Zpověď: Z děcáku až na přehlídková mola

Zpověď: Z děcáku až na přehlídková mola https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/231672/bmid_zpoved-z-decaku-az-na-prehlidkova-m-231672.jpg 4 205 63

Tato zpověď byla napsána z touhy změnit svět k lepšímu. Pokusit se alespoň maličkou troškou přispět k tomu, aby třeba i jen pár dětí bylo šťastnějších, a to je zatraceně dobrý důvod, proč tuhle knihu vydat a číst. A vlastními slovy autorky: „Jsem přesvědčená, že jsem byla v dětském domově a prožila všechny ty okamžiky právě proto, abych dnes mohla pochopit ostatní opuštěné děti a abych jim mohla nabídnout pomoc, jsem jedna z nich, a i když existují nepochybně děti, které mají silnější příběhy nebo smutnější, tak věřím v to, že má kniha zvedne ze židle třeba i jen jedno dítě a řekne si: ‚Nezáleží na tom, kdo je má matka či otec, záleží na tom, KDO JSEM JÁ!‘“ Veronika je dnes mladou ženou, na které byste jen těžko poznali, jakým životem si prošla. Po několika krušných letech s matkou narkomankou se ocitla v dětském domově, kde prožila celé dětství i dospívání. Umíte si představit, jaké to je? Být neustále v kolektivu dalších dětí, čekat, jestli si pro vás máma nebo táta nepřijde, pochybovat, jestli vás má vůbec někdo rád, pochybovat o sobě a jestli to, že jste v dětském domově, jste náhodou nezavinili vy sami? Ale tahle kniha není jen o tom, jak to mají opuštěné děti těžké, je také o naději a o tom, že když víte, co chcete, můžou se vám sny splnit, protože Veronika si své sny plní, i když měla čtyřku z fyziky.... celý text

knihomol1985
27.11.2019 4 z 5

Hezký obal, dobrá kniha a autorce Veronice děkuji .-)

Akléda_
23.08.2019 5 z 5

Od knížky jsem neměla žádná očekávání a neskutečně moc mě překvapila. Veronika je silná žena, obdivuju ji za to co vše musela přetrpět a dokázat. V knize bylo hodně hezkých myšlenek a celý potenciál knihy je důležitý a hezky popsaný. Rychle to ubíhalo a já jsem neskutečně ráda že jsem na knihu narazila. Doporučuji.

sabca
20.08.2018 5 z 5

Krásný příběh děvčátka z DD, které mělo možnost splnit si svůj sen a stát se modelkou. Měla štěstí na dobré přátelé, kteří ji vždy pomohli. Také ocenuji, že je DD jako ve Vysoké Peci, kde se děti mají relativně dobře. Doporučuji knihu si přečíst.

Mermaid
25.07.2018 3 z 5

Veronika má za sebou nelehký osud, přesto bych ale neřekla, že se měla zle, u ní přesně platí rčení "štěstí v neštěstí".
Trošku mi vadilo, že si myslí, že za všechno špatné může její minulost. Ono to tak není, je přecitlivělá (jako já), ale zároveň neřízená střela, občas jsem z ní měla dojem, že lidi kolem sebe až zneužívá, že má pocit, že jí musí pomoct. No, nemusí, ale udělají to, jelikož působí mile, důvěryhodně, přátelsky. Její aktivity směrem k dětem v dětských domovech jsou velice sympatické, jen se trochu bojím, abych si časem nepřečetla, že v nadaci zpronevěřila peníze. Nechtěně, samozřejmě, ale zdá se mi šíleně nepraktická. A přijde mi divné, že alespoň minimum informací o normálním životě před odchodem z DD nedostala. Na druhou stranu, koho tak poučili doma rodiče? Dospělost umí být tvrdá zkušenost.

Šmoulinka1980
03.06.2018 3 z 5

Za mě je kniha určena spíše pro mladší čtenáře. A souhlasím s názory, že kniha je jednoduše psaná a místy se opakují fakta, která už byla řečená na předchozích stranách. Ale zase autorka není spisovatelka a jen autenticky popisovala svoje pocity a zážitky ze svého dětství do dospělosti. Život měla opravdu velmi nelehký, zážitky z dětství a pobyt v dětském domově ji určitě hodně poznamenaly, i když v knize píše o pobytu v DD vlastně moc hezky a bylo jí tam určitě lépe než v nefungující rodině. Určitě klobouk dolů před tím co dokázala a jak se nevzdávala svého snu.

dream.rose
16.04.2018 5 z 5

Knížka mi trochu změnila můj pohled na život ze stylu "nic se mi nedaří, všechno je jenom špatně" na něco jako "všechno špatné je pro něco dobré, a jednou bude líp". Verunku obdivuji za to, jak silná dokázala být a jaký je z ní i přes to všechno úžasný člověk. Jsem ráda že jsem si ji mohla přečíst a dala mi lepší pohled na svět a až mi bude nejhůř, věřím, že si na ni vzpomenu jak to všechno zvládla.

MiliKry
24.03.2018 4 z 5

Kniha je pěkně napsaná a čte se velmi dobře. Příběh je silný a nedokážu si představit, že bych zažila něco podobného. Děkuji za mou rodinu !!!

kamila1994
20.02.2018 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, jaké jsem kdy četla! Doporučuji přečíst všem :)

LiLinka
17.02.2018 4 z 5

O Veronice Kašákové a jejím životě jsem se dozvěděla teprve nedávno, díky sociální síti Instagram, kde mě zaujala svými fotkami a zajímavými popisky pod nimi. Do té doby jsem netušila, jaký je její životní příběh, ale už od začátku na mě působila velmi pozitivně, mile a příjemně. Proto když jsem si dohledala, že napsala knihu, musela jsem ji co nejdříve mít.

Příběhem je kniha velmi silná, čtivá a zajímavá. Hvězdičku ubírám za grafickou stránku, tmavě modré písmo mi přišlo jako rušivý element a obálka není dle mého názoru úplně vhodně zvolená. To však v žádném případě nemění nic na tom, že knihu doporučuji přečíst každému, není rozhodně jen pro děti z dětských domovů. :)

devildeny
28.12.2017 3 z 5

Ukázka toho, jak se i člověk s nelehkým dětstvím může vydat jiným směrem, nevzdávat se a vypracovat se. Jak již bylo uvedeno níže, kniha je psána spíše jednodušeji, formou deníku, ale vypráví příběh jednoho opravdového života a za to si hvězdy zaslouží.

thera23
26.11.2017 4 z 5

Když jsem jednou zjistila, že Veronika Kašáková do své dospělosti přebývala v dětském domově a že svůj příběh sepsala v knížce „Zpověď z děcáku až na přehlídková mola“, všechny ostatní knihy v mém čtenářském pořadníku musely jít stranou.
Kdo by mohl tušit, že tato úspěšná žena přišla na svět jako nechtěné a nemilující dítě? Koho by napadlo, že její první krůčky na tomto světě nedoprovázela otevřená náruč, ale samota, strach či hlad? Nahlédnout do života Veroniky bylo pro mě velmi bolestivé. Čtením knihy jsem se sama spolu s malou Verunkou mohla stát svědkem hrozivých scén, jež se děly v její domácnosti. To se opravdu mohlo stát? To se opravdu děje?
„Hleděli dva vězni z okna ven, jeden viděl hvězdy, druhý bláto jen.“ Těmito slovy začíná Veronika první kapitolu, jež jakoby zároveň shrnují celý obsah knihy a sebe sama ztotožňuje se situací vězně, co hleděl vzhůru. Píše o tom, jak důležité je snít… Na stránkách knihy popisuje, jak našla svoje místo ve světě a jak nalezla cestu ke svému duševnímu rozvoji. Neslibuje, že je to jednoduchá cesta, ale čtenáře ujišťuje, že určitě stojí za to tou cestou jít. To je dle mého názoru ta nejlepší motivace. Motivace nejen slovy, ale i svědectvím života. To k lidem nejvíce promlouvá.

Pechule
18.08.2017 4 z 5

Styl psaní jednodušší, ale příběh silný. Zajímavý pohled na život v dětském domově z pohledu toho, kdo jím prošel. A rovněž i náhled do duše odloženého dítěte, co cítí a jak vše prožívá.

LOLYJA
14.08.2017 3 z 5

Mám rada skutočné príbehy, Ku Zpovedi ... som sa dostala náhodou po zhliadnutí reportáže s Veronikou. Zaujal ma jej kultivovaný prejav, skromnosť a pokora. Kniha sa čítala ľahko a rýchlo. Hoci štýl, nech sa autorka neurazí, skôr forma slohovej práce. - 2 hviezdičky. Súhlasím so starším názorom, že by to chcelo spoluprácu s niekým skúsenejším. Napriek tomu odporúčam prečítať.

JaKlima
23.07.2017 5 z 5

...jsem velmi vděčná rodičům, za šťastné dětství...

Bella1
14.05.2017 5 z 5

Verunko, opravdu silná kniha! Přeju hodně štěstí!

Kesssssi
13.03.2017 5 z 5

Kniha je velmi působivá a hezky napsaná. Občas se tedy jisté pocity a pasáže opakují, ale kniha se mi líbila a velmi hezky se četla. Obdivuji Veroniku, že dokázala, po čem toužila, šla si za svým cílem a to je důležité. Dnes je to krásná, úspěšná, mladá žena, která to neměla v životě tak uplně jednoduché. Doporučuji přečíst.

Dala
02.02.2017 5 z 5

Krásná knížka

m.valova
05.12.2016 5 z 5

Kniha ze života.Obdivuhodné čím vším autorka prošla,co prožila a přesto na nikoho a na nic nezanevřela.Snad opravdu její příběh dodá sílu i dalším podobně životem zkoušeným dětem a dospívajícím lidem,kteří musí opustit dětské domovy ,vydat se do světa bez pomoci rodiny a postavit se na vlastní nohy.

baru_h
05.11.2016 5 z 5

Ano, vyprávění Veroniky se mi z prvu zdálo chaotické a stále opakující se stejné věci.
Ale pak mě chytl její příběh a vyprávění pro mě bylo její opravdovou zpovědí, kde nehraje roli nějaký slohový umělecký postup. Její pocity, které popisovala, alespoň z části přestopily i na mě, a tak to má být. Člověk by se měl zastavit a zapřemýšlet, uvědomit si (cokoliv).
Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla, protože mi nedala jen něčí smutný příběh. Dala mi příběh silné osobnosti, která se i přes všechno zlé ( co bylo i k něčemu dobré) se z Verunky stala.

Metcheque
17.10.2016 3 z 5

Jako u mnoha jiných děl (srovnejme např. s Rokem Patrika) je zde literárnost úžasně převálcována autentičností. Přestože kniha pokulhává gramaticky (hrubky) i stylisticky (často se opakující fakta, která už jednou zazněla), silný životní příběh čtenáře dokáže přikovat k pohovce. S autorkou jsem se osobně setkal a velmi si cením toho, že i přes nečekaně nabytou slávu neztratila vrozenou skromnost a pokoru.

2015  74%Zpověď: Z děcáku až na přehlídková mola
2021  63%Lhala jsem