Anna ze Zeleného domu

Příběh dívenky Anny, sirotka, který nachází u dvou stárnoucích sourozenců, až doposud osaměle hospodařících na své venkovské farmě, svůj první opravdový domov, má na hony daleko k jakékoli sentimentalitě. Zato vtipu, humoru a životního optimismu má v sobě nadbytek. Hubená, pihovatá a hlavně neuvěřitelně upovídaná Anna s rezavými vlasy a nevyčerpatelnou fantazií si získá čtenáře od prvního okamžiku. Lehce upravené vydání. 30000 váz. výtisků, 10000 brož. výtisků...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32557/big_anna-ze-zeleneho-domu-n8i-32557.png 4.61381

Anna ze Zeleného domu 1.

Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány

Vydáno: , Albatros (ČR)

Anne of the Green Gables, 1908

Kniha Anna ze Zeleného domu

Štěpánka_010

Tuto knihu bych mohla číst stále dokola. Je to krásný příběh o mladé dívce, kterou si osvojí dva postarší sourozenci, Cuthembertovi. Anna Shirleyová není jen tak nějaká obyčejná dívka, naopak, má velkou fantazii, která ji dělá každý další den v Zeleném domě ještě krásnější. Procítěnost a květnatost jejích projevů dělá za mě příběh ještě pozoruhodnějším.

werick
30.12.2022

Krásné, úsměvné čtení...četla jsem ji naposledy snad jako devítiletá holka, a po těch letech opět nezklamala. Vše krásně detailně popsané, že si to i čtenář bez fantazie barvitě představí

Bustedka
26.12.2022

Anna na mě v posledním roce vykukovala neustále na instagramu. Nová titulka, ilustrace udělaly svoje a já se v rámci čtenářské výzvy a bodu - autor, který zažil 1. světovou válku - do knihy pustila. Bylo to nádherné, popisy tak přesné, že jsem měla někdy pocit, že jsem se do Zeleného domu sama přemístila. Tohle není jen kniha pro děti, ale i pro dospělé.

martina.culik
19.12.2022

V knize je poměrně zajímavý kontrast mezi příběhem psaným pro děti a Anninou mluvou, která je květnatá a ukazuje její fantazii. Nevím, jak se s tím vyrovnají mladší čtenáři, ale já jsem byla nadšená.
Vždy, když Anna mluvila, měla jsem tendenci číst rychleji a v hlavě jsem téměř slyšela její (někdy i otravné) štěbetání.
Knihu mohu doporučit jako nenáročnou oddechovou četbu pro zpříjemnění všedních dní.

kikizubik
17.12.2022

Přiznávám, že mě dokopala až adaptace z 80. let, kterou jsem si zamilovala, abych si knihu přečetla. Nelituji ani sekundy strávené četbou této nádherné knihy. Tolik krásných myšlenek, ta atmosféra, postavy. Rozhodně si co nejdříve musím přečíst i další díly!

Nofar197
08.12.2022

Přečetla jsem kdysi všechny tři díly a po letech jsem Annu doporucila i své dceři. Jen mi v českém vydání vadil překlad jmen do češtiny.

Nofar197
08.12.2022

Sixtinka144
27.11.2022

Konečne i já jsem se dostala k tomuto nádhernému příběhu. Musím se přiznat, že jsem první viděla seriál, který se mě dotknul a nadchnul natolik, že jsem si objednala i knihy, které mají teď nové, krásné vydání. Kniha má po celou dobu nádhernou atmosféru, na to, že už jí je přes sto let, se čte nádherně a troufla bych si tvrdit, že to na ní ani není poznat. Příběh Anny musí chytit za srdíčko snad úplně všechny. Ty její krásné pocity, myšlenky a představy... Všechno to má své krásné kouzlo. Jsem stejně spokojená, jak jsem předpokládala, i když je knižní předloha ve spoustě věcech od seriálu jiná, obě verze se mi líbí a mohu je doporučit. A jsem taky ráda, že vycházejí další díly, protože jsem se hned do druhého po přečtení prvního pustila, nešlo odolat.