Konejšivé signály – Na jedné vlně s vaším psem

Turid Rugaas, norská cvičitelka psů, popsala jev, který nazvala konejšivými signály. Jedná se o řeč těla, s jejíž pomocí psi komunikují a předcházejí konfliktům a agresivním reakcím. Turid Rugaas se začala tímto jevem zabývat podrobněji a zmapovala jeho možné využití při výchově psa a cvičitelské praxi. Výsledky její práce, prezentované na četných přednáškách a kurzech, se dočkaly značného ohlasu a vzbudily zájem kynologů na celém světě. Kniha shrnuje veškeré její poznatky o konejšivých signálech a naučí čtenáře, jak lépe porozumět psům a jak tyto signály používat při komunikaci s nimi....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/42_/42483/konejsive-signaly-na-jedne-vlne-s-v-PBT-42483.jpg 4.769
Literatura naučná, Příroda, zvířata
Vydáno:, Plot

Pa talefot med hunden: De dempende signalene (1997)

Kniha Konejšivé signály – Na jedné vlně s vaším psem

porcelainswan

Velmi čtivá a poučná knížka, která by neměla minout žádného pejskaře. Opravu pomůže pochopit spoustou projevů, které na svých psech ignorujeme.

Godvind
29.11.2018

Útlá knížečka, velmi přehledně psaná. Jako doplnění vzdělání ji každému chovateli psů rozhodně doporučuji.

petule3389
02.04.2018

Úžasná kniha, velice jednoduše napsaná, takže se dá vše perfektně pochopit. Vřele doporučuju všem, kteří touží zlepšit komunikaci se svým pejskem :)

Luckynicitel
22.01.2018

Tato kniha by měla být povinnou četbou pro každého, kdo uvažuje o pořízení psího parťáka. Nepříliš složitá slova odkrývají psí komunikaci, tzv. řeč těla, díky které se můžeme se psem nejen lépe dorozumívat, ale také mu můžeme pomoci překonat strachy, stresové situace, a vůbec nezměrně zlepšit kvalitu společného soužití.
Zprvu se může zdát, že autorka nevymyslela nic světoborného, že přece píše o naprosto samozřejmých věcech. Ale ruku na srdce - tyto tzv. samozřejmé věci prostě v životě nesledujeme, vypouštíme, nebereme v potaz.
Ten, kdo si přečte tuto knihu, má záruku zkvalitnění společného života s psím kamarádem, stejně jako záruku šťastnějšího psa.
Doporučuji přečíst.

Falquar
23.09.2017

Protože pod svícnem bývá největší tma, buďme rádi za alternativní zdroje světla, knížky, jako jsou právě Konejšivé signály. Někdo tu správně poznamenal, že autorka vlastně nepřináší nic nového a celý obsah knihy je "logický a samozřejmý" - ale to jsou matematické problémy také, a ty přece průměrný člověk zvládne řešit až po kantorově popostrčení... Kdyby byly Signály knihou zbytečnou, pochybuji, že by dnes po světě běhalo tolik nešťastných psů.
Lidé, a pejskaři zejména, čtěte tuhle knihu.

Ajinka126
30.07.2017

Jednoduché poselství, jak rozumět svému psovi. Není to obsáhlý text, není ani nijak náročný. Je ale hodně důležitý. Jsou věci, kterým nyní rozumím lépe a dávno nedělám tu chybu, že připodobňuji chování psa k chování člověka.

Blekking
01.03.2017

Výborná kniha pro všechny,kdo vlastní hafana,nebo uvažují o pořízení.Autorka má bohaté zkušenosti s komunikací mezi psem a člověkem.A také mezi psy samotnými.I když je knížka tenounká,je nabitá informacemi jak se vyvarovat chyb v komunikaci se svým psem,předejít jeho strachům a pomoct mu navázat kontakt s dalšími psy.Zjistíme jaké existují psí signály a co jimi signalizují.Výborný pomocník pro výcvik i nápravu hafanů :)

ankaras
11.09.2016

Chcete hafana? Máte hafana? Tak si povinně kupte tuto knihu, opravdu usnadní život vám i vašemu psímu parťákovi.

Příběh lvice Elsy
Příběh lvice Elsy
Tajný život stromů
Tajný život stromů

psi psi - chování, etologie kynologie

Turid Rugaas
norská, 1938