Srdce a mozek

Srdce a mozek https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426293/bmid_srdce-a-mozek-3ju-426293.jpg 4 32 8

„Jdi za svým srdcem“ nebo „důvěřuj svému intelektu“? Oblíbený zábavný komiks, New York Times bestseller, o vztahu mezi emotivním srdcem a jeho racionálním protějškem, mozkem. Ve své online podobě si získal miliony fanoušků a jeho knižní verze nyní vychází i v češtině. Je to naše každodenní volba: srdce nebo mozek? Vzájemně se vylučují a zároveň na sobě závisí. Ač vypadá prostince, je tento komiks hlubokou sondou do našich srdcí a mozků. V mnohých zábavných situacích poznáváme svá každodenní dilemata, která nám tito dva prevíti neustále způsobují. Neskutečně zábavný, rozverný a hluboce zasahující, takový je komiks Srdce a Mozek.... celý text

Komiksy
Vydáno: , Zoner Press

Heart and brain

Gabux
19.01.2024 3 z 5

Tohle byla opravdu milá jednohubka, v které se najde snad každý.
Každý se ocitl v situacích,
kdy srdce chtělo něco jiného než mozek.
kdy člověka zradil mozek.
kdy srdce neodhadlo situaci.

P.S. Mám ale pocit, že komiks překladem trochu utrpěl.

trudoš
10.08.2023 3 z 5

"Život je příliš krátký na to, abys nebyl Batman."
On je pragmatik, využívající síly rozumu k rozklíčování záhad života, vesmíru a vůbec, přičemž už dávno pochopil, že bez jisté dávky cynismu a tvrdého alkoholu to nikdy nepůjde. Ono je absurdně naivní, veselé a touží po jediném - bavit se až do skonání věků. A teď si představte, že ti dva musí spolupracovat, minutu od minuty, hodinu k hodině, dny, měsíce, roky, dekády, do nekonečna a ještě dál (dokud vás neschvátí infarkt nebo mrtvice). To je Mozek a Srdce, dva lidské orgány; každý fungujíc zcela po svém.
Nick Seluk dal dohromady sérii stripů, které pojednávají o rozporech našeho myšlení, aneb po čem touží naše horkokrevná hruď a co tomu říká chladně uvažující hlava. Zpočátku vtipy působí roztomile, trefně a nápaditě, jenže čím víc stran uteče, tím častěji narážíte na stále ty stejné pointy. Přesto nemůžu říct, že by mě komiks nenadchl, jen je bohužel pravdou, že dech mu dojde stejně rychle, jako času zabere přečtení tohoto komentáře.

Knihotyna
03.06.2023 4 z 5

Máte často vnitřní rozepři mezi tím, co si myslí mozek, že by se dělat mělo, a tím, co víte, že chce srdce? A taky kolikrát víte, že to, co chce srdce prostě přes mozek neprojde? Nebo dokonce žijete s někým, kdo používá jen mozek a vy jste ten srdcař?
Doporučuji se po komiksu podívat :). Především chvíle, kdy si mozek na něco vzpomene v jednu hodinu v noci a nenechá vás spát opravdu miluju! :)

Jarka_rybář
23.11.2022 4 z 5

Vážně vtipné.

Mjkslife
24.05.2022 5 z 5

Úžasně vtipný komiks, ve kterém se najde každý z nás :) roztomilé srdce si jednoduše zamilujete!

Maybee
06.10.2021 4 z 5

Můj oblíbený komiks, v angličtině nemají chybu. :)
Hvězdičku ubírám za gramatické chyby, které mi bohužel čtení kazily.

domihruzkova
13.05.2021 3 z 5

Každodenní situace a dilemata popsána a vykreslena vtipnou formou.

Alena_S
11.06.2020 4 z 5

Jak jsem ráda, že jsem na tohle rozkošné duo narazila! Pobaví a připomenou nám, že náš mozek to vážně nemá lehké :-)

Nick Seluk
americká
2019  80%Srdce a mozek
2020  57%Střeva a já: Jak jsme se rozešli

Kniha Srdce a mozek je v