, pěkné ilustrace. Navíc super formát, knížka se vešla kamkoliv, nebyl problém si ji brát do MHD. Jen jsem chvílemi měla pocit, že pomocí rad bych vlastně prokrastinovala. Ale člověka to donutí se zamyslet, jsem s knihou spokojená.

azghardi
31.12.2016

Neni to kniha o prokrastinaci, ale o Time mamagementu. Par napadu se mi tam velice libila a tesim se az je zkusim - buzer listek. Jinak autor ke sve prvotine udelal opravdu ale opravdu neskutecnej marketing.

romann
11.12.2016

Po přečtení knihy, jsem zjistil, že hodně věci jsem už četl nebo i dělal dříve, než jsem knihu přečetl. Proto mi tato kniha do života nic takového zvláštního nepřinesla, jenom mi praktický připomněla věci, které jsem už někde četl, a trošku zvýšila také obzor. Nelíbila se mi většina přirovnání v knize, jako byly například slon, křeček apod. Protože když si vybavím tyto slova - vybaví se mi vždycky úplně jiné myšlenky než byly psané v knize. Nicméně i přesto hodnotím knihu kladně, ale pro ty, kteří nejsou úplně na začátku, co se týče osobního rozvoje, si myslím nic velkého člověku, jako takovému nedají.

Standa Šebek
27.11.2016

Geniální! Tuto knihu mohu opravdu výrazně doporučit. Pořiďte ji sobě, vašemu psovi a možná i váš vysavač začne díky ní méně prokrastinovat.

Petr Ludwig bere to nejlepší a nejdůležitější ze světa osobního rozvoje, osekává nadbytečnosti a komplikovanost a vše uceluje do funkčního systému, který dává smysl a kterému kraluje ta nejdokonalejší vlastnosti - J.e.d.n.o.d.u.c.h.o.s.t.! Vše je pojmenováno přesně a výstižně (s podporou vědeckých výzkumů), metody a nástroje používané k boji s prokrastinací jsou maximálně jednoduché a funkční.

V knize bylo mnohem víc než jsem čekal. Návyky, osobní vize, důležitost opouštět svou komfortní zónu a trénovat hrdinství, bojovat s vlastní neobjektivitou či se vyrovnávat s minulostí. Ano, všechny tyto věci v knize slouží k boji s prokrastinací, ale zároveň jsou prospěšné samy o sobě.

Tuhle knihu bych se nebál označit za základní kámen osobního rozvoje. Pokud vás začal zajímat osobní rozvoj, začněte s touto knihou. Pokud byste si chtěli přečíst jen jedinou knihu o osobním rozvoji, přečtěte tuhle. A jestli vás osobní rozvoj nezajímá, přečtěte si jí stejně. Naučí vás řídit slona a likvidovat křečky.