Neviděli jste Melody?

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Cara je matkou dvou odrostlých dětí, když se však znovu ocitne v jiném stavu, manžel i obě děti se k jejímu těhotenství staví spíš lhostejně. Zklamaná přístupem svých nejbližších se Cara rozhodne zmizet z Anglie do luxusního rezortu v Americe, aby si zde ujasnila, jak tedy dál. Sotva však přijede, začnou se dít divné věci. Nejprve ji recepční pošle do pokoje, kde už někdo bydlí, a následně se začnou šířit řeči, že se tam objevila Melody – dívenka, která měla být před sedmi lety zavražděná svými rodiči, ale jejíž tělo se nikdy nenašlo. Když se Cara o onen příběh začne zajímat, úplně ji pohltí. Co se tehdy doopravdy vlastně stalo?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400042/nevideli-jste-melody-JFF-400042.jpg 3.291
Žánr
Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno, Ikar (ČR)
Orig. název

Did You See Melody?, 2017

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (36)

Kniha Neviděli jste Melody?

Přidat komentář
krevetka79
21. ledna

Zajímavý příběh...
Příjemně se četl, ale jako thriller bych ji neoznačila:-)
Ale je napínavý i to proložení rozhovory z TV show mi přišlo dobré.

jiri9568
26.12.2020

Dobre se to cetlo a bylo to napinave, ale melo to zvlastni konec


Surikata369
11.09.2020

No asi takhle... myšlenka a nápad na knihu dobrý, ale to zpracování, průběh odhalování příběhu skrz nějakej pořad v televizi a celkově ty postavy v knize a jejich chování.... No víc jak dvě hvězdy určitě nedávám a knihu opakovaně nevyhledám.

Kočička911
31.08.2020

Bylo to divný..
Ne tak ani děj ale styl psaní.. A hlavně určité výrazy mě trhaly žíly.

sabca
15.06.2020

Knihu jsem začala číst, ale protože mě neupoutala a ještě mě ovlivnily záporné komentáře, které zde jsou, tak jsem ji odložila.

DominaCZ
27.05.2020

(+ SPOILER) Tak jako představení se číšníka, jeho napřažená ruka a poté zamávání směr k jejímu břichu a výkřik VÍTEJ MIMÍSKU V ARIZONĚ! mě rozsekaly.
No...v podstatě jste vše vypsali. Mně bylo celkem jedno, zda tam ta holka je / není, policejní pátračky, televizní hovory, čachry s těma dvěma ženskejma šéfka vs. její přicmrndávačská poddaná anebo ta, byť tam měla úlohu, otravná Tarin. Mě zajímala v podstatě ta bydlenovská blbá těhule.

V podstatě to byl roztahanej příspěvek na mimibizaru nebo někde facebooku.
SPOILER!
Roztáhla hnáty, nechala to do sebe narvat naholo a pak se nas*ala na NĚJ, že je v tom. Odjela za těžký prachy bavit se do resortu, kde se neschopně potácí a diví se i přístroji na opalovačák a netrefí nikam ani dle GPSky. Pořád tuny pocitů, otázek, váhání a rozepisovaček. Konec všeho končil stejně: ať si řikaj co chtěj, já to děcko chcu. Takže nač to všechno? Dupnout si mohla nahlas a doma v Anglii, nač dělat borku takhle v duchu ve svý hlavě u bazénu v USA, no ne?
KONEC.

Autorka je prý topka a všici ji žerou a bývá oceňovaná. Hm moc nevím zač. Podle hodnocení tady to nevypadá moc žhavě.

Iveta1711
12.04.2020

Knihu jsem v půlce odložila.Možná se k ní vrátím,ale ted to nejde.Uplne jsem se u ní trápila a to přečtu hodne.

Anna 13
01.02.2020

Kniha, kterou jen tak neodložíte. Čtivost jí odepřít opravdu nelze.
Ale musíte se smířit s tím, že spoustu věcí během čtení prokouknete nebo vás napadnou poměrně brzy. The Sunday Telegraph píše o její nemilosrdné nepředvídatelnosti, ale to je vážně k smíchu. I poslední věta titulní postavy je předvídatelná...
Vadil mi špatný překlad. Vadilo mi, jak nepravděpodobné rozhovory postavy vedou. Stačí toho z pusy vypustit tolik, že by je v realitě již třikrát někdo přerušil. Je to rušivé...
Myslím, že to občas mělo i díry a někdy to zase bylo příliš průhledné. Jindy se zase tři strany řešilo něco nezáživného a téměř nepodstatného. Škoda.

Příběh je ale mnohovrstevnatý. Odehrává se v atraktivním prostředí, postavy jsou zajímavé - obzvlášť Bonnie a Tarin. Hlavní hrdinka je těžce uchopitelná a občas může lézt na nervy. Bavil mě, jak byl celý případ mediálně vykreslen. Rozhovory z televizních studií dodávaly příběhu šťávu.
Celá detektivní zápletka není vůbec špatná. A dokonce se mi líbila i ta prazvláštní pachuť, kterou v nás poslední stránka knihy zanechá. Jen kdyby nebyla tak očekávaná.

Celkově to shrnu takto: myslím, že s knihou můžete strávit hezké odpoledne, čtení má tempo a vás opravdu zajímá, jak to dopadne. Na druhou stranu je v něčem kniha nedotažená, atmosféra je poměrně slabá a málokdy se stane, že by vás děj šokoval. Ale na mysl mi nepřišla myšlenka, že bych knihu snad odložila a nudnější pasáže nastoupili jen tehdy, když se objevili detektivové a FBI. Nevím, zda mi kniha zůstane v paměti. Ale za nejhorší thriller bych ji asi neoznačila. Četla jsem již mnohem otřesnější.
Průměrná záležitost, která neurazí ani nenadchne.

1

Štítky

thrillery

Autor a jeho další knihy

Sophie Hannah
anglická, 1971

všech 10 knih autora

Podobné knihy

Kniha Neviděli jste Melody? je v

Přečtených124x
Čtenářské výzvě12x
Doporučených2x
Knihotéce98x
Chystám se číst112x
Chci si koupit18x
dalších seznamech2x