Zpověď: Z děcáku až na přehlídková mola

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Tato zpověď byla napsána z touhy změnit svět k lepšímu. Pokusit se alespoň maličkou troškou přispět k tomu, aby třeba i jen pár dětí bylo šťastnějších, a to je zatraceně dobrý důvod, proč tuhle knihu vydat a číst. A vlastními slovy autorky: „Jsem přesvědčená, že jsem byla v dětském domově a prožila všechny ty okamžiky právě proto, abych dnes mohla pochopit ostatní opuštěné děti a abych jim mohla nabídnout pomoc, jsem jedna z nich, a i když existují nepochybně děti, které mají silnější příběhy nebo smutnější, tak věřím v to, že má kniha zvedne ze židle třeba i jen jedno dítě a řekne si: ‚Nezáleží na tom, kdo je má matka či otec, záleží na tom, KDO JSEM JÁ!‘“ Veronika je dnes mladou ženou, na které byste jen těžko poznali, jakým životem si prošla. Po několika krušných letech s matkou narkomankou se ocitla v dětském domově, kde prožila celé dětství i dospívání. Umíte si představit, jaké to je? Být neustále v kolektivu dalších dětí, čekat, jestli si pro vás máma nebo táta nepřijde, pochybovat, jestli vás má vůbec někdo rád, pochybovat o sobě a jestli to, že jste v dětském domově, jste náhodou nezavinili vy sami? Ale tahle kniha není jen o tom, jak to mají opuštěné děti těžké, je také o naději a o tom, že když víte, co chcete, můžou se vám sny splnit, protože Veronika si své sny plní, i když měla čtyřku z fyziky....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/231672/zpoved-z-decaku-az-na-prehlidkova-m-231672.jpg 3.7118
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno, CooBoo

Kniha Zpověď: Z děcáku až na přehlídková mola

knihomol1985
27. listopadu

Hezký obal, dobrá kniha a autorce Veronice děkuji .-)

Akléda_

Od knížky jsem neměla žádná očekávání a neskutečně moc mě překvapila. Veronika je silná žena, obdivuju ji za to co vše musela přetrpět a dokázat. V knize bylo hodně hezkých myšlenek a celý potenciál knihy je důležitý a hezky popsaný. Rychle to ubíhalo a já jsem neskutečně ráda že jsem na knihu narazila. Doporučuji.

sabca
20.08.2018

Krásný příběh děvčátka z DD, které mělo možnost splnit si svůj sen a stát se modelkou. Měla štěstí na dobré přátelé, kteří ji vždy pomohli. Také ocenuji, že je DD jako ve Vysoké Peci, kde se děti mají relativně dobře. Doporučuji knihu si přečíst.

Mermaid
25.07.2018

Veronika má za sebou nelehký osud, přesto bych ale neřekla, že se měla zle, u ní přesně platí rčení "štěstí v neštěstí".
Trošku mi vadilo, že si myslí, že za všechno špatné může její minulost. Ono to tak není, je přecitlivělá (jako já), ale zároveň neřízená střela, občas jsem z ní měla dojem, že lidi kolem sebe až zneužívá, že má pocit, že jí musí pomoct. No, nemusí, ale udělají to, jelikož působí mile, důvěryhodně, přátelsky. Její aktivity směrem k dětem v dětských domovech jsou velice sympatické, jen se trochu bojím, abych si časem nepřečetla, že v nadaci zpronevěřila peníze. Nechtěně, samozřejmě, ale zdá se mi šíleně nepraktická. A přijde mi divné, že alespoň minimum informací o normálním životě před odchodem z DD nedostala. Na druhou stranu, koho tak poučili doma rodiče? Dospělost umí být tvrdá zkušenost.

Šmoulinka1980
03.06.2018

Za mě je kniha určena spíše pro mladší čtenáře. A souhlasím s názory, že kniha je jednoduše psaná a místy se opakují fakta, která už byla řečená na předchozích stranách. Ale zase autorka není spisovatelka a jen autenticky popisovala svoje pocity a zážitky ze svého dětství do dospělosti. Život měla opravdu velmi nelehký, zážitky z dětství a pobyt v dětském domově ji určitě hodně poznamenaly, i když v knize píše o pobytu v DD vlastně moc hezky a bylo jí tam určitě lépe než v nefungující rodině. Určitě klobouk dolů před tím co dokázala a jak se nevzdávala svého snu.

dream.rose
16.04.2018

Knížka mi trochu změnila můj pohled na život ze stylu "nic se mi nedaří, všechno je jenom špatně" na něco jako "všechno špatné je pro něco dobré, a jednou bude líp". Verunku obdivuji za to, jak silná dokázala být a jaký je z ní i přes to všechno úžasný člověk. Jsem ráda že jsem si ji mohla přečíst a dala mi lepší pohled na svět a až mi bude nejhůř, věřím, že si na ni vzpomenu jak to všechno zvládla.

MiliKry
24.03.2018

Kniha je pěkně napsaná a čte se velmi dobře. Příběh je silný a nedokážu si představit, že bych zažila něco podobného. Děkuji za mou rodinu !!!

kamila1994
20.02.2018

Jedna z nejlepších knih, jaké jsem kdy četla! Doporučuji přečíst všem :)

humbook

Autor knihy