Kuchařka pro dceru

Kuchařka pro dceru tak, jak by vás to naučila vaše matka, kdyby na to měla čas. Tato Kuchařka pro dceru je však něčím jiná. Naučí vás nejen o vaření přemýšlet, ale vezme vás za ruku a ukáže na vlastní zkušenosti autorky, jak to při objevování nejrůznějších tajů v kuchyni chodí. Máte tak v rukou rádce a kamarádku, která sdělí nejen vlastní doporučení, ale také poodhalí své pocity. A pokusí se zabránit tomu, abyste se nedopustil zbytečných kulinářských katastrof. Autorka Jana Zatloukalová nikdy profesionálně nevařila a nikdy nestudovala kuchařskou školu. To jen prázdné hrnce ve vlastní kuchyni, věčně hladový muž a čtyři děti a další okolnosti ji naučily to, co domácí výchova slušné dívky naprosto zanedbala - vaření. První vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30406/kucharka-pro-dceru-30406.jpg 4.7226

Kniha Kuchařka pro dceru

deny_ba

Za mě skvělé tradiční recepty. Opravdu jako od maminky :)

domihruzkova
25.11.2021

Procesně perfektní kuchařka - vše je vysvětlené do podrobností, každý recept je popsán krok za krokem, že jídlo z této kuchařky zvládne uvařit i ten, co vaří poprvé.
Pokud se však snažíte vařit zdravěji, tato kuchařka asi nebude nic pro vás - častými surovinami jsou smetana, slanina apod. - taková ta česká klasika. Pro občasnou inspiraci nebo nedělní obědy je super!
Jediné, co bych vytkla, je vizuální stránka. Chápu, že 1. vydání vyšlo v roce 2007, dnes je technika někde jinde, ale většina fotografií je taková smutná, bledá, nevýrazná, a na první pohled byste si takové jídlo ani nechtěli uvařit. Za mě to je u kuchařky zásadní problém, protože se jí i očima a právě při hledání inspirace je pro mě dost důležitý zrakový vjem. Vzhledem k tomu, jak je kuchařka populární by stálo za zvážení přefocení.
Jinak teda taky patřím k těm, které se doma nenaučily vařit a po odstěhování byl střet s realitou krutý. Od manžela jsem odkoukala, jak se dělají špagety, a proto jsme až moc často k obědu měly právě je. Manžel hodně brzo pochopil, že vařečkou zrovna nevládnu, a tak vařil především on. Vnitřně mě to ale dost štvalo, že prostě nic moc nezvládnu uvařit a nejhorší to bylo ve chvílích, kdy jsem měla na něco chuť, ale prostě jsem nevěděla, jak na to! Párkrát jsem zkusila vařit podle receptu, co jsem našla na netu, ale většinou to skončilo katastrofou.
A po nějaké době jsem narazila na web kucharkaprodceru.cz a můj vztah k vaření se začal měnit. Pochopila jsem, že při dodržování postupu nejsem až tak marná kuchařka a v současné době mě vaření baví. Pokud se někomu nechce investovat do tištěné kuchařky, věřím, že i web hodně pomůže :)

Hakate
01.10.2021

Můj velký pomocník v kuchyni, skvělé popsané kroky, výborná jídla.

Belanna
24.09.2021

Knížka plná velmi dobrých, nenáročných receptů.
Vše dobře a srozumitelně napsáno, hezké fotografie.

gumkacik
05.08.2021

Často při vaření "podvádím" a některé kroky v receptech vynechávám, protože se mi zdají jako nadbytečné. Podle toho ale taky často vypadá výsledek :D U Florentýny si podvádět nedovolím, protože mi jako jedna z mála vysvětlí, PROČ se nevyplatí daný krok přeskočit. Kdykoli se chystám vařit něco, co jsem ještě nezkoušela, jako první zabrousím na její web, kde je vše dokonale vysvětleno (včetně nákupu vhodných surovin).

adelkas
11.07.2021

Všechny šikovné sporakem polibene kuchařky dejte ruce pryč. Ta kniha je pro nás, mladé, co nedávno připalily čaj a najednou musí nakrmit manžela a rodinu. Zdravé věci nenajdete, všechno se smaži na sadle, což nám nevadí protože manžel je napůl Maďar, tak si na poctivem guláši fakt pochutna. Autorka je fakt super, a vede Vás po kuchyní za ruku jako malé dítě.

Kulasec
29.05.2021

Zevrubný MUST pro příležitostné kuchaře, kteří kupříkladu po vhození těstovin do horké vody ihned cedí přes sítko. A ptáte se proč? Protože jiné kuchařky se zkrátka neobtěžují s příběhem o jejich přivedení k varu. A především čtivé dílko, M.D.R. se rozhodně neotáčí v hrobě, vrazit do toho... (všechno, leč naprosto postupně správně) ...a půl je hotovo, je odvěký základ receptů na vše.

Petia.38
04.05.2021