Pětka na ostrově pokladů

Správná pětka, to jsou ve skutečnosti čtyři a pes! Julián, Dick, George, Anna a pes Tim.Taky byste si přáli mít vlastní ostrov, který by byl jen a jen váš? A zažít takové dobrodružství jako správná pětka? Plavili byste se po moři, přespávali v bouři ve zřícenině starého hradu a prozkoumali potopený vrak! A jak má takové správné dobrodružství skončit? Přece honbou za pokladem!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/68737/big_petka-na-ostrove-pokladu-AzJ-68737.jpg 4.5302

Správná pětka / Slávna 5 1.

Literatura světová, Dobrodružné, Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)

Five on a Treasure Island, 1942

Kniha Pětka na ostrově pokladů

Corso

Vypocuta audiokniha. Na skusku. Ked som bol mladsi, mali sme doma niekolko knih tejto serie, ono to vychadzalo hned po revolucii s takymi putavymi obalkami. Ale cital to moj mladsi brat. Ja som si to vyskusal teraz, a asi pozde. Akoze tie decka sa v knihe spravali mravopocestne a uvedomele az mi to bolo na smiech. Jasne, autorka bola pedagogicka s dost ortodoxnymi nazormi. Ale aj tak, dost dobre si neviem predstavit dieta ktore by sa stotoznilo s postavami. :)
Pri pocuvani mi to hned pripomenulo Ransomove Vlastovky a Amazonky. Viete, prazdniny, parta deti, cln, jazero, ostrov. Ale to je vsetko. Ransome je oproti tomuto trosku ina liga. Akoze viem ze to nie je literatura uz pre mna ale napr. Vlastovky som si precital s chutou niekolko dielov. Ransome detske dobrodruzstva ovladal opisat. Vtiahnut do deja, opisat prirodu, vytvorit zapletku, napinavy dej. Blyton chce hlavne poucovat a moralizovat. Neskor to trosku napravi podzemne dobrodruzstvo.

ElikaS

Pamatuji si, jak jsem ve druhé, třetí třídě zkoušela správnou pětku číst a ukrutně mě nebavila. Teď jsem se k ní vrátila se synem a můj názor na knížku se tedy vůbec nezměnil, pořád mi připadá nudná, ale bylo mi synem i manželem vysvětleno, že nejsem kluk a dobrodružný knížky nechápu. :-)
Pětiletý syn je z knížky nadšený a pořad se ptá, kdy už budeme pokračovat dalším příběhem.

pepa4081

Dětská knížka, jak má být. Kluci, holky, pes. Dobrodružství, napětí a velké přátelství. Tuším, že jsem objevil novou sérii, která se mi bude opravdu líbit. Pro dobrou náladu vřele doporučuji.
Velmi uspokojivé.

domihruzkova

Jako dítě jsem tyhle knížky milovala, teď s odstupem času si spíše všímám toho, jak je to všechno nereálné :D Ráda usínám u poslechu knih a tyhle knížky z dětství jsou pro to jako stvořené :)

snowpinkee
22.11.2020

Po 30 letech znovu. Jednohubka na nedělní odpoledne. Asi si chci přečíst celou sérii. Je to fajn příjemná oddechovka. Návrat k tomu co jsem prožívala s partou v dětském věku. Tehdy jsem tyhle knihy milovala, dovedli mě ke čtení a jako proložení k tomu co čtu mnohdy za hrůzy je to fajn změna.
I když nad tím v dnešní době člověk přemýšlí a říká si jaké to jsou nereálné situace, jako dítě jsem si přála být jedna z nich a tohle všechno zažívat.

Páájinka
18.08.2020

Super příběh. Správnou pětku jsem četla jako dítě u sestřenice na prázdninách. Milovala jsem George a Juliana. A taky Tima. Teď jsem se také bavila. Je to příběh, který neomrzí.

terimila
06.07.2020

Jako malá holka na prvním stupni jsem příběhy Správné pětky naprosto zbožňovala. Když jsme se pak s bratránky a sestřenkami sjížděli u babičky v nedaleké vesnici, děsně jsem snila o podobně velkém dobrodružství, o nálezu pokladu někde v lese, o sledování podivných lidí a odhalování nekalostí... jo! Jejda, jak já těmhle dětem záviděla. A úplně nejlepší byla samozřejmě George. Takovéhle holky-kluci byly vždycky můj vzor. :)
Před pár roky, když jsem usoudila, že potřebuju udržet angličtinu na nějaké rozumné úrovni, jsem si pár příběhů SP stáhla v angličtině... a co na tom bylo nejlepší, ono to fungovalo a mně se to líbilo pořád. Některé věci ani rokama neztratí kouzlo. Anebo s sebou prostě přinesou zpět to kouzlo, který tehdy vyvolaly v dětství? :)

m_martina
30.05.2020

Knihu jsem četla před lety společně se svými dětmi. A líbila se nám všem. Hlavně syn byl nadšený, i když nikdy žádný velký čtenář nebyl.