Zpověď: Z děcáku až na přehlídková mola

Zpověď: Z děcáku až na přehlídková mola

Tato zpověď byla napsána z touhy změnit svět k lepšímu. Pokusit se alespoň maličkou troškou přispět k tomu, aby třeba i jen pár dětí bylo šťastnějších, a to je zatraceně dobrý důvod, proč tuhle knihu vydat a číst. A vlastními slovy autorky: „Jsem přesvědčená, že jsem byla v dětském domově a prožila všechny ty okamžiky právě proto, abych dnes mohla pochopit ostatní opuštěné děti a abych jim mohla nabídnout pomoc, jsem jedna z nich, a i když existují nepochybně děti, které mají silnější příběhy nebo smutnější, tak věřím v to, že má kniha zvedne ze židle třeba i jen jedno dítě a řekne si: ‚Nezáleží na tom, kdo je má matka či otec, záleží na tom, KDO JSEM JÁ!‘“

Veronika je dnes mladou ženou, na které byste jen těžko poznali, jakým životem si prošla. Po několika krušných letech s matkou narkomankou se ocitla v dětském domově, kde prožila celé dětství i dospívání. Umíte si představit, jaké to je? Být neustále v kolektivu dalších dětí, čekat, jestli si pro vás máma nebo táta nepřijde, pochybovat, jestli vás má vůbec někdo rád, pochybovat o sobě a jestli to, že jste v dětském domově, jste náhodou nezavinili vy sami?

Ale tahle kniha není jen o tom, jak to mají opuštěné děti těžké, je také o naději a o tom, že když víte, co chcete, můžou se vám sny splnit, protože Veronika si své sny plní, i když měla čtyřku z fyziky. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/231672/zpoved-z-decaku-az-na-prehlidkova-m-231672.jpg 3.683
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno:, CooBoo

LOLYJA

Mám rada skutočné príbehy, Ku Zpovedi ... som sa dostala náhodou po zhliadnutí reportáže s Veronikou. Zaujal ma jej kultivovaný prejav, skromnosť a pokora. Kniha sa čítala ľahko a rýchlo. Hoci štýl, nech sa autorka neurazí, skôr forma slohovej práce. - 2 hviezdičky. Súhlasím so starším názorom, že by to chcelo spoluprácu s niekým skúsenejším. Napriek tomu odporúčam prečítať.

JaKlima

...jsem velmi vděčná rodičům, za šťastné dětství...

Bella1

Verunko, opravdu silná kniha! Přeju hodně štěstí!

Kesssssi

Kniha je velmi působivá a hezky napsaná. Občas se tedy jisté pocity a pasáže opakují, ale kniha se mi líbila a velmi hezky se četla. Obdivuji Veroniku, že dokázala, po čem toužila, šla si za svým cílem a to je důležité. Dnes je to krásná, úspěšná, mladá žena, která to neměla v životě tak uplně jednoduché. Doporučuji přečíst.

Dala

Krásná knížka

m.valova
05.12.2016

Kniha ze života.Obdivuhodné čím vším autorka prošla,co prožila a přesto na nikoho a na nic nezanevřela.Snad opravdu její příběh dodá sílu i dalším podobně životem zkoušeným dětem a dospívajícím lidem,kteří musí opustit dětské domovy ,vydat se do světa bez pomoci rodiny a postavit se na vlastní nohy.

baru_h
05.11.2016

Ano, vyprávění Veroniky se mi z prvu zdálo chaotické a stále opakující se stejné věci.
Ale pak mě chytl její příběh a vyprávění pro mě bylo její opravdovou zpovědí, kde nehraje roli nějaký slohový umělecký postup. Její pocity, které popisovala, alespoň z části přestopily i na mě, a tak to má být. Člověk by se měl zastavit a zapřemýšlet, uvědomit si (cokoliv).
Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla, protože mi nedala jen něčí smutný příběh. Dala mi příběh silné osobnosti, která se i přes všechno zlé ( co bylo i k něčemu dobré) se z Verunky stala.

simecef
17.10.2016

Jako u mnoha jiných děl (srovnejme např. s Rokem Patrika) je zde literárnost úžasně převálcována autentičností. Přestože kniha pokulhává gramaticky (hrubky) i stylisticky (často se opakující fakta, která už jednou zazněla), silný životní příběh čtenáře dokáže přikovat k pohovce. S autorkou jsem se osobně setkal a velmi si cením toho, že i přes nečekaně nabytou slávu neztratila vrozenou skromnost a pokoru.

amysa
27.07.2016

Veronice moc fandím a přeji jí jen vše dobré... Na to jak neměla zrovna jednoduchou startovní čáru, se pere se životem velmi statečně a hlavně se nebojí o svých starostech, strastech a naivních chybách otevřeně promluvit...
Ale přeci jen si dovolím malou poznámku.... Pokud se chystá napsat nějakou další knihu a chce nám svěřit své další nitěrné boje, pocity a osudové kotrmelce, poradím jí, aby se pro příště domluvila na odborné spolupráci či konzultaci s člověkem, který její myšlenky přeci jen trošku přijatelněji učeše a slohově lépe upraví, aby nám - budoucím čtenářům - nic nebránilo přečíst si další pěkný příběh o jedné šikovné zlatovlásce... Drž se!!!

SeverusSnape
19.05.2016

Velmi působivá kniha,autorka zde dala volný průchod emocím a vzniklo opravdu skvělé dílo

heeriess
15.05.2016

Knížka přečtená jedním dechem. A nutno dodat, že takové bych za celý život spočítala na prstech jedné ruky. Knížku jsem si objednala přímo přes Verunku na jejím instagramu a poštou mi došlo nejen úžasné počtení, ale také báječné věnování :3 Děkuji, Veru. Naneštěstí mi kniha dorazila dva dny před posledním termínem zkoušky na vysoké, takže chtě nechtě jsem ji byla nucena položit na poličku. Tam ovšem nezůstala dlouho, po pár minutách si ji vzala má mamka, která ji dala z ruky, až když ji přečetla. Poprvé v životě jsem ji viděla brečet. Do teď vzpomíná na to, jak krásně se ji četla. Dětský domov je pro naši rodinu velmi blízké téma, protože já sama jsem zde žila. Takže nás obě tato kniha velmi zasáhla.
Knížka je dobře psaná, takže se pohodově čte. Každá nová kapitola v sobě skrývá něco nového, něco, u čeho si člověk uvědomí, kolik toho tato křehká osoba musela prožít, a při čem si uvědomí, jaké on má štěstí v životě.
Dřívě pro mě Verunka byla sympatická Misska. Nyní ji beru jako osobu, která toho dokázala unést neuvěřitelně moc a která má srdce na rozdávání!:)
Mohu jedině DOPORUČIT!:)

VlastaKart
15.05.2016

Nadherna knizka,vyborne se cte nebo spis hlta

kacen0483
15.05.2016

Verunko♥ tahle kniha je něco neuvěřitelného♥je to plno emocí smutku radosti selhaní ale i uspěchů♥ knihu jsem přečetla snad 15x a furt ji mužu a ted ji budu číst 16x a těším se jako bych ji četla po prvé♥ jsem vlastně hrdá MOSTEČANKA protože tu mame tak užasny lidi třeba jako Verča♥ jednou se mi snad poštěstí a budu dělat to co ONA♥ pomahat dětem z děckého domova♥ prostě nejkrásnější pocit vidět ty dětičky i přes všechno co přežily USMÁT SE♥ nevím asi to tak osud chtěl aby Verunka tohle prošla a pak si šla za svym snem pomáhat ale ja ji ve všem držím palce a vždy budu♥

KaterinaJ1
15.05.2016

Kniha je velmi krásně napsaná. Každá kapitola byla popsána dopodrobna. Nebyla by stránka, při které by mi neukápla slza. Díky knize a Veronice, jsem si uvědomila, co má pro mě opravdu smysl. Že pouhým úsměvem dokážeme nekomu zlepšit den. Přátelé si máme držet blízko, ale nepřátelé ještě blíže. Že mám věřit v sebe, ve své sny!

miska2868
15.05.2016

Nejúžasnější kniha kterou jsem kdy četla. příběh donutí se začíst a občas ukápne i ta slza. Nádherná kniha!

RosaLucis
18.04.2016

Poutavý příběh podle skutečnosti. Oceňuji odvahu Veroniky Kašákové, neboť podělit se o vlastní zážitky a vzpomínky bývá někdy těžší než napsat celou sérii.

Madame R
01.04.2016

Knihu bych přečetla jedním dechem ale ke konci knihy jsem jí několikrát odkládala a až se konec knihy protáhl na 3 dny! až po čtení posledních řádku jsem si uvědomila proč.. chtěla jsem číst dál a dál a bylo mi hrozně líto že příběh končí, prostě jsem knihu nechtěla zavřít.
Kniha je psaná pro děti s dětských domů, má jim pomoci se svou situací vypořádat pochopit že v tom nejsou sami a namotivovat je k lepší budoucnosti.

monbla
20.03.2016

Byla jsem knihou překvapena. Moc se mi líbila.

janyska13
12.02.2016

Velice silný příběh!!! O dívce, která si šla za svým snem stát se modelkou, i přesto, že to v životě neměla vůbec lehké. Ale naštěstí měla kolem sebe skvělé lidi, kteří jí dokázali pomoci odrazit se ode dna a být tím, čím vždycky chtěla.

Terezka01
26.01.2016

Kniha se mi velmi líbila. Myslím, že to, co někteří zkritizují (např. nesouvislost, místy přeskakování v ději...) právě dodává knize na autentičnosti. Nepíše ji paní spisovatelka, ale holka, jejíž život byl dříve právě tak zmatený. Myslím, že je velmi dobře vystižena podstata života bez rodičů, pocity puberťačky v dětském domově a následný "nástup" do běžného života. Oceňuji přístup, jakým se autorka staví k životu. Osobně jsem si z knihy vzalo jedno ponaučení, a to "dokud se budeš považovat za smolaře, budeš mít smůlu". Myslím, že to opravdu tak je.

Petulik13
26.12.2015

Ten kdo to nezažil, tak to asi opravdu nepochopí. Nad některými částmi knihy opravdu stojí rozum. Prostě psané pohledem nezkušeného dítěte-dívky.

Leniiis
23.12.2015

Knížka jako taková se mi dobře četla a byla hezká. Jediný, co mi trochu vadilo a je to taky důvod proč ubírám jednu hvězdičku, že chvilkama mě až rozčilovaly ty řeči jak je život krásnej a a jak vždycky všechno dobře dopadne apod. A občas přeskakování..(psalo se o maturitě, pak zase kousek o něčem jiným a pak podrobný popsání maturity, ale chápu to, prostě to není profi spisovatelka, jen mě t trochu rušilo u čtení). Nicméně konec mě dojal, zamačkávala jsem slzu a jsem ráda, že Veronika našla lidi, který jsou tu pro ni.

petra6006
06.08.2015

Zajímavá kniha, až k neuvěření co člověk všechno může zažít a čím vším si projde.

Ditules
19.07.2015

Jako autentický příběh je to celkem silné, jenom mi vadil styl psaní a pravopis (patrně ponecháno na přání autorky). Také mi přišlo, že se několikrát opakuje a omílá stejná věc...Jsme přibližně stejně staré, takže mě i pobavilo, že jsme sledovaly stejné pořady :-) Přeji jí už jen vše dobré.

1alena1
22.06.2015

Nechci zde hodnotit kvalitu knížky, to by bylo méně jvězdiček, ale příběh a o to asi jde. Je to zajímavé si přečíst, co obnáší život v "děcáku", myslím si, že se tam mají mnohdy děcka lépe než v některých rodinách v tom, že mají vždy co najíst a teplou a čistou postel, ale žijí tam odtržené od reality a často se potom neumí zapojit do běžného života, protože jim chybí ta zkušenost normálního života "venku". Otevřená zpověď dívky z děcáku, která má to štěstí, že je hezká a potkala správné lidi ve správný čas a chtěla změnit svůj život. Přeji ať se jí daří a kéž to v dobrém inspiruje ostatní mladé, kteří mají tu startovní čáru svého životního snu s překážkami.

nicol.s
20.06.2015

Kniha se mi moc líbila, s Veronikou mám podobný pohled na svět a obdivuju ji, kdybych nečetla knihu a někdo mi vyprávěl čím si slečna prošla nebudu tomu snad ani věřit :) žena krásná tělem i duší :) jsem ráda, že je tahle kniha v mé knihovně.

tomas2002
19.06.2015odpad!

Snůška sluníčkových keců o tom, jak je život těžký ale krásný. Velice podprůměrná biografie.

vorenus
02.06.2015

Nehodnotil bych to jako knihu, ale spíše jako takový deník.V některých pasážích se tento počin čte až nezvykle skvěle, ale bohužel tam jsou i slabší místa.Ve výsledku je to z mého pohledu, tak na 60%.Veronika si určitě prošla nelehkými chvílemi a nevím, jestli já sám bych dokázal takovým rodičům odpustit.Autorka má můj obdiv za to, že se jí to podařilo.

en.bee
02.04.2015

Super kniha..

Jeanie
07.03.2015

Veronika je neuvěřitelně pozitivní člověk, takže jí odpouštím její chaotický styl psaní (a gramatické chyby). Obdivuju její sílu prokousat se těžkým dětstvím a problémy, které se navalily v dospělosti. Verčo, drž se a do budoucna přeju už jen samé úspěchy :-)