Čtyřhodinový pracovní týden

Peníze mají hodnotu jen tehdy, máte-li čas si je užít. Strávíte-li své mládí v kanceláři, nejsou vám k ničemu zvlášť když lze pracovat tak, abyste měli dostatek nejen peněz, ale i dalších tvrdých měn nového bohatství: času a mobility. Laciná iluze? Tim Ferriss ve své dnes již proslulé knize velmi přesvědčivě ukazuje, jak tento sen realizoval a jak to může udělat kdokoli další. Kniha je světovým bestsellerem a vyšla v 35 zemích....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/69617/big_ctyrhodinovy-pracovni-tyden-riJ-69617.jpg 3.5168
Literatura světová, Literatura naučná, Ekonomie a obchod

Vydáno: , Jan Melvil

4-hour workweek: Escape 9-5, live anywhere, and join the new rich, 2007

Kniha Čtyřhodinový pracovní týden

tuommo

Noví bohatí = rychlokvašky, kteří si umějí nastavit životní směr...Ferris asi uměl jako osina v zadku, která aplikovala opačný přístup k pořakadlu líná huba=holé neštěstí...a dorážel tak dlouho/vytrvale a takticky, až mu to vyšlo... Pár věcí si z toho vezmu (např. time management, priorizace a být jako ta osina:-)... Stojí za přečtení.

___michal_
07. únoraodpad!

Ač jsem nadšenec do motivačních a seberozvojových knih, tak této věci dávám "odpad". Podle mě je to kniha, kde má smysl jedna kapitola o outsourcingu, jinak zbytek je snůška polopravd, výmyslů a iluzí, které se dobře prodávají naivním lidem. Tim Ferriss přišel na způsob, jak podvádět v kickboxu a teď se snaží tuto "taktiku" přenést do podnikatelského prostředí. Výsledek je tragický. Pokud něčemu z této knihy věříte, poradil si s vámi Tim stejně jako s pravidly čínského kickboxu :)

domihruzkova
26.11.2021

Čekala jsem více. Kdybych ji četla, tak ji asi nedokončím, ale na poslech se to dalo zvládnout.
Odradil mě hned začátek knihy, který slibuje, že milionář a pracovat pár hodin týdně může každý. Nemůže. Stejně tak mě nebavil závěr knihy (spíše poslední čtvrtina), který radí, jak si založit internetový obchod, jako by to byl jediný způsob, jak se uživit a zároveň pracovat tak málo.

PietroGrencik
27.03.2021

Veľmi populárna kniha medzi digitálnimy nomádmi.
Napísaná v roku 2007 ešte nemohla presne vedieť kam sa smer freelencerov uberie.

Na prekvapenie, v dobe covidovej a práce/školy cez internet, sa jej predopoveď celkom trafila.
Stojí za prečítanie, ale asi nie za kúpenie.
Zapožičaj z knižnice ;)

karelpeter
24.03.2021

Kniha je trochu slátaná. Začíná to jako punkova cestovní odysea a končí radama jak založit internetový obchod. Pár zajímavých tipů v knize je, ale nevěřím autorovi, že pracuje 4 hodiny týdně :)

HT21
19.03.2021

Pro mne jedna z nejdůležitějších knih co jsem četl. Hodně inspirativní a spoustu věcí lze aplikovat v ČR. Hlavně ke zjednodušení pracovních úkonů. Jen škoda, že jsem ji nečetl dříve ...

bakjo95
18.03.2021

Upřímně jsem čekal víc od tohoto všude promovaného "bestselleru", ale nakonec se mi dostalo pár praktických rad na to, jak si zautomatizovat byznys a život. Začátek mi společně s ilustrací přišel trochu jako prodávání falešných snů, kdy Timothy Ferriss popisuje, jak se bez práce dostat ke koláčům. Ale pár užitečných rad jsem si z knihy rozhodně odnesl. 60%

Jakubac
27.12.2019

Na knihu ještě nemám svůj utříbený názor. Občas to trochu zavání manipulací, na druhou stranu některé praktiky, které směřují ke zjednodušení pracovních úkonů fungují.