domihruzkova domihruzkova komentáře u knih

Srdce a mozek Srdce a mozek Nick Seluk

Každodenní situace a dilemata popsána a vykreslena vtipnou formou.

Strašidýlko Stráša Strašidýlko Stráša Alena Mornštajnová

Průměrná pohádka, neurazí, nenadchne. Poslechnuto jako audiokniha.

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Jednoznačně nejslabší kniha autorky.

Autismus & Chardonnay Autismus & Chardonnay Martin Selner

Skvělá kniha úžasného člověka, který se snaží nám (nezasvěceným) přiblížit dennodenní strasti a radosti péče o děti s autismem. Úžasný člověk, který se těmto dětem snaží dělat svět krásnější a bere je takové, jací jsou, přestože pro něj samotného to často není jednoduché. Přeji každému nemocnému dítěti, aby ve svém životě narazilo na osobu, který mu ukáže, že svět může být krásný i s autismem.

04.05.2021 4 z 5

Není kouře bez ohýnku Není kouře bez ohýnku Agatha Christie

Jednohubka na jeden kratší večer. Poslechnuto jako audiokniha, ale přestože jsem závěr knihy poslouchala několikrát, uniklo mi, jaký měl pachatel motiv.

04.05.2021 3 z 5

Nedokončený portrét Nedokončený portrét Mary Westmacott (p)

Pro mě se jednalo o zajímavé čtení, jelikož jsem se chtěla něco více dozvědět o životě A. Christie. Informativní stránka super, příběhová průměrná.

04.05.2021 3 z 5

Vědomé milování Vědomé milování Diana Richardson

Sem tam zajímavá myšlenka, sem tam totální blábol (aspoň pro mě). Rozhodně chci ale poznatky z této knihy vyzkoušet na vlastní kůži, zda to opravdu funguje.

20.04.2021 4 z 5

Pětka na ostrově pokladů Pětka na ostrově pokladů Enid Blyton

Jako dítě jsem tyhle knížky milovala, teď s odstupem času si spíše všímám toho, jak je to všechno nereálné :D Ráda usínám u poslechu knih a tyhle knížky z dětství jsou pro to jako stvořené :)

20.04.2021 4 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Nepřestává mě udivovat, že jsem na autorku doteď nenarazila. Velmi silný příběh.
Další autorčiny knihy vypadají taky dobře, přidávám do svého seznamu.

20.04.2021 5 z 5

Zapomenutá vražda Zapomenutá vražda Agatha Christie

Poprvé, co se mi podařilo odhadnout pachatele! Příjemný poslech, před spaním topovka :)

19.04.2021 4 z 5

Vražda na faře Vražda na faře Agatha Christie

Na můj vkus překombinované a zbytečně složité a komplikované.

19.04.2021 3 z 5

Tohle by si měl povinně přečíst každý!
Poté by měl navázat knihou Cirkadiánní kód, který problematiku nedostatečného spánku skvěle doplňuje o další informace, které vám ještě o něco více zlepší kvalitu života.
Jsem si jistá, že po přečtení těchto knih by si lidé více vážili času stráveného v posteli a dokázali by tak předcházet mnoha civilizačním nemocem.

09.04.2021 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Po prvních několika kapitolách bylo skoro nemožné se od příběhu odtrhnout. Skvělá kniha, na kterou jsem narazila náhodou.

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Skvělé pokračování. Člověk si při čtení uvědomí, jaké máme štěstí, že žijeme v této době. Ani dnes není všechno dokonalé, ale aspoň netrávíme celý život u jednoho domku tvrdou prací, uklízením, vařením a péči o rodinu. Máme neskutečné možnosti, o kterých se lidem tehdy ani nesnilo.

Pět malých prasátek Pět malých prasátek Agatha Christie

Trochu slabší než 10 malých černoušků, myslela jsem, že pachatele znám, ale ejhle, nakonec to bylo úplně jinak :)

26.03.2021 4 z 5

Ikabog Ikabog J. K. Rowling (p)

Zbytečně natahované, na pohádku je 312 stran až moc.

26.03.2021 3 z 5

Beru to na sebe Beru to na sebe Lucie Šilhová

Uběhl nějaký ten týden od přečtení a už vůbec netuším, o čem to bylo. Za mě ztráta času.

26.03.2021 2 z 5

Lucidní sny: Naučte se vědomě snít Lucidní sny: Naučte se vědomě snít Gareth

O tom, jak vědomě snít, se dozvíte více i na Wikipedii, než v téhle knize. Autor zde většinu doby popisuje své sny a doměnky, které však nejsou založené na žádném výzkumu.
Plusové body mohu dát jedině za malý počet stran.

26.03.2021 1 z 5

Cirkadiánní kód Cirkadiánní kód Satchin Panda

Věřím, že tohle je jedna z mála knih, která mnohým lidem dokáže opravdu změnit život k lepšímu. Jen mě překvapuje, že je tak málo v přečtených.
Doporučuji všude a všem!

26.03.2021 5 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Nevím, jestli to bylo způsobené minimem přímé řeči, ale kniha mě absolutně nevtáhla. A závěr můj dojem z knihy vůbec nevylepšil.

08.03.2021 3 z 5