Anna ze Zeleného domu

Příběh dívenky Anny, sirotka, který nachází u dvou stárnoucích sourozenců, až doposud osaměle hospodařících na své venkovské farmě, svůj první opravdový domov, má na hony daleko k jakékoli sentimentalitě. Zato vtipu, humoru a životního optimismu má v sobě nadbytek. Hubená, pihovatá a hlavně neuvěřitelně upovídaná Anna s rezavými vlasy a nevyčerpatelnou fantazií si získá čtenáře od prvního okamžiku. Lehce upravené vydání...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32557/anna-ze-zeleneho-domu-pq8-32557.jpg 4.6623

Anna ze Zeleného domu (1.)

Anne of the Green Gables (1908)

Povídky, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Albatros

Jitule17

Moje oblíbená hrdinka, tak ráda jsem se s ní toulala kolem Avonlea, přála jsem si mít dlouhé zrzavé vlasy a potkat svého Gilberta :-)
Anna a Gil jsou perfektní, jejich škádlení jsem milovala a musím zmínit taky výborný seriál/film s Megan Follows, na ten bych mohla koukat pořád, krásná krajina a skvěle vybraní herci.

martinkaLLL

Má oblíbená. I když jsem ji už četla někde ve 13ti letech, stejně jsem se k ní musela vrátit, je super.

Vivien-ravenhil

Kdo nezná tuto ukecanou, zasněnou a nezbednou zrzku, která vidí a hledá neobyčejné v obyčejném, jako by nebyl. Pohádka o tom, že ne každá chvíle v našem životě je sluncem zalitá a i přesto, máme li víru, dostatečnou kuráž, odhodlání a samozřejmě potřebnou dávku fantazie, můžeme svůj tmavý osud nasměrovat lepším, mnohem optimističtějším směrem. Anna je zkrátka prototyp správné dětské hrdinky. Je nebojácná, pracovitá, veselá, někdy trochu otravná, ale přesto velmi roztomilá. Její život je protkán jednou lumpárnou za druhou a přesto vždy vše dobře dopadne. Tak jak to má být. A věřím že v každém, kdo si tuto půvabnou knihu přečte, kousek "z Anny" zůstane.

intelektuálka

Srdeční záležitost - návrat do dětských let...

Osiřelé děvčátko Anna - stále snící, s velkou fantazií a schopností nazývat věci kolem sebe vlastními jmény ...

Z její bezprostřednosti a optimismu můžeme všichni čerpat - a vzpomenout si na dobu, kdy jsme se též dívali na svět užaslýma dětskýma očima...

"Byla bych ráda včelou, abych mohla žít v kytkách..."

A pokud se ke knize vracíme, můžeme přemýšlet, zda ještě něco z toho v nás zůstalo...

/Když tu čtu komentáře, vidím, že ano.../

SSTknihy

Zábavný i dojemný příběh malé Anny, která si musela své místo na slunci řádně vybojovat. Stejně jako do Zeleného domu, přináší tahle zrzka do srdcí čtenářů radost, optimismus a touhu po vědění. Z dnešního pohledu to neměly ženy na počátku 20. století zrovna jednoduché a tak věřím, že Anna byla pro mnohé čtenářky nejen milovanou kamarádkou, ale i vzorem a nadějí.

pip11

Moc pěkné, bylo to takové pohlazení po duši :) Jako dítě mě tato kniha minula, jsem ráda že jsem si ji přečetla.

Andi

Série o životě jedné hrdinky a jejich dětí. Ale na to už má svět Angeliku. Srovnávala jsem dílko s Heidi. Nevím proč, asi jsem jediná, ale malá Anna mi lezla na nervy, tak ukecané děcko bych doma nechtěla, by mi praskla hlava. Pěkné čtení, další díly číst nebudu. Nezaujalo, neurazilo.

Petass

Nevím, jak je možné, že jsem Annu našla až teď. Jedním slovem nádherná! Chtěla bych, aby se moje dcera dokázala radovat ze života stejně jako Anna. Přečtěte si ji, stojí to za to. Pohladí po duši.

Sorrow

Překrásná klasická pohádka, u které se stydím, že jsem se k ní dostala tak pozdě. Příběh malé Anny si musí zamilovat každý. Je neuvěřitelně nadčasový a morálně poučný v té nejčistší podobě. Anna je kouzelná hrdinka, která přiroste k srdci všem malým slečnám (ale nejen jim) a zůstane v něm už napořád. Tohle je přesně ta kniha, kterou budu číst svým dětem anebo ji spolu budeme poslouchat, protože do přednesu Kláry Sedláčkové Oltové jsem se naprosto zamilovala. Audiokniha má i nádherné hudební předěly, které ve mně vyvolaly pocit, že sedím někde na louce u Zeleného domu. Jsem nadšená! :)

Anie94

Ke knize jsem se dostala v rámci letošní čtenářské výzvy a i když už rozhodně nepatřím mezi cílovou skupinu této knížky, rozhodně jsem ráda, že jsem knihu přečetla a hrozně se mi líbila. :-) Anna mi hrozně přirostla k srdci a připomněla mi mě samotnou, když chci dokázat vše, co si zamanu. Možná by mohli být postavy trošku propracovanější, ale to jí neubírá na kráse.

Anne Leyyd

Být mladší, tak tuhle knihu budu milovat a číst ji stále dokola. Teď ale musím přiznat, že jsem od ní čekala kapičku víc. Líbily se mi především skvělé postavy i stěžejní body příběhu. Co mi chybělo, tak větší rozpracovanost, více detailů. Přišlo mi, že příběh moc rychle letí a například Gil dostal hrozně málo prostoru, což je věčná škoda. Stejně tak jako slečna Staceyová, Rachel Lyndová a další.

Jinak se mi kniha ale velmi líbila, našla jsem v ní spoustu moudrých myšlenek, bavila mě Annina neskutečná představivost, dobrota, která sálala z každé stránky a pozitivní náboj, který celá kniha měla. Pokračování si určitě přečtu a vřele knihu každému doporučuji.

Co nelze nezmínit, tak perfektní filmové zpracování s Megan Follows. Určitě jedno z těch nejlepších převedení knihy na stříbrné plátno.

Nela.Rob

Jedna z mých prvních knížek. Nikdy nezapomenu, když mi rodiče tloukly do hlavy, že musím číst, a zásobavali mě knihama pro mladé dívky (10 - 13 let). Za to jsem jim moc vděčná, a pokud budu mít dceru, přesně tento typ knih ji budu kupovat. Příběhy jsou velice poutavé, a co si pamatuji, jakmile jsem se jednou začetla, hltala jsem je od začátku do konce. Byly mým odrazovým můstkem, abych se stala vášnivou čtenářkou.

Mindy

Tuto knihu jsem dostala ve školním roce 1982/83 od SRPŠ za výborný prospěch (to se tenkrát tak dělalo). Vzpomínám si, že jsem ji během prázdnin přečetla a že se mi líbila. Teď jsem ji objevila a přečetla znovu po více než třiceti letech a - je fakt moc pěkná. Annu si prostě nejde nezamilovat.
Taky mě příjemně překvapilo vysoké hodnocení.

Annkag

Vdaka čitatelskej výzve som prečítala znova tento úchvatný príbeh malej siroty ktorej sa ujmu súrodenci a dajú jej domov,lásku,vzdelanie a možnost objavovat krásu života v jej vlastnom tempe vnímania a roznímania ....

noir4

Kniha doslova naplnená dobrotou a tak veľkou, všeobjímajúcou láskou, že je skoro na neuverenie, že sa ich autorke darilo vkladať do deja od začiatku až do konca. Že je to celé okorenené Anniným chovaním a reakciami ľudí? Len to podčiarkuje neuveriteľnú radosť zo života. Každý človek by mal dokázať podobne snívať. Ako dieťa som sa choval podobne, no ako starneme, prichádzajú na radu spoločenské konvencie a zodpovednosť za svoj život. Potom je dôležité nájsť si niekoho, pri kom aspoň na malú chvíľu budeme môcť sa cítiť a možno aj trochu chovať ako Anna :)

ivca79

Škoda, že jsem na knížku nenarazila už jako dítě. Přečteno v rámci čtenářské výzvy -
ve spoustě knih je zmiňovaná.

lucie5803

Tuhle knížku miluju a to tak moc, že jeem si ji v dětství každý rok pujčovala, četla pořád dokola a strašně si přála zrzavé vlasy. Krásný příběh o sirotkovy Anně, která má velké srdce, obrovskou fantazii a je magnet na průšvihy.

Znedla

Příběh jedenáctiletého sirotka Anny, která se omylem dostane ke starším sourozencům Marille a Matoušovi do Zeleného domu. Anna je bezprostřední, neuvěřitelně upovídaná, plná fantazie, s dobrým srdcem a s magnetem na přitahování průšvihů.
Postupně si ale získá nejen srdce skoro všech z Avonlea, ale i čtenářů....

Knihu mi doporučil můj skoro patnáctiletý syn a byla jsem nadšená! Nepamatuji se, že bych o ní někdy slyšela a jsem moc ráda, že jsem se s Annou mohla seznámit v novém nezkráceném vydání od Albatrosu.

- Výzva 2018 Kniha, která byla zmíněna v jiné knize (Malý poseroutka)

alenkacermi

Neodolala jsem a po letech si ji přečetla znovu.Četla jsem tu knihu snad ještě rychleji, než Anna mluvila, a s úsměvem na rtech. Bavily mě i ty dlouhé popisy úchvatné kanadské krajiny.
P.S. Jsem nadšená a mile překvapená z tolik krásných komentářů. Všem bych vám dala palec nahoru

pajkahej

Nemám slov, jaká je to nádhera!

LadyD
30.12.2017

Tuhle knížku miluju :) ... Nádherný příběh. Teď ji zrovna v práci prodáváme, v nádherném vydání. Neodolala jsem a musela si ji znovu přečíst. Kdo by nechtěl zažívat lumpárny jako Anna...Tato knížka nikdy neomrzí!

Sonča2
25.12.2017

Srdcovka z dětství. Neodolala jsem a půjčila si v dětské knihovně poslední vydání - nezkrácenou verzi. A sice mám verzi z roku 1982 s nádhernými ilustracemi, ale tu novou si asi koupím taky. Doufám, že vyjdou i další díly, které jsem kdysi četla ještě slovensky.

wiana82
05.12.2017

Jedna z mých nejoblíbenějších literárních postav...Už dávno nepatřím do cílové skupiny a přesto se ráda k Anně vracím, asi je má spřízněná duše. Koupila jsem si nové nezkrácené vydání a "vychutnala" jsem si každý řádek. Miluju i seriál s Megan Follows, zahrála Annu přesně tak, jak jsem si jí představovala.

Ája27
16.11.2017

Četla jsem ve svých třinácti letech a pak před nedávnem v dospělosti, abych věděla, jak na mne nyní kniha působí. Pocit z ní se v zásadě nezměnil. Je to skvělá kniha nabízející podněty k přemýšlení o životě, jaký byl a jaký je nyní. A nemluvě o tom, že jako ženská se ráda nechám vtáhnout do emocí dívčího srdce. :)

hroneczek
28.10.2017

Četla jsem jí v angličtině, moc pěkný příběh.

Hebrey
26.10.2017

Jé.... To byla jedna z mých nejoblíbenějších knížek. Jako dítě jsem jí přečetla snad čtyřikrát :D

Niannie
26.10.2017

Nádherná knížka!
Nemyslím si, že je to čtení pouze pro děti - je mi 21 a knížku jsem hltala jedním dechem. Přečetla jsem si ji v rámci Čtenářské výzvy a jsem za to moc vděčná! :) Anna je stejný snílek jako já, ukazuje nám, jak je svět krásný a po přečtení bych chtěla Avonlea hned navštívit :)
Váhám, jestli mám zkouknout i seriál a nebo si uchovat raději svoje představy - asi zůstanu u toho druhého :)

Evafelicita
10.10.2017

Právě ji čtu v elektronické podobě v angličtině, zajímaly mě původní názvy (viz Annina představivost) a také další pokračování, která česky nevyšla. Překvapilo mě, že v českém vydání chybí několik kapitol. A taky jedna perlička: Anna během představování chce, aby jí říkali Hana, nějak mi to nesedělo, v originále říká, že je "Anne spelled with E". Nepřeložitelné. Ten jemný humor se mi na tom právě líbí.

esma
15.09.2017

Povinná výbava každé holčičky. A tak ji čtu (s nostalgii) naši malé Evičce.

niika
14.08.2017

Ač je to literatura pro děti a mládež, myslím, že já jako dospělá jsem si knihu užila ještě víc. Naprosto dokonale napsané. Celou dobu jsem se u toho rozplývala a těšila se na to, co Anna zase vymyslí. Málokdy hodnotím knihu 5 hvězdičkami.
PS: Byl to tip tady z DK. Super. Díky

sirotci zfilmováno pro dívky anglická literatura pro děti od 11 let