Pětka na ostrově pokladů

Správná pětka, to jsou ve skutečnosti čtyři a pes! Julián, Dick, George, Anna a pes Tim.Taky byste si přáli mít vlastní ostrov, který by byl jen a jen váš? A zažít takové dobrodružství jako správná pětka? Plavili byste se po moři, přespávali v bouři ve zřícenině starého hradu a prozkoumali potopený vrak! A jak má takové správné dobrodružství skončit? Přece honbou za pokladem!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/68737/petka-na-ostrove-pokladu-AzJ-68737.jpg 4.5274

Správná pětka / Slávna 5 1.

Literatura světová, Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno, Egmont (ČR)

Five on a Treasure Island, 1942

Kniha Pětka na ostrově pokladů

Páájinka

Super příběh. Správnou pětku jsem četla jako dítě u sestřenice na prázdninách. Milovala jsem George a Juliana. A taky Tima. Teď jsem se také bavila. Je to příběh, který neomrzí.

terimila

Jako malá holka na prvním stupni jsem příběhy Správné pětky naprosto zbožňovala. Když jsme se pak s bratránky a sestřenkami sjížděli u babičky v nedaleké vesnici, děsně jsem snila o podobně velkém dobrodružství, o nálezu pokladu někde v lese, o sledování podivných lidí a odhalování nekalostí... jo! Jejda, jak já těmhle dětem záviděla. A úplně nejlepší byla samozřejmě George. Takovéhle holky-kluci byly vždycky můj vzor. :)
Před pár roky, když jsem usoudila, že potřebuju udržet angličtinu na nějaké rozumné úrovni, jsem si pár příběhů SP stáhla v angličtině... a co na tom bylo nejlepší, ono to fungovalo a mně se to líbilo pořád. Některé věci ani rokama neztratí kouzlo. Anebo s sebou prostě přinesou zpět to kouzlo, který tehdy vyvolaly v dětství? :)

m_martina

Knihu jsem četla před lety společně se svými dětmi. A líbila se nám všem. Hlavně syn byl nadšený, i když nikdy žádný velký čtenář nebyl.

Katka2382

Jo jo,balíček Skitlles a Správná pětka-část mého dětství.Prožívala jsem to strašně a strašně mi to bavilo.

haki34

díky Isew za připomenutí :) náhodně jsem našla ve vyřazených knihách z naší knihovny za 1kč a teď jsme ji s dětmi v rámci domácího učení a tréningu čtení nahlas přečetli společně - každý kousek...
já už tak nadšená jako v dětství nebyla - asi jsem ztratila růžové brýle a podobně jako Isew vnímala podivné chování dospělých, děckám se ale navzdory jistým výhradám (jakto, že třeba George okamžitě příhodně tahala z kapes nože, Julián křídy a podobně..) moc líbila a denně se dožadovali pokračování, a ihned po čtení chtějí shánět další díly :D (8 a skoro10 let)
...takže za mě : jo, taky mi ve věku kolem 10-12 přišlo, že být klukem je lepší..dnes už bych v životě neměnila :D a teď, jak se tak na to dívám, (navíc umocněno mojí prací na psychiatrii :D) byla George minimálně solidně deprivovaná a zadělávala si na trable s vlastní identitou přinejmenším..naštěstí děti to tak nevnímaly...
dále mi vadila spousta nejasností - na co Georgini rodiče potřebovali ty peníze ? nevysvětleno...suchá zmínka o tom, že by jim otec - manžel Quentin mohl koupit, co chtěl, mi fakt neskýtá dostatečné vysvětlení...
další věc - Kirrinský ostrov patří Georgině mámě tetě Fanny, ale ta do prodeje nemůže mluvit ( ??? to jako fakt ???)
Kirrinská chalupa je sice velká, ale rodiče Juliána, Dicka a Anny se tam na přespání nevlezou - musí do hotelu..to neměli v obýváku nějaký gauč , nebo to jsou ty britské vřelé rodinné vztahy ??
taky zajímavá poznámka rodičů, že si chcou užít dovču osamotě - a co dělají celý rok, když mají děti v internátní škole ??
a vracím se k tématu "nasraného" vědce Quentina - co za vědu dělal, nevysvětleno...asi autorku napadlo, že vědec je tajemné povolání, dobře zní, že vědci píšou knihy a potřebují klid a že do toho nikdo vrtat nebude...no, fakt si nepamatuju, co jsem si o tom myslela před 28 lety nebo kdy jsem to četla prvně :D třeba mi to tehdy přišlo normální..proč ale byl tak zaujat a nevraživý i vůči vlastní dceři ?? naco jsou děti dobré a podobně ? tak proč si ji pořizoval ??

no raději končím...zavřu oči, připomenu si nostalgii školních let a nadšení mých dětí a dávám 4* za to dobrodružství...a taky za možnost přilákat i dnešní děti ke čtení....

Isew

Moc hezký a napínavý příběh. Enid Blytonová zkrátka umí. Jen ti dospělí... V sérii záhad jsou rodiče vylíčeni jako ti, kteří sice mají děti, ale nemají je moc rádi a jen jak to jde, šoupnou je někam pryč. Jen aby s nimi nemuseli být. V této knížce je také otec, který nemá rád děti. Budu si muset o Enid Blytonové něco načíst, abych objevila, proč jsou v jejích knížkách dospělí vždy vylíčeni buď jako zloději, podvodníci, nebo jako ti, kteří děti nemají rádi. Ale to neubírá nic na napínavém a dobrodružném příběhu.

parxel
19.09.2019

Správnou pětku jsem četl jako dítě a moc mne bavila. O to větší jsem měl radost, když jsem se k tomuto příběhu vrátil se svými syny a dobrodružství na ostrově pokladů jsme si užili společně. Příběh je napínavý a pro děti přiměřeně strašidelný.

PavelCallta
01.05.2019

Velmi zajímavá a napínavá kniha. Jedna z nejpovedenějších z edice Správná pětka.

Zlodějský tanec
Zlodějský tanec