Anna ze Zeleného domu

Příběh dívenky Anny, sirotka, který nachází u dvou stárnoucích sourozenců, až doposud osaměle hospodařících na své venkovské farmě, svůj první opravdový domov, má na hony daleko k jakékoli sentimentalitě. Zato vtipu, humoru a životního optimismu má v sobě nadbytek. Hubená, pihovatá a hlavně neuvěřitelně upovídaná Anna s rezavými vlasy a nevyčerpatelnou fantazií si získá čtenáře od prvního okamžiku. Lehce upravené vydání. 30000 váz. výtisků, 10000 brož. výtisků...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32557/big_anna-ze-zeleneho-domu-n8i-32557.png 4.61156

Anna ze Zeleného domu 1.

Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány

Vydáno: , Albatros (ČR)

Anne of the Green Gables, 1908

Kniha Anna ze Zeleného domu

Klarkare

Pekná kniha, páči sa mi Annina bujná predstavivosť.

simona5r

Mé 10 leté já by si knihu maximálně užívalo. Mé 30 leté já, které plní čtenářskou výzvu, je rádo, že už má knihu přečtenou. Knížka jako taková je fajn, ale už bohužel nejsem zdaleka cílová skupina.

theale

Milý i když tak nějak místy i náročný příběh - musím říct, že mě z Anniných monologů občas bolela hlava.

MiLiška

Annu ze Zeleného domu jsem si koupila před třemi lety, kdy se mi narodila moje Anna. Zkusila jsem ji číst, ale po několika stranách jsem ji zase odložila. V rámci Čtenářské výzvy 2021 jsem po ní opět sáhla a tentokrát jsem se začetla, možná i proto, že také moje Anna je tak upovídaná! Mou nejoblíbenější postavou byla však mrzutá Marilla.

Mermaid

Mix Dětí z Bulerbynu, Pipi a trochu i Alenky.
Prostořeká An-na se svojí fantazií ovládne městečko Avonlea. Je hyperaktivní, extrovertní a mimo prvních pár kapitol jsem se o její osud rozhodně nebála (což je možná trochu škoda).
Cílovou skupinu bych viděla především jako Young adult (girl), ale kniha potěší v každém věku.
A trocha zamyšlení na závěr...samozřejmě, že v románu bylo vše až moc růžové, ale mám pocit, že více pravidel bylo nám, lidem, ku prospěchu.

janka2000

Ach. To je vám tak krásná knížka! Příběh neobyčejné zrzky, kterou si adoptují na přelomu 18. a 19. st. dva sourozenci v Kanadě, vypráví, jak Anna rostla a jaké příhody zažívala. Její radostný až fantastický pohled na svět vás donutí se usmívat a zlepší náladu. To, jak milovala přírodu, která celou knihu obohacuje, vás nutí si udělat výzdobu z květin. Nejdůležitější, co však kniha přináší, je čistá láska, a to jak přátelská, rodinná, tak i ta poslední, milostná.
Velmi doporučuji seriál, který je věrnou adaptací.

Hobitka

Tahle knížka je tak moc pěkná. To se ani nedá jinak říct. Po dočtení ve mě zůstává příjemný klid, a zároveň touha po dalších dílech :)

Jak se tak dívám, vydání které jsem četla má jen 34 kapitol, zatímco jiná jich mají až 38. Po těch chybějících ještě zapátrám!

u_marketa

(+ SPOILER) Jé, tohle bylo hezký. Po strašně moc letech jsem četla knížku pro holky a bylo to tak oddechový! Anna je sirotek se zrzavými vlasy, velkou fantazií a rychlou pusou a omylem si ji adoptují sourozenci ze statku, kteří nikdy nezaložili vlastní rodiny. Ze začátku, jako jedenáctiletá, byla teda Anna s těma svýma moudrýma řečma neskutečně teatrální až protivná, ale vyrostla z toho. Líbí se mi, že je to vlastně mravokárný, ale tak přirozeně, neměla jsem pocit, že mě spisovatelka vychovává, jen postrkuje k zamyšlení díky úplně obyčejným příhodám. Anna je samozřejmě přes nějaký srandovní průšvihy vzor ctižádosti, pořád čte a hodně se učí, ale přitom miluje běhání venku, vůni květin a zurčení potoka. Prostě kdo by ji neměl rád, že jo :)