Štěkání – Zvuk psí řeči

Štěkání – Zvuk psí řeči https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/54121/stekani-zvuk-psi-reci-54121.jpg 5 46 9

Štěkání je vlastní všem psům, je to jeden ze způsobů, jak spolu psi komunikují. Norská chovatelka a cvičitelka psů Turid Rugaas, která zmapovala a začala jako první v praxi užívat tzv. konejšivé signály, publikuje v této knize vše, co objevila během svých snah o pochopení psího štěkání a jeho užití ve výcviku. Pokud se chovatel naučí poznávat, co se jeho pes snaží štěkáním vyjádřit, může následně minimalizovat negativní dopady zbytečného a obtížného štěkání.... celý text

Literatura světová , Literatura naučná , Příroda, zvířata

Vydáno: , Plot

Bjeffing - Språket som høres

Mabie
03.02.2022 5 z 5

Útlá, malá knížečka, k přečtení během krátké chvíle, přesto plná dobrých rad pro majitele psů, kteří chtějí porozumět psí řeči a odnaučit své psy nechtěné štěkání. Naše fenky jsou “živé domovní zvonky” a štěkají, kňučí a celkově vyvádějí, když přijdu domů a ony mě vítají. Zamyslela jsem se nad autorčinou poznámkou, že odnaučovat někoho projev radosti, je prostě hloupost, takže nás se doporučované rady, jak odnaučit nechtěné štěkání, asi moc týkat nebudou. :-)

domihruzkova
22.10.2021 5 z 5

Náš pes sice moc neštěká, ale za to si to vynahrazuje kňučením a jinými zvuky. Kniha obsahuje spoustu informací o "psí řeči" - jaké jsou druhy štěkání, proč se tak pes chová a jak bychom se měli chovat my, abychom ho ve štěkání a dalším nežádoucím chování nepodporovali. Uvedené tipy postupně uplatňujeme v praxi a jsme nadšení tím, jak to funguje!

krab
03.03.2021 5 z 5

Za mě super, poučné, přehledné, obohacující. A zdá se že tipy zde uvedené pomohly i nám v "boji" s nadměrným štěkáním.

monika_v_trapu
26.09.2020 5 z 5

Pár stran a spousta informací. Doporučuju!

Marta08
09.04.2019 5 z 5

Výborná příručka, pokusím se jednotlivé rady aplikovat do praxe.

petule3389
26.04.2018 5 z 5

Jednoduche, uzasne a strucne! Rozhodne doporucuji :)

nikous
28.01.2016 5 z 5

Menší brožurka, kterou přečtete "u kafe" a ještě se u toho něco dozvíte. Rady používám v praxi a přečtení můžu jen doporučit!

Janie1989
06.06.2015 5 z 5

velmi poučná kniha, navíc logická a hlavně rady jsou ověřené v praxi a vyzkoušené. takže pokud někdo hledá způsob, jak svého pejska odnaučit nechtěnému štěkání, je to jedna z verzí, jak to provést :)

magnolia
06.12.2014 3 z 5

Knížka je sympaticky stručná a praktická. Ale mám málo příležitostí využít uvedené zkušenosti a rady (u nás se štěká naštěstí málo :)

psi psi - chování, etologie

Turid Rugaas