Konejšivé signály – Na jedné vlně s vaším psem

Turid Rugaas, norská cvičitelka psů, popsala jev, který nazvala konejšivými signály. Jedná se o řeč těla, s jejíž pomocí psi komunikují a předcházejí konfliktům a agresivním reakcím. Turid Rugaas se začala tímto jevem zabývat podrobněji a zmapovala jeho možné využití při výchově psa a cvičitelské praxi. Výsledky její práce, prezentované na četných přednáškách a kurzech, se dočkaly značného ohlasu a vzbudily zájem kynologů na celém světě. Kniha shrnuje veškeré její poznatky o konejšivých signálech a naučí čtenáře, jak lépe porozumět psům a jak tyto signály používat při komunikaci s nimi....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42483/big_konejsive-signaly-na-jedne-vlne-s-v-PBT-42483.jpg 4.6128
Literatura naučná, Příroda, zvířata

Vydáno: , Plot

Pa talefot med hunden: De dempende signalene, 1997

Kniha Konejšivé signály – Na jedné vlně s vaším psem

Kerberos

Kniha do které budu často nahlížet, je v ní plno důležitých informací.

Mabie

Psi jsou jakýsi katalyzátor pohody, takže když umíme koukat a víme co hledat... Tato kniha by měla být povinná pro všechny chovatele a řada našich předsudků a špatných interpretací by pak netrápila nejen naše psy, ale ulehčilo by to i naše soužití v rodině. A nejen se psy.
Psí “řeč těla” v pár bodech, kterou moc doporučuji.

Sirina
06.11.2021

Stručné, jasné, výstižné. Plus je popsáno několik dobrých příkladů.
Musím se přiznat, že teď mnohem víc pozoruji našeho psa a opravdu to funguje. Člověk ani netuší, co všechno ta drobná psí gesta znamenají.

domihruzkova
02.11.2021

Rozhodně se jedná o knihu, která vám naservíruje zajímavé informace o tom, jak s vámi a svým okolím váš čtyřnohý parťák komunikuje. Bohužel mi chybělo hlubší vysvětlení, jak na jednotlivé signály reagovat a uvedení do praxe.

Marfulka007
26.09.2021

Zajímavá knížka, nicméně možná i proto, že jsem o ní ještě před přečtením hodně četla a slyšela, jsem od ní čekala něco trochu jiného, možná něco trochu více. Jednotlivé konejšivé signály bych asi potřebovala ještě dovysvětlit a přidat mnohem více příkladů s vysvětlením... Nejvíce se mi líbila část s příběhy ze života. Každopádně jsem i tak ráda, že jsem ji přečetla. Je to úzká knížečka, přečteno za dva večery.

Sajdak
11.06.2021

Velmi krásná kniha. Stručné a srozumitelné podání informací. Hned po přečtení jsem začala zkoumat signály mého pejska, takže si myslím, že pro mě kniha rozhodně měla význam. Líbily se mi také fotografie a obrázky s příklady.

krab
03.03.2021

Zajímavé, ale tak nějak jsem od toho čekala víc a většina konejšivých signálu pro mě nebyla nová. Zaujaly mě hlavně příběhy z praxe cvičitelky.

Kája_95
28.12.2020

Neskutečné, jak taková hubená kniha dokáže obsahovat tak kvalitní litereturu. Konečně porozumíte svému psu, začnete si všímat konejšivých signálů. Doporučuji a dávám plný počet hvězd.