Večeře u Florentýny - Odpolední kuchařka pro dceru

155 rychlých a snadných receptů pro všechny, kdo ještě nevečeřeli. Nejčastější otázka, která zaznívá v českých domácnostech, je: Co bude dnes k večeři? Vlastně přesněji: Co bude dnes k večeři, aby to bylo rychlé, levné a zdravé? Večeře u Florentýny je kuchařka, která vám na tuhle otázku odpoví. Ne jednou, ale stokrát. Nabídne vám pro začátek inspiraci na celý rok – pro každé roční období dva tucty receptů na snadné a rychlé večeře. Pak vás ještě naučí, jak o nápady a inspiraci už nikdy nepřijít. Jak se stále dokola neptat, co uvařit, ale co ze všech těch možností neuvařit. Snadné, rychlé a zdravé večeře mají společný základ, a tím je zelenina. Ta jídlo odlehčí, udělá ho svěžím, zdravým a zajímavým. Právě zelenina vám dá ten potřebný první impulz, co zrovna dnes připravit. V této knížce se dozvíte, jak večeři založit na zelenině a jak k ní vybrat další suroviny, aby vzniklo dobré jídlo. Jana Florentýna Zatloukalová je zkušená kuchařka a autorka, která už dovedla do kuchyně desetitisíce žen a dívek a naučila je vařit s láskou a radostí. Pokud vám v kuchyni chybí sebevědomí, vášeň nebo inspirace, její knížky vám tohle všechno přinesou....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/305510/vecere-u-florentyny-EJv-305510.jpg 4.541
Kuchařky, Rodina
Vydáno, Mrs. Wolf

Kniha Večeře u Florentýny - Odpolední kuchařka pro dceru

studentice

Opět úžasný zdroj inspirace

Varjohukka
11.08.2020

Pár zajímavých receptů jsem tam objevila, ale vzhledem k našemu dietnímu omezení jich moc nevyužijeme.

lenkaBajza
29.06.2020

Dostatek fotografií, mnoho receptů. Uvítala bych ale malinko více tradičních pokrmů, dle mého kuchařka obsahuje mnoho "novot". (novotou myslím třeba i chřest, který je sice běžně k dostání, ale nemám ho v lednici po ruce pravidelně jako třeba mrkev).
Celkově ale super, doporučuji:)

lucie0874
14.02.2020

Není tak dobrá jako ostatní kuchařky od této autorky.....

Vlajdula
17.10.2019

Není co dodat, prostě skvělá. Hrozně mě baví styl psaní Florentýnky i její recepty.

efka.saf
18.09.2019

Stejně jako Kuchařka pro dceru i tato kniha od autorky je velmi povedená. Je tam nemálo receptů, které mi učarovaly a na které se chystám. A nechybí i spousta doplňujících textů, které se velmi dobře čtou a jsou v lecčems inspirativní. Oceňuji i krásné fotky a dělení jídel podle ročních období. Za mě jedna z top kuchařek, která na polici určitě prachem nezapadne.

Lemurka
09.02.2019

Skvělá kuchařka, plno dobrých nápadů. Autorka mi otevřela oči a změnila život v kuchyni.

anntine
20.01.2019

Na kuchařce oceňuji hlavně seřazení podle sezónnosti jednotlivých surovin a kombinace s různými typy ingrediencí. Asi bych přivítala méně receptů s použitím masa a více kombinací s obilninami, luštěninami nebo vejci. První část o svačinách by v kuchařce v podstatě podle mě vůbec nemusela být. Některé recepty, např. na polévky jsou ale docela zajímavé a určitě stojí za vyzkoušení.