Pětka na ostrově pokladů

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Správná pětka, to jsou ve skutečnosti čtyři a pes! Julián, Dick, George, Anna a pes Tim.Taky byste si přáli mít vlastní ostrov, který by byl jen a jen váš? A zažít takové dobrodružství jako správná pětka? Plavili byste se po moři, přespávali v bouři ve zřícenině starého hradu a prozkoumali potopený vrak! A jak má takové správné dobrodružství skončit? Přece honbou za pokladem!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/68737/petka-na-ostrove-pokladu-AzJ-68737.jpg 4.5274
Série

Správná pětka / Slávna 5 1.

Žánr
Literatura světová, Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno, Egmont (ČR)
Orig. název

Five on a Treasure Island, 1942

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (29)

Kniha Pětka na ostrově pokladů

Přidat komentář
Páájinka
18. srpna

Super příběh. Správnou pětku jsem četla jako dítě u sestřenice na prázdninách. Milovala jsem George a Juliana. A taky Tima. Teď jsem se také bavila. Je to příběh, který neomrzí.

terimila
06. července

Jako malá holka na prvním stupni jsem příběhy Správné pětky naprosto zbožňovala. Když jsme se pak s bratránky a sestřenkami sjížděli u babičky v nedaleké vesnici, děsně jsem snila o podobně velkém dobrodružství, o nálezu pokladu někde v lese, o sledování podivných lidí a odhalování nekalostí... jo! Jejda, jak já těmhle dětem záviděla. A úplně nejlepší byla samozřejmě George. Takovéhle holky-kluci byly vždycky můj vzor. :)
Před pár roky, když jsem usoudila, že potřebuju udržet angličtinu na nějaké rozumné úrovni, jsem si pár příběhů SP stáhla v angličtině... a co na tom bylo nejlepší, ono to fungovalo a mně se to líbilo pořád. Některé věci ani rokama neztratí kouzlo. Anebo s sebou prostě přinesou zpět to kouzlo, který tehdy vyvolaly v dětství? :)


m_martina
30. května

Knihu jsem četla před lety společně se svými dětmi. A líbila se nám všem. Hlavně syn byl nadšený, i když nikdy žádný velký čtenář nebyl.

Katka2382
24. května

Jo jo,balíček Skitlles a Správná pětka-část mého dětství.Prožívala jsem to strašně a strašně mi to bavilo.

haki34
14. dubna

díky Isew za připomenutí :) náhodně jsem našla ve vyřazených knihách z naší knihovny za 1kč a teď jsme ji s dětmi v rámci domácího učení a tréningu čtení nahlas přečetli společně - každý kousek...
já už tak nadšená jako v dětství nebyla - asi jsem ztratila růžové brýle a podobně jako Isew vnímala podivné chování dospělých, děckám se ale navzdory jistým výhradám (jakto, že třeba George okamžitě příhodně tahala z kapes nože, Julián křídy a podobně..) moc líbila a denně se dožadovali pokračování, a ihned po čtení chtějí shánět další díly :D (8 a skoro10 let)
...takže za mě : jo, taky mi ve věku kolem 10-12 přišlo, že být klukem je lepší..dnes už bych v životě neměnila :D a teď, jak se tak na to dívám, (navíc umocněno mojí prací na psychiatrii :D) byla George minimálně solidně deprivovaná a zadělávala si na trable s vlastní identitou přinejmenším..naštěstí děti to tak nevnímaly...
dále mi vadila spousta nejasností - na co Georgini rodiče potřebovali ty peníze ? nevysvětleno...suchá zmínka o tom, že by jim otec - manžel Quentin mohl koupit, co chtěl, mi fakt neskýtá dostatečné vysvětlení...
další věc - Kirrinský ostrov patří Georgině mámě tetě Fanny, ale ta do prodeje nemůže mluvit ( ??? to jako fakt ???)
Kirrinská chalupa je sice velká, ale rodiče Juliána, Dicka a Anny se tam na přespání nevlezou - musí do hotelu..to neměli v obýváku nějaký gauč , nebo to jsou ty britské vřelé rodinné vztahy ??
taky zajímavá poznámka rodičů, že si chcou užít dovču osamotě - a co dělají celý rok, když mají děti v internátní škole ??
a vracím se k tématu "nasraného" vědce Quentina - co za vědu dělal, nevysvětleno...asi autorku napadlo, že vědec je tajemné povolání, dobře zní, že vědci píšou knihy a potřebují klid a že do toho nikdo vrtat nebude...no, fakt si nepamatuju, co jsem si o tom myslela před 28 lety nebo kdy jsem to četla prvně :D třeba mi to tehdy přišlo normální..proč ale byl tak zaujat a nevraživý i vůči vlastní dceři ?? naco jsou děti dobré a podobně ? tak proč si ji pořizoval ??

no raději končím...zavřu oči, připomenu si nostalgii školních let a nadšení mých dětí a dávám 4* za to dobrodružství...a taky za možnost přilákat i dnešní děti ke čtení....

Isew
09. ledna

Moc hezký a napínavý příběh. Enid Blytonová zkrátka umí. Jen ti dospělí... V sérii záhad jsou rodiče vylíčeni jako ti, kteří sice mají děti, ale nemají je moc rádi a jen jak to jde, šoupnou je někam pryč. Jen aby s nimi nemuseli být. V této knížce je také otec, který nemá rád děti. Budu si muset o Enid Blytonové něco načíst, abych objevila, proč jsou v jejích knížkách dospělí vždy vylíčeni buď jako zloději, podvodníci, nebo jako ti, kteří děti nemají rádi. Ale to neubírá nic na napínavém a dobrodružném příběhu.

parxel
19.09.2019

Správnou pětku jsem četl jako dítě a moc mne bavila. O to větší jsem měl radost, když jsem se k tomuto příběhu vrátil se svými syny a dobrodružství na ostrově pokladů jsme si užili společně. Příběh je napínavý a pro děti přiměřeně strašidelný.

PavelCallta
01.05.2019

Velmi zajímavá a napínavá kniha. Jedna z nejpovedenějších z edice Správná pětka.

1

Doporučujeme

Zlodějský tanec
Zlodějský tanec
Dobrodružství Toma Sawyera
Dobrodružství Toma Sawyera
Líbali jsme se
Líbali jsme se
Etiketa & špionáž
Etiketa & špionáž