Kuchařka pro dceru

Kuchařka pro dceru tak, jak by vás to naučila vaše matka, kdyby na to měla čas. Tato Kuchařka pro dceru je však něčím jiná. Naučí vás nejen o vaření přemýšlet, ale vezme vás za ruku a ukáže na vlastní zkušenosti autorky, jak to při objevování nejrůznějších tajů v kuchyni chodí. Máte tak v rukou rádce a kamarádku, která sdělí nejen vlastní doporučení, ale také poodhalí své pocity. A pokusí se zabránit tomu, abyste se nedopustil zbytečných kulinářských katastrof. Autorka Jana Zatloukalová nikdy profesionálně nevařila a nikdy nestudovala kuchařskou školu. To jen prázdné hrnce ve vlastní kuchyni, věčně hladový muž a čtyři děti a další okolnosti ji naučily to, co domácí výchova slušné dívky naprosto zanedbala - vaření. První vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30406/kucharka-pro-dceru-30406.jpg 4.7121
Literatura naučná, Kuchařky
Vydáno:, Smart Press

Yuki_Kuchiki

Je na co se těšit. Co recept, to poklad. Od své maminky nic takového nemám, od babičky už vůbec ne. Tohle mohu jen doporučit!

anntine

Kuchařka neobsahuje jen recepty, ale i spoustu vysvětlivek a postupů, které jsou pro nezasvěcené kuchaře a kuchařky požehnáním. Zejména oceňuju tradiční české recepty a vysvětlení různých postupů pečení a zpracování těsta, díky kterým jsem se naučila spoustu nového.

Kopretina

Pěkné zpracování, některé recepty jsem si opsala. Jeden jsem zkusila a žádná hitparáda se nekonala.

LadyHip

V kuchyni se nepovažuju za žádného začátečníka, ale začínat kdysi s Florentýnou, kde bych dneska byla :)))) Je pravda, že na začátku jsou recepty až triviální, ale přesně to autorka slibuje - že vařit může opravdu každý a pěkně od začátku. První kuchařka, která vysvětluje co a jak a dovede vás krok po kroku ke zdárnému konci. A ke všemu zjistíte, že vysloužit si kompliment "bylo to lepší než od babičky" zase není tak nedosažitelná meta...

Analady

Tuto kuchařku jsem chtěla koupit pro svoji dceru. Kniha je to opravdu vymazlená - je moc krásně zpracovaná, jsou v ní hezké fotografie a milé povídání. V tomto směru jí není co vytknout, člověk může jen chválit. Je vidět, že autorka knihu tvořila srdcem. Co mě ale velmi zklamalo, byly samotné recepty. Opravdu mě tam nezaujal ani jeden.

Chesterton

Nejsem sběratelka kuchařek ani mimořádný fanoušek vaření ani nesdílím současné přehnané řešení vaření a zdravého stravování:( Tato lze s klidem zařadit do "přečteno" protože Jana Florentýna musí být úžasně praktická a zároveň moudrá a citlivá žena:))
Taktéž jsem se učila za pochodu a tento přístup ke kuchařce mě naprosto oslnil:))
TOP MEZI KUCHAŘKAMI!!!

HDosoudilová
28.12.2017

Blog této blogerky sleduji už nějakou dobu a jsem moc ráda, že je tu konečně někdo, kdo chápe nezkušené holky v kuchyni, které se učí za pochodu. V této kuchařce je spousta užitečných rad, recepty jsou psané opravdu důkladně a i když je název trochu zavádějící, věnovala bych ji klidně leckterému muži. Doporučuji.

MorriconeTheGod
08.12.2017

Solidní kuchařka, rozhodně jedna z těch lepších, které jsou o české kuchyni k dostání. Velmi se mi líbí hlavně pokec, který je přítomen u každého jídla a vysvětluje pozadí a konkrétní důležité body postupu.

Macawi
15.08.2017

kuchařka je super, opravdu se při vaření cítím, jako by maminka stála vedle mě a radila mi. Všechno je parádně popsané, žádná kuchařská hantýrka. Možná bych ubrala guláš na 5 způsobů a přidala více různorodosti.

Luci.Cerna
03.06.2017

Perfektni :-) naucila me zaklady vareni, objasnila technologicke postupy, jakoby s Vami nekdo varil a koukal Vam pod ruku a radil a vysvetloval co s cim ano a kdy co s cim... Zakladni kamen mych kucharek :-)

martas006
07.01.2017

Dostala jsem ji od mé mámy a pár receptů jsem vyzkoušela a vždy se zadařilo. Líbí se mi, že spisovatelka má napsané postupy do detailů, pro začínající kuchařky a k tomu o každém jídle zajímavé a poučné povídání.

Lucila
08.10.2016

Postupně jsem dostávala různé kuchařky a recepty od své matky až jsem jich měla celou jednu řadu v knihovně a občas si v nich prohlížela obrázky. Ale vařit se podle nich nedalo. Občas jsem vařila podle receptů z webu, ale většinou s bídným výsledkem. Když moje mamka zjistila, že jsem všechny kuchařky dala pryč a nemám doma jedinou, přinesla mi Kuchařku pro dceru. Zkusila jsem ji a povedlo se. Vím, co mám dělat, kdy to mám dělat a občas i proč, a Flo mi ukazuje, že když umím jendo jídlo, umím různé variace na to samé téma. Knihu jsme přečetla od začátku do konce a vyzkoušela asi 15 receptů a je to skvělé - nestojím u sporáku celý den, jídlo je dobré a moje rodina je spokojená.

lenulitah
09.09.2016

Tahle kuchařka se mi líbí moc. Vše je dopodrobna vysvětleno a zatím vše, co jsem podle ní uvařila, se povedlo a to je u mě co říct.-)

_Michelle_
06.11.2015

Vše, co jsem z této knihy vyzkoušela uvařit, sklidilo nejednu pochvalu, takže mé hodnocení knížky je velice kladné a mohu ji tedy bez sebemenšího zaváhání doporučit všem začínajícím kuchařkám.

Ditules
04.05.2015

Pěkné ilustrace a zajímavé recepty. Určitě využiji.

oolinkaa
26.06.2014

Kniha dobrý, pro začátečníky určitě doporučuji. Jen si myslím, že ne plno receptů z knihy by chtěl zkoušet začátečník. Ale jinak je kniha velmi hezká, ilustrovaná. Doporučuji

zylla
26.02.2014

Tuto kuchařku jsem si koupila, když jsem se stěhovala poprvé do vlastního bytu. Zkoušela jsem spoustu receptů a i když se ne vždy zadařilo, kniha má krásné ilustrace a recepty jsou popsány dost polopaticky i pro začátečníky, jako jsem já.)

Anna Hubička
28.01.2014

Perfektní kuchačka! Dá se podle ní vařit krok po kroku a nic nesplést. A mamka mi konečně nemusí v kuchyni asistovat a já se jí nemusím na nic ptát, protože v knize všechno je :))

divisova.majja
21.08.2013

Tak jsem ji dostala od mámy. :)
Přes počáteční skepsi pramenící z názvu jsem se postupně prokousala (a to doslova!) až k nadšení.
Těm, kterým je určená, nám dcerám, poslouží jako žádná jiná kuchařka. Líbí se mi věty typu: "Tohle je nejlepší knedlík, ale pokud si na něj netroufáš, zkus tenhle, není sice tak senzační, ale zase máš jistotu, že ho zvládneš." Nikdo nás nepřesvědčuje, že knedlík z kypřícího prášku bude chutnat stejně jako kynutý, ale naopak nám věří, že pro tentokrát ho zkusíme a příště si už troufneme na ten klasický. Tahle kuchařka si na nic nehraje, jen stojí při vás a vůbec se nestydí vám poradit i s tou největší banalitou.

Terezk-a
12.06.2013

Udělat kuchařku pro dceru je skvělý nápad, vše je opravdu dopodrobna vysvětleno a recept není možné nijak poplést :) Určitě doporučuji začátečníkům ! :-)

tsal
12.01.2012

Skvělá kuchařka pro nás hospodyňky začátečnice. Vše je psáno zábavně, jednoduše a se všemi těmi otravnými detaily, které přeci každý zná a tak je ostatní kuchařky nezveřejňují...
Knihu pochválila i matka, zasloužilá kuchařka. Jsou zde prý dobré recepty, jen svíčkovou by bylo lepší brát z jiného zdroje.